GSD kan taken niet uitbreiden Jll\ BÊTER[,MEUBEL ter meulen SCHIEDAM maakt het u makkelijk. Tachtig jaar arbeidsbureau: geen reden voor feest Automobilist gewond bij vechtpartij Sociale dienst heeft handen vol aan Meisje tijdens spel opgesloten Rioolbuizen veroorzaken opschudding ET. PRUSV00RDEELN G;£4\Con&ch^ 18?5 Werkloze jongeren: 'We willen wel werk!' Comité tegen kernwapens wil alsnog bord plaatsen 0p zondag gezellig meubels kijken in Peer/België. S? vrijdag zaterdag vo vrijdag zaterdag voordeel 115.- 7.95 59: zaterdag voordeel 13.95 HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM I editie p rnpvooR»,! UeESTDACENj bestel nu bij 'ter meulen party service" uw salades, hapjes en stokbrood. Haal de folder bij het restaurant. 4e étage DONDERDAG 9 DECEMBER 1982 31e JAARGANG NO 47 Het Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord bestaat tachtig jaar. SCHIEDAM - Het Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord viert vandaag zijn tachtigste verjaardag. In het jaar 1902, op 9 depembér, startte de gemeente Schiedam als eerste in Nederland een arbeids beurs. Niet dat er toen nog geen particuliere arbeidsbeurzen be stonden, die overigens voorna melijk in kroegen waren geves tigd, maar dat de overheid zich in het begin van deze eeuw ging bemóeien met de verdeling van werk was wèl gloednieuw. Inmiddels is het arbeidsbureau al jaren uit het kantoortje in de Korenbeurs" aan de Lange Ha ven gegroeid, zijn de openingstij den van enkele uren per week uitgebreid tot vijf dagen per week en is het werkterrein niet meer beperkt tot Schiedam, maar uit gebreid tot Vlaardingen, Maas sluis, Rozenburg, Hoek van Hol land en Maasland. Wat nog wel hetzelfde is, is de situatie op de arbeidsmarkt. Vol gens directeur J A. van Lent is die weer net zo slecht als tachtig jaar geleden. De regio Waterweg- Noord telt nu meer dan achtdui zend werklozen, terwijl er nog geen honderd vacatures open staan. bankstellen, slaapbanken keus Uit voorraad te leveren. Fabrlekstoonzalen Nergens Industriegebouw. Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 SCHIEDAM - Een 26-jarige automo bilist is zaterdagmiddag gewond ge raakt tijdens een vechtpartij met twee jongemannen, die hem de door gang in de Laurens Costerstraat ver sperden. De jongens, die samen met nog wat hongelui op de rijbaan stonden, gin gen pas na lang treuzelen uit de weg voor de automibilist en gooiden uit eindelijk een sigaret op de auto. Toen de bestuurder uitstapte om zijn hart te luchten kwam het tot een confron tatie, waarbij de man tegen zijn hoofd en in zijn onderbuik werd ge trapt. De twee jongemannen zyn aan- gehouden. De automobilist moest zich onder doktersbehandeling stel len. 'Schiedam' remise SCHIEDAM De schakers van „Schiedam" zijn weer volledig terug in de race. Via winst in de afgebro ken partijen werd eerder al een 5 1/2-4 1/2 zege behaald op Papen- drecht en daar werd onlangs een pun- tendeling (5-5) tegen het sterke Over- schie 2 aan toegevoegd. Slechts vier partijen haalden echt een einde. Van Velzen won, Frans Grc^e- neweg scoorde remise en Van Kleef en Van de Akker verloren. De overi ge zes partijen werden afgebroken. De spelsituaties waren echter zo dui delijk, dat deze administratief werr- den afgehandeld. Het leverde winst op voor Schotman, Weitering en Hockx. Van Ooijen en De Groot ver loren, Van^Zessen hield het op remise. SCHIEDAM - De twaalfjarige Corin- ne P. raakte vrijdagmorgen om kwart voor tien opgesloten in een garage box. Het meisje, dat verstoppertje aan het spelen was, kon niet meer uit haar bergplaats komen. De brand weer bevrijdde haar door de deur van de garage met een breekijzer te force- SCHIEDAM- Directeur G. Smits van de Gemeentelijke So ciale Dienst (GSD) verwacht dat er in de nabije toekomst zoveel menden om een uitkering zullen komen dat er van de plannen om de taken van de dienst uit te breiden met wat maatschap pelijk werk voorlopig niets te recht zal komen. De dienst heeft dan de handen al vol aan het verstrekken van uitkeringen alleen. Daar komt bij dat ook de verstrek king van „eenmalige uitkeringen" voor mensen die van een minimum inkomen moeten rondkomen de So ciale Dienst veel werk verschaffen.' Dé „echte minima", zoals de armsten van Nederland tegenwoordig ge noemd worden, zijn door de eco nomische crisis toegenomen in aantal en bovendien is de proce dure rond de eenmalige uitkering ingewikkelder geworden. Het was de bedoeling om alle uitke ringsgerechtigden dit jaar een een malige uitkering te doen ontvangen maar omdat er inmiddels een heel oerwoud van regeltjes en bepalin gen rond die maatregel is gegroeid moet het team van de Sociale Dienst dat uitzoekt wie een eenmalige uit kering krijgen, elg veel werk verzet ten. Enige-troost vormt het feit dat er vijf extra medewerkers voor de uitzoekerij aangesteld konden wor den uit de „werkverruimende maat regel", een Onderdeel van het „Jeugd werkplan" van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dit jaar hebben 2790 Schiedammers uit eigen beweging een eenmalige uitkering aangevraagd. Daar komen dan nog zo'n tweeduizend uitkerings gerechtigden bij. In 1981 vroegen 4200 Schiedammers, dus 600 minder dan dit jaar een dergelykexuitkering aan. Het is nog niet precies bekend hoeveel Schiedammers er dit jaar in aanmerking zullen komen voor de eenmalige uitkering. In 1981 waren dat er 2400. Ook in 1983 zullen weer eenmalige uitkeringen ter verster king van de koopkracht gedaan wor den. *Het college van burgemeester en wethouders op bezoek bij de sociale dienste GSD-directeur G.Smits gaf de leden van het college wat informatie over hét reilen en zeilen van de dienst. SCHIEDAM- Een stuk of veertig rioolbuizen, opgestapeld bij het gemaal achter Bejaardenhuis Thur- lede zgn enkele bewoners van de flats aan de Loeffstraat een doorn in het oog. De buizen zouden gebruikt en vies zijn, het uitzicht belemmeren en bovendien de ideale plek voor de jeugd vormen om er vuurtjes te sto ken en rotjes af te steken. Daarbij moeten de buizen daar waarschijn lijk nog een half jaar liggen, alvo rens ze de grond in kunnen. In de omgeving van de Johan de Wittsingel voert de dienst gemeentewerken namelijk onderhouds- en vemieu- wingswetkzaamheden aan de riool uit. De Loeffstraat zelf is al ver nieuwd. De klachten van de bewoners hebben voor grote consternatie op het stads kantoor geleid. Enkele ambtenaren en verantwoordelijk wethouder Zij develd hebben daarom poolshoogte genomen. Volgens Zijdeveld valt het met het uitzicht best mee. De buizen liggen op het terrein van het gemaal dat van de flat gescheiden is door een vrij brede stoep en een rü bomen. Bovendien onttrekt dicht struikgewas het grootste deel van de twee hoog gestapelde rij buizen aan het oog. Dat- de rioolbuizen gebruikt zijn wil Zijdeveld niet ontkennen. „Dat is heel goed piogelijk, maar dan zijn ze in ieder geval goed schoongemaakt", verklaart hij. Niettemin kan hij best begrijpen dat de bewoners van de Loeffstraat het niet zo prettig vinden, temeer door het vuurwerk en de brandjes. „Maar -knallende rotjes en brandjes zijn altijd vervelend. Je kunt niet zeggen dat de rioolbuizen er de oorzaak van zijn". In ieder geval zijn de rioolbuizen juist op die plek neergelegd, om de be sparen op het vervoer van de Jan van -r i Henkes Creme de Cacao 4A95 IV» .4.\Z-6A F T. Jonge ^95 L Jenever IAfè5 l«Pa dranken service rotterdam u het dichtstbijzijnde FT-filiaal? Bel: 010-132728. SCHIEDAM- Een onderzoek van de Gemeentelijke Sociale Dienst onder schoolverlaters, die langer dan één jaar werkloos waren, heeft dit najaar uitgewezen, dat het merendeel der werkloze jongeren het onrechtvaardig vindt dat z(j geen werk krijgen omdat zij geen ervaring hebben. Uit een enquete blijkt dat bijna de helft van de 66 ongevraagde jonge ren het gebrek aan ervaring als de grootste oorzaak voor hun werk loosheid beschouwde. Een derde deel gaf vervolgens aan dat ook onvol doende scholing en de geringe hoe veelheid beschikbaar werk een rol spelen. *De rioolbuizen aan het eind van de Loeffstraateen doorn in het oog van enkele bewoners. Riebeeckweg, waar de afdeling riole- „En besparen moeten we allemaal", ring van gemeentewerken is gevestigd legt een woordvoerder van gemeen- naar het oostelijk deel van Nieuwland tewerken uit. leeftijdsgenoten, zo bleek uit het onderzoek. Bijna negentig procent van de ondervraagden zei dat hun vrienden en vriendinnen ook zonder werk zijn en 61 procent zei geen enkel contact meer met werkende ex-klasgenote^i te hebben. Bovendien gaf nog eens 61 prpcent aan dat zij met problemen te kam pen had die met hun werkloos heid te maken hadden. De resterende 39 procent zéi moeilijkheden te van financiële aard te hebben. De op merking van één der schoolverlaters: „Ik vind het (de sociale dienst, red.) wel een goede instelling, maar we krijgen wel een beetje te weinig geld, m'n 700.000 (in werkelijkheid nu 60C.000) vrienden en /ik", illustreer de die problemen wrang. Onder de ondervraagde jongeren was er niet één die ook niet wilde werken. Het merendeel solliciteert dan ook een paar keer per week of per veer tien dagen en zegt zich voor het overige flink te vervelen. SCHIEDAM Het „Komitee Schiedam tegen Kernwapens", waarin de PvdA, de psp, de PPR, de CPN, D'66, de EVP, Stop de N bom, de Rode Valken, het Huma nistisch Verbond, Vrouwen tegen Kernwapens, het IKV en vertegen woordigers van de kerken zitting in hebben, heeft zich verbaasd over het gemeenteraadsbesluit geen bord aan de gemeentegrens te plaatsen, waarop „Kernwapen- vrije Gemeente" staat. Begin van dit jaar nam de gemeen teraad wel een motie aan tegen plaatsing van kernwapens op ge meentegrond. maar het bord wilde' de raad er later niet bij. Argument was, dat het ten eerste niet zeker was of de hogere overheid niet te gen de wil van Schiedam zou be sluiten kernwapens te plaatsen en dan zou de vermelding op het bord niet meer juist zijn, en ten tweede had de raad „gewoon geen behoefte" aan het bord. Het „Komitee tegen Kernwapens" hoopt dat Schiedam zich nog een keer wil bezinnen over de plaat sing van het omstreden bord. De leden van het comité hopen dat de leuze: „Help kernwapens de we reld uit, om te beginnen uit Schie dam", geen holle leuze blijft BAAN NAAR BREE 83 PEER TEL: 09/311464926 op alle dagen geopend, ook op zondag, op dinsdag gesloten Luxe bedsprei Met fraai 2-kleurig Zwitsers borduurwerk en ruime volants. In de kombikleuren licht/donkerbeige en beige /bruin. Lits-jumeaux maat 129.- Voordeeldoos Kerst/Nieuwjaars kaarten 18 verschillende, dubbele wens kaarten met bijp enveloppen Philips ventilatorkachel HD3236 Met 2 warmtestanden, oververhittings- beveiliging qn koele ventilatie Dubbelgeïsoleerd Adviesprijs 75.- 31-Delige servieskombi natie Schitterend 6-persoons eet-, thee-en ontbijt servies. Stijlvol, modern aardewerk in beig met 2-kleurig filet Vaatwasmachine- bestendig. (Borden kop en schotels ook los leverbaar) Kompleet Stoeisterke kinderlaarsjes In 3 vrolijke kleur stellingen 35 t/m 39 16.95 31 t/m 34 15.95 23 t/m 30 Feestelijke damast tafelkleden 100% Katoen Met fraai bloemmotief, jaquard geweven 280x140 cm 29.50 220x140 cm 25.50 160x140cm u Bijp servet 2.25 Vendomatic vrieskast Tafelmodel, type 7906. Bruto inh. 129 liter. Met 3 manden, voorvriesvak, regelbare thermostaat en signalering van de invries- schakelaar en netspanning VROOMS DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 360

De Havenloods | 1982 | | pagina 1