Zuid vermoedt plan aanleg 'randweg' jl^rWACHTT^P- DE Q HAVENLOODS (I4?s CONTACTLENZEN Kies jestijl bij John Postmus V ter meulen LEVENDE PLATTE GROND ROTTEI Bewoners vragen opheldering Speel-o-theek opent officieel na 2Vi jaar Ruilbeurs autootjes Kwart miljoen voor grote woningen Fietsers krijgen klappen Informatie over meditatiecursus Wr. ter meulen in heel Schiedam is nog geen salontafel te koop voor zo'n lekker-lage-leski prijs. dat wordt anders, op 25 maart in de oranjestraat. ter meulen 10?5 Dalend aantal woningzoekenden Verzetskruizen uitgereikt Bijeenkomst reumapatiënten Gasrekeningen vertraagd Üll DIJKSHOORN) Wl BRILLEN N/'W ter meulen 1495 Slimme sporttas... Al je sportspullen neem je mee over je schouder. In deze Rol sportbag. Sterke uitvoe ring. In rood, marine of zwart. 56 x 30 cm. Van 21.95, voor ROTTERDAM. van buiten kent, moet 'm beslist nog eens van boven gaan zien. Daarom doet de Euromast alle Rotterdt mers tijdelijk een fanta tisch aanbod. Van 16 t/r 31 maart a.s. kunnen alle stadsgenoten' prijs de lift in. En ook in de vernieuwde spac cabin die vanaf 185 meter hoogte uit zicht biedt over de hele machtige stad en nog ver daarbuiten. Zo leer je je stad van bovei kennen. Een buitenkansje voor jong en oud: lift/ space-cabin van f9,50 f 4,75; kinderkaart Uitgave: De Havenloods, onderdeel var Wegener Huis-aan-Huisbladen, welke tweemaal per week (woensdag en donderdag) Huis-aan-Huis in Rotterdam en omgeving verschijnen met een wekelijkse totaal oplage van ruim 1,1 miljoen exemplaren verdeeld over 26 edities. HOOFDKANTOOR: Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam Tel. 010-135085 Postadres: De Havenloods Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam ADMINISTRATIE EN PERSONEELS ADVERTENTIES: Prins Hendrikkade 14 3071 KB Rotterdam Tel. 010-132170 KLEINE ADVERTENTIES (DUO'S): Tel. 010-132050 ALGEHELE LEIDING: P. Bakker Tel. 010-135085 privé 079-217857 CHEF REDACTIE: W. Schothorst J. Oeljbel BIJKANTOOR: Hoogstraat 122 3131 BP Vlaardingen Tel. 010-346711 ADVERTENTIEVERKOOP: Th. J. Bravenboer, rayonleider Tel. 010-346711 privé: 010-353883 A. Holleman I.D.M. Ivo J.M.T. van Vliet G.H. Adams (regionaal contactman) Tel. 010-135085 privé: 01891-3230 REDACTIE: Tel. 010-346711 A. Beyen M. Ames Correspondent ed. Schiedam: M. de Zwart privé: 010-736375 Correspondent ed. Maassluis: M. Doddema privé: 01899-11858 Sportcorrespondent G. Verver privé: 01899-17787 INZENDTERMIJN: Advertenties: dinsdag 17.00 uur Kleine advertenties: dinsdag 17.00 uur Redaktie: dinsdag 16.00 uur BEZORGING: Interl anden/Spreigroep SCHIEDAM - De Bewonersvereniging Schiedam-Zuid heeft het col lege van burgemeester en wethouders om opheldering gevraagd over de aanleg van een zuidelijke randweg. De bewonersvereniging vermoedt djat de gemeente op slinkse wijze begonnen is met de aanleg van een weg rond Zuid, terwijl er een college-uitspraak uit '78 is tegen de zuidelijke randweg. De bewonersrereniging Zuid meent uit de nota 'Grootstedelijke crisisver schijnselenOok in Schiedam', die begin dit jaar verscheen, op te kun nen maken dat de gemeente nu toch weer aan een dergelijke weg denkt. Onder het kopje 'infrastructuur' valt namelijk te lezen: '....er bestaan niet temin enkele knelpunten. Deze betreffen onder meer de Deltadijk en de directe aansluiting van het zui delijk industriegebied op rjjsweg 19, nabij de Beneluxtunnel'. De bewo- nersvèreniging legt deze passage uit als een aanwijzing dat de gemeente een randweg om Zuid aan wil leggen, die de Nieuw-Mathenesserpolder en de 'oortjes' van rijksweg 19, aansluit end op de Vlaardingerdijk, verbindt. De 'oortjes' van rijksweg 19 zijn nu alleen toegankelijk voor busverkeer, maar in de nabije toekomst worden ze opengesteld voor alle verkeer. Vol gens de bewonersvereniging Zuid wordt er al gewerkt aan de weg die aan zal sluiten op de 'oortjes' en zij legt dat werk uit als een heimelijk be gin van de aanleg van de randweg. Schiedam-Zuid protesteert al jaren I tegen de aanleg van een randweg, omdat zij vindt dat de verkeersover- last en daarmee de onveiligheid in de wijk toeneemt door zo'n weg. Boven dien wil de vereniging dat de groen strook langs de Maas onaangetast blijft, toen de nieuwe sluis in de Voorhaven werd aangelegd rees bij de bewonersvereniging het vermoeden dat er een soort snelweg rond Zuid zou komen, door de breedte van het wegdek. In '78 nam de gemeente deze vermoedens weg door uit te spreken dat Zuid niet bang hoefde te zijn voor dergelijke plannen. De ver eniging wil weten of die uitspraak nog steeds geldt. De Bewonersvereniging-Zuid wil niet dat de groene Maasboulevard wordt door een zuidelijke randweg. jarig bestaan in wgkcentrum 'De Blauwe Brug' aan het Bachplein 590. Tevens zal de speel-o-theek, een uitleencentrum voor speelgoed, offi cieel geopend worden. Dat is name lijk nog nooit gebeurd. Vrijdag 11 maart zal de officiële ope ning plaats vinden tijdens een recep tie, die van acht tot half tien 's avonds duurt. Ouders van kinderen die lid zijn van de speel-o-theek zjjn welkom, evenals genodigden. Zaterdag 12 maart is er feest voor al le kinderen die lid zijn van 'Ikkie'. Dat zijn er nu 175, in leeftijd vari ërend van nul tot tien jaar, dus dat kan de hele dag reuzepret worden. 'Belangstellenden zijn die dag ook welkom. De speel-o-theek kan nog steeds vrijwilligers gebruiken, die hel pen bij het uitleen werk. Een oplei ding is daarvoor niet noodzakelijk, maar is natuurlijk ook weer niet ver boden .Wie wat meer informatie wil hebben kan bellen naar Marjolein Krabbendam, telefoon 703783. SCHIEDAM - Verzamelaars van au tomodellen kunnen zaterdag 12 maart naar een ruilbeurs in zaal Sit- ton aan de Hoogstraat 99. Vanaf half elf 's ochtends tot half vijf 's middags is iedereen welkom. Huur van tafels is nog mogelijk door f 10,- te storten op postrekening 2700284 ten name van J. Visser, Delft. Verhuurde tafels die om half twaalf nog niet bezet zijn kunnen doorverhuurd worden. De toegang voor bezoekers bedraagt f 5,-. Kinde ren tot en met twaalf jaar kunnen on der begeleiding gratis naar binnen. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam heeft een kwart miljoen gulden van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening toegezegd gekregen voor de realisering van gro te woningen. De Schiedamse woning voorraad telt maar weinig grote wo ningen, terwijl er wel vraag naar is, vooral door buitenlandse gezinnen. In de nota 'Culturele minderheden', die eind '82 verscheen, kondigde Schiedam dan ook al aan op zoek te gaan naar mogelijkheden om zes- kamer- en grotere woningen te rea liseren. Nu er geld van het ministerie is, kan er een plan uitgevoerd worden in Nieuwland. Woningbeheer onder zoekt de mogelijkheden om in die wflk twaalf woningen tot zes grote te verbouwen. Er is f 150.000,- beschik baar voor dit project, maar de ge meente denkt aan f 138.000,-genoeg te hebben. De huren van de wonin gen zullen rond de f 360,- komen te liggen. De rest van het kwart miljoen wordt gebruikt om de verhuizing van gezinr nen die in 'te grote' woningen huizen te stimuleren. Willen zulke gezinnen kleiner gaan wonen, dan krijgen zjj een verhuispremie van maximaal f 10.000,-. De gemeente is al begon nen met een aanschrijvingsactie. Kleine huishoudens die in zeer grote woningen vertoeven worden per brief gevraagd, of zij eens willen denken over een verhuizing. Tot nu toe heeft de aanschrijving elf grote woningen opgeleverd. Een werkgroep, die bestaat uit amb tenaren, zal alle plannen om de Schiedamse voorraad grote woningen te verruimen voorbereiden. De werk groep is nog in oprichting. Behalve samenvoeging van bestaande wonin- gens tot grote onderkomens en be vordering van doorstroming van kleine gezinnen naar kleine woon ruimte, zal er ook gekeken worden of er in de nieuwbouw grote woningen kunnen komen. De moeilijkheid daarbij is vaak de huurprijs, die erg hoog kan oplopen. De ministeriële subsidie is de gemeente daarom zeer welkom. I1AM vs». f:-»™-., J- SCHIEDAM- Vier fietsers zgn in de nacht van zaterdag op zondag slaags geraakt met vier jongemannen die over de Hoogstraat liepen. De wan delaars werkten drie fietsers zonder enige reden tegen de grond en gaven wonden aan zijn oogkas opliep. De gewaarschuwde politie kon met behulp van de politiehonden Berry en Rudy de vier jongemannen allen de twintig jaar gepasseerd aanhou den. Politiehond Berry raakte daarbij -■-■o- - Ba'tu uen. roimenona uerry de vierde een klap in het gezicht, zo enthousiast dat hij een van dè waardoor zijn bril sneuvelde en hij vier een beet in zijn kuit bezoigde SCHIEDAM De Maharishi Acade mie houdt op woensdagavond 16 maart een informatie-avond over „Transcendente Meditatie", ter inlei ding van een nieuwe cursus die in Schiedam start. Vanaf kwart over acht is iedereen welkom in wijkcen- Een zeer lage prijs... voor deze Ten Cate sparkling panty. 20 denier.: in diverse modekleuren o.a.parelgrijs, caresse, nude of poudre. In de mateh 36 t/m 46. Normaal per stuk 5,95. Nu 3 paar voor wacht dus nog twee weken met meubelen kopen. trum „De Blauwe Brug" aan het Bachplein 590. Transcendente Meditatie is een ont spanningstechniek, die iedereem kan leren. Volgens de Academie is de rust waarin je tijdens de meditatie verkeert dieper dan de rust tijdens slaap. Wie tweemaal twintig minuten per dag mediteert, zal volgens de Academie helderder kunnen denken, gezonder worden en creatiever. Wie precies wil weten hoe dat gaat kan woensdag naar de informatie-avond in De Blau we Brug gaan. De toegang is gratis. vinyl kanten kleden... Praktische kleden voor thuis, camping of in de tuin. In diver se maten en kleuren o.a. bruin, champagne, écru of wit. Afm. 110 x 140 cm voor Afm. 140 cm 011,-. SCHIEDAM - Het aantal woning zoekenden is in februari gedaald met 1070 tot 6541 inschrijvingen. Deze forse daling is te wijten aan de voor bereidingen voor de automatisering bij bureau huisvesting. Het bestand woningzoekenden werd in verband daarmee „opgeschoond". In februari schreven 222 personen zich in als woningzoekende. De ge meente en de woningbouwvereniging konden 83 personen aan een woning helpen en particulieren brachten 37 woningzoekenden onder! SCHIEDAM - Burgemeester Te Loo heeft gisteravond verzetskruisen uit gereikt aan de heren C. Lems, P. Win ter, A. van 't Hqf en T. van 't Hof. De heer C.H.L. van Veen kreeg een posthume onderscheiding voor 't werk dat hij in d oorlogsjaren verzet te. Zijn verzetskruis werd in ontvangst genomen door de weduwe K. van Veen-van 't Hof. SCHIEDAM - De Reumapatiënten vereniging Nieuwe Waterweg-Noord organiseert dinsdag 15 maart een bij eenkomst in „Dienstencentrum De Vier Molens" aan de Nieuwe Dam- laan 766. Vanaf half acht is iedereen welkom. Op het programma staat bingo en een toneelstuk van de Nederlandse Ver eniging voor Huisvrouwen. Wie niet in staat is op eigen gelegenheid te komen kan bellen naar me Hoogdalem, telefoon 702029. SCHIEDAM - De verzending van de kaar ontvangen. De vertraging is ont- nieuwe maandelijkse rekeningen van staan doordat het maken van een de Openbare Nutsbedrijven voor gas, nieuw computerprogramma meer tijtj water en elektriciteit is vertraagd, in beslag heeft genomen dan was Om de achterstand in te halen zullen voorzien, de bewoners van enkele Schiedamse wijken twee rekeningen kort na el- De contactlens-specialist van Dijkshi alles over de verschillende eigenscht zachte- contactlenzen, over het gebrt en het onderhoud. Schiedam, St. Liduinastraat 1, tel. 010-26.76.49. Schiedam, Hof y Rotterdam, Vierambachtsstraat 73, tel. 010-77.25.45. Maassluis, oorn vertelt u graag ippen van harde- en tik van vloeistoffen ouderwets" tijd vo0f u. 1 ste van Spaland 5, tel. 010-70.17.30. Noordvliet 25, tel. 01899-1.22.88. Dat de coupe in je haar het belangrijkste is weet iedereen. Bij John Postmus ismen juist hierin gespecialiseerd. Dat. is bekend., en dat is het geheim van z'n enorme succes. In z'n moderne kapsalons kun je niet alleen rekenen 0|f 'n goed kapsel en 'n perfekte coupe, maar men krijgt tevens n goed en eerlijk advies, 'n Goede kapper is immers 'n zaak van vertrouwen. Is je haar dun, slap of erg gauw vet of te stijl, dan adviseert John Postmus de nieuwe twee-fasen permanent CONCORD' van WELLA om de coupe te ondersteunen en het haar het nodige volume te geven. Bij 'n Concord-permanent blijft je haar gezond en glanzend. Reeds velen hebben dit ondervonden. Coupe Detsmi 'n Eindeloos mode! als je je haar graag lang wilt dragen. Vooral door de jeugd veel gevraagd. Coupe Biboy 'n Pittig kort model, 'n jongensachtig. Leuk lokken Coupe Olympia 'I 'n Nieuwe coupe die erg in de smaak valt. Bovenop en bij de oren kort en van achter lang. 'n Sunbleach verhoogt het modieuze effekt. haute coiffure herenkapsaions Rotterdam Centrum: Korte Lijnbaan 4tel. 119055 Rotterdam-Zuid: Zuidplein 94tel. 816978 H'berg: Weissenbruchlaan 64tel.,186226 Kralingen: Oudedijk 5tel. 526105 Alle filialen 6 Dagen geopend, ook op maandag. Vrijdagavond tol .9.00 uur. voor maartse buien... Sportieve PVC laars uit de "Runaway" kollektie. In rood of blauw. Uiteenlopende ma ten 26 t/m 33. Nu met 8 tot 10 gulden korting. Van 24,95 en 22,95 voor

De Havenloods | 1983 | | pagina 3