DE O HAVENLOODS 1495 'Gemeente onachtzaam met Botenbuurtgif Wereldwinkel verhuist naar Hoogstraat STUNT "34.- 33.50 159.- editiep SCHIEDAM Jonge Henkes zie pagina 12 369 ONS beluisteren waterleiding Bewoners 's-Gravelandseweg: 'Atelierwerk' in Stedelijk Inzameling oud papier frgetgg^TEmJlJRJ Ligplaatsen met steiger aan de Bergse plas. Lommerrijk^ Voorjaarsbijlage Energiediscussie in Schiedam Freepop '83 op stapel TERD HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM DONDERDAG 24 MAART 1983 32e JAARGANG NO. 12 Zie verder in deze krant V/ -« N SN N.X Open dag De Wereldwinkel in een nieuw pand. SCHIEDAM - De Wereldwinkel verhuist op zaterdag 26 maart van de Lange Kerkstraat naar het voor malige Vrije-Volkpandje aan de Hoogstraat 76h. De verhuizing was noodzakelijk, omdat het ker kelijk bureau van de Hervormde Gemeente aan de Lange Kerk straat de ruimte waarin de Wereld winkel huisde, wilde benutten voor kantoorwerk. Herman Noordegraaf, fractievoor zitter van de PPR/PSP, zal zater dagmiddag om twee uu het nieu we onderkomen officieel openen. Daarna is er de hele dag open huis. Belangstellenden kunnen dan in formatie krijgen over produkten, die in de Wereldwinkel te koop zijn, en acties die gevoerd worden ter ondersteuning van Derde-We reldlanden. Na de verhuizing zal de Wereld winkel op donderdagavonden van zeven tot negen uur en op vrijdag en zaterdagmiddagen van een tot vier uur open zijn. Het pandje aan de Hoogstraat 76h zal voorlopig het vaste adres zijn: wanneer de gemeente besluit het gebouw te renoveren moet de Wereldwinkel er weer uit. DRANKEN SERVICER. liter 1 lTi VOOR NOG VEEL MEER LEKKERE AANBIEDINGEN de foyer van Triangel straat. Oud-leden en ouders van leden van CJV Liefde en Vrede zijn vanaf 20 uur welkom. SCHIEDAM - Twee personeelsleden van de Openbare Nutsbedrijven zul len vanaf begin april gedurende twee maanden nachtelijke tochten door Schiedam maken om lekken in de waterleiding op te sporen. Vanaf tien uur 's avonds tot zes uur 's ochtens zullen ze elke nacht met elektroni sche apparatuur in de weer zijn. Zo'n vijf kilometer waterleiding per nacht zal door het tweetal „beluis terd" worden met een microfoon, om te horen of er geruis van weglo pend water is. In totaal onderzoeken de ONS op die manier honderdvijftig kilometer hoofdwaterleiding en de aansluitingen. Omdat veel lekken bij de aansluitingen op woningen ont staan, zal het vreemd uitgedoste tweetal zich dikwijls dicht langs de gevels bewegen. SCHIEDAM De bewoners van de 's Gravelandseweg dreigen een kort geding tegen de gemeente aan te spannen over de opslag van vijfduizend kubieke meter, gifgrond uit de Botenbuurt op de voor malige vuilstort aan de 's Gravelandseweg, tussen de spoorlijn en de rijksweg in. Zij eisen dat de gemeente de reeds gestorte gifgrond verwijdert en in ieder geval stopt met de dumping. Er is een ulti matum gesteld: woensdagmiddag moest gemeente gereageerd heb ben op deze eisen. Vergunning De bewoners van de 's Gravelandse weg werden vorige week opgeschrikt door de dumping van gifgrond op de voormalige vuilnisbelt aan hun straat. Zij gebruikten het terrein als fiets- crossveld, er werden honden uitgela ten en er werd gevist in de Schie. Omdat de bewoners niet tijdig in de gaten hadden, dat er met insecticicen vergiftigde grond uit de Botenbuurt op het terrein werd gestort, hebben er de hele week nog kinderen ge speeld. Zij konden het stuk grond ook makkelijk betreden, omdat er nog geen hekken stonden. De geschrokken bewoners hebben vo rige week geprobeerd te achterhalen wat er precies aan de hand was, maar volgens bewoonster Joke Troost ver namen zij van de kant van wethouder Zijdeveld slechts dat er geen reden tot ongerustheid was. Maar die is er aldus Joke Troost juist wel, omdat de gemeente volgens haar de voorwaar den die het Openbaar Lichaam Rijn mond aan de opslag verbond niét heeft opgevolgd. „De grond moet he lemaal in folie ingepakt worden, maar er ligt nu alleen wat folie over de helft van berg heen. En dan nog zo, dat 't volgens mij bij het geringste zuchtje wind wegwaait. Verder moet het terrein met hekken omgeven wor den, maar pas deze week is er een hek aan de voorkant van het stuk grond geplaatst. Het terrein is nog De bewoners hebben een advocaat in de arm genomen, die begin deze week een aanmaning naar de gemeen te verstuurde. Daarin wordt gesteld dat de gemeente in gebreke is geble ven, omdat er geen hinderwetver gunning is voor de dumping aan de 's Gravelandseweg. Er is wel een toe zegging van het Openbaar Lichaam Rijnmond, dat het stuk grond als op- slagterrein gebruikt mag worden, maar daar zijn wel voorwaarden aan gesteld. Volgens voorlichter Ton van Ooster hout van het Openbaar Lichaam Rijnmond is met Schiedam afgespro ken, dat de berg wordt afgedekt met folie. De grond hoeft niet op plastic gestort te worden, omdat er volgens Rijnmond geen gevaar is dat de gifti ge stoffen in de ondergrond door dringen, wanneer de bovenkant met plastic bedekt is. Verder moet het ÖPHErFlNGS- UITVERKOOP juwelier John Mekes SCHIEDAM De Openbare Nutsbe drijven Schiedam gaan het op proef „gescheiden inzamelen van oud pa per" voortzetten. De eerstvolgende, in dit kader te houden, ophaaldag is op woensdag 30 maart. In Schiedam- Oost komt de papierwagen dan tus sen 8.00 en 10.00 uur langs. Het inzamelen van oud papier in Schie- dam-Zuid geschiedt tussen 13.00 en 15.00 uur. terrein afgesloten worden met hek ken, aan alle kanten betreedbare kan ten van het stuk grond. Naderhand komt er op de bovenste laag folie een laag grond, waarop struikjes geplant worden. „De wetenschap is nog niet zo ver gevorderd, dat er een aanvaard bare schoonmaakmethode voor de gifgrond bestaat", legt Van Ooster hout uit. „Maar er wordt hier met man en macht gewerkt aan een oplos sing". 'Misverstand' Volgens verantwoordelijk wethou der Zijdeveld (Ruimtelijke Ordening) heeft gemeentewerken hem bevestigd dat er volgens de eisen van het Open baar Lichaam Rijnmond wordt ge werkt. Zijdeveld vermoedt dat er een misvestand tussen bewoners en de ge meente is ontstaan. „Ik heb een tele foongesprek van een uur gehad met een van de actievoerders. Ik dacht dat daarna alle problemen uit de we reld waren. Ik ben ook niet meer te ruggebeld over verdere stappen die de bewoners zouden ondernemen", zegt De opslag van het Botenbuurtgif aan de 's Gravelandseweg: volgens de bewoners van de 's Gravelandseweg ziin de veiligheidsmaatregelen ontoereikend. Zijdeveld. „Maar ik heb gemeente- dus veronderstel ik dat een en ander werken uitdrukkelijk gevraagd of de goed gebeurt", voorwaarden die het Openbaar Lichaam Rijnmond stelde worden De advocaat van de bewoners van de moeten opgevolgd. Daar heb ik een volmon- 's Gravelandseweg, Diane Bomans, dig ,ja" als antwoord op gekregen, denkt dat de reactie van de gemeente op de aaanmaning moet worden afge wacht. Worden de veiligheidsmaat regelen straks goed toegepast, dan 4. j- bewoners volgens haar be- wm Zie verder pagina 3 Per plaats 750 - (incl. BTW) per jaar 1983 Maximale breedte: 2.50 meter en een maximale lengte: 7 meter. INLICHTINGEN EN RESERVERINGEN: Nieuw werk van de kunstenaar Jos Hachmang, „op maat gemaakt" voor het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112. Eerder was al werk van Hachmang te zien op de Salon van de Maassteden", die een jaar geleden in het Stedelijk werd gehouden. Zie ook de Stads kroniekvan deze week. elders in deze krant SCHIEDAM - De „Brede Maat schappelijke Discussie" over ener gie en het energiebeleid in de toe komst wordt op dinsdag 29 maart en woensdag 6 april in Schiedam gehouden. Om de discussie te vergemakkelij ken is Schiedam in twee stukken verdeeld: Noord en de rest. De be woners van Noord kunnen op dinsdag 29 maart om acht uur 's avonds naar De Rank, Schie- damseweg 122g, om geïnformeerd te worden. Alle bezoekers krijgen aan het eind van de avond een vra genformulier mee, dat thuis inge vuld kan worden. Op donderdag 7 april om acht uur wordt de dis cussie gehouden voor de bewoners van Schiedam-Noord, eveneens in De Rank. De discussie wordt aan de hand van het „Tussenrapport" van de stuurgroep „Energiekrant" gevoerd. Het rapport is bij Open bare Bibliotheken te koop voor Voor de overige Schiedammers wordt een informatie-avond op woensdag 6 april om acht uur in de zaal Irene aan de Nieuwe Ha ven 155 gehouden. De discussie volgt voor hun op woensdagavond 13 april om acht uur, eveneens in Zaal Irene. Herman Brood en Time Bandits verwacht SCHIEDAM Het Jongerenwerkers Overleg Schiedam (kortweg JOS) or ganiseert op vrijdag 29 en zaterdag 30 april (Koninginnedag) voor de tweede maal een „Freepopfestival" in een grote tent die ergens in Schie dam opgezet zal worden. Kwam vorig jaar Earth and Fire naar Schiedam; dit jaar zullen Herman Brood en his Wild Romance en The Time Bandits de klappers worden. Verder staan „Pentagram", Schie- damse symfonische rock; „Vandale", Limburgs hard-rock; „Riverside Blues Band" uit Schiedam; „Polle Eduard Band", Nederlandstalig; reggae van „King Size and the Walkmen" en vrouwenpop van „F.C. Gerania" op het programma. De disco van Martin Green breit de optredens aan elkaar. Om het festival te kunnen financie ren roept „Jos" de hulp in van spon sors en pachters van kraampjes, die rond de feesttent opgesteld zullen worden. De pachters kunnen alles van eetwaren tot en met vinylpro- dukten verkopen. Diverse sociaal-culturele instellingen hebben hun financiële medewerking al toegezegd, maar er is nog niet ge noeg geld. Freepop kan dit jaar waar schijnlijk niet gratis worden, zoals vorig jaar, omdat de sociaal-culturele instellingen te lijden hebben onder de bezuinigingen. De organisatoren ho pen evenwel de toegangsprijs laag te kunnen houden. 1 Fff VS 11 MEMO 1 bankstellen, slaapbanken eriz. Nergens zo'n keus Uit voorraad te leveren. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 VELQNfi Velona 268 LCD kwartshorloge Met o.m. uursignaal, alarm, stopwatch en 12 tekens pro grammeerbaar memo. Waterdicht tot 100 m. Stalen band en kast 739T- versteiDare vlakke fietsbeugels lastdragers: voor ladders, 'Securité'. Voor ver plaatmateriaal e.d. voer van alle soorten Weerbestendig fietsen, geëpoxeerd. Anti-slip. Perset^S©- Sportieve blouse Met korte mouw. Pol./ katoen streepdessin div. kleuren. 38 t/m 48 -22T Prima ballerina Jeugdig schoentje. In ruim 10aktuele kleuren. 36 t/m 41 Easy chair Verstelbare luxe fauteuil van weerbestendig volkunststof. Inklapbaar. Getest voor V&D. 3 Jr garantie 779r- Handgeknoopte Marokkaanse berbertapijten 100% Zuiver scheer wol. Naturel, licht gemêleerd. Motwe- rend. Ca 22500 Met V&D-Kwaliteits- certificaat. Ca 300x200 cm 995:- 895- Ca 250x200 cm -625:- 745- Ca 240x170 cm -675: 610- Ca 200x140 cm A&T.-A ook geldig op de plaatselijke koopavond VROOMS DREESMANN 5

De Havenloods | 1983 | | pagina 1