DE M HAVENLOODS Beiaardenwerk wfl niet in sociaal-medisch centrum Acht leerkrachten rennend naar Deetman IgiifwanTcffffrifys Winkels en woningen verrijzen aan Nieuwe Haven Stadsvernieuwing West nadert nu Fabriplein Hl Praten over scheiding Ooievaarsbingo ter meulen WBÊÊÊm Bingo-dansant Cafés mogen nachtje feesten zaterdag voordeel vrijdag zaterdag^voordcGl vrijdag zaterdag voordeel 39.75 HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM DONDERDAG 3 FEBRUARI 1983 32e JAARGANG NO. 5 Totale oplage 609.000 Petitie per benenwagen van Utrecht naar den Haag SCHIEDAM - Acht leerkrachten van de W.A. van Lieflandschool voor buitengewoon onderwijs maken zich op om zaterdag 5 februari 155 kilometer rennend af te leggen. De acht, nu nog onge- in m ii minna oefend, willen van Schiedam naar Drie van de acht leerkrachten van de W.A. Lieflandschool, die zaterdagochtend om zeven uur van start gaan en 155 Utrecht en van Utrecht naar Den kilometer zullen hardlopen. Links Hans Lems, in het midden John Nobel en rechts Jan Hoekstra. Haag een estafette lopen. Al rennend willen zij extra aan dacht vestigen op de protestde monstratie die het buitengewoon onderwijs zaterdag in Utrecht houdt tegen de bezuinigingsplan nen van minister Deetman. Het achttal zal in Utrecht een petitie ophalen, om die dan onverwijld met de benenwagen naar Den Haag te brengen. Mensen die mee willen naar Utrecht, maar geen zin hebben om te gaan lopen, kunnen zaterdag om kwart voor elf 's ochtends in één van de drie bussen bij de Lief landschool aan de Beatrixlaan stappen. Diefstal na bezoek van onbekende SCHIEDAM— Bij een 46-jarige bewo ner van de Burgemeester Van Haaren- laan is zondagmiddag 30 januari inge broken. De man miste een aantal sie raden. De man ontdekte de inbraak nadat hij bij buren op bezoek was geweest. Tijdens dat bezoek hoorde hij de bel gaan bij zijn woning, maar toen hij ging kijken stond er alleen een hem onbekende vrouw met een kamer plant voor de deur. Wellicht dacht de man met een collectante te doen te hebben, want hij zei haar dat er „nie mand thuis was" op zijn adres, waar op de vrouw vertrok. Toen hij een half uur later de inbraak ontdekte moest hij echter verband vermoeden tussen het bezoek van de vrouw en de sieradendiefstal. SCHIEDAM- Volgens de Bewonersvereniging Schiedam-Zuid staat de verwezenlijking van een Sociaal-medisch Centrum op de hoek van de Oude- en Nieuwe Maasstraat op losse schroeven, nu de Stichting Raad voor Bejaardenwerk heeft afgehaakt. Eerder gaf de Schiedamse huisartsenvereniging al te kennen niet mee te willen aan het centrum en volgens de bewonersvereniging is er toen de voorwaarde gesteld dat in ieder geval de Kruisvereniging, de Stich ting Maatschappelijk Werk en het Bejaardenwerk in het centrum zouden moeten plaats nemen. De bewonersvereniging heeft de Raad voor Bejaardenwerk verzocht terug te komen op zijn stand punt. Volgens de Raad voor het Bejaarden- Sociaal-medisch Centrum afhanke- werk is het onterecht, dat deze nu de lijk is van de deelname van het Be- zwartepiet toegeschoven krijgt. Paul jaardenwerk, dat slechts een ruimte van Mansum van het Bejaardenwerk van vijf vierkante meter zou huren", zegt dat „hij zich niet kan voorstel- Dat het Bejaardenwerk maar over een len, dat de totstandkoming van het kamer van vijf bij vijf meter in het centrum kan beschikken is volgens Van Mansum een van de redenen om „nee" te zeggen tegen de deelname. De Raad voor Bejaardenwerk heeft sinds mei vorig jaar een onderkomen aan de Groenelaan gevonden, dat niet alleen groter is, maar ook een lage huur op moet brengen. „Wij zitten er prima", vindt Paul van Mansum. „Ze ker nu er van alle kanten bezuinigd wordt lijkt het ons niet verstandig een ruimte te gaan huren, die veel meer moet gaan kosten. Zelfs als de De Stichting Maatschappelijk Werk, die nog niet definitief weet of ze al dan niet in het Sociaal-medisch Cen trum zal gaan huizen, heeft inmiddels te kennen gegeven dat ze het besluit van het Bejaardenwerk erg vervelend vindt. Maatschappelijk Werk vindt het vooral jammer, dat de Kruisver eniging, Bejaardenwerk en Maat schappelijk Werk nu niet samen in één gebouw komen te zitten. De be- van Maatschappelijk Werk gemeente een oplossing vindt voor han8t echter niet zo zeer af van de dat probleem rond de huur, zou het deelname van het Bejaardenwerk aan nog zo kunnen uitpakken dat wc het project, maar van de huur die de spijt als haren op ons hoofd krijgen Stichting moet gaan opbrengen voor dat we een pandje aan de Groenelaan een ruimte in het Sociaal-medisch achter hebben gelaten". centrum. SCHIEDAM - De Stichting Maat schappelijk Werk start binnenkort een praatgroep voor gescheiden men sen. Het is de bedoeling dat de groep werpendie met een scheiding te maken hebben aan de orde kunnen komen. Belangstellenden kunnen zich opge ven bij de Stichting Maatschappelijk Werk, Broersveld 142, telefoon 731033. De groepsbegeleiders Wilna Terwindt en Pieter van Zoest kunnen alle informatie verstrekken. Opgave voor de praatgroep is tot en met 12 februari mogelijk. SCHIEDAM - De Invalidensportver- eniging „De Ooievaars" houdt op woensdag 9 februari een bingo-avond in Christelijk Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Vanaf zeven uur zijn alle bingo-liefhebbers welkom. Om acht uur begint het spel. Wie een prijs wint kan koffiezetapparaten, stooi scheerapparaten, dekb( meldieven, klokradio's Hoofdprijswinnaars kunnen kiezen uit een draagbare televisie, een stof zuiger en een waardebon van f.200.-. Alle deelnemers krijgen een gratis bingo-kaart voor de hoofdprijsronde. De opbrengst van de bingo-avond is Dit Is geweldig! Zweedse dekoratiestoffen van 100% krimpvrije katoen of van 100% dralon. In een .tiental dessins en diverse kleu ren; o.a. beige en bruin. Zowel 120 als 150 cm breed. Uit de prijsserie van 10 tot 15 gul den. Nu per meter voor Wiiiili fabriekspartij zweedse dekoratie stoffen Over drie weken eerste paal de Hoogstraat. *De Bewonersvereniging Schiedam-Zuid schroeven staat. dat het Sociaal-medisch centrum dat hier moet verrijzen, op losse bankstellen, slaapbanken Nergens zo'n keusUit voorraad te leveren. Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 SCHIEDAM - Wethouder Van Til- borg zal op vrijdag 25 februari zijn tweede „eerste paal" slaan, 's Mid dags om half drie geeft hij op de hoek Nieuwe Haven/Mariastraat het startsein voor de bouw van twaalf woningwetwoningen boven bedrijfs ruimte. De „echte" eerste paal die Van Tilborg mocht slaan ging aan de andere kant van de Mariastraat eind vorig jaar de grond in. Het projectje op de hoek van de Nieuwe Haven en de Mariastraat maakt ook deel uit van het stadsver nieuwingsproject, dat in Schiedam- West in volle gang is. De bedrijfsruim te, die op de begane grond wordt ge realiseerd, wordt in opdracht van Sla venburg gebouwd. De woningen erop zijn een gemeentelijk initiatief. Het zullen drie twee-kamerwoningen en negen drie-kamerwoningen worden, ontworpen door het architectenbu reau Van Wijngaarden, dat ook de overige bouwsels in het stadsvernieu wingsgebied op papier zette. Verschil met de woningwetwoningen die elders in de Mariastraat verrijzen is de ontsluiting: het complex aan de Nieuwe Haven bestaat uit galerijwo ningen, terwijl de huizen in de rest van de buurt via een portiek bereik- Hier zullen twaalf woningen boven winkels gebouwd worden. Wethoudei Van Tilborg slaat over drie weken de eerste paal. baar zullen zijn. De huren van de wo- bedrijven uit het stadsvernieuwings- ningen aan de Nieuwe Haven zullen gebied, die moeten verhuizen. De vermoedelijk iets lager uitpakken dan huren voor de bedrijfsruimte kunnen de andere in de Mariastraat. De be- door middel van subsidies betrekke- drijfsruimte is speciaal bedoeld voor lijk laag blijven. SCHIEDAM- De Stichting Lentefeest houdt op vrijdag 4 februari een mini- markt in haar pand aan de Broersvest 101. Dinsdag 8 februari behelzen de Lentefeestactiviteiten een bin waarbij veel prijzen te winnen zijn. Iedereen is op dinsdagavond vanaf ze ven uur welkom. Het spel begint om acht uur. SCHIEDAM Bewoners van Schie- dam-noord kunnen zaterdagavond 5 februari naar een bingo-dansant in wijkcentrum „De Blauwe Brug" aan het Bachplein 590. Vanaf half acht 's avonds is iedereen die 21 jaar of ouder is welkom. SCHIEDAM— Het stadsvernieuwings project in Schiedam-West vordert ge staag. Terwijl de nieuwbouw in de Mariastraat in volle gang is, zullen en kele leegstaande huizenrijen in die zelfde straat maandag 7 februari on der de slopershamer vallen. Inmiddels is de stadsvernieuwing in de Brugman straat en omgeving zo ver, dat bekend is welke panden blijven staan en wel ke zullen verdwijnen. Het sloopwerk heeft in die buurt minder voeten in de aarde dan in de Mariastraat, waar straks nog maar kleine stukjes van overeind staan. In totaal moeten erin het Brugmanstraat project 33 panden aan de Westfranke- landstraat, de Fabristraat en de Van Beverenstraat het veld ruimen. Voor de huizen die blijven staan worden renovatieplannen ontwikkeld in over leg met de eigenaren. De stadsvernieuwing is inmiddels toe aan het Fabriplein en omgeving. Op maandag 21 februari zal daar een eer ste hooravond georganiseerd worden, waarop de bewoners hun wensen voor hun woningen en de buurt ken baar kunnen maken en waarbij de ge meente de op handen zijnde plannen nader toelicht. SCHIEDAM Cafés in Schiedam mogen vanwege de carnavalsfeest- vreugde gedurende de periode van 4 tot en met 14 februari op één avond naar keuze tot vier uur 's ochtends geopend zijn. Uitgesloten zijn de nachten van zondag op maandag 6 en 13 februari. Caféhouders die gebruik wensen te maken van deze regeling moeten uiterlijk acht dagen voor de geplande feestavond ontheffing aanvragen bij bureau algemene zaken op het stads kantoor. Vendor lakens en slop< strijkvrij ópkwalit kwaliteits- 2 slopen 60x70 cm l&tt9.50 Komfortabele voetenzak In kunstleder met warme teddyvoering. Bruin of beige. -39^5- Hobbyboxen ei voorraadrekken Handige ruimtewinners voor 't hele huis en 't hele gezin! Nü in rood en wit. Alleen bij V&D. Vendex slagboormachine VD1700. Karweimachine met krachtige 450W motor en 13 mm boorhouder. 2 Mech. toeren- schakelingen, regelbaar van 0-2000 t.p.m. Links- en rechtsdraaiend. Dubbel geïsoleerd en radio/tv ontstoord 229? 4 Ventilatorkachel Kompakte handige snelwarmer voor kleine ruimten. Met 3-traps schakeling. 44rS0" Herenpantalon Stretch corduroy van katoen/polyamide. Met riem In vele kleuren VROOM DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1983 | | pagina 1