«JU O Rijk zet zevenhonderd woningen in ijskast DE 0 HAVENLOODS Deltawerken te zien Actiecomité wil Broersveld nieuw leven inblazen 29?s Agenda Schiedam DE VLOERBEDEKKING VAN DE TOEKOMST! Tram dwingt gemeentelijke diensten te verhuizen kerk diensten ter meulen Ernstige vertraging dreigt voor bouwplannen ter meulen Argus Kurkcentrum SCHIEDAM - Nu de oude HBS aan de Overschiesestraat moet wijken voor de keerlus van de tram, zullen de gemeentelijke diensten die in het gebouw gevestigd zijn verhuizen. De afdeling „Algemene- en Burger zaken", die aan de Overschiesestraat gevestigd is, heeft een kettingreactie tot gevolg. Burgerzaken en de afdelingen Alge mene- en Juridische Zaken, welke laatste in het Stadskantoor gevestigd zijn, zullen naar de 's-Gravelandse- weg 567 gaan. Gemeentelijk Woning- beheer, dat op de 's-Gravelandseweg zat, gaat op zijn beurt naar de Noord- vest 18 (het oude Imcogebouw). Een en ander heeft tot gevolg dat alle HERVORMDE GEMEENTE: Grote Kerk: 10 uur ds. N.J.M. Hoogendijk, Alphen a/d Rijn, 17 uur ds. D.A. Snij der - Abbenbroek. Opstandingskerk 10 uur ds. L. de Ru, jeugddienst. H. Hartkerk: 8.45 uur ds. N.J.M. Hoo gendijk, Alphen a/d Rijn. Aula Pinas- plein: 10 uur ds. A.H. van Erp-Rotter- r bijbelstudie, 11 HERVORMDE EVANGELISATIE OP GEREF' GRONDSLAG 10 uur Aula Chr. Scholengemeenschap Snijder - Abbenbroe verhuizende afdelingen nieuwe tele foonnummers krijgen en bovendien enkele dagen gesloten zullen zijn voor publiek. De afdeling Burgerzaken, dat onder meer zorgt voor paspoorten, uittrek sels uit het bevolkingsregister en rij bewijzen, sluit op maandag 14, dinsdag 15 en woensdag 16 maart 's middags om twaalf uur. Donderdag 17 en vrijdag 18 maart is Burgerza ken de hele dag dicht. Algemene za ken is op woensdag 16, donderdag 17 en vrijdag 18 maart alleen van negen tot twaalf 's ochtends open voor het innemen van aanvragen. Alle andere werkzaamheden van het bureau gaan gedurende die drie dagen niet door. Juridische zaken is gedu rende diezelfde drie dagen geheel ge sloten. De Burgerlijke Stand sluit vrijdag 18 maart na tien uur 's ochtends. Al de hierboven genoemde afdelingen zijn maandag 21 maart weer bereikbaar op de 's-Gravelandseweg 567, tele foon 732111. Woningbeheer sluit op woensdag 16 en donderdag 17 februari. Het kan toor is de rest van de week van 14 tot en met 18 februari 's ochtends van half negen tot twaalf uur open voor kasbetalingen, huursubsidie en verhuringen, terwijl woningklachten opgegeven kunnen worden van half negen tot twaalf uur 's ochtends en van twee tot half vijf 's middags. Het technisch personeel is bereik baar van half negen tot tien uur 's ochtends of volgens afspraak op andere tijdstippen. Gemeentelijk Woningbeheer is vanaf vrijdag 18 februari weer bereikbaar op de Noordvest 18, telefoon 739166. Woningklachten moeten vanaf heden via telefoonnummer 739666 doorgegeven worden tijdens de kantoortijden. Daarna en in de weekeinden is het nummer 268578 beschikbaar voor spoedeisende woningklachten. SCHIEDAM De etalage van het Nationaal Coöperatie Museum aan de Kethelstraat 12 in Schiedam zal tot 5 maart geheel beschikbaar zijn voor foto's van de Deltawerken. Het mu seum heeft een tentoonstelling aan de waterwerken gewijd. Er zijn veel foto's te zien van alle Deltawerken, die al klaar of nog in uitvoering zjjn en van materiaal dat bfj de werkzaamheden gebruikt wordt. Voor belangstellenden is do cumentatiemateriaal aanwezig. Bo vendien zjjn er in het museum twee boeken te koop over de strijd tegen het water: „De grendel van Holland" en „Drie eilanden één", beide van de hand van H.J. Stuvel. Het Nationaal Coöperatiemuseum is donderdag en vrjjdag van twee tot vijf 's middags geopend en op zaterdag van tien tot vier overdag. Uitgave: De Havenloods, onderdeel var Wegener Huis-aan-Huisbladen, welke tweemaal per week (woensdag en donderdag) Huïs-aan-Huis in Rotterdam en omgeving verschijnen met een wekelijkse totaal oplage van ruim 1',1 miljoen exemplaren verdeeld over 26 edities. HOOFDKANTOOR: Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam Tel. 010-135085 Postadres: De Havenloods Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam ADMINISTRATIE EN PERSONEELS ADVERTENTIES: Prins Hendrikkade 14 3071 KB Rotterdam Tel. 010-132170 KLEINE ADVERTENTIES (DUO'S): Tel. 010-132050 ALGEHELE LEIDING: P Bakker Tel. 010-135085 privé 079-217857 CHEF REDACTIE: W. Schothorst J. Deijbel BIJKANTOOR: Hoogstraat 122 3131 BP Vlaardingen Tel. 010-346711 ADVERTENTIEVERKOOP: Th. J. Bravenboer, rayonleider Tel. 010-346711 privé: 010-353883 J.M.T. van Vliet G.H. Adams (regionaal contactman) Tel. 010-135085 privé: 01891-3230 REDACTIE: Tel. 010-346711 M. Ames Correspondent ed. Schiedam: M. de Zwart privé: 010-736375 Correspondent ed. Maassluis: M. Doddema 1 privé: 01899-11858 Sportcorrespondent G. Verver privé: 01899-17787 INZENDTERMIJN: Advertenties: dinsdag 17.00 uur Kleine advertenties: dinsdag 17.00 uu Redaktie: dinsdag 16.00 uur BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Mocht u klachten hebben over de bezorging, gelieve u deze door te gevei aan tel. 010-132489 warme herenmuil... Sterke slipper met corduroy bovenwerk en ijzersterke zool. In beige of bruin. Maten 39 t/m 46. Van 19,95 voor Veel bouwplannen zijn „panklaar", maar dreigen de diepvries in te gaan. De woningen die in de Mariastraat moeten verrijzen, hier op kleine schaal al verwezenlijkt, zullen waarschijnlijk in drie in plaats van twee fasen neergezet word- den. SCHIEDAM - De woningbouw in Schiedam dreigt ernstig ver traagd te worden door maatregelen van het Rijk. Er liggen bouw plannen voor negenhonderd woningwetwoningen klaar voor '83, maar Schiedam mag er maar tweehonderd neerzetten. Dat bete kent dat er plannen naar 1984 doorgeschoven moeten worden, waardoor weer bouwactiviteiten die voor 1984 gepland waren op de lange baan kunnen komen. De maatregelen van het Rijk, om paal en perk te stellen aan het aantal wo ningen dat mag verrijzen (de zogehe ten „woningcontingentering")., heb ben zeker de tien gemeenten, die met behulp van de „Interim-Saldorege- ling" (ISR) de stadsvernieuwing fi nancieren, knarsetandend achterge laten. Schiedam hoort ook tot die gemeenten. VVD-wethouder Cor van Tilborg (stadsvernieuwing) heeft afgelopen week de problematiek aan de orde gesteld tijdens een gesprek met staatssecretaris Brokx, maar deze ver dedigde de woningcontignentering met het argument dat het Rijk finan cieel zo weinig lucht heeft, dat hel niet anders kan. In de praktijk bete kenen de maatregelen voor de „ISR"-gemeenten, dat ze geld heb ben gekregen van het Rijk om plan nen in stadsvernieuwingsgebieden voor te bereiden, maar dat de uitvoe ring ervan op losse schroeven komt te staan. Zo dreigt de stadsvernieu wing in de Mariastraat en omgeving nu in drie in plaats van in twee fases te worden uitgevoerd. Bietsen Fasering is een van de weinige ant woorden die wethouder Van Tilborg op dit moment heeft op de woning- contigentering. Verder wil de wet houder „op het vinketouw" zitten, om, zodra een gemeente in de Rjjn- mond geen gebruik maakt van het haar toebedeelde contingent, Den Haag te vragen of Schiedam dat con tingent mag overnemen. Ook op andere wjjzen wil Van Tilborg „biet sen bjj Den Haag", maar veel heil ver wacht hij er niet van, omdat er nu talloze gemeenten zjjn die dat probe- Een idee dat drie bewonersverenigin gen uit de stadsvernieuwingsgebieden Zuid, West en Oost onlangs hebben gelanceerd, om de tweehonderd toe gewezen woningwetwoningen geheel te benutten voor de stadsvernieuwing en in de Binnenstad wat meer premiehuurwoningen te bouwen, is volgens Van Tilborg geen echte op lossing van het probleem. Zo'n ruil, die Van Tilborg overigens de titel „lood om oud ijzer" meegeeft, zou ten koste gaan van het aantal premie huurwoningen dat Schiedam in het stadsuitbreidingsgebied in Noord wil bouwen. Van Tüborg heeft nog een ideetje om het naderend onheil mee te lijf te gaan. Hjj wil de mogelijkheden on derzoeken om de vrjje sector zo goedkoop te bouwen, dat de huren daar vergelijkbaar worden met wo- ningwethuren. Maar verder dan „een voorzichtig experimentje met bij voorbeeld houtskeletbouw" denkt Van Tilborg niet te komen. Toch wil de wethouder de komende vier jaar al deze mogelijkheden om de problemen met de woningbouw het hoofd te bieden benutten. „Ik heb geen zin om vier jaar met m'n armen over elkaar te gaan zitten en te wach ten tot ik een contingentje in m'n schoot geworpen krijg". Dat dat ook eigenlijk niet kan bewijst de lijst met bouwplannen voor '83 al: de stads vernieuwingsprojecten in de Maria straat, de Stationsstraat, het Spin huispad en het GTB-terrein, de nieuwbouw in de binnenstad, de stadsuitbreiding in Noord en enkele projecten op de Willemskade, de Westvest en het Schuttersveld zjjn panklaar. Van Tilborg heeft al laten weten dat de voortgang van de bouw in de bin nenstad en de stadsvernieuwing in de Mariastraat in ieder geval gewaar borgd moet worden. Maar ook het GTB-terrein en het Schuttersveld vindt hjj belangrijk genoeg om zo snel mogelijk te realiseren. Wat be treft het bouwplan voor het Schut tersveld hoopt de wethouder wat meer ruimte te krijgen. „Wanneer de Provincie en het Rijk het werkeljjk zo belangrijk vinden dat Schiedam de problemen rond de woonwagen- bewoning oplost, moeten zjj Schie dam ook maar extra ter wille zjjn bij de uitvoering van dat plan", vindt hij. Op het Schuttersveld moeten wonin gen verrjjzen, die gedeeltelijk bedoeld zjjn voor woonwagenbewoners, die te kennen hebben gegeven in een huis te willen gaan wonen. SCHIEDAM - Bewoners en winke liers van het Broersveld en omgeving hebben er bij het college van burge meester en wethouders van Schiedam op aangedrongen om maatregelen te treffen, die de buurt weer een vol waardige winkelfunctie moeten be zorgen. Volgens de bewoners en win keliers, die het actiecomité „Broers veld Renovatie" hebben opgericht, verpaupert het Broersveld en is winkelen er niet meer aantrekkelijk door de verkeerssituatie en het ge brek aan parkeerplaatsen. Het actiecomité heeft de architecten Van Velzen en La Feber gevraagd een plan op papier te zetten, dat met hun wensen rekening houdt. Van Velzen en La Feber gingen er van uit, dat de voetganger zich op het Broers veld gemakkelijk moet kunnen bewe gen. Volgens de twee architecten is dat nu niet het geval, omdat het ver keer op het Broesveld in twee rich tingen rijdt en er veel dubbel gepar keerd wordt vanwege het kleine aan tal parkeerplaatsen. Zjj willen daar om eenrichtingsverkeer op het Broersveld instellen. In de plannen van de architecten kan verkeer vanaf het Broersveld een rondje rjjden via de Blauwe Steeg, de Grofbaan, de Baan en het Herenpad de Broersvest op. Door de Grofbaan helemaal uit te rijden naar de Kreu- pelstraat zouden auto's ook nog op de Boterstraat kunnen komen. Deze plannen zijn echter alleen uitvoer baar, wanneer de Blauwe Steeg en het Herenpad verbreed worden. Om het verkeer dat op het Broersveld moet zjjn de omweg Boterstraat- Kreupelstraat - Lange Kerkstraat - Broersveld te besparen, voorzien de architecten ook in een directe aan sluiting van de Broersvest op het Broersveld, via het zogeheten „Pad van Bolmers" ten oosten van het Herenpad. Daar zouden voorts vjjf- tien parkeerplaatsen moeten komen. De bewoners en winkeliers verwach ten dat na de aanpassing van de ver keerssituatie het leven weer in het Broersveld geblazen kan worden, waardoor ook de slechte onderhouds- situatie waarin veel panden aan de straat verkeren aangepakt kan wor den. Volgens het actiecomité hebben eigenaren van panden aan het Broers vest de zaak jarenlang laten verslof fen, omdat zij geen duidelijkheid hadden over de gemeentelijke plan nen met de buurt. Deze onduidelijk heid is volgens het comité onder meer te wijten aan het aankoopbe leid van de gemeente op het Broers veld en de - achteraf onnodige sloop hier en daar. in uw badkamer., mag deze praktische badbox met deksel met wasbare be kleding niet ontbreken. In beige/bruin of groen/d.groen. Emsa kwaliteit. Ronde uitvoe ring 36 cm 0 en 46 cm hoog. Langwerpig mode[32 x 44 cm en 46 cm hoog. van 62,50 voor Het Broersveld is i een openeenhoping van geparkeerde auto's. Muziek STEDELIJK MUSEUM, Hoogstraat ll2: donderdag 3 februari om 20.15 uur concert van Robert Holl (bas), Els Kloos (alt) en Corrie Ambachtsheer (piano). Toegang f.5,-. CJP/Pas 65/Vrienden van het museum f.3,-. DORPSKERK, Noordeinde: vrijdag 4 februari om 19.30 uur orgelbe speling door Kees Passchier. Toegang gratis. TEERSTOOF, Nieuwstraat 12: vrijdag 4 en zaterdag 5 februari om 21.00 uur Miel Cools, zang en gitaar, met „Tot het licht uitgaat" Toe gang f.10,-, CJP/Pas 65 f.7,50. OPSTANDINGSKERK, Burgemeester Honnerlage Gretelaan: vrijdag 4 februari om 20.00 uur: Hervormd Jeugdkoor „The Young Voices" met muziekstuk „De Kleine Profeet", ter ere van het tienjarig bestaan van het koor. Toegang gratis. Q.T.!, Nieuwstraat 12: zaterdag 5 februari om 22.00 uur Kaz Lux en John Schuursma. Toegang leden gratis, niet-leden f.5,-, lidmaatschap Kindervoorstellingen TEERSTOOF, Nieuwstraat 12: zaterdag 5 februari om 14.30 uur Pop pentheater Pieter Baalbergen met „De Kraaieman" Toegang f.3,50. QUIBUS, Lange Haven 28: zondag 6 februari om 14.00 uur „Abdullah de Verhalenverteller", toegang gratis. Film FILMCLUB, Nieuwstraat 12: vrijdag 4 februari om 21.30 "De vrouw in het zand" van Hiroshi Teshigawara. Japanse zwart-witfilm, waarin een onderwijzer valt in een diepe zandkuil. Toegang leden f.3,50, lidmaatschap inclusief toegang f.5.-. Dansen TIVOLI, Nieuwe Haven 237: zaterdag 5 februari e en RIJNMOND HOTEL, Nieuwlandplein 12: zondag 6 februari dansen voor alleen staanden. Aanvang: 20.00 uur, toegang f.2,50. (Advertentie) Sinds vorig jaar maart is gevestigd aan de Vierhavenstraat 13 (tus sen Marconiplein en Westzeedijk) het unieke ARGUS KURKCEN TRUM, dat - de naam zegt het al gespecialiseerd is in de toepas singsmogelijkheden van kurk. Die mogelijkheden zijn zoals in de 20 showkamers van het kurkcentrum te zien zijn verrassend groot. ARGUS Kurkcentrum is een onderdeel van ARGUS Handelsonder neming B.V., een groothandel die zich volledig heeft toegelegd op de vrijwel onbeperkte mogelijkheden van kurk en die inmiddels be schikt over 14 kurkcentra verspreid door heel Nederland. Argus-Kurkcentrum Wat is Kurkparket? Kurk op de vloer is niet zomaar een modegril, het bestaat zelfs al vele ja ren lang. Pas nu begint kurk als vloer bedekking echter meer en meer be kendheid te krijgen, dit komt niet in de laatste plaats door enthousiaste bezitters van een kurkvloer die mond op mond reclame beoefenen maar ook door kreten zoals duurzaam, de- koratief, isolerend en niet duur, ter men die in deze tijd de mensen meer en meer aanspreken. Hoe ontstaat nu een kurkvloer? De hiervoor gebruikte kurk is de gema len schors van de kurkeik die wordt geperst met een druk van 300 tot 500 kilo per kubieke meter: Door het gebruik van speciale hechtings- stoffen ontstaat een ongelofelijke sterke verbinding die tientallen jaren meekan. Bovendien bespaart zo'n vloer u geld door energiebesparing. Elke kubieke centimeter van de 1 tot 8 cm dikke schors van kurkeik heeft wel 40 miljoen veertienzijdige cellen, deze bestaan voor de helft uit lucht en dat is mede de oorzaak dat de kurk zo sterk warmte- en geluidsiso- lerend is. Het is bovendien water dicht, reukloos, smaakloos, niet giftig, elastisch, slijtvast en praktisch niet brandbaar. Een ander voordeel van kurkparket is dat het niet alleen warm aandoet maar ook altijd warm aanvoelt, dit in te genstelling tot houtparket en plavui- Kurkparket en T.N.O.! Uit testen van TNO is niet alleen de enorme slijtvastheid en veerkracht van kurkparket aangetoond maar bo vendien dat de geluids- en warmtéiso- latiewaarde ruim boven het gemiddel de liggen. Kurkparket en allergie! Mede door zijn beschermende Iakla- gen is kurkparket anti-statisch wat in houdt dat stofdeeltjes niet aangetrok ken worden en dat eventuele stof er los op blijft liggen en dus makkelijk kan worden verwijderd. Evenals an dere gladde vloerbedekking wordt kurkparket door de medici dan ook aanbevolen als alternatieve vloerbe dekking voor allergiepatiënten. Kurkparket en de doe-het-zelver! Zelf een kurkvloer leggen is geen kunst daar het materiaal (meestal te gels van 30x60 cm) makkelijk is te verwerken, een nadeel is dat u moet zorgen voor een vlakke ondergrond, daar kurkparket rechtstreeks op be ton kan worden gelegd zal dit echter in de praktijk slechts geringe proble men opleveren. Als de vloer is gelegd, dient u af te lakken. Dit kan 2 of 3 keer, al naar gelang u dik of dun lakt. Daar is een speciale lak voor ontwikkeld die fle xibel is en daarom meeveert met de kurk wat weer belangrijk is voor de levensduur. Afhankelijk van het ge bruik moet de vloer na 3 tot 5 jaai opnieuw in de lak. Dat is niet vee. werk als u bedenkt dat u ongeveer" 30m2 in een half uur doet. Door vanuit verschillende bronnen t« importeren beschikt Argus over hel grootste assortiment van Nederland, een groot gedeelte van dit assorti ment is te zien in haar showkamers aan de Vierhavenstraat waar u tevenl vakkundig wordt voorgelicht over da» mogelijkheden en het gebruik var^ kurkparket. Hier kunt u ook de vele soorten de- koratieve wandkurk zien met als ex clusiviteit massief kurken meubelerv die op verzoek naar eigen idee en zicht kunnen worden gemaakt. Gezien haar importmogelijkhedeii pretendeert Argus erg concurrerend te kunnen werken zonder daarbij eed stukje kwaliteit en service uit het oog te verliezen. Kurkparket is er reeds vanaf f 14,50 pm2. Daar de mogelijk heden van kurk nog lang niet zijn uit geput ziet Argus de toekomst me£ vertrouwen tegemoet want zij kun-' nen wijzen op het vliegveld Heathrow bij Londen waar miljoenen menserL hun voetstappen op een kurkvloer- zetten.

De Havenloods | 1983 | | pagina 3