Puzzel mee ter bescherming van de tropische regenwouden in Afrika, Azië enLatijns-Amerika en win één van de vele prachtige prijzen muis ACTIE OERWOUD INDONESIË Ook deze schitterende boom varens behoren tot het tropisch oerwoud in Z.O.-A zië WAT KUNT U WINNEN Als u meedoet maakt u naast uw gratis puzzelbundel kans op de hoofdprijs, te weten de grote 21-delige Oosthoek-encycicpedie (t.w.v. 2.975,50), twee eerste prijzen van elk een 14-delige Algemene Winkler Prins encyclopedie (t.w.v. 1.393,- elk), twee tweede prijzen van elk een Winkler Prins' encyclopedie van het Dierenrijk (6-delig) en twee derde prijzen van elk een Atari-videocomputer-spelsysteem. Voorts zijn er nog drie "dikke Van Dale's", 20 fraaie digitaalhorloges en 40 schitterende tijdpennen, ruim 120 Dr. Verschuyl puzzelwoordenboeken, 24 overheerlijke flessen Nicolas wijn, prachtige boeken en ruim 200 gratis jaarabonnementen op Puzzelsport. Het prijzenpakket werd beschikbaar gesteld door: ATARl-Benelux te Breda Bom Periodieken te Utrecht Van Dale Lexicografie te Utrecht Elsevier Nederland te Amsterdam Luitingh te Utrecht Nicolas/Boomsma te Leeuwarden Oosthoek te Utrecht Zomer Keuning Boeken te Ede. HORIZONTAAL 1. Regenscherm, 6. Vleesgerecht, 12. Bijb. fig., 14. Voorzetsel, 15. Veer kracht, 16. Nochtans, 20. Telwoord, 21. Reeds, 22. Hemellichaam, 23. Doch ter van Eurytus, 25. Dat wil zeggen (afk.), 26. Karaat (afk.), 27. Dwingen 29. Grote prijs bij autoraces (afk.), 31. Edelgesteente, 33. Sociaal Econo mische Raad (afk.) 34. Componist, 35. Duo 37. Sport, 38. Bijbeldeel, 39. Drinkgerei, 40. Havenstad 41. Voor zetsel, 43. Gast, 46, Deel van trap, 49. Boom, 50. Vermoeid, 52. Oost. ge recht, 53. Den lezer heil, 54. Plaatsje in België, 56. Rijkstelegraaf (afk.), 57. Soortelijk gewicht (afk.), 59. Dunne stof, 61. Hard geluid, 63. Boom, 64. Sta pel, 66. Soms, 68. Springstof, 69. Wild zwijn, 71. Ongaarne, 72. Evenhoevig zoogdier, 73. Nachtjager VERTICAAL I. Zonnescherm, 2. Stand der edelen, 3. Gedeelte van een vaarwater, 4. Voor middag (afk.), 5. Prijzen, 7. Muziek tempel, 8. Soort onderwijs (afk.), 9. Rom. groet, 10. Deel van Sumatra, II. Nalatenschap, 13. Voegwoord, 16. Voor de vuist weg (afk.), 17. God van de liefde, 18. Waterplant, 19. Laatstleden (afk.), 22. Pas, 24. Zoog dier, 26. Slot, 28. Kledingstuk, 30. Weer spraak, 32. Smalle strook, 34. Vis, 36. Gevangenis, 37. Kern, 42. Huisdier, 44. Proef, 45. Huisdier, 47. Eng. Titel, 48. Zoutwaterdier, 50. Bakgrondstof, 51. Iedere, 54. Deftige leerling, 55. Niet netjes, 58. Gift, 60. Bez. vnw. 62. Spil, 63. Slot, 65. Jap. Munt, 67. Bijwoord, 68. Hoogste punt, 70. Eerwaarde heer (afk.), 71. Nummer (afk.). Als u de puzzel hebt opgelost, dient u in de onderste balk de letters uit de gelijkgenummerde vakjes in te vullen. U krijgt dan het begin van een zinnetje. Maak dit op uw eigen manier (rijmen mag maar hoeft niet) zo origineel moge lijk af. Alle inzendingen wordep beoor deeld door een deskundige jury. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. Alle inzendin gen worden eigendom van het Wereld Natuur Fonds. Prijs winnaars krijgen voor 3f januari 1983 bericht. HOE ZENDT U IN: Maak (tenminste) f 2,50 over op girorekening 606 234 ten name van het Wereld Natuur Fonds te Zeist. Schrijf uw zinnetje op de ruimte voor mededelingen (of op de achterzijde) van uw overschrijving. U kunt eventufeel uw oplossing ook op een briefkaart inzenden. U dient dan (tenminste) f 2,50 extra aan postzegels (aan de voorkant) bij te plakken. Zend uw briefkaart naar: Werefd Natuur Fonds, Postbus 888 3700 AW Zeist. DR. VERSCHUYL ONTVANGT PLATINA PUZZELWOORDENBOEK DONDERDAG 9 DECEMBER 1982 49-229 1 Puzzel mee... en help X Wfereld NatuurEonds Help het Wereld Natuur Fonds bij de actie "Red het Oerwoud". Een actie waarover u elders op deze pagina meer kun t lezen en die uw steun meer dan waard is. Wij van deDr. Verschuyl puzzelwoordenboeken en -puzzelbladen willen u extra aansporen tot het ondersteunen van deze Wereld Natuur Fonds actie. Daarvoor hebben wij onderstaande kruiswoordpuzzel ontworpen, waarmee u één van de fraaie prijzen kunt winnen uit het prijzenpakket t. w. v. ruim f20.000, -. Enu hebt altijd pYijs! Want elke inzender ontvangt gratis zo 'n fraaie Dr. Verschuyl Puzzelbundel. zeldzame houtsoorten die alleen beschikbaar blij ven als voorzichtig met de oerwouden wordt omgegaan. De oerwouden hebben ook een belangrijke invloed op het klimaat. Zij trekken water aan, en stoten het langzaam af. Daardoor is een zorgvuldige water huishouding voor landbouw mogelijk. De oer woudbodem is weinig vruchtbaar en bestaat uit slechts een dunne laag humusIn vele gevallen volgt na boskap erosie en dat leidt tot woestijn vorming. Een verdere uitbreiding van de woes tijnen heeft grote gevolgen voor het klimaat op" aarde. Het Wereld Natuur Fonds voert een internationale actie voor het behoud van de tropische regen wouden van de wereld. Momenteel worden deze wouden zo snel en roekeloos vernietigd, dat als dit zo door gaat er over 30 jaar geen tropische regen wouden van betekenis over zullen zijn. Het behoud van deze miljoenen jaren oude 'ecosystemen' is van belang voor de gehele wereld. De oerwouden be vatten de grootste rijkdom aan dier- en planten soorten ter wereld, ten dienste van de mensheid. Zo is de verbetering van voedselgewassen en de ontwikkeling van nieuwe medicijnen mogelijk dankzij die planten. Ook leveren de oerwouden In de Actie Oerwoud Indonesië wil het Wereld Natuur Fonds gelden bijeen brengen om in Indonesië 1de bestaande nationale parken beter te bescher men en waar mogelijk uit te breiden 2. nieuwe revervaten te scheppen en om 3. via de Stichting Groen Indonesië de bevolking bewust te maken van de noodzaak van natuur behoud (juist educatieve projecten zijn van essentieel belang omdat de wil tot bescherming van binnenuit moet komen). Steun de Actie Oerwoud Indonesië. Stuur een gift. Alle giften zijn welkom. Aan diegenen die 45,- of meer schenken wordt het speciale premieboek 'Het Oerwoud' gratis toegezonden. U kunt zich ook opgeven als donateur (min. 25,-) of jeugd lid (Ranger) voor 20,- per jaar. Wereld Natuur Fonds Giro 44466 Postbus 7, 3700 AA Zeist. Puzzels worden steeds moeilijker en gevarieer der, waardoor een continue aanpassing en verbetering van de puzzelwoordenboeken een absolute noodzaak is. Dr. H.J. Verschuyl, van oudsher een begrip in de puzzelwereld, weet dat beter dan wie ook. Niet voor niets zijn inmiddels meer dan 1.000.000 exempla ren van zijn puzzelwoordenboeken verkocht. Een record! Na vele jaren van voorbereiding -met de meest geavanceerde computertechnieken- is de be staande serie puzzelwoordenboeken drastisch herzien. De Dr. Verschuyl puzzelwoorden boeken zijn nu no(j beter, nóg completer: het summum op puzzelgebied. Verschuyl's puzzelwoordenboeken: door geavanceerde computertechniek en door dachte vormgeving eenzaam aan de top! ELKE INZENDER ONTVANGT EEN GRATIS PUZZELBUNDEL Om het Wereld Natuur Fonds te helpen aan zoveel mogelijk inzendingen (en dus zoveel mogelijk geld!) biedt Dr. Verschuyl aan elke inzender van de puzzel gratis een Dr. Verschuyl-puzzelbundel ter waarde van 2,50 aan, zodat u uw 2,50 die u extra moet plakken op de briefkaart voor het Wereld Natuur Fonds meteen hebt terugverdiend (u zou dus best wat meer kunnen plakken of overmaken!). Ongeveer vier weken nadat het Wereld Natuur Fonds uw inzending heeft ontvangen, sturen wij u de Dr. Verschuyl bundel met maar liefst 64 pagina's uitstekende puzzels gratis toe. Dit jaar maakte Dr. Verschuyl geschiedenis. Zijn één miljoenste puzzelwoordenboek ging over de, toonbank. Een uniek feit, en een enorm aantal voor een klein taalgebied als het onze. Ter gelegenheid hiervan werd Dr. Verschuyl op 29 november jl. een fraai platina boek overhandigd. meer dan 100.000 puzzelwoorden paperback, 288 pag9,90 2-delige puzzelencyclopedie meer dan 1 Vi miljoen puzzelwoorden gebonden, 1.250 pag.//69,50 Verkrijgbaar in de boekhandel

De Havenloods | 1982 | | pagina 12