ül VOOR 6.95! iütaiaaaiiii m WERELDPLAAT <8Uutkrs DE Q HAVENLOODS Gemengde expositie in galerie Kunst Plus Start verkoop kinderzegels BRIUANT Koffie-ochtend in De Haven Bela Madai exposeert 'Vacaturebank' voor popmusici Autospuit aan vervanging toe ter meulen natuurlijk Museumconcert Schrijfavond voor Chileen Koninklijke onderscheiding ter meulen natuurlijk 395 SïiSKf! Cursus bloemschikken, kerststukjes en kaarten Kerstkaarten Korenbeurs opnieuw divisie lager Pin Point in Sokkel Inloopconcert Commissie vergadert Wir machen Musik 495.- Verkoop bij Tear Fund DONDERDAG 18 NOVEMBER 1982 •46-574 ,w Oorhanger van Christine Knowles. VLAARDINGEN - Galerie Kunst Plus, Johan Willem Frisolaan 70, brengt in de periode van 20 novem ber tot en met 19 december werken van Henk de Looper, Paul Bakker, Christine Knowles en Adrian Hewitt onder de aandacht van haar publiek. Henk de Looper (51), geboren te Maassluis en nu wonend in Rotter dam, exposeert etsen en tekeningen. Hij volgde de opleiding aan de acade mie voor beeldende kunsten te Rot terdam en Tilburg. De Looper had eerder tentoonstellingen in Dordrecht Vlaardingen en Rotterdam. Werk van hem bevindt zich o.a. in museum Boymans- van Beuningen. Paul Bakker, in 1945 geboren in Syd ney (Australië) toont aquarellen waarbij is uitgegaan van landschap pen. Bakker exposeerde eerder in Paul Bakker in zijn atelier. Den Haag, Rotterdam en Sydney. Adrian Hewitt (1956) en Christine Sutherland Knowles (1959) zaten op de Middlesex Polytechnic School. Beiden hebben zich toegelegd op het vervaardigen van sieraden. Hewitt gebruikt daar voornamelijk nylon, zilver en kunstharsen voor en Knowles' sieraden zjjrt gemaakt van vellen plastic. VLAARDINGEN - In buurthuis De Haven wordt iedere donderdag van 9.15 tot 11.15 uur een koffie-och tend gehouden. De aanwezigen kun nen onder het genot van een bak kof fie praten over diverse onderwerpen. Tevens zal tijdens enkele koffie-och- tenden een gastspreker of -spreekster worden uitgenodigd of een film wor den gedraaid, waardoor men meer in formatie over een bepaald onderwerp krijgt. Zo zal op 9 december a.s. een mede werker van de Rutgerstichting voor lichting geven over onder andere een borstonderzoek, uitstrijkje etc. Iedereen is welkom. Kleine kinderen kunnen eventueel worden meegeno men. Kosten zijn f 1,25. Informatie via tel. 344539. VLAARDINGEN - In het Hollandia- gebouw, Oosthavenkade 42, wordt op vrijdag 26 november een expositie geopend van de Hongaarse kunste naar Bela Madai. Madai exposeert schilderijen en plastieken. alwaar hij zich liet inspireren door Willink, Appel, Modigliani en Mon driaan. De tentoonstelling duurt tot en met 10 oktober en wordt geopend door R.G. van den Burg, tekenleraar aan de Groen van Prinsterer Scholen gemeenschap. MAASSLUIS-Sinds kort bestaat er „,,.jn Maassluis een "vacaturebank" voor popmusici. Doel van deze instelling is muzikanten en bands met elkaar in kontakt te brengen. Ee'fi voorbeeld: een rock en rollband zoëRt een drummer. De band klopt aan 'bij de vacaturebank en die kijkt of er individuele rock en roll drum mers staan ingeschreven, die op zoek zijn naar een band. Als dat het geval - is, worden band en drummer met el kaar in kontakt gebracht. De "vacaturebank" is een initiatief van het Pop Overleg Maassluis (POM) eeh'organisatie die tot doel heeft jon geren in Maassluis de kans te geven bezig te zijn met muziek. De nadruk ligt hierbij op de popmuziek. Het POM ijvert voor een oefenruimte voor alle Massluise bands, een perma nente oefeninstallatie in een daarvoor ingerichte ruimte, een muziek work shop, organisatie van concerten en festivals en heeft dus nu ook de vaca turebank opgezet. Wie gebruik wil maken van de vaca turebank kan kontakt opnemen met Ron Mansveld, telefoon 01899- 22620 tussen 18.00 en 20.00 uur. In schrijving is geheel gratis. i PHILIPS STEREO-AUTORADIO "fc ™ESoRAM-FM/Ste- L en LG 6 Voorkeuzestations 4xFM). Stereo cassenes^ler 1 Vergrendeld versneld door -n-terugspoelen 2 6 vVatt vermogen. w<OtVan.5Sft«r Klasse Bosch en Hirschm PHILIPS AUTORADIO! en lanaeqolf Stereo cassette- speler IAC stormgsonderdruk- ?pe' r-*« cns/SDR stereo Auto Inbraak-alarrr op FM SDS/SDR decoder Van-SS*' TTtl. 30-11 MAASSLUIS - De nu in gebruik zijnde autospuit van de gemeentelijke brijfdweer kan niet meer worden ge prepareerd. De nu 17 jaar oude spuit krijgt alleen nog het hoogst noodza- kefijke onderhoud, maar sommige de fecte onderdelen kunnen al niet altijd meer worden vervangen. B en W stel len de gemeenteraad dan ook voor f.201.000,- uit te trekken voor de aanschag van een geschikte nieuwe auföspuit. De' gemeentepolitie krijgt zijn auto's en dë handen van het personeel niet meer schoon. Dat blijkt uit een voor stel ^an de gemeenteraad om,f.1600,- uit te geven om in de garage van het politiebureau een „warmwatervoor ziening" aan te brengen. Dit is nodig 'vóór het schoonmaken van de dienst voertuigen en het wassen van vuile hapijen, aldus de toelichting bij het Voorstel. Beide voorstellen komen aan de orde in de vergadering van de raadscom missie voor Algemene Zaken. Deze vergadert onder voorzitterschap van de burgemeester maandagavond 22 november in het stadhuis. De verga- -»»dermg begint om 19.30 uur. Twee ereplaatsen voor VZC-zwemmers VLAARDINGEN - Een kleine ploeg VZC-zwemmers nam dit weekeinde dëel aan de Nationale Najaarswed strijden in het Utrechtse bad De Kwakél. Astrid van Irsen verbeterde het clubrecord op de 100 meter wis selslag. Met haar 1.21.7 werd ze tweede. Reinier van de Bend plaatste zich als derde op de 100 meter vrije slag in - £7.8. Op de vrije slag zwom Anne- miek van Driel naar 1.15.9, Mariëlle de Ligt naar 1.13.2, Carola van der Burg naar 1.13.4 en Marco van IJzer- loo naar 1.01.2. Verder leverde Jac queline Claas op de vrije slag 1.09.8 af en Leon van IJzerloo op de vlin derslag 1.15.7. Tafeltennistoernooi ^SCHIEDAM - In de Margriethal f?^woWt op dinsdag 28 december weer pr,.Tienjaarlijkse schooltafeltennistoer nooi gehouden. Deze begint om ne- .geiuuur en eidingt half zes. Aatohet toernooi kunnen deelnemen ir> jeerfingen uit de 4e, 5e en 6e klas - van,_het basisonderwijs en leerlingen van het voortgezet onderwijs. De in- schrijving sluit op 24 november. Let op de prijs! Zo voordelig was deze kwali teit schuimvinyl nog niet. Ce- makkelijk zelf aan te brengen. In oranje of blatiw. Breedte 100 cm. Nu per meter géén 14,80 maar VLAARDINGEN - In het Visserij museum, Westhavenkade 53-54, wordt op zondag 2I november een concert gegeven door Donna Metz. fluit en Marlies van Gent, piano. In de muziekkamer van het museum zullen achtereenvolgens werken van de volgende componisten ten gehore worden gebracht: G. Donizetti, Reicha, F. Kuhlau. Het concert begint om 15 uur pre cies en is voor bezoekers van het mu seum zonder toeslag op de normale entreeprijs (volwassenen f 1.25 en kinderen tot 14 jaar f 0.50) toegan kelijk. SVV installeerde commissie 'Personeelsbeleid' SCHIEDAM - SVV installeerde maandag de commissie „Personeels- belêld". Deze heeft de opdracht de (gecontracteerde) spelers te begelei den om te bereiken, dat zij tot een goede combinatie komen van hun sport en hun maatschappelijke posi tie. De. .commissie wordt gevormt door GAB-directeur J.A. van Lent, J.L. Borstelaar, L. Butter (beiden mede werkers Sociale Dienst), G. van Ipen- burg (voor studie begeleiding), 'A.Stoüthandel (adviseur op financi- eel terrein) en SVV-secretaris Frans Eijkènbroek, die als coördinator op treedt. „De commissie-leden zijn allemaal beroepsmatig zeer betrokken bij de arbeidsbemiddeling, onderwijs of' soc»R zaken", aldus Eijkenbroek. „Niet dat we er dagelijks gebruik van willen maken, maar op het moment, dat het nodig is, hebben we nu in ieder geval een klankbord". Öe handbalvereniging De Hollandiaan gaat jet seizoen op zaterdag 25 en zondag 26 juni 1983 afsluiten met een groot onderling toernooi. Om al- r-, le teams de ruimte te geven zullen er Snaast de twee verharde velden ook op het gras enkele velden uitgezet worden. Nieuwbouw/renovatie bij HV0 anders VLAARDINGEN De voetbalver eniging HVO zal het ambitieuze plan om op de groenstrook tussen het eerste en tweede veld een nieuwe kleedaccommodatie te bouwen, laten varen. Financiële realiteit heeft het bestuur er toe gebracht om via een ander minder geld vergend bouwplan meer kleedkamers te creëeren Daartoe zal het bestaande clubge bouw worden aangepast. Er komen vier nieuwe kleedruimten bij, ter wijl twee bestaande worden opge offerd voor een uitbreiding van de bestuurskamer. De bedoeling is om in het voorjaar 1983 met de nieuw- bouw/rehovatie te beginnen. VLAARDINGEN - In de plaatselijke postkantoren zijn vanaf 16 november de kinderpostzegels 1982 verkrijg baar. Bij de speciale verkoopstands wordt behalve de zegels een uitge breide collectie wenskaarten „voor het kind" aangeboden. De Vlaardingse schoolkinderen zou den vanaf dinsdag j.l. de bestellingen bezorgen die zij begin oktober ten bate van de, kinderpostzegelactie heb ben genoteerd. Vanwege de acties die deze week in het onderwijs plaatsvin den, is de aflevering van het bestelde materiaal aan de scholen uitgesteld tot woensdag 24 november. Na deze datum kan men de scholieren met de zegels en kaarten aan huis verwach ten. De stichting voor het Kind vraagt het publiek 'nadrukkelijk de kinderen zo mogelijk een girobetaalkaart of bank- betaalcheque voor het verschuldigde bedrag mee te geven. Men hoeft daar bij slechts het bedrag en het woord „kinderzegels" in te vullen en te on dertekenen. In de postkantoren staat tot de feest dagen een verkoopstand opgesteld, waar men de diverse artikelen kan verkrijgen. VLAARDINGEN - De schrijfgroep van Amnesty International komt op dinsdag 23 november bijeen om brie ven te schrijven voor lotsverbetering van de Chileen Galvarino Alfaro. Alfarö, van beroep metaalbewerker werd op 30 mei 1980 gevangen ge- nonien door de geheime politie we gels vermeende „ondermijnende ac tiviteiten tegen de staat". Amnesty International heeft zich het log van Alfaro aangetrokken en heeft hem geadopteerd. De schrijfgroep komt dinsdag bijeen in het Broedershuis, Nieuwe Kerk straat 3 van 19.30-21.30 uur. Voor beeldbrieven om te worden overge schreven liggen klaar maar men kan ook brieven meenemen om die thuis over te schrijven. *Wenskaart uit de collectie kinder postzegelactie 1982, naar een ont werp van Babs van Wely. VLAARDINGEN - De heer Van Et- tinger heeft dinsdagmiddag jongst leden een Koninklijke onderscheiding uit handen van burgemeester Van Lier ontvangen. De zilveren medaille die is verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau werd hem toegekend ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstjubileum op 16 november. August Paulus van Ettinger (geboren 25 oktober 1927) begon zijn loop baan in de functie van hulpmonteur. Door zijn verdere studie en zijn grote belangstelling voor het gehele vakge bied, ontwikkelde hij zich tot een vakbekwaam monteur op grond waarvan hij in 1962 werd benoemd tot eerste monteur, een functie die hij thans nog bekleedt. Nieuw dessin... Architektentule in twee hoog tes: 180 en 250 cm. In wit. Bij ons nu al zeer voordelig. 180 cm hoog Per meter van 6,50 voor 250 cm van 7,98 voor 4,95 MAASSLUIS - Bloemschikken, De cursus kost 8 gulden, kerststukjes en kerstkaarten maken. Op twee nog vast te stellen donder- Dat zijn de onderwerpen van een dagochtenden in december geeft de drietal cursussen, die het educatief bekende Maassluise kunstenares Ma- creatief centrum Klein en Kleur in non Lith les in technieken om zelf —...j. k;-- - wjaarskaarten te maken. Maassluis binnenkort organiseert. De cursus bloemschikken start op dinsdagavond 23 november. In vijf lessen leert men hoe tafelstukjes, cor sages en wanddecoraties worden ge maakt. Om goede individuele begelei ding mogelijk te maken blijft het aan tal cursisten beperkt tot 15. De cur sus kost f.40,- plus circa f.6,50 mate riaal. Op zaterdagmorgen 18 december is er een eenmalige cursus kerststukjes maken. Die duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Materiaal kan ter plaatse tegen kostprijs worden aangeschaft. kerst- e Alle cursusden worden gegeven in het gebouw van Klei en Kleur, Goud steen 3. Voor inlichtingen of aanmel dingen kan men bellen met IJbei Visser, tel. 16519 of Willemijn Pel- tenberg, tel. 15810. VLAARDINGEN-Ruim 250 kinde- rn gaan.de straat op om kerstkaarten aan de man te brengen. Het betreft hier een actie van de CJV Liefde en Vrede voor het Govern ments Hospital Mafeteng in de staat Lesotho, gelegen in het zuiden van Afrika. De bedoeling is om via aller lei activiteiten geld in te zamelen voor een opknapbeurt van het ge noemde ziekenhuis. De actie zal en kele maanden gaan duren en mede- wrking wordt verleend door kinde ren uit diverse wijken. SCHIEDAM - De reserves van Tem po Team voltrokken zaterdag het vonnis over De Korenbeurs. Ron van der Aa en zijn mannen verloren in eigen huis met 6-2 en daarmee werd de degradatie naar de tweede divisie een feit. Overigens is het een door de vereni gingsleiding ingecalculeerde degra datie. Na het vertrek van Hans Lin gen naar het Leidse Scylla, verwacht te men al, dat handhaven ir. de eerste divisie welhaast onmogelijk zou zijn. Ook de voorjaarscompetitie ziet men aan de Lange Haven somber tege moet. Het Vlaardingse Radio Molenaar ver speelde zaterdag door een 7-3 neder laag tegen TCS zijn tweede plaats. Gyy Noordink, Jan Jaap van der Mark en invaller Ad van der Londen wonnen ieder een set. VLAARDINGEN - De Rotterdamse groep Pin Point treedt zaterdag 20 november op in sociëteit De Sokkel. Van Maerlantlaan 4. Deze vijfmansformatie die al eerder in de Sokkel optrad brengt zowel Engels- als Nederlandstalige nummers, jntree bedraagt f.3,50 voorleden f,5,- voor niet-ledcn. Aanvang 21.00 uur maar de zaal gaat reeds om 20.00 uur open. De Grootste Suksessen uit de serie Wereldsterren zingen Wereldhits, verzameld op één LP. Mag zo'n plaat op uw draaitafel ontbreken? Niet voor deze speciale promotie- prijs: slechts 6.95! KANT 1: Sheena Easton - For your eyes only The Shadows - Bright eyes Anne Murray - Tennessee waltz Glen Campbell - Reason to believe The guys 'ri dolls - Our song The Beach Boys - Good Vibrations Don McLean - Castles in the air KANT 2: Cliff Richard - Miss you nights Crystal Gayle - Don t it make my brown eyes blue- Slim Whitman - When The Hollies - He ain't heavy, he s my brother Al Mgrtino - A song of joy Shirley Bassey - A house is not a home Van al deze top-artiesten zijn natuurlijk ook afzonderlijke Wereldsterren-LP's te koop bij: MAASSLUIS In de zitkuil van ont moetingscentrum Koningshof wordt vrijdagavond 19 november een inloop concert gegeven door Donna Metz en Marliex van Gent. Het concert is ge organiseerd door de werkgroep thea ter van de Culturele Raad in samen werking met de regionale Muziek school. Het concert begint om 19.00 uur en duurt ongeveer een uur. Dopna Metz (dwarsfluit) en Marlies van Gent (piano) beginnen hun pro gramma met de Sonate in D opus 103 van Reicha. Vervolgens spelen zij de Sonate in C van Douizetti en be sluiten het concert met de Grande Sonate Concertante in A opus 85 van Kuhlau. Het concert is gratis toegan kelijk. MAASSLUIS - In zaal De Buys van het stadhuis vergadert .anavond (18 november) de raadscommissie voor welzijnszaken. De vergadering begint om 19.30 uur. Voorafgaand aan de vergadering kunnen burgers diet woord voeren over zaken die op de agenda staan. Ook na afloop van de vergadering kan van het spreekrecht gebruik worden gemaakt. Belangrijkste onderwerp op de agen da is de bespreking van de nota „meer voor minder". Deze nota be helst- het in Maassluis gevoerde en in de toekomst te voeren beleid inzake culturele minderheden. Daarnaast zal de commissie spreken over een verslag inzake het opbouwwerk vooi buitenlanders in Maassluis. VLAARDINGEN - In Buurthuis De Haven, Weeshuisplein 18, wordt elke woensdagavond tussen 20 en 23 uur een creativiteitsgroep gehouden. De ze groep is bedoeld voor Vlaardingers vanaf 20 jaar die de avonduren nuttig willen besteden. Er is nog plaats voor enkele vrouwen of mannen. Naast een praatje bij een kop koffie is er de mogelijkheid creatief bezig te zijn. Op het programma vanaf no vember '82 staat het volgende: het maken van placemats, brooddeegfi guren eventueel voor de kerstboom en een kerststukje. Voor verdere informatie kan men zich wenden tot de medewerkers van het buurthuis via telefoonnummer 344539. VLAARDINGEN - Het Rotter dams Operette Gezelschap (ROG) brengt op vrijdag 19 november de uitvoering "Wir machen Musik" op de planken van de Stadsgehoor zaal. Aanvang 20.00 uur. Wir machen Musik is een gevari eerd muzikaal programma waarin verschillende operette-melodieen ten gehore zullen worden gebracht. De aankleding is bijzonder belang rijk. Dankzij het ballet en de kos tuums is het ook een boeiend schouwspel waarvan het publiek kan genieten. "Wir machen Musik" werd vorig weekeinde uitgevoerd in het Rotterdamse Zuidpleinthe ater waar men lovende kritieken in ontvangst mocht nemen. Plaatskaarten zijn nog verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoor zaal, Schiedamseweg 51a. Solitairring in wit-of geelgoud met forse briljant van 0.25 crt. Nu slechts 0°° zV^ VLAARDINGEN-De Tear Fund Werkgroep Vlaardingen houdt don derdag 18 november een Open Huis op het adres Lissabonweg 219. De ar tikelen die via Tear Craft worden ver kocht staan dan opgesteld, zoals zak doeken, tafellakens, briefopeners, kaarsenstandaards, portemonnees en planten hangers. Tear Craft verkoopt artikelen die zijn gemaakt door medewerkers van coöperaties in ontwikkelingslanden. De mensen kunnen op deze wijze een redelijk loon verdienen. Het Open Huis is van 9 tot 11.30 uur en van 13.30 tot 15.30 uur. Iedereen is welkom. Voor inlichtingen tel. 743782

De Havenloods | 1982 | | pagina 5