HAVENLOODS Renovatie Fabriplein in mei op papier NU EXTRA LAAG GEPRUSD 539. 'Vrachtverkeer eruit' 179: ifr WACHT! DRANKEN SERVICE 16.® ia® 4® 4® VENDESIGN NOPPENVINYL 200CM. BAEED editiep SCHIEDAM Meer glas ingezameld Boemerang de ether in ter meulen Gemeente bemiddelt j Ingesloten dief vlucht toch nog metmeubi met meubelen kopen Fabriplein onder loep Schelmen streken in Passage HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM DONDERDAG 10 MAART 1983 32e JAARGANG NO. 10 19 maart Bewoners Van der Elststraat: SCHIEDAM - De bewoners van de Van der Elststraat in Schiedam- West zijn een actie gestart om het zware bouwverkeer uit hun straat te krijgen. Spandoeken met de leuze: „Krijg het heen en weer met je bouwverkeer" moeten de actie kracht bij zetten. De Van der Elststraat wordt op dit moment gebruikt als toegangs weg voor vrachtwagens, die naar de bouwterreinen aan de Maria- straat en de Gordonstraat moe ten. De bewoners willen echter dat het vrachtverkeer via andere routes naar de bouwterreinen gaat rijden, omdat zij hun straat al verzakt genoeg vinden en den ken dat de riolering het gewicht van zo'n vijftien betonwagens per dag niet aankan. „De kopjes trillen van de tafelaldus een van de bewoners. Bovendien vrezen de bewoners van de straat dat hun kinderen niet meer veilig buiten kunnen spelen. De gemeente heeft in november '82 de bewoners van heel Schie- dam-West per brief op de hoogte gesteld van de bouwactiviteiten. Hierin stond dat het bouwverkeer door de Westfrankelandsestraat en de zijstraten van de Mariastraat zou rijden. Nu de Westfranke landsestraat is opgebroken vanwe ge werkzaamheden aan de riole ring, is die route evenwel onbruik baar geworden. Ook het plan, de Mariastraat slechts voor de helft af te sluiten voor de opslag van de aannemer en de andere helft te benutten voor het verkeer, kon niet doorgaan. De bouwketen en de opslag bleken zoveel plaats in te nemen, dat een groot deel van de Mariastraat ontoegankelijk is voor alle verkeer. Han de Kluyver, projectleider van de stadsvernieuwing in Schiedam- West, denkt niet dat er op korte termijn aan de wensen van de be woners tegemoet gekomen kan worden. Hij meent dat de geplan de routes door andere straten in de wijk pas weer gebruikt kunnen worden, wanneer de riolerings werkzaamheden in de Westfranke landsestraat zijn afgerond. Bewoners en opbouwwerker René de Jong hangen een spandoek in de Van der Elststraat. „Krijg het heen en weer met je bouwverkeer", vinden zij. SCHIEDAM De 25 glasbakken die verspreid door de stad staan hebben in 1982 hun dienst bewezen. In to taal werd er 606 ton gebruikt glas in gezameld, 136 ton meer dan het jaar daarvoor. Tegelijkertijd zakte het percentage glas dat nog steeds in de vuilniszak ken verdwijnt van twaalf naar acht. Toch hopen de Openbare Nutsbe drijven Schiedam dat er in 1983 nog meer glas via de gele glasbakken in gezameld kan worden. Dit glas kan namelijk nog een keer gebruikt wor den; het glas dat via de plastic zak verdwijnt komt ergens op een afval berg in Nederland te liggen om daar te blijven liggen. SCHIEDAM Radio Boemerang komt maandag 14 maart van acht tot negen 's avonds op Hilversum twee. Het programma van Boemerang be staat uit de onderwerpen: leegloop van Schiedam; de jeugdproblematiek; het Schiedamse mediabeleid; een live optreden van Trio Mustang en het onderwijs in Schiedam. Tussendoor worden plaatjes gedraaid. Boemerang is door Veronica in de ge legenheid gesteld een radioprogram ma te vervaardigen. Over het onder werp „mediabeleid" valt alvast op te merken dat de schrijvende pers weer eens vergeten is: alleen burgemeester Te Loo, de verantwoordelijke man voor het Schiedamse mediabeleid, de heer Tiesma, voorzitter van de Regio nale omroep Rotterdam-Rijnmond en de heer Scheenloop, voorzitter van de Stichting Boemerang, nemen deel aan de discussie. Donzen dekbed... 65% eendedonzen vulling. Dankzij doorgestikte blok vorm wordt verschuiven van de vulling voorkomen. In bleu. 135/200 cm. van 275,- voor 200/200 van 375,- voor 279, 240/200 van 475.- voor 379 SCHIEDAM- De gemeente Schiedam zal gaan bemiddelen tussen bewoners van het Fabriplein en omgeving en de woningbouw vereniging „Schiedam-Vooruit" om de renovatie in de buurt voor elkaar te krijgen. Schiedam-Voorruit heeft al jaren plannen liggen voor een opknapbeurt en er staan in de Gordonstraat ook al proef- woningen, maar tot nu toe is er niet meer van de renovatie terecht gekomen dan de vervanging van de kozijnen. Conflicten tussen be woners en de woningbouwvereniging, alsmede de onzekerheid over de toekomst van de buurt in verband met het stadsvernieuwings project dat in de Westwijk gaande is, waren daar de oorzaak van. Schiedam-Voorruit heeft daarom de gemeente gevraagd een standpunt in te nemen over het voortbestaan van de wijk. Nu het college van bur gemeester en wethouders zich vier kant achter renovatie heeft gesteld, lijkt een van de problemen die de verbouwingsplannen belemmerden opgelost. De gemeente heeft verder aangeboden de plannen te presente ren bij de bewoners. Deze moeten dan zo aantrekkelijk zijn, dat de pro- i bewoners vanzelf verstom- Gelijke huren Eén van de eisen die de gemeente daarom aan de renovatieplannen heeft verbonden, is de gelijkschake ling van de huren. De huurders op en om het Fabriplein betalen nu zeer uiteenlopende bedragen per maand, maar de gemeente wil dat voor ieder-. een een huur van f. 135,- per maand wordt vastgesteld. Na de renovatie zou dan een huur van f. 240,- per maand ontstaan. Verder wil de ge meente dat de plannen zo worden opgesteld, dat er genoeg keuzemoge lijkheden voor de bewoners zijn. Dan kan iedereen zjjn woning min of meer naar wens laten opknappen. Schiedam-Vooruit moet nu begin mei met de definitieve renovatieplan nen voor de dag komen. Half mei zal de gemeente ze presenteren aan de bewoners. Blijkt dan dat de plan nen nog steeds niet de goedkeuring van de meerderheid van de bewoners kunnen wegdragen, dan zit er voor Schiedam-Voorruit weinig anders op dan de panden een instandhoudings beurt te geven. Dat betekent dat de bebouwing voor uiterlijk tien jaar wordt opgelapt. Voordat die tien jaar voorbij zijn moet de slopersha mer dan een einde maken aan de hui- *In de Gordonstraat zijn al enkele jaren proefwoningen gereed, maar van een echte renovatie is het in deze straat en op het Fabriplein nog niet gekomen. Mochten de renovatieplannen straks wel de goedkeuring van het meren deel der bewoners Hebben, dan is het wachten op toestemming van het mi nisterie. Het is nog niet'bekend hoe veel woningen Schiedam dit jaar mag renoveren. Zodra het Rijk aangeeft hoe groot het zogeheten contingent is, kan bekeken worden of het Fabri plein en omgeving nog dit jaar onder handen genomen kan worden. SCHIEDAM - Een inbreker is zater dagnacht op heterdaad betrapt door de bewoners van een pand aan de Nieuwe Haven, maar ontsprong de dans door via een raam te vluchten. De bewoners van de Nieuwe Haven hoorden rond half twaalf 's nachts gestommel. De heer des huizes, die op onderzoek uitging, ontdekte de indringer in de slaapkamer. Terwijl hij de man in de kamer opsloot en zijn vrouw toeriep de politie te bel len, sloeg de inbreker echter een ruit in en klom naar buiten. Hij zag nog kans een kistje met sieraden mee te nemen. In een woning aan de Warande werd omstreeks hetzelfde tij dstip zaterdag nacht ingebroken. De inbreker kwam via een raam naar binnen en nam girokaarten en foto-apparatuur mee. SCHIEDAM - De meteropnemers van de Openbare Nutsbedrijven zijn sinds vorige week hun rondgang door Schiedam begonnen. Het tweetal, dat in de komende maand alle woningen in de stad bezoekt, is begonnen in Noord. De meteropnemers hebben le gitimatiebewijzen bij zich, die zij op verzoek moeten tonen. Zy voeren controle uit op de gas-, elektriciteits- en watermeters en de CAI- en geiser aansluitingen. ©YAMAHA MUZIEKINSTRUMENTEN orgels - plano's - keyboards - HiFi stereo - gitaren - drumstellen- blaasinstrumenten - synthesizers - versterkers. Zie onze aanbiedingen onder de rubriek „Muziek" VERSPÜY MUZIEK CENTRUM Gebroken Meeldijk 123 Barendrecht. Tel. 01806- 12171. Vrijdag koopavond. SCHIEDAM Bouw- en Woningtoe zicht van de gemeente zal de bebou wing rond het Farbiplein en aan de Vlaardingerdijk in Schiedam-West gaan onderzoeken. De bouwtechni sche kwaliteit van de panden moet vastgesteld worden in verband met het stadsvernieuwingsproject, dat zo juist gestart is in de buurt. Aan de hand van de uitkomsten van het onderzoek zullen bewoners en gemeente-ambtenaren later een be slissing moeten vellen over de toe komst van de panden. Als ze goed ge noeg zijn om gerenoveerd te worden zullen er opknapplannen op papier gezet worden, maar wanneer dat te duur wordt, omdat er teveel manke menten aan de huizen zijn, wordt er over sloop gepraat. slaapbankstellen. enorme sortering raad te leveren. Vr. folder. Fabrlekstoonzalen Industrie- Waar is voor u het dichtstbijzijnde filiaal van Long John Schotse 1 O ÜR whisky, fles Krat Tapbier 24 x 30 cl Sherry de Terry alle typen per fles Nil Rode zuid-franse wijn Cötes du Ventoux A.C. fles NU Rode Bordeaux A.C. Castel de Beaucharmais 1980 fles NU Grünziger Sonnenschein frisse duitse witte wijn 3 voor SCHIEDAM - Apollo Toneel brengt zaterdag 12 maart Molière's „Schelmenstreken van Scapino" op de planken van het Passage Theater. Het amateurtoneelgezel- schap heeft het stuk gerepeteerd onder regie van Bruin Otten, die zich gespecialiseerd heeft in de „Commedia delTarte", waartoe Molière's stuk behoort. Eigenlijk is het toneel van het Pas sage Theater te groot voor de schelmenstreken van Scapino. Het stuk speelt zich af in een ruimte van zes bij zes meter en kan moei lijk aangepast worden aan een groot oppervlak. Daarom zal Apollo alleen op het voortoneel van het Passage Theater spelen. Kaartjes voor het stuk kosten acht gulden en zijn te koop bij het the ater. Er voor in de plaats krjjgen de toeschouwers een vrolijke Molière-voorstelling te zien. Rolschaatsen Met dubbelaelaaerde. Molton matrashoes Tópkwaliteit! Hagelwit. 180x2004^75- 42.50 140x200-SWD 32.50 90x200.29^75 25.50 80x190-26^0" \$vendex Vendex 500 schrijfmachine Solide portable. Met o.m. stencilstand en zwart/rood lint. Incl. draagkap PHILIPS 2 VCC 360 videobanden Kompaktcassettes, speelduur 2x6 uur). Adviesprijs 110.- \$VENDOMATIC Vendomatic wasdroger Kap. 4 kg droog wasgoed. Met roestvrijstalen trommel en tijdklok. H85xB60xD56 cm -599:- Overtrekset 240x200 99r- 62.- 200x20059r- 53.- 135x200 99r- Lakenset 240x260-39^ 35.- 200x260 -35r- 31.- 150x250-25r- ook geldig op de plaatselijke koopavond VROOM^DREESMANN I JOG GO' )GO JGO 1 "I.-Mlllg Vendesign noppenvinyl. Eigentijdse vloerbedekking van sterke kwaliteit. Voordelig breed: 200 cm, makkelijk zelf „los" te leggen en geschikt voor elk vertrek in uw huis. In moderne kleuren als wit, rood, zwart, grijs, geel, licht- en donkerblauw, beige, camel. VAN 40.- NU VOOR

De Havenloods | 1983 | | pagina 1