DE 0 HAVENLOODS Kans sociaal-medisch centrum verkeken Drempels wijken tijdelijk DRANKEN SERVICE 13? 5? 3? Tentoonstellingen ^■slaapbanken^ 19 maart Foto-expositie Deltaplan Nog geen officieel bericht aan werkgroepleden Ontevreden passagier Korenconcert ter meulen ter meulen JIM BEAM :95 Bond wil ontslagaffaire voor rechter uitvechten ay vrijdag zaterda~ oordeel vrijdag zaterdag voordeel vrijdag zaterdag voordeel 42.50 1475.- 32.- ^89.75 WIHMMBIC [KÏËSj v HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM DONDERDAG 10 FEBRUARI 1983 32e JAARGANG NO. 6 Bewonersactie oogst succes Een van de drempels in de Westfrankelandsestraat, die binnenkort zullen verdwijnen. Wanneer er zware vrachtauto 's over rijden, schud den alle huizen in de buurt op hun grondvesten. SCHIEDAM - De verkeersdrem pels in de Westfrankelandsestraat worden deze week of begin vol gende week verwijderd. De bewo ners van de Westfrankelandsestraat en omgeving startten eind januari een handtekeningenactie tegen de drempels, uit angst voor hun wo ningen. In de buurt is de stadsvernieuwing in volle gang en daarom rijdt er veel zwaar vrachtverkeer door de Westfrankelandsestraat. Wanneer deze over de drempels rijden, gaat dat met zoveel geweld gepaard dat alle huizen in de omgeving op hun grondvesten trillen. De bewoners haalden met hun ac tie 76 handtekeningen op. De on dertekenaars van het verzoek aan de gemeente om de drempels te verwijderen willen wel allemaal dat deze na de voltooiing van de nieuwbouw in de buurt weer aan gelegd worden. SCHIEDAM - In de etalages van ,,'t Winkeltje" aan de Kethelstraat 12 worden, tot 5 maart, fotoposters geëxposeerd die een overzicht geven van de Deltawerken. De, uit het beeldarchief van de afdeling Voor lichting van de Deltadienst te Zierik- zee afkomstige, fotoserie toont zowel de reeks klaargekomen als de nog in aanleg zijnde werken. Tevens wordt met behulp van twee kaarten weerge geven hoe de Oosterschelde en de omliggende eilanden er in 1980 uit zagen en hoe dit in 1985 zal zijn. Voor belangstellenden ligt er in ,,'t Winkeltje" documentatie-materiaal ge reed bestaande uit enige, door ver keer en waterstaat uitgegeven, infor matiebladen over het Deltaplan. Daarnaast is er een tweetal boeken over de Deltawerken te koop, name lijk: „De grendel van Holland" (waarin staat beschreven hoe Neder land tracht de zee te bedwingen) en „Drie eilanden één" (een beschrij ving van de werkzaamheden die zjjn verricht om de zee te verdrijven uit de Zandkreek en het Veerse Gat). 't Winkeltje in de Kethelstraat 12 is elke donderdag en vrijdag geopend van half 2 tot 5 uur en op zaterdag van 10 tot 4 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM De verwezenlijking van een sociaal-medisch cen trum aan de Oude- en Nieuwe Maasstraat in Schiedam-Zuid is nu definitief van de baan. Zowel het college van burgemeester en wet houders als de woningbouwvereniging „Vereniging Volkshuisves ting" zijn tot die conclusie gekomen, uitgaande van de reacties van de vier mogelijke huurders op de huurprijs van f 180,- per vierkan te meter per jaar. Zowel het bejaardenwerk als de fysiotherapeuten vonden deze prijs te hoog en de Stichting Maatschappelijk Werk kan dat bedrag pas ophoesten wanneer de gemeente haar wat extra geld kan toebedelen. Alleen de Kruisvereniging ging akkoord met de huurprijs. Toch komt de definitieve afgelasting voor de mogelijke huurders, die in een werkgroep de plannen bespraken, onverwacht. Alleen het bejaarden- werk had al resoluut afgezien van deelname aan het centrum; de fysio therapeuten en het maatschappelijk werk verwachtten eigenlijk nog nader bericht en vinden het erg jammer dat de plannen niet doorgaan. Geen van de mogelijke huurders heeft nog iets vernomen van officiële zijde over het afketsen van het project. Pieter van Zoest van maatschappelijk werk vindt het ongelofelijk: „Na al die energie die erin gestoken is Maar omdat alleen de Kruisvereniging hartgrondig ja" zei tegen de plannen achtte wethouder Hafkamp (Volksge zondheid) het onmogelijk om nog te denken aan een sociaal-medisch cen trum. Gemeente-ambtenaar G. van Marsbergen, die voorzitter is van de werkgroep waarin de plannen voor het sociaal-medisch centrum voorbe reid werden, denkt dat er nog maar een kleine kans is dat het centrum toch nog doorgaat. Maar dat kan al leen, wanneer de fysiotherapeuten, het maatschappelijk werk en de Kruis vereniging zeer snel beslisssen om door te gaan. Gezien het al drie jaar slepende overleg is het echter onwaar schijnlijk, dat de drie instellingen hals over kop besluiten om mee te doen. Eerste paal De tijd dringt des te meer, omdat de woningbouwvereniging „Vereniging Volkshuisvesting" eind maart de eer ste paal wil slaan voor de bejaarden woningen, de recreatiezaal en het kerkelijk centrum die op de hoek Oude- en Nieuwe Maasstraat moeten verrijzen. De plannen voor het sociaal medisch centrum waren gekoppeld aan dit bouwplan. De recreatiezaal en enkele bejaardenwoningen zouden plaats maken voor het sociaal-me disch centrum. Nu de woningbouwvereniging al zo ver is, dat een datum voor de eerste paal gebruikt kan worden, is er eigen lijk alleen nog een kleine wijziging in de plannen mogelijk. Leo den Breems projectleider nieuwbouw van de wo ningbouwvereniging, denkt dat er nog vier bejaardenwoningen of de re creatiezaal vervangen kunnen worden voor een klein centrum, waar bijvoor beeld alleen het maatschappelijk werk en de Kruisvereniging in kun nen. „Meer een sociaal centrum", zegt Den Breems. Tot de bouw be gint kunnen daar nog plannen voor gemaakt worden. Mocht dat niet doorgaan, dan ver wacht gemeente-ambtenaar Van Mars bergen toch dat alle partijen in de toekomst de koppen weer bjj elkaar steken om bijvoorbeeld te praten over een sociaal-medisch centrum in ««BS Wethouder Hafkamp (Volksgezondheid): „Het college heeft vorige week dinsdag besloten dat het sociaal-medisch centrum niet gerealiseerd kan wor- SCHIEDAM - Een 33-jarige inwoner van Hoogvliet heeft zaterdagmiddag uit woede de achterlichten van de bus waar hij uitstapte gesloopt. De buschauffeur weigerde aan het ver zoek van de man te voldoen om hem op de Burgemeester Knappertlaan tussen twee haltes uit te laten stap pen. De buschauffeur liet zich het sloop werk van de man niet welgevallenhij riep de assistentie van de politie in en zette de achtervolging in. Politie en chauffeur kregen de man op het Rubensplein te pakken. SCHIEDAM - In de Dorpskerk te Kethel wordt vrijdag 18 februari een korenconcert gegeven door: het Dorpskerkkoor, het Kerkkoor uit Heenweg en het Gereformeerde koor uit Delft. Tijdens dit concert worden liederen gezonden van Schütz, Stradella, Bach, Handel en Beethoven. De in strumentale begeleiding is in handen van L. Smeets (hobo), D. Remeijnse (viool), G. Dekker (cello), W. Velt- huyzen (orgel) en F. de Bakker (orgel). De toegang tot het concert, dat om 20.00 uur begint, is gratis. Na afloop zal echter, aan de uitgang van de kerk, worden gecollecteerd. De op brengst van deze collecte is bestemd voor de gemaakte onkosten en het orgelfonds. wollen berbertapijt... Zuiver scheerwol in twee fraai gemêleerde berbertinten. In naturel of beige. 400 cm breed. Per mete£ van 248,- voor Heerlijk verend kussen... Dit kussen is gevuld met een gesiliconiseerde vezel, heeft een goede luchtcirculatie. Ver krijgbaar in een assortiment aan kleuren. Afm. 60x70cm. van 16.80 voor Waar is voor u het dichtstbijzijnde filiaal van: Coebergn Kersen Max. 3 fles p/cliënt, liter Zo lang de voorraad Met gratis cognac glas! NU bel: 010-132728 Brandy Napoleon** Kentucky Straight Bourbon Whisky Bijna een liter 0,946 liter Piesporter Michels- berg Q.B.A. Cgg Blanc de Blanc Langeron fles Bode Franse Wijn Bouchesdu lil Rhone 3 voor Italiaanse mousserende Rode Wijn Lambrusco 1 f) Casa Mia 3 voor W Keramiek van Paula Mosmans. SCHIEDAM - Schilderijen, kera miek, wandobjecten en prenten ge baseerd op de fabels van Reinaert de vos. Dit alles is te zien op de diverse tentoonstellingen die momen teel in onze stad worden gehouden. Olieverf schilderijen en aquarellen van Hannie Bouman en keramiek van Paula Mismans zijn vanaf 11 februari te bezichtigen in de Galerie van het Schieland Ziekenhuis aan de Stadhouderslaan. De exposities zijn dagelijks vrij toegankelijk van 9.00 tot 19.00 uur. Wandobjecten, van de Schiedamse kunstenares Nans van Pelt, worden tentoongesteld in het verzorgingste huis Frankenland aan de St. Lidui- nastraat. Nans van Pelt gebruikt materialen waaronder: schapewol, leer, touw en biezen. De geëxposeer de stukken zijn dagelijks te bezich tigen van 9.00 tot 17.00 uur. De toe gang is gratis. In theater De Teerstoof kan men werk bekijken van de Amsterdamse kunstenaar Jan Kors. De tentoonstel ling omvat een serie prenten geba seerd op de fabels van Reinaert de vos en een serie prenten die werden gemaakt bij de, door Bertus Aafjes vertaalde, Homeros epos. In het Passage Theater vindt men ten slotte een tentoonstelling met schil derijen van de surrealistische schilder Daniel Vanmeerhaeghe. De expositie in De Teerstoof en het Passage Theater zijn te bezichtigen geduren de de openingstijden van de theaters. slaapbankstellen, enorme sortering. 80 modellen uit voor f raad te leveren. Vr. folder. Fabrlekstoonzalen Industrie- 1 gebouw, Goudsesingel 66, R'dam. Tel. 010-13.80.18 SCHIEDAM- De vakbond van de ontslagen opbouwwerker Jos van der Lugt wil op korte termijn naar de kantonrechter stappen om een proce dure aan te spannen tegen het be stuur van de Stichting Samenlevings opbouw Schiedam-Noord (SSSN). De Abva/Kabo, die de belangen van de opbouwwerker behartigt, heeft enkele weken geleden geëist dat de arbeidsverhoudingen weer hersteld zouden worden. Volgens de bond zijn er geen gronden aanwezig ge weest om de opbouwwerker op staande voet te ontslaan. De opbouw werker is door het SSSN-bestuur be schuldigd van fraude. Omdat de bond sinds die tijd geen antwoord heeft gekregen, is er beslo ten naar de rechter te stappen. Het SSSN-bestuur wacht ondertussen de uitslag van het accountantsonder zoek, dat de gemeente instelt, af. Origineel Leidse scheerwollen dekens Double-face uitvoering. In beige, bruin of blauw 1-Persoons ook in fris streepdessin. 220x240 cm 485^ 169.' 190x240 cm 46er- 14f 150x220 cm 44ÜT- Dekbed-overtrekken 100% Katoen. Vele kleuren en dessins. 200x200 cm met 2 slopen 62.50 135x200 cm met 1 sloop -497= Körting kleuren-TV Met 66 cm/110° hi-bri beeldbuis en 16 voorkeur zenders. Aanslui tingen voor hoofdtelefoon en extra luidspreker. H51,4xB74,7x 046,8 cm. Inklusief afstandsbediening. Foto-wissellijsten Randloze Becker Hach lijsten met anti-reflek- terend glas. Voor 'n -4— mooie vergroting, prent of ets. Keus uit 12 formaten, o.m.. 50x70 cm4^r50"33.5O 40x50 cm -2950 20.- 30x40 cm 4950" 14.75 24x30 cm 9/758.75 21x30 cm 995- 7.75 20x25 cm 795" 7.- 18x24 cm 790" 6.50 13x18 cm 995 Herenpullover Sportieve pullover. Acryl/bouclé in navy/white of navy/bleu. S t/m L -39rr Badkamerkachel Makkelijk voordirekte en gerichte warmte Schakelbaar tot 2000 Watt Verstelbaar stralingsveld KEMA-Keur VROOM DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavond 440

De Havenloods | 1983 | | pagina 1