HAVENLOODS Bezinning leidt tot opheffing Rietzeilers twaalfde jaar in SCHIEDAM Raad dringt aan op behoud werkgelegenheid bij RSV Actie Gas in Kethel-Noord Stijgend aantal woningzoekenden NOG 13 DAGEN ter meulen Schiedamse Gemeenschap Werk spoorbrug leidt tot andere treindienst Bus 58 naar Noord van start Bewoners gewond bij keukenbrand rif vrijdag zaterdag voordeel vrijdag zaterdag voorere! vrijdag zaterdag voordeel 1 MG/FM stereo- v» vendomatic radiorecorder' Kamerbreed velourstapijt 59.50 10: 9010.- Synthetische kwaliteit* dekbedden ~19.- HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM - De gemeenteraad van Schiedam heeft tijdens de be grotingsbehandeling deze week een motie ingediend waarin het colle ge van burgemeester en wethouders en het Openbaar Lichaam Rijn mond verzocht worden er bij de minister van economische zaken op aan te dringen, de werkgelegenheid bij de RSV-bedryven zoveel moge lijk veilig te stellen. De motie werd ondertekend door alle fractievoor zitters en het is dus aannemlijk dat zij aangenomen wordt. PvdA-raadslid Arie Verlinde, die de motie namens alle fractie in diende, betoogde dat het gemeen tebestuur een open oor moet heb ben voor plannen van de onder nemingsraad en de vakbonden van het Schiedamse RSV-bedrijf Wilton Fijenoord. „Doen we dat niet, dan verdwijnen er het ko mend jaar driehonderd arbeids plaatsen bij Wilton Fjjenoord", hield hy de raad voor. Het initiatief om de gemeenteraad warfn te laten lopen voor Wilton Feienoord is een vervolg op het „Rijnmondalarm RSV" dat vorige week in Schiedam en Vlaardingen geslagen werd. Politieke partijen en maatschappelijke groeperingen hebben de handen ineen geslagen om de bedrijven van Rijn-Schelde- Verolme te redden van de onder gang. Het comité vreest dat RSV straks in een sterfhuis constructie omgevormd wordt om te kunnen saneren. Het comité „Rijnmondalarm RSV" organiseert vrijdagavond 21 januari een bijeenkomst in het oude stadhuis op de Grote Markt in Schiedam. Vanaf 8 uur 's avonds is iedereen daar welkom om mee te denken over reddings acties. Bij Wilton Fijenoord dreigen driehonderd arbeidsplaatsen verloren te gaan als gevolg van de penibele situatie waarin RSV verkeert. bankstellen, slaapbanken Nergens zo n keus Uit voorraad te leveren. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 SCHIEDAM - Onder toeziend oog van een zeer grote afvaardi ging uit Kethel-Noord startte de gemeenteraad begin van deze week de begrotingsbehandeling '83. De Kethel-Noordbewoners, die al jaren voor aansluiting op aardgas, trachtten de raad een uit spraak te ontlokken over gasaan- leg. Het college van burgemeester en wethouders had namelijk aangekondigd dat de financiële middelen voor de gasaanleg in '88 ontbraken en in '84 misschien ook niet aanwezig zouden zijn. De Kethel-Noordbewoners, verge zeld van de boerenblaaskapel, spandoeken, pamfletten en olie kacheltjes, kunnen rekenen op aandacht voor hunstreven. De PvdA en de VVD dienden .een mo tie in waarin het college van bur gemeester en wethouders „ver zocht" wordt „op korte termijn" een kredietaanvraag en uitvoerings- voorstellen voor de aanleg van de nutsvoorzieningen te doen. De CPN stelde voor de motie te wijzigen en het college „op te dra gen" in de „februariraad" met voorstellen te komen. CPN-frac- tievoorzitter Ulferd Bruseker wees erop dat de aanleg al uitvoerig be sproken is en dat alles klaar ligt. Hij noemde het dreigende uitstel dan ook „onbehoorlijk bestuur" van het college. SCHIEDAM - Hpt aantal woningzoe kenden is in de maand december toe genomen met 73 inschrijvingeatot in totaal 7472. In november konden 187 woningzoekenden aan een huis geholpen worden. De gemeente en de woningbouwverenigingen konden 104 woningen aanbieden en particu lieren plaatsten 83 woningzoeken den. Omdat het aantal nieuwe in schrijvingen groter was dan het aantal geholpen woningzoekenden, steeg het totaal aantal woningzoekenden toch nog. SCHIEDAM - Een dertienjarig Schiedammertje heeft zondagmiddag zijn been opengehaald, toen hij een ruit van het Passage Theater intrapte. De jongen was even daarvoor het the theater uitgezet, omdat hij zich ver velend gedroeg. Na behandeling irt het Schielandziekenhuis werd de jon gen overgebracht naar het politiebu- oaiumon uinuiny. cziv. merken. Kopen NU Huren NU 124 - SKI SCHOENEN QQ div. merken. Kopen NU yy.- Huren NU ^g Div. modellen SKI JACKS SKI PANTALONS Kleine dekbedjes voor kleine prijsjes! Babydekbedjes in diverse frisse kleuren. Afm. 100 x 135 cm. Van 43.50 voor SCHIEDAM - De Culturele in stelling ,,De Schiedamse Ge meenschap" (SG) heeft tijdens een „bezinningsweekeinde" be sloten zichzelf op te heffen. Er voor in de plaats moet een on afhankelijke „Adviesraad" ko men, waarin geen vertegenwoor digers van belangengroeperingen als toneelverenigingen of de ge meenteraad meer zitten, maar die geheel uit burgers bestaat. De Schiedamse Gemeenschap, die overigens in mei 35 jaar wordt, be staat geheel uit vertegenwoordigers van culturele verenigingen en de ge meenteraad. Volgens SG-directeur Ruud Pillard bemoeilijkten de tallo ze belangen die zodoende in de SG speelden de uitvoering van het beleid. Bovendien kwam de vertegenwoordi ging van de belangen van de vereni gingen door de organiatie ook niet tot haar recht. Deze problemen kwamen aan de orde tijdens een „bezinnigingsweekeinde" in Rockanje, waarvoor niet alleen le den van de Schiedamse Gemeenschap, maar óok gemeenteraadsleden en af gevaardigden van onder meer het mu seum en de bibliotheek waren uitge nodigd. In totaal kwamen 22 mensen opdagen in Rockanje. Onder leiding van twee professionele krachten zochten de deelnemers vervolgens naar een oplossing, die gevonden werd in de onafhankelijke organisatie die de SG moet worden. Het week einde kostte ongeveer f.3500,-. e organisatie die de Schie damse Gemeenschap voor ogen staat kunnen alle „afdelingen", zoals zang, muziek en tone'el, zelfstandig aan het werk (Het museum, de bibliotheek en de VVV zullen geen afdelingen worden). Wanneer zij de hulp van de gemeente nodig hebben, kunnen de afdelingen die desgewenst zonder de „Adviesraad" daarin te betrekken in roepen. De gemeente kan daarente gen niet om de adviesraad heen. Volgens SG-directeur Pillard bete kent een en ander dat de nieuw te vormen organisatie beter tot een eigen beleid kan komen, vooral om dat zij de subsidie gaat verdelen en daardoor haar ideeën kracht kan bij zetten. Hoe het beleid er uit gaan zien is overigens nog helemaal niet bekend. Wie deel uit gaan maken van de adviesraad is ook nog niet duide lijk. Pillard vindt in ieder geval niet spr SG-directeur Pillard (links) en voorzitter AOuweneel (rech ts) presenteren de plannen om de Schiedamse Gemeen- schap op te doeken en een nieuwe, onafhankelijke adviesraadin het leven te roepen. dat hij zonder meer weer directeur De Schiedamse Gemeenschap zal de moet worden, ook niet van het „ser- komende weken de nog wat vage vicebureau", oftewel de staf van de plannen gaan uitwerken. De verwach- adviesraad. Pillard denkt wel dat de ting van Pillard is dat voorstellen nog reorganisatie geen personele conse- voor de zomervakantie behandeld quenties met zich meebrengt. kunnen zjjn door de gemeenteraad. Vanaf dat moment wordt de Schie damse Gemeenschap begraven en zal de nieuwe organisatie uit haar as op rijzen. Een ding is zeker: de Schie damse Gemeenschap zal haar 35ste verjaardag nog kunnen vieren. 1 SCHIEDAM De Carnavalsver eniging ,De Rietzeilers" heeft deze week de Senaat en Prins Bas I gepresenteerd. Ook de negen dansmariekes, waren van de partij. „Wij zien er nog een gat in" te vie ren. Symbool voor dat idee vormt een flesopener. Tijdens de carnavalsopticht op za-. rpijs" van vorig jaar uitreiken, j gaat om een bedrag van f.2500,-, dat vorig jaar ter beschikking van de burgemeester werd gesteld. In verband met werkzaamheden, die uiteindelijk moeten leiden tot totale vernieuwing van de spoorbrug over de Lek bij Cu- lemborg, is op het baanvak Houten-Culemborg v.v. van za terdagavond 22 januari 18.20 uur tot zondagmorgen 23 janua ri 7.30 uur geen treinverkeer mogelijk. Dit heeft een grootscheepse aanpas sing van de treindienst tot gevolg: de Intercitu-treinen Zandvoort aan Zee-Heerlen/Maastricht v.v. zullen worden omgeleid via Arnhem en Nij megen (reistijdverlenging 1 uur); de stoptreinen Utrecht CS-Eindho- ven v.v. rijden slechts tussen Gelder- malsen en Eindhoven; de treinen Utrecht CS-Tiel v.v. rij den slechts tussen Geldermalsen en Tiel; er rijden pendeltreinen tussen Utrecht CS en Houten, alsmede tus sen Geldermalsen en Culemborg; tussen Utrecht CS en Geldermal sen zal een snelbusdienst rijden. De laatste aansluitingen worden door NS gegarandeerd. Reizigers die op tijd hun bestemming willen bereiken worden geadviseerd 1 uur vroeger op reis te gaan. Een groot deel van de vernieuwing van de spoorbrug is reeds gerealiseerd. Een vijftal aanbruggen moet nog wor den aangelegd. De eerste van dit vijf tal zal op genoemde data worden aangebracht. In augustus a.s. zal de nieuwe brug een feit zijn. Een folder met gedetailleerde dienst regeling-informatie is aan de stations loketten verkrijgbaar. SCHIEDAM - De nieuwe buslijn de Vivaldilaan, Borodinlaan, Mozart- naar Schiedam-Noord (Scheepvaart- laan en de Van Dalsumlaan de weg) zal vanaf maandag 24 januari Scheepvaartweg opgaan. Ter hoogte rijden. Lijn 58 zal om het half uur van de Buis is het eindpunt en begin- van station Schiedam/Rotterdam- punt. In de spitsuren 's morgens en West de route van bus 53 rijden en 's avonds zal lijn 58 om de twintig vanaf de Eduard van Beinumlaan via tot 25 minuten rijden. LEZING - De Wetenschappelijke kring Schiedam en Vlaardingen komt maandag avond 24 januari om acht uur bijeen in het gebouw van de Nederlandse Protestanten Bond aan de Westvest 92. Dr. G. Poeth, hoogleraar bedrijfseconomie aan de Eras- musuniversiteit in Rotterdam, zal een le zing houden over „Technologische ontwik kelingen en het economendebat". SCHIEDAM - By een keukenbrand in de Villastraat op zaterdagavond hebben de bewoners verwondingen opgelopen. Een 34-jarige vrouw moest met derdegraads brandwonden aan armen, benen en voeten opge nomen worden in het Schielandzie kenhuis, terwijl haar man tweede graads brandwonden aan handen en gezicht opliep. Het vuur ontstond doordat een fon- duepan met olie op het gasfornuis vlam vatte. Toen dê bfandweer ter plaatse kwam, hadden de bewoners de brand al geblust, maar de keuken was al volledig uitgebrand. BEET - Een zeventienjarige Rotterdamse, die op heterdaad werd betrapt toen zij een gele broek wilde stelen bij een boetiek aan de Hoogstraat irf Schiedam, heeft de win kelier hard in zijn pols gebeten toen zij in de kraag gevat werd. Deze hield echter vol en schakelde de politie in. Schitterend tapijt met gesneden pool op legklare. veerkrachtige foam-rug. In warme kleuren als ivoor, camel, bruin, blauw en fraise. Excl. leggen, per str. meter, 400 cm breed Topkwaliteit zeemleder Royaal formaat. Sterk, naadloos, voltraan gelooid. Droogt snel en perfekt LL75 23-Ringsbanden Met kunststof omslag en 25 mm breed mechaniek. Keuze uit diverse fraaie kleuren. Per 2 stuks Licht, warm, makkelijk wasbaa en non-allergisch. Lits-jumeaux 240x200 cm L79r 159.- 2-Persoons 200x200 cm 1 -Persoons 135x200 cm Lieve baby- pyamaatjes 80% Katoen/20% polyester Leuk streepjesdessin in rood. blauw, rose of turqoise/wit. Maten 74 t/m 92. Per 2 stuks Kunststof kweek/broeibakje Propagator, kom pleet met tray en verstelbare ventila- tie-roostertjes. Afm. 35x23x17 cm ITBOAAE Type PRC890. Met LED, outputindikator, inge bouwde kondensator- mikrofoons en autom opnamesterkteregel ing Speelt perfekt.op lichtnet en batterijen ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1983 | | pagina 1