Met Bruynzeel Keukens kon men alle kanten op NIEUWS 49: DE Q HAVENLOODS ter meulen Voor goed doel Égg*. De lente begint in Bovenkarspel sssssassgESsxx* FlorabeursVeestal-Mechanisatie Ruime kijk op keukens Radiatorendecoralies ouderwets vakmanschap Velders: 'Deskundigheiden flexibiliteit' ter meulen Stoelklokken met carillon ter meulen NOVITEITEN ORANJEBOOM BEUKEBOOMPJE ROTAN HOOGSTRAAT SHOWT BLANK MANAU Studeerkamer van een ton ABC terug met een nieuw imago Neon ledikant COUPONS VELOURS VAN 10 TOT 15 METER Het gebeurt wel eens dat men op een beurs meubelen koopt die eenmaal thuis afgeleverd - in de eigen huiska mer veel groter of kleiner blijken te zijn dan de koper zich had voorge steld. Zulke teleurstellingen kunnen wor den voorkomen met de „Binnenhuis Ruimte-planner", een kaart met maatruitjes waarop met diverse „meubelstukken" kan worden gescho ven, gepast en gemeten. De ruimte planner is op Binnenhuis '83 te koop voor f 1-de opbrengst is voor het goede doel van de Nederlandse Cystic Fibrosis Stichting. WSjK Vijftig keer lente, als het buiten winter is. sprekende ontwerp van Johan Weisz. Tot welke verbluffende prestaties onze Hollandse van 18 t/m 27 februari 1983 fotograferen, beleven. De voordelige trein-toegangsbiljetten zijn verkrijgbaar bij NS-stations. Openingstijden: 18 febr. 14.00-19.00 uur. 19 t/m 21 febr. 9.00-19.00 uur. 22 en 23 febr. 9.00-21.00 uur. (TO^) 24 t/m 26 febr. 9.00-19.00 uur. 27 febr. 9.00-18.00 uur. ,Kijk op keukens' is een ob jectieve presentatie die op initiatief van Binnenhuis door een tiental gerenom meerde fabrikanten van keu kens en inbouwapparatuur op de beurs Binnenhuis '83 voor de eerste keer is inge richt. Er zijn in ,Kijk op keukens' in de Leuvehal op ca. 400 m2 U-, L-, rechte en woonkeu kens bijeengebracht in twaalf opstellingen. Het werkblad van de verschillende typen kekens is verstelbaar, zodat men in het paviljoen proefon dervindelijk de juiste „ergo nomische" hoogten kan vast stellen. Tal van fabrikanten en im porteurs presenteren nieuwe modellen, zoals Bruynzeel (een nieuwe uitvoering van de Pallas 2000 de Luxe keu ken, afgewerkt in een linnen kunststof structuur), Brug man keukens, Allmilmö (met de nieuwe Zeiloset A Studio keukenmeubelen), Keuken studio van den Berg met nieuwe ontwerpen, Plus Ser vice (met universele kasten - zowel voor de keuken als el- drs in huis - van de Zweedse fabriek AB Kallinge Train- dustri) Voorbeeld van een radiatordecoratie van Komeet. Wie last heeft van lelijk, lastige radiatoren bij het raam of te smalle venster banken moet op Binnenhuis eens een bezoekje gaan brengen aan de firma Ko meet uit Apeldoorn die zich gespecialiseerd heeft in radiatordecoraties. Deze fima houdt zich al 15 jaar bezig met het decoreren van radiatoren en door die lange ervaring is, samen met een vakkundige montage, het warm teverlies minimaal. Komeet maakt een passende bekleding, eventueel zelfs met vensterbanken, voor zowel klassieke als moderne interieurs. Op de beurs geven de heer en mevrouw Havers van deze firma aan de hand van voorbeelden een idee hoe één en ander uitgevoerd kan worden. De prijs, afhankelijk van uitvoering en maat, schommelt tussen de f.800,- en f.1200,-gulden. Bovendien is er een speciale korting van 10 pet. indien men op de beurs tot zaken komt. Komeet werkt voor zijn decoraties uitsluitend met gedi plomeerde meubelmakers. Praten met de heer Velders, verkoopleider Bruynzeel Keukens en Kasten Rotter dam, betekent licht in de vaak duistere wereld van de keukenbranche. Helder en duidelijk wordt uiteengezet waarom dit kastje hier en de ijskast daar. Bovendien, en dat mag gerust als een groot voordeel worden beschouwd, kan men met Bruynzeel let terlijk alle kanten op. „Bij ons bestaat de standaardmaat eigenlijk niet. Alles is in de gewen ste afmetingen leverbaar. Sterk punt daarbij is dat geen extra kos ten in rekening worden gebracht. Integendeel, onze kracht ligt juist in één of twintig kastjes in allerlei uitvoeringen. Daarmee kun je een keuken componeren die naar mijn mening de goedkoopste op de markt is. Neem daarbij het feit dat Bruynzeel de grootste fabrikant is, en dat wordt je niet voor niets, en men zal kunnen begrijpen dat het met de kwaliteit ook goed zit". En dat Velders niet overdrijft, blijkt uit de aanbiedingen van Bruynzeel Keukens in verband met Binnenhuis '83. „Onze Hol land Norm Keuken is er al voor f.999.-. Op de beurs kan men daar alle informatie over verkrijgen. Op onze stand presenteren wij tegen een beursprjjs van f.1999.- echter de mooiste keuken: de Pallas 2000 de Luxe die uitgevoerd in linnen zand met doorlopende greepljjst in licht- of donkereiken verkrijgbaar is". Bruynzeel, in Rotterdam te vin- j den op de Blaak, levert los ook al- lerlei inbouwapparatuur. Kookpla- j ten, koelkasten en inbouwovens, het is allemaal verkrijgbaar naar j wens. „Koppel die, laten we maar zeg- gen, zeer flexibele verkoop aan de deskundigheid van onze mensen (wij hebben een tijdje de naar mijn smaak terechte titel keuken- meesters gevoerd) en men zal kun- nen begrijpen dat een ieder voor het uitzoeken van een keuken bij ons niet van de koude kermis thuiskomt". „Het begeleiden, installeren, ad viezen geven hoort allemaal in dat 5 servicepakket van een firma die al van oudsher op dit gebied in Ne derland toonaangevend is geweest. En ter geruststelling kan ik mel den dat Bruynzeel Keukens en Kasten bv een kerngezond bedrijf is", aldus Velders die nog kort even de badkamer- en kastensec- tor van zijn zaak aantipt. „Ook hierin zijn wjj van oudsher goed S vertegenwoordigd". Niet meer zeulen, met zware koffers. Deze luxe skai koffer rijdt op wieltjes. Met zijsluiting en zijhand greep. In cognac of bordeaux. Afm. 70 cm. van 79,- voor Afm. 75 cm van 89,- voor 59,- Afm. 80 cmvan 99,- voor 69,- Al sinds 1710 worden in het Frie se dorpje Joure stoelklokken ge bouwd. Christiaan van der Klauw zet die traditie voort en presen teert tijdens Binnenhuis '83 op standummer 5 (bij de ingang van de beurs) diverse van zijn kunst werken. Er zijn klokken te bewon deren met carrillon, kalender en zonnestand. Behalve stoel- zijn er op deze stand ook staartklokken gemaakt Jacob ten Hoeve. Straks een plantenweelde... wanneer u zelf uw plantjes kweekt in dit kweekkasje. Met transparante kap en 44 turf- potjes. Afm. 66 x 22 x 12 cm. van 13,95 r*oc: voor rwD Extra turf 48 stuks vt Enige van de vele mogelijkheden in blank manau. Fauteuil hoog: f498- Laag: f. 458,-, 2-zits bank f. 998,-. Tegen aanbranden Pannen met warmte-controle in d steel zijn een nouveauté van de fir ma Van der Poel (stand 401). De pannen hebben een Teflon/Silver- Stone binnenlaag (tegen aanbran den). 'Nieuwe deur' Deuren-renovatie is een n bedrijvigheid van de (Duitse) fir ma Portas die in Nederland wordt vertegenwoordigd door de F.H. Kamsteeg BV (stand 311). Ver ouderde, beschadigde deuren wor den binnen één dag - 's morgens halen, 's avonds teruggebracht - als nieuw gemaakt met een kunst- stofommanteling in een keur a houtmotieven en effen kleinen. Klassiek en modern 'NVORSTHJIK HER SINDS 1671 Kookklaar is de )gedeponeerde) naam van een nieuw keukenpro gramma van Van der Berg keu kenstudio in Rotterdam (stand 309). Het gaat om keukens - van klassiek tot zeer modern) waarvan de complete installatie bij de prijs is inbegrepen. Budget-interieurs Woninginrichting De Stam, die als elk jaar op Binnenhuis de Gla zen Zaal van Ahoy' in gebruik heeft, zal een deel van deze ruimte benutten om Jow-budget-inte- rieurs" te tonen. Het zijn comple te kamers waarmee wordt bewe zen dat ook binnen een beschei den budget een smaakvol inte rieur kan worden samengesteld. Aki minute Oranjeboom drinkers noemen een kop stootje ook wel een beukeboompje. Een cocktail voor kenners die stevig in hun schoenen staan. Van de toonaangevende Neder landse meubelfabriek Gelderland is op Binnenhuis - in de stand van De Spits woninginrichting, Rotter dam - interessant nieuws: zitmeu belen van deze fabriek kunnen in enkele minuten van een andere stoffering worden voorzien. Er zijn non-stop demonstraties. 'Puur, onvervalst en probleemloos Bijzonder attraktief is ook de Bu rt ingh-presentatie van een oud-Engel se stijl-studeerkamer, kompleet met zware boekenkasten, een ballustrade, een fors eiken bureau dat met leer is ingelegd, zitbanken en een grote open haard. Een aantal elementen voor deze ka mer bemachtigde Bunigh op de kort geleden gehouden meubelvakbeurs in Keulen en zijn nu voor het eerst in Nederland te zien. De kamer oogt als het dekor voor een Engelse tv-serie. De glazen wanden, waarmee de ka mer voor deze gelegenheid is afge werkt, maken het mogelijk de Britse stijlmeubelen van alle kanten te be kijken. Overigens is deze presentatie er niet zo zeer voor de verkoop (de kamer zou meer dan een ton kos tenmaar meer als demonstratie van wat Bunigh in zijn onlangs geopende Rotterdamse meubelstudio weet te ontwerpen. ABC toont op Binnenhuis '83 deze eethoek van manou. Acryl chenille velours. Soepele kwaliteit gordijnstof van 100% acryl die aan beide zijden even mooi is. In groen, rood of bruin. 120 cm breed. Coupons van 10 tot 15 meter. Kom snel want op is op. Per meter voor Q/ö ciaal in voor het blanke manau. „Het was een test om te kijken hoe het publiek zou reageren. Het resultaat is dat we nu op Binnenhuis een aantrek kelijk geprijsde, nieuwe zitkamer in blank manau kunnen presenteren. Het materiaal is zo puur en onvervalst dat na behandeling met transparante lakken, evenals bij het donkere ma nau, een probleemloos te onderhou den meubel ontstaat. Overigens kun nen alle meubelmodellen van manau desgewest blank geleverd worden'" Op stand 214 van Rotan Hoogstraat Rotterdam staan nog een paar specia liteiten, zoals de manau eethoektafel met uitschuifbare bladen en kasten en wandmeubels die naar wens op maat gemaakt kunnen worden. Aan dacht zullen zeker ook de spierwitte Lloyd Loom meubelen krijgen, die Rotan Hoogstraat speciaal uit Enge land importeerd. Tony Burgering, de door monumen tale neon-projekten bekende Rotter damse beeldende kunstenaar, expo seert een aantal van die projekten op Binnenhuis '83. Eén van de werk stukken is, in overeenstemming met het karakter van de woonbeurs, zijn eigen „neon ledikant": een met neonbuizen omgeven zwart bed dat langzaam ronddraait in een 5 x 5 x 5 m grote spiegelkubus. Nieuw van Burgering zijn zes neon-fotoprojek- ten die hij op Binnenhuis voor het eerst tentoonstelt; ze zijn alle ge ïnspireerd op de natuur (wolken na storm, na onweeiberglandschap pen), op basis van in Frankrijk ge maakte foto's die met neon, in zijn „handschrift" gebogen. ABC brengt op Binnenhuis '83 een collectie manou-meubelen van de bekende ontwerper Giovanni, die borg stond voor de nieuwe zogenaam de „Long chaise" (lange stoel) lijn. „Een groeiend gevoel voor „echt en natuurlijk" manifesteert zich ook bij fabrikanten van Rotan en Manau meubelen". De heer De Lange van Rotan Hoogstraat te Rotterdam geeft als voorbeeld het blanke manau. „In feite de oorspronkelijke materiaal kleur nadat de huid is afgeschuurd. In de verdere verwerking wordt deze kleur niet door verven of beitsen aan getast. Alleen ondergaat het een aan tal schuur- en lakbewerking om mooi glad en kleurbestending materiaal te verkrijgen. Onder invloed van de positieve reac ties van het publiek breidt de keuze in deze blanke meubelen zich steeds meet uit, aldus de eigenaar van een van Hollands grootste specialisten op het gebied van Rotan en Manau. De Lange richtte de showrooms van zijn zaak, gelegen vlakbij het Oostplein aan het einde van de Hoogstraat, spe- Bijzonder is zeker de manou-slaapka- mercombinatie Oriental die met ver schillende bedmaten (zelfs 210 cm) geleverd kan worden. ABC, die vijf jaar garantie geeft op zijn meubelen, toont op de beurs ook een nieuwe trend in manou, namelijk de kleur parelgrijs. ABC komt na afwezigheid van een aantal jaren weer op Binnenhuis '83 en het geheel nieuwe imago van deze firma is alleen al de moeite waard een kijkje te nemen op hun stand (num mer 625). RUSLAND Twaalf stoelen afkomstig uit een erfenis, zijn over heel Rusland verspreid. In één van die stoelen blijkt later, een fortuin ver borgen. Op de woonmanifestatie Binnenhuis zal blijken dat nu ook de klassieke woningin richter Buningh, uit Rotterdam, zich door het mysterie heeft laten inspireren. ABC is bij velen zeker bekend als de Algemene Biezentegel Centrale. Manou hoort echter evenzeer als riet en rotan bij deze speciaal zaak die be halve vestiging aan de Jonker Frans straat te Rotterdam, ook in Utrecht, Arnhem en Den Haag te vinden is.

De Havenloods | 1983 | | pagina 13