DE j HAVENLOODS Minder geld maar meer 'zelf doen' Alternatieven voor zandlichaam bij Holy Computers bewaken autosnelweg SCHIEDAM Nieuw systeem bevordert veiligheid Woningbouw in Rijnmond - Bewoners Kethel-Noord willen actie voor gas Werkgroep Stop Rijksweg 19 vraagt reacties KWALITEIT IN DE UITVERKOOP ALS U EVEN VERDER BLADERT vrijdag zaterdag i/oordeel vrijdag za Torpedo schrijfmachine 229.- Stapelbare dia-opberg dozen el vrijdff% zaterdag voordeel VENDOMATIC AM/FM stereo- autoradio/ cassettespeler 24.75 w 6.50 199.- HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p e verkeerssignaleringssysteem behorende matrixborden op rijksweg A 20. WATERWEG-NOORD - Nog juist voor het einde van het vorig jaar is op rijksweg A 20 (Vlaardin- gen-Rotterdam) een nieuw sy steem van verkeerssignalering in gebruik genomen. Dit compu ter-gestuurde systeem moet het autorijden veiliger maken en helpt tevens mee de capaciteit van de autosnelweg doelmatiger te ge bruiken. Daarnaast biedt dit sy steem de mogelijkheid bij ongeval len (middels het afzetten van rijstroken) sneller hulp te bieden, en toch een vlotte doorstroming van het verkeer te garanderen. Al geruime tijd hebben automobi listen op de A 20 (en de toevoer wegen naar de Beneluxtunnel en de Brienenoord) boven de weg op regelmatige afstanden de zoge noemde matrix-borden kunnen zien hangen. Deze borden vormen het middel waarmee het verkeer door het signaleringssysteem op de hoogte wordt gebracht van pro blemen op de weg. Met de borden kunnen advies-snelheden worden gegeven en kunnen ook stukken rijstrook of zelfs hele rijbanen worden afgezet. Het grootste gedeelte van het sy steem blijft voor het verkeer ver borgen. In het wegdek zjjn om de vijfhonderd meter detectielussen aangebracht welke iedere vier sec onden gegevens over verkeers drukte en rijgedrag doorspelen aan een centrale computer. Deze be paalt aan de hand daarvan het al of niet nemen van maatregelen. Daarnaast kan ook door de be manning van de centrale met de hand worden ingegrepen ingeval van mist of bij wegwerkzaamhe den. Het signaleringssysteem werd het eerst ingevoerd op de A 13 tussen Rotterdam en Den Haag. Op dit moment wordt ongeveer 90 kilo meter snelweg met dit systeem bewaakt. De kosten daarvan be dragen 90 miljoen gulden. Ook op andere snelwegen zal het systeem- Dit systeem is onder meer inge voerd vanwege het aan banden leggen van de aanleg van nieuwe autosnelwegen in Nederland. Daardoor moet de ruimte op de bestaande wegen zo rendabel mo gelijk worden gebruikt, zonder dat de verkeersveiligheid in het ge drang komt. Die veiligheid is ge diend bij het zo snel mogelijk sig naleren van ongevallen, obstakels en wegwerkzaamheden. Het nieuwe signaleringssysteem maakt dat mogelijk. Daarnaast kan het ook gebruikt worden voor het ver zamelen van verkeersgegevens. Nieuwjaarsreceptie scheidsrechters SCHIEDAM - De Schiedamse Scheidsrechtersvereniging houdt zijn traditionele Nieuwjaarsreceptie op vrijdag 14 januari in de kantine van Schiecarton aan de Burg. Honnerlage Gretelaan 159. De aanvang is 20.00 WATERWEG NOORD - De ver deling van de gesubsidieerde wo ningbouw voor 1983 is onlangs bekend gemaakt. Staatssecretaris Brokx van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieube heer heeft aan Rijnmond in totaal 9.777 woningen (inclusief woon eenheden) toegewezen. Daarvan zijn in totaal 153 wo ningen bestemd voor Maassluis, 550 voor Schiedam en 410 voor Vlaardingen. Indien de aangegeven aantallen niet volledig benut worden, zal na 1 október 1983 herverdeling plaatsvinden. tuintjes voor enkele bewoners. Dat is een SCHIEDAM - Onder het mot to: „Ondanks tegenwicht met volle kracht vooruit" heeft het college van burgemeester en wethouders een werkprogram voor de komende vier jaar opge steld. De verkiezingsprogram ma's van de coalitiepartners de PvdA en de VVD zijn hiertoe vergeleken en omgesmolten in drie hoofdstukken: Wonen, Werken en Welzijn. Het collegewerkprogram is opgesteld met het idee dat de financiële ruim te van de gèmeente nog kleiner zal worden en dat er daardoor taken af gestoten zullen moeten worden. Daarom roept het college de hulp van de Schiedammers in en wordt in het werkprogram de „zelfwerkzaamheid" benadrukt. Voorbeelden daarvan zijn plannen om te zoeken naar goedkopere ma nieren om woningen te bouwen. Wel licht is cascobouw, waarbij de bewo ners hun huis voor een groot deel zelf kunnen afbouwen, een mogelijkheid. Een ander voorbeeld is het idee om een experiment te starten met open baar in delen van Groenoord en Nieuwland. Het college wil kijken of het mogelijk is grasvelden op te delen in tuinen voor flatbewoners. Dat scheelt de gemeente geld voor onderhoud en tegelijkertijd kunnen mensen die graag in een tuin werken, maar die niet bezitten, een kans krijgen. Er staan nog enkele andere experi menten met „groen" op stapel, het college wil proberen een „stadshoer derij" naar een idee van de werk gemeenschap „De Kleine Aarde" op te zetten. Óp een dergelijke boerde rij zouden onbespoten gewassen ge kweekt kunnen worden. Bovendien wil Schiedam proberen schonere lucht te krijgen door speciale beplan tingen aan te brengen, die de lucht reinigen door vuile stoffen „in te ade men" en te binden. De gemeenteraad kan, nu het college werkprogram op. tafel ligt, burgemees ter en wethouders beter in de gaten houden. Na afloop van de raadsperio de van vier jaar kunnen de raadsleden bekijken of het college al haar goede voornemens ten uitvoer heeft ge bracht, maar ook tussentijds kan er gekeken worden of de collegebeslui- ten stroken met het werkprogram. slaapbankstellen. enorme sortering. 80 modellen uit voor gebouw, Goudseslngel 66, R dam. Tel. OIO-l 3.80.18 SCHIEDAM - De bewoners van Kethel-Noord hebben zich vorige week uitgesproken vóór acties, die het gemeentebestuur moeten bewe gen tot aanleg van gasleidingen in hun wijk. Dit omdat het college van burgemeester en wethouders heeft voorgesteld de aanleg pas in 1984 in overweging te nemen. Voorlopig zou Schiedam niet genoeg geld hebben. In januari, waarschijnlijk tijdens de begrotingsbehandeling zou het raads stuk waarin het collegevoorstel staat aan de orde komen. Rond de Kerstdagen werden de bewoners van Kethel-Noord door de ze berichten, afkomstig van CDA- fractievoorzitter Aad van Lingen, op geschrikt. Zij hadden zich tot dan toe stil gehouden omdat de gemeente-i raad tijdens de bezuinigingsoperatie in juni 1982 verklaarde zijn best te zullen doen om de aanleg te verwe zenlijken. Nu een en ander op de lange baan geschoven dreigt te wor den willen de bewoners van Kethel Noord opnieuw actie voeren. Het bewonerscomité, dat nog niet precies wil verklappen om wat voor acties het gaat, probeert de „verras sing" samen te laten vallen met de ge meenteraadsvergadering, waarop de aanleg ter sprake komt. Het comité heeft wel gezegd dat het voorlopig nog „netjes" blijft, hoewel de bewo ners van Kethel-Noord zo in hun wiek geschoten zijn, dat zij in de stemming waren om gewapend met schoffels een bezoekje aan het Stads kantoor te brengen. A.S. ZATERDAG van 10.00 tot 5.00 uur zal partic 3200,- De partijen bestaan ïeel leder, hoekkombir bankstellen, w.o. zeer dure orig. Engelse Prijsindikatie 3-, 2- en 1-zitscomb. 1690,- Tevens wordt verkocht eer eiken kaaten, eiken toogkasten en massiet eiken eethoeken. Diverse typen. 3-. 2-zits stof Alicante va f 1850,- voor/850,- Eiken halkaatjea v.d. helft v.d. prijs. I pers. lederen elementengroepen, adviesprijs f8100.- ni /4300,- Partij electron, orgels 9Ö0,- p st. splinternieuv Voorts zal worden verkocht enkele beperkte partijen slaai compl. slaapkamers in eiken, noten, mo< slaapkamers wit, losse kasten, toilettafels, een gedeelte deze slaapkamers worden voor de helft v.d. prijs ver ht Goederen dienen zo spoedig mogelijk t den afgenomen. Vervoer kan ter plaatse worden geregeld tar B.V. in- en verkoopkantoor van liquidatie- en faillis sementspartijen, Schuwacht 152, Lekkerkerk, vanaf Lekker- kerk onder de 2e hoogspanningsmast a.d. dijk achter de infabriek. 1-MUMA'J VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Tussen Holy en Schiedam-Noord strekt zich een breed zand lichaam naar Delft uit. Wat ooit bedoeld is geweest als fundering van een autosnelweg Rotterdam- Den Haag. ligt er al jaren braak bij. De werkgroep 'Stop Rijks weg 19' zal zich de komende tijd bezig gaan houden met de vraag 'Wat doen we met het zandlichaam?'. De organisatie roept daarbij iedereen op zijn/- haar visie hierover op papier te zetten. Sedert de bouwwerkzaamheden aan de Rijksweg 19 in 1976 werden op geschort, is onzekerheid over aanleg daarvan troef. Niemand durft snel te stellen dat de weg er ooit zal ko men. De toenmalige minister van Verkeer en Waterstaat, de heer Zee- valking, heeft destijds verklaard dat de snelweg de eerstkomende jaren geen prioriteit heeft en dat er tot 1988 zeker géén gelden voor ter be schikking zullen worden gesteld. „Gezien de sterk achterblijvende verkeersontwikkeling en de som bere economische verwachtingen is het niet onrealistisch om er reke ning mee te houden dat de weg uit eindelijk niet zal worden aangelegd. En wat moet er dan met het zand lichaam gebeuren, is een vraag die sterk bij onze leden leeft", aldus woordvoerders van de werkgroep, die benadrukken dat volgens de plannen van reconstructiecommis sie Midden-Delfland de Rijksweg, of het zandlichaam, hoe dan ook op aanvaardbare wijze in het landschap zal moeten passen. Landbouwgrond Pehalve inpassen van de massa bestaat tevens de mogelijkheid, wanneer de weg niet doorgaat, het zand weer af te graven en het gebied weer als land bouwgrond in gebruik te nemen. Door het afgraven van het zand lichaam blijft bovendien ook het oor spronkelijke karakter van Midden- Delfland beter gehandhaafd en past het in de visie van Midden-Delfland als open, landelijk stiltegebied dat als bufferzone moet fungeren tussen de grote stedelijke agglomeraties. „Andere alternatieven voor het zand lichaam zijn bijvoorbeeld: afgraven en inrichten als natuurgebied, of ge deeltelijk afgraven en gedeeltelijk handhaven ten behoeve van de recrea tie. Wij zijn erg benieuwd hoe de landbouwer, de recreërende stedeling, de bewoner van het gebied, de natuur liefhebber over deze kwestie denkt". De*werkgroep Stop Rijksweg 19 no digt hierbij een ieder uit de mening hierover te geven. Reacties kunnen, liefst binnen vier weken, gestuurd worden naar: Riete Kouwenhoven, plein 6, 2624 PE Delft. Wie interes- Brasserskade 92, 2612 CG Delft of se heeft actief aan de problematiek - 'mi': - Het zandlichaam van de rijksweg 19 ligt er al jaren braak bij. Tom Jongeling, A. van Scheltema- rond de rijksweg 19 mee te werken kan ook met deze personen contact opnemen. ROTTERDAM - De atletiekvere niging PAC, die op zaterdag 19 maart tekent voor de organisatie van de 16e editie van De Haven- loodsprestatieloop, houdt komen de zaterdag in Hoek van Holland de dertiende bos-duin- en strand prestatieloop. Prestatieloop PAC Hoek van Holland De deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden: 8500 en 4200 meter. Het startschot voor de loop over 8,5 kilometer valt om half drie. Vijf minuten later vertrekken de deelnemers aan de 4200 meter. Vanaf 12.00 uur kan men zater dag inschrijven in de verwarmde Badloods nabij de „Seinpost" in Hoek van Holland. Het inschrijf geld bedraagt f5.00. Voor ieder een, die de prestatieloop volbrengt is er weer een speciaal geslagen herinneringsmedaille met datum en een beker warme drank. Type 10/50. Solide portable Wagenbreedte 24cm Met 48 toetsen, duidelijk Cubic-pica schriftbeeld en o.m. aanslagregelaar, tabulator, repeatspacer en rood/zwart lint. Incl. kap. 1 Jr. garantie. Adviesprijs 349.- Ongebleekt laken- katoen voor lakens en slopen. Puur tópkwaliteit! 100% Katoen, per meter: 240 cmASr- 11.50 180cmJ4r= 9.50 150 cm Jb? 0 Lekker gul gebak ovenvers uit eigen banketbakkerij Ca. 380 gram Van hard kunststof. 5 Dozen met 10 magazijnen voor 50 dia s (totaal 500 st).J»r5<r 5 Dozen met 10 mag. voor 36 dia's (tot. 360 dia's) _27r50-| Kniekousjes Ideale "pantalon kousjes" van 30/40 Denier amide. In 15 ele modekleuren. Maten 35 t/m 41 Per 2 paar Gepe glasloze diaraampjes (24x36mm).100 stuks nü 6.75 Aktueel keper flanel voor zelf- maakmode 100% Katoen 1 -zijdig geruwd. Grote keus in kleu ren en print-des sins. Per meter: 100 cm breeds 8.- 80 cm breed Type CTR125. Vermogen 2x6Watt, IC-voorontstoord op FM. Auto-reverse, wind/rewind- 249< (T sneltransport. Met "inbouwhandleiding. VROOM DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 353 UI IIÖIUUIU

De Havenloods | 1983 | | pagina 1