DE l»ü HAVENLOODS Bqchplein en SSSW lossen conflict op 5.'5 Boerenbal luidt Carnaval in Polderweg afgesloten Minimarkt en bingo Einde jarenlange controverse in zicht 'W: mmê Verbouwing wijkcentrum van start Schiedam meent sterk te staan in geschil met GS anken Toch poffertjeskraam op Maasboulevard Ex-comitéleden Bachplein eisen jaarvergadering DRANKEN ROTTERDAM iSMl John Haig Whisky ^OX95 ter meulen «F vrijdag zaterdag voordeel vrijdag zaterdag voordeel vrijdag zaterdag voordeel 129.- 19.95 5 7.95 169.- 10.- 89.- HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 15§, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM DE HAVENLOODS PRESTATIELOOP 19 maart Rietzeilers onthullen 'Zwarte Schaap' *Schiedam laat zaterdag weer zien dat ook boven de Grote Rivieren carnaval gevierd kan worden. SCHIEDAM - Het Boerenbal, dat het echte begin van bijna drie weken Carnaval aanduidt, zal zaterdag 29 januari om half acht 's avonds losbarsten. De Rietzeilers, die een dergelijk feest al voor de twaalfde maal organise ren, worden dit jaar bijgestaan door de Keilebijters en de Noele- makkers uit Rotterdam-Zuid en de Biggenvangers uit Heemstede. Onder toeziend oog van al deze gastverenigingen zal om elf mi nuten over negen het „Zwarte Schaap van Schiedam" bekend gemaakt worden. Wie dat precies is blijft tot het laatste moment geheim, maar zeker is dat het Zwarte Schaap iemand is die al zijn goede bedoelingen in het af gelopen jaar de mist in zag gaan. Het Rietzeilersfeest is voor alle carnavalsvierders toegankelijk. Leden hoeven geen entree te be talen, niet-leden moeten wel toe gang betalen. Vanaf half acht is iedereen welkom. Het feest ein digt om twee uur, na een avond vol optredens van de Rietbou wers en de Rietstampers, de Dansmariekes in nieuwe „outfit" en de troubadour. A.S. ZATERDAG van 10.00 tot 5.00 uur zal particu- irden verkocht een aantal schitterende Isdsrsn/stof- inkstellen. De partijen bestaan onder meer uit eiken sder, geheel leder, hoekkombinaties in leder, klas lederen bankstellen, w.o. zeer dure orig. Engelse Chesterfield*. Prijsindikatie 3 2- en 1-zitscomb van ca 3-, 2-zits stof Alicante - Eiken halkastjes v.d. helft v.d. pri oepen, adviesprijs f8100. - Partij electron, orgeli Z22HK SCHIEDAM - De Polderweg in Kethel Noord is vanaf maandag 31 ja nuari gedurende drie tot vijf dagen onbereikbaar. Door werkzaamheden aan de oeverbescherming van de Pol derwatering kan doorgaand verkeer daarom geen gebruik maken van deze route. Alle verkeer richting Kerkweg, Groe- neweg, Joppelaan, Broekkade en de Polderweg voorbij huisnummer 144 kan via het industriegebied 's Gra venland of via de Overschieseweg rijden. (Brom)fietsen en voetgangers kunnen nog wel gebruik maken van de Polderweg. Rietzeilersbingo SCHIEDAM - De Carnavalsvereni ging de Rietzeilers organiseert dins dag 1 februari een bingo-avond in Zaal Irene aan de Nieuw Haven 155. De zaal gaat om halg acht open en het spel begint om acht uur. Prijswin naars kunnen rekenen op een groot assortiment huishoudelijke artikelen. De opbrengst van de bingo is bestemd voor gehandicapten De bingo-avond van de Rietzeilers op dinsdag 15 februari gaat niet door vanwege de carnavalsactiviteiten. SCHIEDAM - Bij de Stichting Lente feest is vrijdag 28 januari een mini- markt. Het rommelmarktje wordt ge houden in het pand aan de Broersvest 101 en voor elke bezoeker staat de koffie klaar. Dinsdag 1 februari organiseert Lente feest een bingo-avond. De zaal gaat om zeven uur open en om acht uur begint het spel. De opbrengst van alle activiteiten die Lentefeest organiseert is bestemd voor gehandicapten, waar de stichting onder meer vervoer voor verzorgd. i .'i i SCHIEDAM Het conflict tussen de bewoners van het Bachplein middels hun acties tegen de SSSW ge en de Stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorporaties staakt, zodat de maandelijkse inhou- (SSSW1 over de hoocte van de servicekosten is vriiwel oncelost. ding®n van f.80,- op de huur zijn ge stopt. De ruim 260 bewoners die aan (SSSW) over de hoogte van de servicekosten is vrijwel opgelost. Het bewonerscomité schreef al aan alle bewoners die hebben deel- deze actie meededen hebben i en bedrag van f.140.000,- bij elkaar gespaard, welk bedrag aan de SSSW wordt overgemaakt. Alleen huurders die dat niet willen kunnen dit tot 1 gen van de SSSW. Volgens eerdere februari meiden bij het bewoners genomen aan acties tegen de SSSW dat „volledige overeenstem ming is bereikt met de SSSW over alle financiële knelpunten" De SSSW is zelf nog niet tot die con- gen van de SSSW. Volgens eerdei clusie gekomen, hoewel een woord- berekeningen van het bewonersco- comjté 7ü moeten dan zelf zore voerder van de stichting zei dat de mité moest de stichting namelijk nog draeen dat het bedrae uiteindelijk bil oplossing van het geschil in een verge- een dikke drie ton over de jaren '79, de llw terecht komt J J vorderd stadium is. Deze week hopen '80 en '81 terug betalen aan de huur- het bewonerscomité en de SSSW de ders van de Bachpleinflats. Dit te- onderhandelingen af te ronden. goed ontstond volgens het comité omdat de servicekosten zo hoog wa- Als werkelijk overeenstemming is be- ren> dat elk Jaar grote overschotten reikt over alle financiële knelpunten ontstonden, betekent dat, dat alle 572 Bachplein- bewoners nog ruim f.500,- terugkrij- De Bachpleinbewoners hebben in- Om dezelfde problemen in 1983 te voorkomen zijn de servicekosten per 1 januari verlaagd. Het is nog niet bekend of er over 1982 ook een te goed voor de bewoners is ontstaan, omdat het boekjaar nog niet is afge sloten. m Voorzitter van het Bewonerscomité Verspeek: ,,'t Is heel plezierig dat er nu weer goed overleg kan plaatsvinden met de SSSW". SCHIEDAM - De lang verwachte ver bouwing van het Wijkcentrum Nieuw- land zal volgende week vrijdag be ginnen. Wethouder Hafkamp (wel zijn) zal het startsein om half drie 's middags geven. Na lang overleg tussen de ambte naren van gemeentewerken en de bewoners van Nieuwland is een ver bouwingsplan opgesteld. Het Wijk centrum aan het Wibautplein zal na de voltooiing van de plannen be staan uit een wjjkontmoetingscen- trum, een bar, een grote en een klei ne zaal, een creativiteitsruimte, een consultatiebureau en een groot filiaal van de bibliotheek. Het gebouw zal met een speciale lift toegankelijk zijn voor minder validen. De verwachting is dat de bewoners van Nieuwland in het najaar van '83 terecht kunnen in hun voor 2,6 miljoen verbouwde wijkcentrum. SCHIEDAM - De Raad van State heeft vorige week in de gemeente Schiedam en Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland gehoord over een geschil over betaling van twee mil joen plus rente vanaf 1977 aan de Af valverwerking Rijnmond (AVR). Volgens de Schiedamse wethouder Scheeres (economische zaken) was de algemene indruk dat Schiedam de sterkste troeven in handen heeft om voet bij stuk te houden en niet te be talen. De kwestie speelt al vanaf 1977, toen Schiedam aangeslagen werd voor vier miljoen gulden ten behoeve van de noodlijdende AVR. Schiedam weiger- de zoveel te betalen, omdat de ge meente haar afval niet bjj de AVR maar bij de Drentse VAM aflevert. Er werd toen een compromis geslo ten tussen twee Rijnmondgecomiteer- den en wethouder Scheeres: Schie dam zou twee miljoen betalen. De resterende twee miljoen kon ech ter niet door andere Rijnmondge meenten op tafel gebracht worden, zodat het Openbaar Lichaam Rijn mond de zwartepiet weer naar Schie dam toespeelde. Gedeputeerde Sta ten keurde het besluit van het Open baar Lichaam Rijnmond om twee miljoen bij Schiedam te halen goed in 1981, maar Schiedam ging in be roep. De Raad van State moet nu een uit spraak doen over het geschil. Mocht Schiedam alsnog verplicht worden om twee miljoen plus rente te beta len, dan is Schiedam volgens wethou der Scheeres nog niet failliet, maar „wel goed nat". Het totaal van rente plus twee miljoen benadert de vier miljoen inmiddels. De uitspraak van de Raad van State laat vermoedelijk nog wel enige maanden op zich wach- BO modellen uit voor enorme sortering gebouw, Goudsesfngel 66, R'dam. Tel. 010-13.80.18 SÏfcHIEDAM - Aan de Schiedamse Maasboulevard zal binnen afzienbare tijd een poffertjeskraam verrijzen. De exploitant de heer Visser heeft on langs een bouwvergunning gekregen. Visser is tevens eigenaar van het pan- nekoekenhuis in het Beatrixpark. recabedrijf op de Maasboulevard om dat recreanten er sinds de sluiting van een cafébedrijf niet meer terecht konden voor een kop koffie. De heer Visser heeft al eerder plannen gelanceerd voor de bouw van een poffertjeskraam op de Maasbou levard maar deze werden afgewezen omdat het ontwerp van hef gebouw niet zou passen in de „grootstedelijke ruimte van de Maasboulevard". SCHIEDAM Enkele ex-bestuursle- den van het Bewonerscomité Bach plein hebben het functioneren van dat comité ter discussie gesteld in een open brief aan alle Bachpleinbewo ners. Volgens mevrouw J.A. Stijger en de heren J.A. Hu(jsmans en J.L. de Vries moet er een jaarvergadering georganiseerd worden waarin het be stuur aan de orde wordt gesteld. De drie ex-bestuurders vinden dat het bewonerscomité ondemocratisch functioneert omdat zjj slechts uit acht leden bestaat terwijl dat er vijf tien moeten zijn. Bovendien meent het drietal dat het dagelijks bestuur het stemgedrag van het comité be ïnvloedt. Voorzitter Verspeek wenst niet te reageren op de brief van de drie- exbestuursleden. Bewoners die vragen hebben moeten die volgens hem stellen op de openbare verga dering van het comité die vanavond donderdag 27 januari, in het Wijk- Ooievaarsbingo SCHIEDAM De Invalidensport- vereniging De Ooievaars houdt op woensdag 2 februari een bingo-avond in Christelijk Sociale Belangen aan de Lange Haven 73, Om zeven uur is iedereen welkom; het eerste nummer wordt om acht uur afgeroepen. Tot het prijzenpakket behoren dek bedden, mixers, scheerapparaten, koffiezetapparaten, kruimeldieven, stoomstrijkijzers en klokradio's, terwijl hoofdprijswinnaars kunnen kiezen uit een draagbare televisie, een stofzuiger of een waardebon van f 200,-. Alle bingospelers krijgen een gratis kaart voor de hoofdprijsronde. De opbrengst van het spel komt ten goede aan de Invalidensportvereni- ging. Wat is voor u het dichtstbijzijnde filiaal van: bel: 010-132728 elden *anbl«2%93 Chateau du Barrail 1981 C95 NU Katz Q.B.A. Traubenfels Rode Bordeaux AC. fles Black Prince nhfskyl Monbazillac ac| Cotes du ffhone I zacht zoete witte wijn Koffie in een wip... Maar liefst 9 overheerlijke kop jes koffie. De Moulinex allround koffiezetter met 1 jaar garan tie. van 59,95 voor Bruynzeel vouwdeur Perfekt kwaliteitsprodukt en gróte ruimtewinner! In teak of eiken houtdessin. Krasvast en vochtbe stendig. Geheel voorgemonteerd en met magnetische sluiting. H212xB90 cm, eenvoudig op maat in te korten. Incl. montage-instruktie. Het beste uit de TOP-40 van het jaar Dubbelalbum met 26 originele hitversies. Speelduur 95 min! Adviesprijs 31.95 Nü Kunststof planten Doorlopend'fleur en kleur in huis: geraniums, knolbe gonia's enz. Naar keuze, per stuk Casio VL-Tone Veelzijdige elektronische muziekcomputer. Met o m. 5 verschillende sounds w.o. piano en gitaar en 10 begeleidingsritmes zoals beat, swing enz. Voorzien van melodie-geheugen en output voor extra hifi-versterker. Vendomatic MG/FM wekker radio/recorder 851 Digitale klok, slui- mertoets en pro grammeerbare op- name/weergave-tijd. Wekt u met spraak, muziek (casset te/radio) of repete rend zoemsignaal. Perutz kleur-diafilm Voor 36 kleinbeeld- opnamen... Kwali teit en briljante kleuren! Incl. ont wikkelen en retour envelop LL75 Oliegevulde radiatoren Ideale (bij)verwarming. Met vast snoer Handig verrijd baar Keuze uitdiv. uitvoeringen 12-Leden, 2000W met tijdklok 499r- 179.- 9-Leden, 2000W vermogen 425r- 109.- 7-Leden, 1500W vermogen. VROOMS DREESM ANK ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1983 | | pagina 1