*USi 'Alles is voor Bassie...' FASTFIT sijjjmj DE Q HAVENLOODS 19?5; lil":...* Agenda Schiedam 129?o DAFIESTALBOT? UW REMMEN? ter meulen natuurlijk Tel. 132050 OPLAGE 287.425 Tel. 132489 Theatershow in Passage Theater ter meulen natuurlijk w WJ f Lieve laarzen voor lelijke dagen. 0JC krijgt f 4000,- Praatavond ter meulen natuurlijk uitlaatcenters remcenters Muziek alarmhorloge. Heren L.C.D. horloge met chronograaf tot op 1/10 sec. Waarschuwt met een leuk me lodietje. Vz jaar garantie. Van 29,95 voor chronog DE HAVENLOODS Uitgave De Havenloods behorend tot WEGENER huis aan huis bladen b v Westblaak 159 Rot terdam Directie J.P. Eülebrecht Kantoor Westblaak 159, 3012 KJ Rotterdam, tel. 010- 135085 Postadres uitsluitend Postbus 1960, 3000 BZ Rotterdam. Bijkantoren Hoogstraat 122. 3131 BP Vlaardingen. tel. 010-352911 en Administratie en personeelsad vertenties kantoor Prins Hendrikkade 14,3071 KB Rotterdam, tel. 132170. kleine advertenties (duo's) Verschijnt tweemaal per week (woensdag en. donderdag) huis aan huis in Rotterdam rechter Maasoever, Schiedam (op woens dag als Schiedams Nieuwsblad). Vlaardingen (op woensdag als Nieuwe Vlaardingse Courant) Maassluis (op woensdag als Maas sluis N,euwsblad). Hoek van Hol land. Maasdijk, Maasland, Bleis wijk, BergxhenHoek, Berkel en Rodenrijs, Capelle a/d IJssel. Nieuwerkerk a/d IJssel. Krimpen a/d IJssel. Ouderkerk a/d IJssel. Krimpen a/d Lek. Lekkerkerk, Berkenwoude,Bergambacht. Am merstql, Stolwijk en Schoonhoven. Groot Ammers, Langerak, Vlist. Nieuwpoort Mocht u een krant eens niet of niet op tijd ontvangen, dan kunt u zich wenden tot ons lezersservice (van 8 30 tot 17 00) BIJKANTOOR VLAARDINGEN: Hoogstraat. 122, 3131 BP, Postbus 306, 3130 AE, Vlaardingen. Tel. 010- 352911. Redactie: M. Ames, tel. 352446 A. Beyen, tel. 352911 Medewerker editie Maassluis: M. Doddema, privé 01899-11858 De kleine clown is VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Hel clownsduo Bassie en Adriaan heeft honderden Schie- damse en Vlaardingse kinderen een onvergetelijke middag bezorgd. Op 27 en 31 oktober j.I. werden zij achtereenvolgens toegejuicht in De Stadsgehoor zaal en het Passage Theater, waar het tweetal voorstellingen gaf van de nieuwe Theatershow. De oudé formule werkt nog steeds: de kreet „Alles voor Bassie" galmde keer op keer in beide theaters. Bas sie en Adriaan konden de kinderen „bespelen" zoals popgroepen hun fans. Duim omhoog lokte een oor verdovend applaus op, wanneer de duim naar oepeden wees, kon men j een speld horen vallen, terwijl met een ruime armzwaai het Spaanse olé werd gebruld. Dat sommige scènes van de show al eerder in het theater of op de tele visie waren vertoond, kon het jonge publiek niet deren. Het enthousias me werd er niet minder om. En terecht, want Bassie en Adriaan zijn rasartiesten Acrobaten Op speelse wijze amuseren zij de kin deren èn de begeleiders met liedjes, scetches, baianceeracts, gelardeerd rfiet optredend van diverse acroba ten. Miss Yolanda, die op haar han den een ladder opklimt, Don Marti nez die een komisch doch acroba tisch nummer uitvoert en de Strycher familie waarbij vier apen kunsten vertonen die de kinderih op het puntje van hun stoel doen zitten. Ruim anderhalf uur wordt groot DONDERDAG 4 NOVEMBER 1982 44-272 Het apen 'r bracht de kinderen op het puntje en klein geboeid door de Theater- Op het toilet is later een iel stern- show, waarin Bassie en Adriaan met metje te horen met „Alles Ls voor recht centraal staan. Zelfs wanneer Bassie". Lopen kan de kleine meid de show is afgelopen, roepen de amper, maar Bassie en Adriaan, kinderen nog om méér. dié kent zij wel V u u j Bassie en Adriaan bij de „opnamen voor de televisie-uitzending. oersterk tapijt... van 100% polyamide. In een modern dessin, in beige of groen. Met schuimrubber rug. 400 cm breed. Per meter - Exposities STEDELIJK MUSEUM: Hoogstraat 112: schilderijen van Harrie Pe Iers, foto's van Diederik van Goethem en „Kunst Natuurlijk", projec ten van Annemieke Backer, Krijn Giezen en Piet Sieger, in Flevoland: tekeningen, maquettes en foto's. Openingstijden: dagelijks van 10.00 tot 1 7.00 uur, op zondagen van 12.30 tot 17.00 uur Toegang gratis. SCHIELAND ZIEKENHUIS: Stadhouderslaan 98: drukwerk, foto's, objecten en pentekeningen van Ine Ophof: pasteltekeningen van Mora Ducastel en grafbeelden en weefkatrolhouders uit Afrika. Openings tijden: dagelijks van 9.00 tot 20.00 uur. Toegang gratis. Theater PASSAGE THEATER, Passage: donderdag 4 november om 20.15 uur F 'Act met „De moed om te doden". Toegang f.10,-; abonnementshou ders „Vlasch" gratis. Dinsdag 9 november om 20.15 uur Ton van Duinhoven met „Een .avond toneel", stukken „White Liars" en „The Public Eye". Toegang f.22,50, f.20,- en f.15,-. TEERSTOOF: Nieuwstraat 12: zaterdag 6 november om 14.30 uur Poppentheater Marianne Rijpma met „Trollebos". Toegang f.3,50. QUIBUS, Lange Haven 28: zondag 7 november om 14.00 uur Poppen theater met „De Leerlingelf". Toegang gratis. Muziek TEERSTOOF, Nieuwstraat 12: vrijdag 5 en zaterdag 6 november om 21.00 uur Dimitri Van Toren, troubadour uit Brabant. Toegang f.10,-; CJP/Pas 65 f.7,50. Q.T.: Nieuwstraat 12: zaterdag 6 november om 22.00 uur Spotlight Kids, Haagse vijfmansformatie, speelt „superwave"..Haagse bluf dus. Toegang leden gratis, lidmaatschap f.15,-, toegang niet-leden f.5,-. QUIBUS, Lange Haven 28: zondag 7 november om 21.30 uur Dandy Lion, Rock en Reggae. Vier man plus zangeres. Toegang gratis. Film FILMCLUB, Nieuwstraat 12: vrijdag 5 november om 21.30 uur film naar keuze leden. Toegang leden f.3,50, lidmaatschap inclusief toe gang f.5,-. met de lieve laarzen vai romsom heeft u er gei Ie lelijke dagen heer laarzen zijn maar solide delijk gevoerd van binnen. 1 )e 4 kuirwyjdtes zorgen bov dien v<x>r een perfecte pasvi ieder been. En romsom r 'n passende prijs voor MODIEUS V0ETK0MF0RT geschikt voor losse jzhsiojurm SCHIEWEG 97c ROTTERDAM TEL. 010 669912 aandagmorgen geopend SCHIEDAM De Stichting *Open Jongeren Centrum krijgt f. 4.000,- van het comité Zomerpostzegels. Dit comité keert jaarlijks de helft van de opbrengst van de verkoop van zoraer- zegels uit aan plaatselijke of regionaal werkende organisaties. Dit keer was het OJC één van de gelukkige organi- De vierduizend gulden zijn bestemd voor de aanschaf van stencilappara- tuur voor de stichting. Het bedrag wordt op 11 november aan OJC overhandigd. SCHIEDAM De Wijkveremging Nieuwland organiseert dinsdag 9 no vember een bingo-avond in „De Vier Molens" aan de Nieuwe Damlaan 766. De zaal gaat op zeven uur open cm het spel begint om acht uur. acht praatavond in Diensten Vier Molens* aan de laan 7(>6 komen. De In de AUecnstaandenvereniging Delft en omstreken zal dc avond leiden. Ge spreksonderwerpen zijn eenzaamheid en alles wat wat alleen zijn samen hangt. De toegang is vrij. Een goede nachtrust. op deze fijne S.G. 35 matras. Aan twee zijden doorgestikt. Ca. 14 cm dik. tn goudbruin. Uit de prijsklasse van 165,- tot 425, Afmetingen 80 x 190 cm. voor eiingen ou 80/200 voor-139,80 90/190 voor 149,80 90/200 voor 169,80 120/190 voor 199,80 130/190 voor 229,80 140/190 voor 249,80 140/200 voor 279,80 160/200 voor 309,80 180/200 voor 359,80 iééndEwëejcenm VANAF 9.50 i^TRASPEKKEN SCHIEDAM Wijkvereniging Nieuw land organiseert op dinsdag 9 novem ber een ruilbeurs in Jeugdhaven Nieuwland aan de Albardastraat. Vanaf half zeven kunnen verzame laars terepht. De toegang kost twee kwartjes. STADSKRONIEK- SCHIEDAM Een paar weken geleden heb ik op deze plaats wat herinneringen op gehaald aan het Katholieke Chris tus Koningsfeest, zoals dat vroeger in Schiedam werd gevierd. Vanwe ge mj(n ontwikkeling tot een wel bijzonder lauwe katholiek is het me ontgaan, dat dit feest nog steeds gevierd werd. En wel op de laatste zondag van het kerkelijk jaar. Dat is deze maand op 21 november, zo meldde mij een vriendelijk gelovige, die er meteen aan toevoegde, dat God misschien wel mensen zoals ik wilde vernie tigen. Omdat ik Christus niet als mijn koning aanvaardde. Wat vriendelijker is meneer van Baarle uit de Johan Wagenaar- straat uit Schiedam die mij een brief schreef, waarvan hij graag zag, dat ik hem in deze rubriek opneem. Ik doe dat graag. Want ik ben tolerant en ik kan van de gele genheid gebruik maken om er iets mee uit te leggen. "Christus Koning een militant feest????? Christus Koning'is geen koning san een Natie, maar Ko ning van het heelal, dat is Hemel en Aarde dus kan het nooit mili tant zijn, een vreemde woordkeu ze van U. Deken Reijnen heeft op 17 juli I960 afscheid van zijn parochie genomen U was toen 11 jaar oud Vreemd, dat U al zo vroeg huilde om een preek. Uw uitspraak, het is zo ver geko men met ons en de R K. Kerk. We \Zijn allemaal onze feesten verge ten, want Christus Koning wordt bij mijn weten in Schiedam niet meer gevierd. Jammgr dat U zo slecht bent geïnformeerd. Het Christus Koning feest wordt ge vierd op de laatste zondag van het Kerkelijkjaar. dat was vorig jaar op 22 november in de Singelkerk met Plechtige Hoogmis en 's mid dags met uitstalling van het H. Sa crament en om zes uur Plechtig Lof met processie. Jammer dat U dat met heeft meegemaakt. Nu valt het op zondag 21 november en nodig U hierbij uit dit met ons mee te komen vieren. U gelooft op een (bepaalde ma nier)??? dat die Kerk van Christus Koning de echte kerk is, de kerk zoals Hij hoort te zijn, zoals de oprichters Hem'gewild hebben. (Er was maar één oprichter "Christus Koning" Zelf, en Chris tus is de Kerk). U bewandelt het pad van de rede??? Rede is (Lat Ratio) de zuivere rede, het mense lijk vermogen begrippen te combi neren en zo tot hogere vorm van kennis te komen. Helaas blijkt dat niet uit het door U geschreven ar tikel. En dan die vooruitgang die U be wandelt"! Een vooruitgang van drugs, alcohol, prostitutie, homo filie op uitgebreide commerciële basis en daardoor vele moorden in de homofiele wereld. Abortus moord in de moederschoot, echt scheidingen aan de lopende band, zelfmoorden, masochisme, ver krachtingen, moorden, kernwa pens en oorlogen. Is dit de weg van de vooruitgang, U leest het één litanie van achteruitgang en zelfvernietiging der mensheid. Er is een weg van vooruitgang, maar dan moet men kiezen voor de weg van het Leven, het Licht en de Waarheid. En dat is nu juist die Christus Koning wiens feest we gaan vieren op die zondag 21 november in de Singelkerk met pastoor Vismans en nodig U nog maals uit dit met ons mee te ko men vieren, dan weet ik zeker dat U een beter artikel overdie "Christus Koning" zal schrijven als wat U op 30 sept. j.I. hebt ge daan. Met vriendelijke groeten en verschuldigde hoogachting maar vooral Gods rijkste zegen A C M.' van Baarle. ik geloof inderdaad', dat de kerk, zoals U die predikt, de echte, katholieke kerk is. Daarom wil ik er ook niet bijhoren. Ik sluit me niet aan bij mensen die vinden, dat andersdenkenden alleen om dat zij andersdenkend zijn niet kunnen denken, zoals U, meneer Van Baarle, doet. Daarna beschul digt U de vooruitgang van een hele reeks dingen die deels echt voor komen en deels berusten op kwaadaardige laster. Het is gewoon niet zo, dat er on der homofielen meer moorden plaats vinden dan onder bijvoor beeld katholieken."Dat kun je in de statistieken nagaan. Het is on verdraagzaam om mensen die toe vallig voor een andere vorm van sexuele beleving kiezen dan U of ik zomaar voor zondaars uit te maken voor' misdadigers. Alleen maar omdat U denkt dat dat in een oud boek staat. Zo worden ook maar even verkrachtingen, moorden, kernwapens eri oorlogen op het conto van de vooruitgang geschoven. Nou, als er een land is, waar de vrouwen onderdrukt en straffe loos verkracht worden, dan is het wel in het al zevenendertig jaar door katholieken geregeerde Ita lië. En als de kerlc zo tegen oorlog en geweld is, waarom verbiedt ze de gelovigen dan niet om soldaat te worden? Er zijn christenen die om principiële redenen weigeren wapens te dragen, maar priesters trekken het uniform aan. De voor malige aalmoezenier mgr. Bar assi stent van de Rotterdamse bis schop Simonis is er zelfs tegen, dat Pax Christi zijn afkeer van kernwapens uitspreekt. Door de eeuwen heen hebben de priesters trouwens de kanonnen gezegend en tijdens de Spaanse burgeroor log stond de kerk achter Franco in plaats van het geweld te veroor delen. En momenteel keert de Paus zich juist tegen katholieke priesters die binneü het bestuur proberen een rechtvaardiger we reld te maken. Voor U nu in de pen klimt om over kernwapens te schrijven of over mijn politieke denkbeelden, moet U een ding goed in de gaten houden. U weet helemaal niet, hoe ik persoonlijk over kernwa pens of abortus of oorlog of wat dan ook denk. Ik stel alleen maar vast, dat de Kerk niet het recht heeft om al die dingen op het con to van de vooruitgang te zetten, want ze heeft er altijd even hard aan meegedaan. Hoe zit het trou wens met de Vaticaanse betrok kenheid bij dat schandaal met die bank, waarvan de directeur laat stelijk werd aangetroffen bunge lend aan een touw over de reling van London Bridge? Zelfmoord! Kijk eens even, ik probeer hele maal niet de katholieke kerk te beschuldigen van al het kwaad in de wereld Want dat is gemene on zin. Maar wie andersdenkend is, hoeft zich evenmin van Roomse zijde zo'n behandeling te laten welgevallen. Als U in de geest van de tolerantie Christus Koning viert dan hebt U Mijn rijkste zegen. Voor wat die waard is. HAN VAN DER HORST RIJDT U KUNT U REKENEN OP Fastfit heeft van èlk automerk de uitlaat in voorraad Monteert zo efficiënt, dat u tof30' voordeliger uit bent dan bij de dealer Bovendien klaar terwijl u wacht, zonder afspraak en met 1 jaar volledige schriftelijke garantie Ter introduktie gratis controle door onze gediplomeerde remspecialisten Reparaties na vaste prijsopgave, met volledige garantie Door specialisatie werkt Fastfit veel voordeliger U bent welkom, zonder afspraak Mauritsweg 26, tel. 13 38 32 Schiekade 644, tel. 67 84 94 m m m m m Aelbrechtskade 125, tel. 77,8054 zaterdags tot 1 uur geopend èn uitlaatcenter: no. 127, tel. 767483

De Havenloods | 1982 | | pagina 3