Drevenbuurt werkt aan wijkvereniging A mm 'Jeugd moet gratis boeken kunnen lenen' HUNG TO AFSLANK VERKOOP... «O Wereldpremière Leigh Warren f Samenwerkingsverband in Holy-Nocrd Ook bij u in de buurt kunt u uw duo opgeven! 3JW WIJNSPECIALIST .0 »\ee<2 sCpvy>°°c Half miljoen aan premies intaker bureau huisvesting (m/v) gemeente VLAARDINGEN - „Met bHjd- schap geven wij u kennis van de geboorte van de wijkvereniging Drevenbuurt in oprichting(i.o.)" Een kaartje met deze tekst viel gisteravond bij de bewoners van de nieuwbouwwijk (Holy- Noord) in de brievenbus. Het is de eerste eigen presentatie naar buiten van de nieuwe vereniging die afgelopen dinsdagavond of ficieel begon te bestaan. Voorzitter van de wijkvereniging i.o. is Tom Berkel. „Met het ontstaan van de wijk, kwamen er ook belangenver enigingen die zich vooral bezighiel den met zaken die uitsluitend met de huizen hadden te maken", vertelt Berkel. Langzaamaan verwaterde het één en ander. Vier belangenverenigingen bleven be staan. Het waren „Eigen Woning bouw", „Stichting Personeels Bouw" Bouwfonds Nederlandse Gemeente (BNG)" en de „Industriële Kring Vlaardingen (IKV)". Berkel: „Het karakter van de soort belangen is in de loop der tijd gewij zigd. De overtuiging dat er op sociaal- cultureel gebied het één en ander moet gebeuren in deze nog jonge wijk speelt nu een belangrijke rol. Be sloten is daarom de krachten te bun delen". „Medio januari 1983 was er een oriën terend gesprek met vertegenwoordi gers van de reeds bestaande wükvere- nigingen Hoofdstedenbuurt en Hoe- venbuurt. Daar hebben we ons gein- formeerd en toen is het eigenlijk al lemaal erg snel gegaan. Sinds dinsdag zijn we een wijkvereniging i.o.". Subsidie De bedoeling is dat de nieuwe ver eniging zich tot de gemeente zal wen den teneinde doelstellingen nader toe te lichten. „Natuurlijk doen we alles met enorme bezieling", verzekert Tom Berkel, „maar geld ligt niet voor het opscheppen. We hebben financië le ondersteuning van de gemeente no dig, daar zullen we ook om vragen We willen actief zijn in een werkge bied van circa 4000 mensen, dat is nogal wat. Het is echter niet ondenk baar dat in de toekomst bepaalde za- De samenwerkingsovereenkomst tussen de verschillende belangenverenigingen is getekend. De wijkvereniging Drevenbuurt i.o. is een feit. ken gaan spelen. Ik noem maar wat: plannen om in Holy-Noord een wijk- toenemende werkloosheid, vrije tijds- gebouw te plaatsen, besteding van opgroeiende jeugd, enz Een dergelijke voorziening zou uit- Daarvoor moeten tijdig voorzienin- sluitend aan één rechtspersoon wor gen worden getroffen. Er moet iets den verhuurd. Dat lijkt voorlopig nog gedaan worden. Het begin is er nu". toekomstmuziek te zijn. „Misschien wel", besluit Berkel, „maar wij heb- Er bestaan volgens de voorzitter van ben in ieder geval een stap in de goe de nieuwe vereniging, gemeentelijke de richting gedaan". Ongerustheid bij openbare bibliotheken VLAARDINGEN - Door het verza melen van handtekeningen onder haar publiek en het aanbieden van een stukgelezen jeugdboek aan de le de van de Tweede Kamer willen de openbare bibliotheken druk uitoefe nen op het parlement voor het behoud van een wettelijke regeling voor gratis lidmaatschap van de open bare bibliotheek voor de jeugd tot 18 jaar. Afgelopen dinsdagmiddag werd in het kader van de actie "Gratis le nen voor de jeugd" een versleten boek overhandigd aan het in Vlaar- dingen woonachtige Tweede Kamer lid, de heer L.M. de Beer. Sinds 1975 beschikken de openbare bibliotheken over een eigen wet, de Wet op het openbare bibliotheek werk. Een van de'hierin opgenomen regelingen is het gratis lidmaatschap van de openbare bibliotheek voor de jeugd tot achttien jaar. Sinds deze maatregel van kracht werd is het aantal jeugdige gebruikers sterk toegenomen: van 1.1234.350 in 1974 tot 2.229.000 in 1981. Veel kinderen voor wie het gebruik van de bibliotheek niet vanzelfspre kend was, is door deze maatregel de kans geboden leesvaardigheid te ont wikkelen. In Vlaardingen is ca. 53 pet. van de jeugd tot veertien jaar en zelfs 93 pet. van de jeugd van vijftien tot achttien jaar als lid ingeschreven. Decentralisatie Deze opwaartse ontwikkeling dreigt nu echter een gevoelige knak te krij gen. Al eerder heeft de regering aan gekondigd het openbare bibliotheek- Protest werk te willen decentraliseren naar de gemeenten. Evenals het welzijns werk en de kuhst zal het openbare bibliotheekwerk worden opgenomen wikkelingsprojekten, die belast is met de begeleiding van de proefgebieden Kaderweg Specifief Welzijn, heeft de Minister van WVC geadviseerd om de volledige bevoegdheid voor het openbare bibliotheekwerk te decen traliseren naar de lokale overheid, dus ook de contributievrijdom voor de jeugd. Binnenkort zal de Tweede Kamer moeten beslissen of de con tributievrijdom wettelijk geregeld moet blijven of dat deze beslissing op gemeentelijk niveau kan worden ge nomen. Om de intensiteit van het gebruik van een bibliotheek te benadrukken, kreeg Tweede Kamerlid De Beer een stukgelezen boek overhandigd. hét Kaderwet Specifiek Welzijn. Momenteel experimenten reeds een aantal proefgemeenten met deze Ka derwet. Voor de uitvoering van hun opdracht is het oa. noodzakelijk dat in deze gebieden de Wet op he open bare bibliotheekwerk buiten werking wordt gesteld. De Stuurgroep Ont- De openbare bibliotheken, verenigd in het Ne4erlands Bibliotheek en Lektuur Centrum (NBLC), proteste ren met deze aktie heftig tegen een mogeüjk aantasting van de contribu tievrijdom tot achttien jaar. Hoewel een beslissing van de Tweede Kamer vooralsnog alleen gevolgen zal hebben voor de gemeenten in de proefgebieden, is het niet denkbeel dig dat besluiten van deze gemeenten een voorbeeld zullen vormen voor de gemeenten voor wie de Kaderwet pas op een later tijdstip een feit zal zijn. Opheffen van een wettelijke regeling voor contributievrijdom kan betekenen, dat kinderen straks in de ene gemeente wel en in de andere gemeente niet hoeven te be- Gratis lenen voor de jeugd zal dan afhankelijk worden van de gemeen telijke (cultuurpolitiek en de - toch al niet rooskleurige - situatie van de gemeentekas. Het Nieuw Opera koor Rotterdam, dat dit jaar twintig jaar bestaat, komt zaterdag in het Trefcentrum. Het op treden van het Nieuw Operakoor Rotterdam in het Trefcentrum aan de Westersingel 18 begint om kwart over acht. De toegangsprijs is 4,50 gulden. Medewerking verlenen de sopraan Thea van der Riet en de bas Rob Bul- lee. Het geheel staat onder leiding van dirigent Adri Slootweg. AFHAALCENTRUM Chinees Indische maaltijden Specialiteit: KANTONESCHE GERECHTEN I Billijke prijzen *Telefonische bestellen mogelijk, j PAULUS POTTERSTRAAT 59 SCHIEDAM TELEFOON 010-266830. wegens sluiting van een onzer showrooms BABY-MEUBELEN en KINDERWAGENS STERK VERMAGERE PRIJZEN ELMA BABYSHOP Aktie geldig t/m 12 maart '83 Schiedamseweg 52 Rotterdam-west Tel. 010-76.28.68 ROTTERDAM, Oudedijk 164 Bergse Dorpsstraat 105 Bergweg 222 Schiedamseweg 151 Hilledijk 201 Kleiweg 85 onze speci^ewhnen 1/1 ltr 1/1 la UH Cave du Pattor wit/rosé/rood Zowel de wit' als rode wijnen onze inmiddels vermaarde „La Cavt Patron" zijn vo"r de uiterste zorg fenkwaliteitsprodukt Een prima wijn v Blanc de Blancs Bordeaux 1980 Een droge, prettige Tourbillon Coteaux du Languedoc 1979 Jonge Jenever Bokma Sonnema Beren burg Sherry Valterra Port Peregas rood/wit ^Stekende rode wijn, uit het zuiden - Frankrijk met de med/pale tafelwijn, prima kwaliteit, afkomstig uit wereldberoemde wijngebieden Fran krijn. -- betiteling V.D.Q..S heeft z'n zeer oude reputatie ten volle verdiend.Stevig, r een meegaand karakter Bordeaux, binnen departement E KUYPER Gironde VIEUX Mansion Mouse ^itéSuW^t Gin-Lemon-Grape fruit Aanbiedingen ge dig van 23 februari t/m 8 maart 1983 ,\oO' 1®° \e)° •e^ me1 .eO^eW^ \ö\s\e h ROTTERDAM - De provincie Zuid- Holland kan dit jaar f. 500.000,- be steden aan premies voor de omscha keling van olie- op gasgestookte cen trale verwarmingsinstallaties in de Zuidhollandse waterwingebieden. De komende weken zal de provin cie een brief sturen aan ruim 750 bij haar bekende eigenaars van nog in gebruik zijnde ondergrondse olie tanks, waarin zij wijst op deze om- schakelpremie. Tankeigenaars in wa terwingebieden, die niet worden aan geschreven kunnen zich ook bij de provincie melden. De omschakelpremie kan in 1983 voor ten noogste 500 gevallen wor den verleend. Vorig jaar heeft de pro vincie voor het eerst omschakelpre- mies toegekend. In het Haagse wa terwingebied hebben toen 75 eige naars een premie ontvangen. De anti-tank-actie, waarbij de pro vincie niet meer in gebruik zijnde on dergrondse olietanks laat legen, schoonmaken en vullen met zand, verloopt voorspoedig. Tot nu toe zijn ruim 3000 tanks behandeld. Dit vooijaar zal de provincie in het waterwingebied van de Duinwater leiding van Den Haag nog eens 200 buiten gebruik zijnde tanks onder handen nemen. VLAARDINGEN Het wordt Vlaardingers, die deze unieke gele genheid niet voorbij willen laten gaan, gemakkelijk gemaakt om op vrijdag 25 maart „Shoes", het nieuwe ballet van Leigh Warren bij te wonen. Foto: Het ballet Nomaden van Kylian zal ook op 25 maart a.s. worden uitgevoerd. Op het programma staan voorts werken van Bruce en Kylian. Kaarten kunnen tot 15 maart worden besteld bij de Stadsge hoorzaal. Prijzen vanaf vijftien gulden (jongeren) tot f. 22,50. Vanaf heden kunt u reeds uw MAANDL0TT0 voor MAART inleveren bij: TABAKSPECIAALZAAK JAARSMA, B0R0DINLAAIM 58 SCHIEDAM. De FiSV GERMINAL zorgt voor de juiste afwik keling. Bij de gemeente Schiedam kan bij het gemeentelijk Bureau Huisvesting op korte termijn worden geplaatst een op HAVO-niveau Hoofdtaken - behandelen van aanvragen om woonruimte, waarbij ondermeer zelfstandig wordt beslist over het verlenen van woonvergunningen in de particuliere sector - administratieve verwerking van uit bovenstaande voortvloeiende gegevens, waaronder het af handelen van correspondentie, contacten met verhuurders en makelaars en met andere gemeen telijke instellingen - uitoefenen van leegstandcontrole, waaruit onder meer de voor bereiding en uitvoering van woon ruimtevorderingen kunnen voort komen - overleg met de bureauleiding - deelname aan in-en externe overlegsituaties. Werken in teamverband De intakerswerkzaamheden worden door zes medewerkers in team verband en op basis van een functie roulatiesysteem uitgevoerd. Uitgangspunt is, dat de intakers als groep in eerste instantie zelf de kwaliteit en de kwantiteit van het hun opgedragen werk bewaken. Voor deze functie zijn vereist - vooropleiding HAVO - vervolgopleiding diploma admini stratief ambtenaar, of gevorderde studie hiervoor met ervaring in het werkveld - kennis van de wettelijke regelingen op het gebied van de woonruimteverdeling strekt tot aanbeveling - goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid - goede contactuele eigenschappen en een goed incasseringsvermogen - vermogen tot flexibel werken in teamverband. Salaris Het salaris bedraagt, afhankelijk van opleiding en ervaring, bij aanstelling maximaal f2.774,— bruto per maand. Bij gebleken geschiktheid is een maximum van f 3.066,— bruto per maand bereikbaar. Eventueel zal een psychologisch onderzoek deel uitmaken van de selectieprocedure. Voor nadere informatie kan telefonisch contact worden opgenomen met de chef van het bureau Huisvesting, de heer R. Zuidema, telefoon 010- 732111,toestel 391. Belangstellenden kunnen binnen 14 dagen na publicatie van deze op roep hun sollicitatie richten aan het College van Burgemeester en Wethouders, Emmastraat 1, 3111 GA Schiedam, onder vermelding van vacaturenummer 83007.

De Havenloods | 1983 | | pagina 7