DE Uü HAVENLOODS NEGENTIGJARIGE MOERMAN NOG STEEDS STRIJDVAARDIG OOIEVAARS KIEZEN SPORTMAN EN SPORT VROUW M&1 SCHIEDAM ln stukgoedsector: Via omscholing andere baan termeulen 'Alien' bij 'Filmclub' Bingo Veertig jaar vechten m Scholieren exposeren Bijeenkomst voor WAO'ers Praatavond alleenstaanden Vergadering lij? vrijdag zaterdag aanbieding vrijdag zaterdag aanbiedt Zit/slaapbank Delta-Plus 249.- 5.50 22.50 Wastafel- en badkamerkast 59.- zaterdag aanbieding 8.50 Philips stofzuiger 16.- HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM I 6CJ it ie P DONDERDAG 6 JANUARI 1983 32e JAARGANG NO. 1 SCHIEDAM- De invalidensport- vereniging „De Ooievaars"maakte dinsdag j.l. de sportman en -vrouw van 1982 bekend. De eer viel dit maal te beurt aan Willem Noor duin jr., een zwemmer die inter nationale en nationale titels heeft behaald en aan mevrouw Van der Steen om de inzet voor de turn- groep van ex-hartpatiënten. De vereniging heeft dinsdag tevens een nieuwe bus in gebruik geno men die aangepast is voor het ver voer van gehandicapte sportmen- ROTTERDAM - Burgemeester en Wethouders van Rotterdam hebben besloten om ruim 462.000 gulden ter beschikking te stellen voor de scho ling van havenwerkers in de stuk goedsector. De scholing is direct gekoppeld aan arbeidsplaatsen: bedrijven uit andere havensectoren die personeel werven garanderen een baan, mits de scho ling is gevolgd. Genoemd bedrag wordt gebruikt voor de cursussen terminal-chauffeur en bulldozer-laadschoprijder. De cur sussen zjjn onderdeel van de scho- lingspool, die in het kader van het herstructureringsplan voor de Rotter damse haven is ingesteld. Via deze pool kunnen havenwerkers uit het stukgoed her- om- en bijscholing krij gen voor werk in andere sectoren van de haven. De twee cursussen die de gemeente B en W stellen extra geld beschikbaar voor scholing medewerkers stuk goedsector. mede financiert zijn relatief dure op- loon tijdens de opleiding) en Rijk en leidingen. De cursus terminal-trekker- gemeente betalen elk 25 pet. De sub chauffeur kost f 16.413,- per cursist, sidie, afkomstig uit het gemeentelijk die voor bulldozer/laadschoprijder budget voor her-, om- en bijscholing, f 14.720,-. De nieuwe werkgever be- wordt per cursist aangevraagd en ver taalt de helft van de opleiding (en het strekt. Kun je geen buil aan vallens... Nog géén tientje. De gehele oudejaarsconference van Wim Kan. Op elpee of muziekkas- sette Alléén bij ter Meulen. SCHIEDAM- De Filmclub Schiedam vertoont vrijdag 7 januari de science fiction-horrorfilm „Alien" van regis seur Ridley Scott. Tijdens een verkenningstocht van een aards ruimteschip wordt een van de bemanningsleden aangevallen door een mondterlijk wezen dat zich aan het gelaat vasthecht. De volgende ochtend lijkt het beest te zijn ver dwenen. In de hoofdrollen o.a. Vero nica Cart wright en John Hurt. De filmclub, gevestigd Nieuwstraat 12, is geopend vanaf 21 uur. De film begint om 21.30 uur. Toegang voor donateurs f. 3.50. SCHIEDAM De Schiedamse Inva liden Sportvereniging De Ooievaars houdt op 12 januari een bingo in de grote zaal van de Chr. Sociale Belan gen, Lange Haven 73. Aanvang 20 uur. Iedereen is welkom. VLAARDINGEN - Vandaag is Vlaardings' meest bekende èn ver guisde arts negentig jaar geworden. Dokter C. Moerman is nog steeds actief in zijn strijd tegen de gevreesde ziekte: kanker. Een evenzo grote strijd voert hij al veertig jaar tegen het onbegrip en ongeloof van de Nederlanders, die de Moermantherapie weer leggen. „Het is een schande dat de resultaten van mijn kankeron derzoek veertig jaar gesaboteerd, vervalst en belachelijk gemaakt zijn. Inmiddels is bijna een miljoen kankerlijders in Nederland aan deze ziekte gestorven, terwijl minstens veertig procent daarvan met mijn methode gered had kunnen worden." Een landgoed met een zeventiende eeuws huis ligt gesitueerd tussen twee verkeersaders: het drukke verkeer op de burgemeester Heusdenslaan en de Westlandseweg staat in schril contrast Door MARIANNE AMES met de rust die er in huize Moerman is De dokter sjouwt met een zakje kolen om de ouderwetse haard nieuw leven in te blazen. „Doe alles zelf nog. Heb geen zin om stil te zitten. Ik ben nu wel negentig jaar, maar sommigen zeggen dat ik werk als een kerel van veertig! Je moet gewoon door blijven gaan," stelt de kranige arts, die meent dat zijn doorzet- en een laffe kerel was geweest, had den ze me kapot gemaakt. Er was gewoon een hetze tegen m(j aan de gang. Sommige Nederlanders waren echt onbeschoft. Ik werd uitgeschol den voor kwakzalver, terwijl het een unicum is dat een Vlaardingse dokter het kankervraagstuk heeft opgelost." De heer Moerman kan zich er nog over opwinden. Toch stelt hij dat die kritiek hem niets doet. „Wereldbe roemde medici hebben gezegd dat ik kanker kan genezen. En dat is ook zo. De genezen patiënten bewijzen zen die ten dode opgeschreven wa ren. Een operatie kon hen zelfs niet meer redden. Met behulp van mijn therapie en dieet waren zij na één jaar gene zen. Eén man is zelfs negentig jaar ge worden!" „Het is schandalig dat er minachtend wordt gesproken over een alternatie ve geneeswijze, terwjjl een therapie die berust op de reeds lang weerlegde en onwetenschappelijke cellulair- hypothese, is verheven tot een re guliere wetenschap." De therapie van dokter Moerman komt er in het kort op neer dat hij kanker ziet als een ziekte van de mens als geheel. De ziekte ontstaat volgens hem door een bepaalde reac tie in de stofwisseling waarbij het ge- hêle lichaam betrokken is. Het begrip gezondheid is immers de waarborg dat men geen kanker heeft. Moerman verzet zich 'dan ook tegen de algeme ne opvatting van kankerspecialisten dat kanker in de eerste plaats een cel lulair proces is. „In een ideaal gezond lichaam is nog nooit een kankergezwel geconsta teerd. De conclusie die je hieruit kunt trekken is dat een gezwel ont staat, wanneer eerst de ideale ge zondheid verdween waardoor de on derdrukker (van kanker) en het af weersysteem onvoldoende werkzaam waren geworden. Door toepassing van acht voedingsof- fen, die in mijn dieet zjjn verwerkt, wordt het lichaam weer gezond ge maakt en stimuleren we de onder drukker en het afweersysteem die de tumor liquideren," verklaart de dok ter. Deze stelling heeft Moerman destjjds uitgetest op duiven. Vierentwintig Ontdekking Na een carrière in het leger is de heer Moerman geneeskunde gaan stude ren. In 1930 begon de arts met een praktijk in Vlaardingen. Vrijwel di rect startte Moerman met een onder zoek naar het vraagstuk kanker. „Ik volgde colleges bij professor Ten- derlo, die dit vraagstuk meermalen aan de orde stelde. Ik vond dat nu net eens een kluifje voor mij om daar 'Experimenten met duiven gaven Moerman de oplossing van het kan- zijn. In 1940 had ik het. Kort na die kervraagstuk. ontdekking heb ik vier mensen gene- duiven hebben namelijk dezelfde stofwisseling als één mens. In een grote kooi op het landgoed deed Moerman allerlei proeven, waaruit hij maar één conclusie kon trekken: hij had de oplossing voor het vraagstuk dat menige specialist kwelde, gevon den. Er gingen echter vele jaren overheen, voordat Moerman met zijn therapie gehoor vond b(j medici. Inmiddels zijn vele duizenden patiënten, vaak met goed gevolg, behandeld en is een groep ontstaan die de ideeën van Moerman onder de aandacht van de bevolking willen brengen. Tientallen artsen in Nederland maken van de Moermantherapie gebruik, terwijl vele patiënten naar het instituut van Moerman in Vlaardingen worden doorverwezen. „Eens zal ik de dag beleven dat men mij gelijk moet geven. Ik blijf door gaan om het gelijk aan mijn kant te krijgen en om zoveel mogelijk men sen van deze vreselijke ziekte te gene zen. Het is in Nederland als het gezegde „een profeet is in zjjn eigen land niet geëerd". Elke patiënt die in Amerika aan kanker is geopereerd, moet het Moermandieet volgen. Dan moeten ze hier niet uitroepen „Daar geloven we niks van". Maar mijn tijd komt nog wel..." 'Dokter Moerman is vandaag 90 jaar geworden. Dokter Moerman legt één dezer dagen de laatste hand aan zijn boek „Mijn kankeronderzoek - verricht in de dertiger jaren". Dit boek vult de uitgaven aan, die de inmiddels 90-jarige arts reeds op zijn naam heeft staan. Binnenkort zal dit boek, waarin Moerman de 'vele patiënten en de geneeswijze daarvan beschrijft, worden uitge geven. SCHIEDAM- In het Stedelijk Museum Hoogstraat 112, is tot eind januari de tentoonstelling Prent in de klas' te zien. De expositie omvat werkstuk ken van leerlingen uit het lager onder wijs, die geinspireerd werden door de hedendaagse kunst. Het museum organiseert een dergelijk project voor het derde achtereenvol gende jaar. De opzet hiervan is kinde ren vertrouwd te maken met moderne kunst in eigen omgeving. Het museum leent hiervoor een kunst werk aan een school uit, waar de prent in een klas wordt opgehangen. De leerlingen zien iedere dag het werk, waardoor hun fantasie geprik keld raakt. Tijdens de handenarbeid- uren kunnen de kinderen aan de hand van het voorbeeld zelf werk stukjes maken. Het resultaat wordt geëxposeerd in het Stedelijk Museum, dat dagelijks is geopend van 10.00 tot 17.00 uur, zondags van 12.30 tot 17.00 uur. Toegang vrij. bankstellen, slaapbanken enz Nergens 'n keus Uit voorraad te leveren. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 SCHIEDAM- De WAO-werkgroep van de FNV-Schiedam verzorgt op dins dag 11 januari een ontmoetingsmid dag voor alle WAO'ers en andere be langstellenden. De bijeenkomst wordt gehouden in het dienstencen trum De Vier Molens, Nieuwe Dam- laan 766. Aanvang 14 uur. Mevrouw Domela Nieuwenhuis, be leidsmedewerkster van de FNV voor de Sociale Zekerheid en Volksge zondheid, zal die middag spreken over twee onderwerpen: „De bedrei ging van de positie van de WAO'ers" en „Heeft het vakbondslidmaatschap voor de WAO'er nog wel zin". Hierna bestaat de mogelijkheid tot het stellen van vragen. SCHIEDAM— Alleenstaanden zijn woensdagavond 12 januari welkom in het dienstencentrum De Vier Molens, Nieuwe Damlaan 766. De Alleen staanden Vereniging Delft e.o. ver zorgt hier tweemaal in de maand een praatavonden. De thema's waarover gepraat kan worden, zullen betrekking hebben op alleen zijn, eenzaam zijn, of andere probleempjes waar een ieder mee te maken kan hebben. Gespreksleider is de heer Vis. De praatavond begint om 20 uur. Toegang vrij. De Alleenstaandenvereniging houdt tevens elke zaterdag een gezellig heidsavond in zaal Tivoü, Nieuwe Ha ven 237. De eerste bijeenkomst vindt plaats op 8 januari. Verdere informatie via tel: 010- 705500 of 015-567066. SCHIEDAM De Stichting Samenle vingsopbouw Schiedam-Noord houdt op maandag 10 januari een bestuurs vergadering in zaal drie van de Blauwe Brug. De vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder andere de volgende punten: het functione ren van het bestuur en de statuten wijziging SSSN. 100% Katoenen bekleding in écru, bordeaux of (op bestelling) rood, grijs, geel, blauw of bruin 2-Zitsbank (uitgeklapt 140x190 cm 425.- 1 -Zitter (uitgeklapt 70x190 cm) Heren-sportslip 100% Katoen. Uitstekende pas vorm. Wit, bleu, beige of marine. Mt. St/m L. Molton matrashoezen Ideaal! Verschuiven niet! Topkwaliteit, hagelwit: 180x200 cm 42.50 140x200 cm 32.50 90x200 cm 25.50 80/90x190 cm Praktische ruimtewinners van waterbestendige, krasvaste witte kunststof. Veelzijdige badkamerkast (H180xB32,5xD30.5 cm) 139.- föTj per meter Van unieke kwali teit katoen (100%), Heerlijk geruwd en optisch wit. Breedte: 240 cm 11.50180 cm 9.50 150 c sweatshirt. 100% Katoen. Div. uni mode kleuren. Mt St/m XL. Type HR6259. Met geruisarme, krachtige motor (850 Watt), zuigkrachtregelaar, 6 meter automatisch opwindbaar snoer, metalen zuig- buizen en 4 extra accessoires. Adviesprijs 509.- VROO ook geldig op de ESMANN

De Havenloods | 1983 | | pagina 1