mmi Jubileum lilt NIVA even uit de anonimiteit BS 'm DE Q HAVENLOODS VOLOP RECREATIEVE SPORT ROND DE KERSTDAGEN PARTNERS I LANGS DE. 1 MMTERMTECf t Ouderenbiljart WF mag bouwen in Groenoord Koos Henneveld zelf middelpunt u v. Bang&Olufsen GÉ Drukte bij NVC- prestatieloop KERSTBOOMPJE ORANJEBOOM Twee nieuwjaarsrecepties hebben dit maal wat meer om het lijf, dan uit sluitend het elkaar het beste wensen voor weer een ander jaar. Bij.de voet balvereniging Olympus S staat voor zitter Henny van der Reijken op zon dag 2 januari zeker stil bij de oudste voetballer Gerrit Basoski en bij het verschijnen van het 100.000-ste exemplaar van het clubblad. Tevens wordt de trekking verricht voor de loterij, waarvan de loterij de op brengst bestemd was voor de jeugd afdeling. Bij de Invalidensportvereniging De Ooievaars is de receptie op dinsdag 4 januari. Daar zal dan de bus voor ge handicapte sporters officieel worden overgedragen. Ook worden de leden gehuldigd, die al 12,5 jaar lid zijn en wordt de sportman en -vrouw van het jaar bekend gemaakt. loterij Om de „slappe was" wat aan te len start de voetbalvereniging FC Nieuwland op de eerste dag van het nieuwe jaar met de verkoop van 250 loten, die tien gulden per stuk zullen kosten. Er zijn vijf zeer bijzondere prijzen te winnen. foto-expositie Het Vlaardingse VFC viert in 1983 het zeventigjarig jubileum. Met de voorbereidingen is men al enige tijd bezig. Speciaal met het verzamelen van oude foto's en documenten, die een beeld moeten geven van het „kwekker"-verleden. Inmiddels zijn ruim driehonderd foto's verzameld en riog dagelijks komen er bij. Een deèl van de prenten wordt opgeno men in het jubileumboek. Anderen gaan naar een foto-expositie, die wordt gehouden in de cantine. geen sporthal In Westwijkhal en Kolpabad VLAARDINGEN - Het buitenkansje om op vrijdag 24 december een lege sporthal te vullen met een sportmani festatie voor jongeren uit het voort gezet onderwijs is door de afdeling sportieve recreatie van de VRSR niet onbenut gelaten. Pas vorige week kre gen zij te horen, dat het nieuwe deel van de Westwijkhal op de dag vóór kerstmis niet verhuurd was. Snel werd een programma in elkaar gezet, waardoor jeugd in deze sporthal zo wel in de morgen- als middaguren bezig kan zijn. Tafeltennis, basketball, boksen, jazz- en beatballet zijn de onderdelen van deze manifestatie, die om 10 uur be gint. Toegang en deelname zijn gratis. Sportschoenen en -kleding verplicht. Tussen 10 en 12 uur is er een tafel- tennnis- en basketballtoernooi. Hier voor kan men zich op vrijdagochtend vanaf kwart over negen opgeven in de sporthal. Om. 14 uur begint een boksgala. De ren te laten kennismaken met bok- intentie bij dit onderdeel is om jonge- sen. Er is een training, waaraan ieder- Jongeren kunnen vrijdag in de Westwijkhal (sportief) aan de slag. een die interesse heeft, kan deelne men. Bokshandschoenen, stoothand- schoenen en een echte boksring zijn aanwezig. Irma de Gast leidt tussen 14 en 15 uur in een ander deel van de hal een kennismakingscursus jazz- en beat ballet. Dat gaat vooral door middel van enkele eenvoudige vormen, die met plezier uit te voeren zijn. Voor meer informatie over deze sportdag voor jongeren uit het voort gezet onderwijs kan men terecht bij één van de consulenten sportieve re creatie op het-stadhuis aan het West- nieuwland, tel. 355888, toestel 199. Zwemmen ten. Op tweede kerstdag (zondag 26 december) opent het bad namelijk van 14 tot 16 uur zijn poorten voor een waterpret-festijn bestemd voor het gehele gezin. Toegang dus alleen voor kinderen met een vader of moe der of beiden, of voor kinderen met hun grootouders. Twee uur lang dolle zwempret, zo noemt de recreatiegroep Kolpabad het. Buiten het normale spelmateriaal zijn er zowel aan de kant als in het water een groot aantal andere spelen aanwezig. Tevens kunne kinderen plakken, ver ven, knippen, spelen, een Zweeds renspel spelen en uiteraard naar hartelust zwemmen. Datzelfde kun nen ouders en zjjn ze moe, dan is voor hen het restaurant van het zwembad open. Daar kunnen ze onder het genot van een kop koffie dan hun kroost gadeslaan. Nadere informatie aan de kassa van het Kolpabad of via tel. 010-345166. Bestuur v.v. DVO'32 wenst haar leden, donateurs y. en andere relaties PRETTIGE KERSTDAGEN tt y. en een VOORSPOEDIG 1983 Maasland blijft een gemeente zonder sporthal. „Maar", zo voert Wim Passchier, voorzitter van de korfbal club ODO aan, „dat gebrek aan zaal ruimte blijft niet beperkt tot de gren zen van Maasland. Zo speelt vrijwel de gehele pupillen- en aspirantencom petitie zich af in de Paeldijkse vei linghallen Passchier en zijn bestuur blijven strij den voor een thuishal,hoewel het er naar uitziet, dat het gemeentebestuur de bouw van een sporthal weer voor - zich uit zal schuiven In de hoop dat geschuif te stoppen gaat het ODO- bestuur op korte termijn contacten leggen met andere clubs en politici. VOETBAL - Hermes DVS oefent don derdag 23 december (vanavond) op het veld van de w Vlaardingen in de Vlaar dingse Broekpolder tegen het Belgische Wynegem. Op zondag 2 januari speelt Excelsior '20 Schiedam (14.30 uur) en is DHS gast heer voor het Rotterdamse HOV (14 uur). Datzelfde DHS is op donderdag 6 januari in Harga sparringpartner voor SVV (19.30 uur). 30-plus Het duurt nog enige maanden voor het zover is, maar op maandag 4 april (tweede paasdag) houdt het Maas- landse MVV'27 weer hei 30-plus voetbaltoernooi. Deelnemende clubs zijn Valkenoord, ARC(winnaar 1982), Excelsior M, Maasdijk, VDL en (vanzelfsprekend) MVV'2 7. softbal Kees Bol gaat de softbal-dames van Schiedamcoachen. Hij volgt Cas Oosterveer op. Om tijd vrij te maken voor zijn nieuwe functie stoot Bol junior zijn bestuurlijke taken bij de Harga-club met ingang van 1 januari af chloorlucht weg Zwemmers zullen in het Schiedamse Zwembad-Zuid geen last meer heb ben van geirriteerde ogen of chloor lucht. Voor de waterzuivering wordt namelijk geen chloorbleekloog en zoutzuur meer gebruikt. Door speci ale apparatuur wordt nu chloor in het water gemaakt door opgelost keukenzout via electrische cellen te laten circuleren. epiloog Met de feestdagen in zicht hebben we het maar niet over de door de Schie damse sportraad zelf gesignaleerde lange toespraken bij de huldiging van de kampioenen en laten we onbe sproken hoeveel maal wethouder Luub Hafkamp tijdens de laatste sportraadvergadering meldde, dat hij het signaal ontvangen had. We wen sen onze lezers gewoon ongemeen gezellige kerstdagen en een prima jaarwisseling. VLAARDINGEN - De dinsdagmid dag voor het ouderenbiljarttoemooi gespeelde wedstrijd tussen Woudhoek en De Vloot A leverde een punten- deling (8-8) op. Het Schiedamse Woudhoek werd uiteindelijk op een beter percentage winnaar. Op dinsdag 28 december treffen Viermolens A en St. Jozef A elkaar in het biljartcentrum De Griffioen aan de le Van Ley den Gaelstraat. Gerrit van Mastrigt verdedigt damtitel VLAARDINGEN - Gerrit van Mas trigt is de titelverdediger in het toer nooi om het persoonlijk damkam pioenschap van Vlaardingen, dat op dinsdag 11 januari begint. Gespeeld wordt in een hoofd-, eerste en twee de klas. Bjj voldoende interesse wordt tevens een aparte groep voor thuisdammers gevormd. Deelnemers moeten in Vlaardingen wonen of lid zijn van de Vlaardingse Damvereniging, die het toernooi or ganiseert. Het inschrijfgeld is vier gulden voor leden en acht gulden voor niet-leden. Tot vrijdag 31 de cember kan men zich melden bij VDV-voorzitter Dick Tamboer (Groen van Prinstererstraat lb, tel. 348427) of bij R.C. van Woerden (Aalscholverlaan 123, tel. 745403) en verder op dinsdagavond vanaf 19.30 uur in VDV's clubgebouw aan de Emmastraat 43. SCHIEDAM - De handbalvereniging WF-voorzitter Jan Teeuw is ingeno- Wilton-Feijenoord mag aan de Vale riusstraat het clubgebouw neerzetten, dat het zich wenst. Dat heeft het col lege van B W onlangs besloten. On zekerheid over de grootte van het pand werd veroorzaakt door het be- men met de voor zijn club positieve beslissing. ,,We kunnen aan de slag", Dat heeft het col- verzucht hij opgelucht. Dat zal zich overigens vooralsnog beperken tot papierwerk: het maken van tekenin gen, van een begroting en het aanvra- stemmingsplan, dat slechts spreekt gen Van bouwvergunningen. Ook over een beperkte bebouwing. Gemeentewerken vond dat binnen dat kader niet meer dan 100 m2 toe- ken moet worden, gestaan kon worden. De handballers vonden dat te weinig en kwamen uit op het dubbele. Uiteindelijk liet ge meentewerken het college de knoop doorhakken. „Steen is kostbaar. We zullen ons moeten afvragen hoe ver we ons in de schulden moeten steken. Wellicht is het beter om uit financiële overwegingen voor hout te kiezen", aldus Jan Teeuw, die eraan toevoegt, dat uiteindelijk de leden via een buitengewone vergadering de keuze krijgen. Het moment, dat WF het terrein op de gelijknamige werf, waar vandaan moeten vertrekken, kan inruilen voor Groenoord, is nog niet bekend. „Veel afhangen van de snelheid waarmee gewerkt wordt en van de tijd, die de gemeente nodig heeft om vergunnin gen te verlenen. Natuurlijk mikken op augustus 1983, bij het begin van het nieuwe seizoen. Maar voorlopig ben ik alleen al blij, dat de eerste hobbel is genomen". Eén zwemuur per week voldoende SCHIEDAM - Onlangs signaleerden we in onze kolom „Sport langs de Waterweg" een explosie van diefstal len uit kleedkamers. Niet alleen op sportcomplexen, maar ook in de Margriethal. Lijdend voorwerp was in het laatste geval de handbalver eniging DWS. Het advies om voor staan beter te letten c^p het afsluiten van de kleedkamers, lokte een reactie van secretaresse Rina Könemann uit. „Want'.', zegt ze, „ik ken geen sport hal waar je een sleutel van de kleed kamer krijgt". VLAARDINGEN - Zeker nooit van de zwemvereniging Niva gehoord? Toch bestaat die club al vijfentwintig jaar en telt zo'n tachtig leden. ,JNU Volentibus Arduum" luidt de com plete naam. Of in gewoon Nederlands „Niets is moeilijk voor hen, die wil len". Ze houden het echter simpel. Geen door GERARDS. VERVER prestaties, geen records. Niets moet immers. Wel mag alles. De reguliere zwemclubs hoeven dan ook. nauwe lijks voor concurrentie te vrezen. Re creatief bezig zijn staat bij Niva na drukkelijk voorop. De jonge genera tie vertaalt dat veelal in het oefenen voor zwemdiploma's. Ouderen trek ken ontspannen hun baantjes. Een half uurtje. Niet meer. Daarna volgen dertig minuten spel. Het wekelijks patroon. Pretentieloos amusement. Totale sportieve recreatie in het Kol pabad. Volgens voorzitter Jan de Wilt (op vallend altijd aanwezig waar water is, want voetballers kennen hem veel be ter als de man, die na regenval na mens de KNVB de velden keurt) kent Niva een familiair sfeertje. „Iemand, die nieuw binnenstapt, wordt snel in de kring opgenomen." Voegt Ina rr— 1 Niva-voorzitter Jan de Wilt: Jedereen beleeft bij ons dat zwemmen op zijn eigen manier". De avond is nog jong veelbelovend. De cognacglazen al klaar Vul ze 'ns met Metaxa En heel bent u in Griekenland 25 jaar Mahorokan MAASSLUIS - „Liever sta ik temid den van de jeugd en ben gewoon be zig, dan dat ik zelf het middelpunt ben". Dat zei Koos Henneveld zater dagmiddag in de Olympiahal, waar hij tjjdens het kersttoernooi van Bu- dosport Mahorokan even zelf uit de coulissen was geplukt. De bescheiden Maassluise judoleraar werd gehuldigd, omdat hij een kwart eeuw met zijn sportschool bezig was. Niet zonder succes, want Hen»eveld's formule leverde inmiddels al vele kampioenen af. De oogst aan ere plaatsen was dit jaar zelfs zo groot, dat Mahorokan ditmaal de districts kampioenen niet naar voren haalde en uitsluitend de judoka's, die inter nationaal en nationaal in de prijzen Jacco Quist werd de nieuwe judo ka van het jaar bij Budosport Ma horokan. De kampioen van Neder land in de klasse tot 46 kg., was volkomen overbluft toen hij de even in het donker gezette Olym piahal binnenkwam en de vele te schouwers hem beloonden n. warm applaus. Nico Boelrijk. die in 1981 Mahorokan's judokan van het jaar werd. reikte hem de wisselbeker uit. Koos Henneveld, leermeester van vele kampioenen. Links van hem zijn echtgenote. waren gevallen, een wandbord uit- ter Henk van Oosten de budobond reikte. vertegenwoordigde. Uiteindelijk richtte toch alle aan- De Mahorokan-selectie en de suppor- dacht zich op de leermeester. Burge- ters lieten zich evenmin onbetuigd, meester Van Es sprak namens het ge- Judoka Koen Backelandt bood hem meentebestuur, waarvan tevens sport- namens de judoka's een cadeau aan, wethouder Elly Coenen aanwezig terwijl de supporters een wapenschild was. Piet de Groot voerde het woord introduceerden en het eerste exem- namens de sportraad, terwijl voorzit- plaar aan Henneveld uitreikten. Nieuwstraten toe: „Komt, omdat iedereen dat zwemmen als een brok sociaal gebeuren ervaart. Vandaar ook, dat we - ook al is het nog zulk slecht weer - immer een goed bezet bad hebben. Door de bank genomen komen er altijd wel zo'n veertig tot vijftig leden." Overal komen ze vandaan. Uit het Westland, Schiedam, Den Haag en Rijswijk bijvoorbeeld. Herman Solle- veld komt er wekelijks voor uit Den Briel. Hij werkt in continue-dienst. „Maar als het even kan, ruil ik dat op donderdag met een collega. Naar die zwemavond kijk je, zo ervaar ik het althans, uit. Een soort verslavine." Zwemmen ontbrak beginners en de gevorderden diplo- mazwemmers worden begeleid door enkele sportinstructeurs, die hun dag taak bij de douane hebben. Het past allemaal precies in het sfeer tje. „Alles gaat, omdat het nooit echt druk is, lekker ontspannen. Iemand, die een diploma wil halen, krijgt daarvoor de ruimte. Regelmatig zijn er examens. Ook voor de mensen, die een hoger brevet willen hebben. On langs hebben we dat nog gehad. Er zijn er, die al aan het vijfde diploma toe zijn." Dat alles haalt de krant niet. Niva im mers voelt zich best thuis in de ano nimiteit. „We hoeven niet zo nodig aan de weg te timmeren. De club heeft voldoende leden. Meer hebben we niet nodig. Vallen er enigen af, dan is dat altijd uit de kennissenkring de grondleggers. Niva bestond al als van de leden weer op te vullen. Wel personeelsclub voor rijksambte naren uit Schiedam en Vlaardingen. Met voetbal en atletiek. Zwemmen ontbrak toen nog. „Om mensen de kans te geven zwemmen te leren en het te verbeteren kwam die zwemaf deling er," weet Jan de Wilt. Elemen tair zwemonderricht is inmiddels niet meer mogelijk. „Daarvoor zouden we apart nog eens het ondiepe bad moeten huren en dat kan bruin niet trekken," legt De Wilt uit. Aspirant-zwemmers moeten dus nu of de schoolslag al enigszins mees ter zijn. Of geen watervrees hebben. Die gaan dan in de kurken of aan de haak op weg naar het eerste diploma. „Dat is juist het unieke van deze ver eniging. Niemand hoeft te vrezen voor gek te staan. Iedereen wordt in zijn waarde gelaten en beleeft dat zwemmen op zijn eigen manier." De Heren Broleco en Both toch in le bekerronde VLAARDINGEN - Hoewel de eerste divisie-clubs veelal aan de kant blij ven in de eerste ronde voor de volley balbeker, moeten Broleco en Both/ P ditmaal toch in de openingsronde al aan de bak. Oorzaak is het grote aantal inschrgvingen voor het beker toernooi. Broleco lootte een uitwedstrijd bü het Tilburgse Sarto/Pellikaan (2e divisie), terwijl Both/P naar Dor drecht moet om te pogen via Ekspal- vo (3e divisie) de 2e ronde te berei ken. Ook bij de dames kreeg geen van de Waterweg-clubs een thuiswedstrijd. Broleco werd gekoppeld aan het Bra bantse Archiplan/Ovoco (3e divisie) en MVC gaat op bezoek bij het Til burgse Terra Nova (3e divisie). De le ronde-wedstrijden worden op 19 fe bruari 1983 gespeeld. sturen we ieder jaar een teken van le ven naar de belastingkantoren en de gemeentelijke diensten. Om te laten weten, dat we er voor hen zijn ze lid kunnen woren." Niet onopgemerict Toch vond het Niva-bestuur, dat het zilveren jubileum niet onopgemerkt mocht passeren. Ina Nieuwstraten: „We waren niet zeker van de oprich tingsdatum. Temeer ook, omdat we een deel van de administratie uit de beginjaren niet meer konden achter halen. Oudere leden, waarvan sommi gen alle 25 jaar hebben meegemaakt, herinnerden zich dat er in 1957 ge start moet zijn." De Vlaardingse sportwethouder Cees Bot was op donderdag 3 december één van de feestredenaars. Zijn aan wezigheid werd door de ambtelijke zwemmers zeer gewaardeerd. Temeer ook, omdat hij het bestuur beloofde hen de huur voor dat jubileumzwem- uur niet in rekening te brengen. „Nee, we zijp geen lid van de sport raad", beaamt Jan de Wilt. Toch wor den ze aangeslagen voor het vereni gingstarief. Vanzelfsprekend. Want als er één club wars is van ci ciële inslagen, dan is het Niva wel. „Dat hogere commerciële tarief zou den we niet eens kunnen betalen. Zou dat ons deel worden, dan gaat het over kunnen we stoppen." Dat zal niemand het Niva-clubje on getwijfeld willen aandoen. Die kna pen niet, die zich voorbereiden op het vierde diploma. Evenmin die ou dere mevrouw, die na drie weken al zwemt alsof ze nooit iets anders ge daan heeft. En ook die anderen niet, die lekker keuvelend naast elkaar van kant naar kant zwemmen. Een ge mêleerd gezelschap, dat Niva. Vijfen twintigjaar al. Het zal wel weer een kwart eeuw du ren voordat ze opnieuw van zich la ten horen IN TOPKLASSE RADIO STAR Al jaren een vertrouwd adres en De Deense vormgevers van beeld en geluid 'N PAAR APART AL JAREN Vierambachtstraat 125 Noordmolenstraat 53-55 Oefenprogramma VLAARDINGEN -Door middel van een omvangrijk oefenprogramma zullen de honkballers van Vlaardin- gen/Holy zich voorbereiden op de competitie. Het Maassluise MSV is op 12 maart de eerste tegenstander. Daarna volgen Schiedam (13 maart) VUC (19 maart), Feyenoord (20 maart), Botlek (26 maart), Neptunus (27 maart), Blue Birds (2 april), het Antwerpen Luchtbal (4 april) Spar taan (9 april), Celeritas (10 april), Wassenaar (16 april) en het Belgische Bercgem Sport (17 april). VLAARDINGEN - Onder barre om standigheden startten zaterdagmid dag bijna 200 prestatielopers voor de 3, 6 of 8 km van de 2e NVC-presta- tieloop door het weidse landschap van de Broekpolder. Natte sneeuw, een harde wind en een glibberig parkoers werden het deel van de doorzetters, waaronder een grote afvaardiging van de Schiedamse voetbalvereniging HBSS en de Haven loods-redacteuren Marjan Ames en André Beyen. Het legioen lopers, overigens een ver dubbeling van het aantal, dat vorig jaar aan de start verscheen, werd weg geschoten door Dick Ringlever, de oprichter en ere-voorzitter van de or ganiserende atletiekvereniging Fortu- na. Meer prestatielopen In Hoek van Holland start op zater dag 8 januari de 10e Nieuwjaarspres- tatieloop. Afstanden: 1,2 1/2, 5 en 10 km. Start: clubgebouw HSV'46, Hoekse Hillweg. Informatie: Frans van Leeuwen, tel. 01747-2800. Op zaterdag 15 januari organiseert de voetbalvereniging De Hollandiaan de 3e Hollandiaan-loop. De afstanden zijn 2 1/2, 5, 7 1/2, 10 en 15 km. Startpunt: clubgebouw van De Hol landiaan in park 't Nieuwelant, Vlaar dingen. Informatie: Herman Berk hout tel. 010-703480 (uitsluitend op maandag en woensdag tussen 19 en 21 uur. Rina Könemann (DWS) na diefstal: 'Kleedkamers sporthal niet op slof Animo viel tegen Toch negen clubs in spelregeltest SCHIEDAM - Uiteindelijk nemen toch nog negen voetbalclubs met bij na 120 jongens en meisjes deel aan de door de Schiedamse Scheidsrechters- vereniging georganiseerde spelregel wedstrijden. Aanvankelijk zag het er echter naar uit, dat deze jaarlijks te rugkerende strijd zich zou beperken tot zes verenigingen. „Waarom de respons zo miniem was, hebben we nog niet kunnen achter halen. We hebben nog niet de kans gehad om de diverse jeugd besturen te spreken", stelt desgevraagd SSV's Peter Broekhof. Bij het sluiten van de zes weken, durende inschrijftermijn hadden zich eind november nog slechts SVV, Schiedam. Demos, HBSS, WK en SFC gemeld. Reden voor de scheidsrechters om de alarm klok te luiden. Daarna schreven Hermes DVS, Excelsior '20 en Olym pus S zich alsnog in. „Een goede kennis van de spelregels moet tot de bagage van de voetballer behoren", vindt Broekhof, die vast stelt dat met het groeien van de agressie tegenover de scheidsrechter, het toenemen van het aantal overtre dingen en strafzaken nog steeds blijkt dat vele spelers denken de regels beter te kennen dan de spelleider. „Vandaar dat we juist bezig zijn om jeugd al vroeg een goede spelregel kennis te leren. Die wedstrijden zijn daarbij een hulp". De eerste ronde is op dinsdag 11 januari bij HBSS. De volgende ron den zijn op 17 januari (bij Olympus S/ WK), 26 januari (bij Demos) en op 3 februari (bij „Schiedam"). De finale is op woensdag 9 februari in het clubgebouw van Excelsior '20. In de sporthallen maken namelijk meerdere teams tegelijk gebruik van dezelfde kleedkamer. „Organisato risch is het haast niet mogelijk om deuren af te grendelen. Zouden we dat voor elkaar krijgen, dan moet je ook iemand aanstellen, die constant ter plekke is om deuren te openen en te sluiten". Overigens is diefstal in de Margriethal, zo stelt mevrouw Könemann, een weinig voorkomend verschijnsel. „Het is eigenlijk een incident. Toch is iedereen nu behoorlijk geschrok ken en weer eens met de neus op de feiten gedrukt. Waardevolle kleding of geld kan je niet achterlaten. Doe je dat wel, dan vraag je als het ware om problemen". Uit voorzorg trekken vele sporthal- gebruikers tegenwoordig al oudere kleding aan. Of nemen hun in de tas verpakte kleding mee naar de zaal. „Zelf zal ik nooit een goede jas aantrekken. Wanneer iedereen de juiste voorzorgen neemt om zijn eigendommen te beschermen, dan zijn er al veel problemen uit de we- rbld en krijgen dieven, die het net zo goed op kleding als op geld voorzien hebben, geen kans". Eric de Vries niet verder bij MSV '71 MAASSLUIS - MSV'71 -trainer Eric de Vries heeft het bestuur van de afdelings-eersteklasser laten weten, dat hij zijn contract niet zal conti nueren. De Vlaardinger zijn vjjfde t Eric de Vriesillusie Maassluise seizoen bezig. Hij vindt, dat een nieuwe man met verse ideeën MSV geen kwaad zou doen. Zegt hij: „Bij mezelf had ik de illusie gekweekt, dat ik met dit team kans had op promotie naar de KNVB. Dat zit er deze competitie echter niet meer in. Het is de basis voor mijn be sluit om niet te verlengen". Een veel gehoord lied rond 25 december „Oranjeboom, Oranjeboom wat zijn je pilsjes wonderschoon" N VORSTELIJK BIER SINDS 1671

De Havenloods | 1982 | | pagina 7