sgffïïriTip Popproblemen in raadscommissie -Q- DE Q HAVENLOODS vloerbedekking rrSrs-'r f SpHSESr Paasbingo ter meulen Minimarkt en bingo ter meulen 'Niets sociaals zaterdag zb maart van 11 totlSuur HILTON HOTEL IQ, Rotterdam Schiedamse boekenweek 'in de ban van Tolkien' ter meulen HIER KOM JE MOEITE BOVEN. kerk diensten SCHIEDAM - De Carnavalsvereniging „De Rietzeilers" houdt op dinsdag 29 maart een Baasbingo-avond in Zaal Irene aan de Nieuwe Haven 155. Vanaf half acht zjjn alle bingo-lief hebbers welkom; om acht uur begint het spel. Kinderen onder de zestien mogen slechts onder geleide naar bin- Behalve het assortiment huishoudelij ke artikelen, dat behoort tot het nor male prijzenpakket, zijn er dinsdag avond ook speciale paasprijzen te winnen. Die bestaan onder meer uit eieren en waardebonnen voor de poe lier. Tot de hoofdprijzen behoren een fiets, een stofzuiger, een draagbare televisie en een waardebon van f.250,-. Bovendien wordt er om de ,Paassurprise" gespeeld. De opbrengst van de Rietzeilersbingo is bestemd voor gehandicapte Schie dammers. Jaarlijks geven de Rietzei lers hun opgespaarde inkomsten uit aan allerlei verenigingen en instellin gen, die gehandicaptenwerk doen T-Shirt jurkje- Modern mini jurkje met bijpas sende kanvas ceintuur en kor te oprolmouwtjes. Van 100% acryl jersey. Maten 36_t/m 44. In wit. Van 29,- voor Iadvertentie WORDT BEDRIJFSNAAM STRAATNAAM? SCHIEDAM - Al sinds het hofje van Belois gesloopt is aan de Noordmolenstraat ontbreekt het straatnaambord in deze straat. Landman Autobedrijf gaat daar iets aan doen, want na 1 april zal de derde iichtreklame met deze letters het straatbeeld gaan bepalen. Vooruitlopend op de ontwikke lingen binnen het Schinoko stads vernieuwingsplan opent Autobe drijf Landman, dat reeds twee vestigingen heeft in deze straat, op 1 april het geheel gerenoveer de wijnpakhuis van Piet v. Gent, dat als verkoopruimte voor ge bruikte jonge automobielen dienst gaat doen. Door deze derde vestiging zal de Noordmolenstraat een „Land manstraat" worden met het ver beterde stadsgezicht en een com binatie van wonen en werken. Landman, méér auto minder zor gen. Landman, Noordmolenstraat 17-20, na 1 april ook No. 36, Schiedam. Vervolg voorpagina sluiten of zij het kort geding al dan niet laten doorgaan. „De gemeente heeft geen vergunning voor de opslag, dat is het belangrijkste. En de wette lijke bepalingen die de procedure van gifopslag moeten waarborgen zijn aan de laars gelapt, dat kun je wel zeg gen", meent de advocaat. Informatie Een ding is zeker: de bewoners van de 's Gravelandseweg konden pas in de week dat de dumping van de gif grond begon uit de krant lezen wat er precies aan de hand was. Zij waren van te voren niet op de hoogte ge steld. Ter vergelijking: over een ander stuk Schiedamse gifgrond, het GTB- terrein in Zuid, bereikt de Schiedam mers veel meer informatie. Zo is nu al bekend, dat de gemeente over weegt die vervuilde grond op te slaan in de Nieuw-Mathenesserpolder, te genover de voormalige Gustowerfen op de plek waar vroeger de Nieuwe- Waterwegwerf was. Volgens wethouder Zijdeveld, die niet meer betrokken is bij het GTB- gif (dat is nu onder wethouder Van Tilborgs hoede gekomen), ligt dat aan het verschil in problematiek. „Bij de bewoners van de Botenbuurt lag het gif letterlijk in hun voor- en ach tertuintjes. En omdat wjj vinden dat je je eigen gekweekte gewassen moet kunnen eten, moest het daar weg. Daarom moest er snel gewerkt wor den. Maar bovendien hebben wij er geen rekening mee gehouden, dat er mensen waren die op de voormalige vuilstort aan de 's Gravelandseweg zouden vertoeven. Tenslotte moeten de kinderen die er willen spelen de drukke Van Haarenlaan oversteken, voordat ze er zijn. En dan nog: het is een vuilnisbelt geweest. Wie weet wat daar nog allemaal ligt...." Uitgave: De Havenloods, onderdeel van Wegener Huis-aan-HuisMaden, welke tweemaal per week (woensdag en donderdag) Huls-aan-Huis in Rotterdam en omgeving verschijnen met een wekelijkse totaal oplage van ruim 1,1 miljoan exemplaren verdeeld over 26 edities. HOOFDKANTOOR: Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam Tel. 010-135085 Postadres: De Havenloods Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam ADMINISTRATIE EN PERSONEELS ADVERTENTIES: Prins Hendrikkade 14 3071 KB Rotterdam Tel. 010-132170 KLEINE ADVERTENTIES (DUO-S): Tel. 010-132050 ALGEHELE LEIDING: P. Bakker Tel. 010-135085 privé 079-217857 CHEFREDACTIE: W. Schothorst J. Deijbel BIJKANTOOR: Hoogstraat 122 3131 BP Vlaardingen Tel. 010-346711 ADVERTENTIEVERKOOP: Th. J. Bravenboer, rayonleider Tel. 010-346711 privé: 010-353883 - A. Holleman I.D.M. Ivo J.M.T. van Vliet G.H. Adams (regionaal contactman) Tel. 010-135085 privé: 01891-3230 REDACTIE: Tel. 010-346711 A. Beyen M. Ames Correspondent ed. Schiedam: M. de Zwart privé: 010-736375 Correspondent ed. Maassluis: M. Doddema privé: 01899-11858 Sportcorrespondent G. Verver privé: 01899-17787 INZENDTERMIJN: Advertenties: dinsdag 17.00 uur Kleine advertenties: dinsdag 17.00 uur Redaktie: dinsdag 16.00 uur BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Mocht u klachten hebben over de bezorging, gelieve u deze door te geven aan tel. 010-132489 SCHIEDAM - De Stichting Lente feest houdt vanavond, donderdag 24 maart, een bingo-avond in haar pand aan de Broersvest 101. Om zeven uur gaan de deuren open en om acht uur zullen de bingoballetjes rollen. Er zijn huishoudelijke artikelen te win nen. Vrijdag 25 maart is er van tien uur 's ochtends tot vier uur 's middags een minimarkt bij Lentefeest. Ieder een is welkom. De opbrengst van alle Lentefeestactiviteiten is bestemd voor gehandicapten. Alléén dit weekend! Sterke werk- en vrijetijdssok in 7 beige/bruine tinten. Van 50/40/10% wol/acryl/polyami de. Maten 40-42 en 42-44. Normaal 4,95_ nu slechts! In Schiedam wordt al jaren geroepen om oefenruimte. Zo langzamerhand ziet 't er naar uit dat de spandoeken weer tevoorschijn gehaald moeten worden. SCHIEDAM - Wethouder Posthoorn heeft tijdens de gemeente raad afgelopen maandagavond toegezegd de problemen waarin popgroepen verkeren ter sprake te brengen in de commissie Onder wijs en Cultuur. Deze toezegging volgde op vragen van CPN-raads- lid Collé, die zich bekommert om de problematische situatie waar in het Muzikecollectief 't Slachthuis verkeert en zich zorgen maakt om de tot oefenruimte verbouwde Sint Joris Doele, die nog steeds niet gebruikt kan worden. De leden van Muziekcollectief 't Slachthuis deelden tijdens de raads vergadering pamfletten uit, waarin zij aandrongen op een nieuwe discussie over het lot van de Schiedamse pop groepen. Al jaren ijveren deze, mid dels de stichting Popoverleg, om oefenruimtes te krijgen. Tot nu toe is er volgens het Muziekcollectief veel gepraat maar niets gebeurd. Het Muziekcollectief zelf verkeert in ernstige moelijkheden. De muzikan ten kraakten anderhalf jaar geleden een leegstaand pand aan de Noordmo lenstraat, wat hen niet in dank is af genomen door het college van bur gemeester en wethouders. Hoewel een half jaar na de kraakactie tijdens ledenvergaderingen van de PvdA be sloten werd, dat PvdA-wethouder Herman Posthoorn naar mogelijkhe den moest gaan zoeken om 't Slacht huis voorz zolang als 't duurde van electriciteit te voorzien, en de wet houder dit toezegde, is daar nooit wat van gekomen. Wel vond het Slachthuis enkele weken geleden een dagvaardiging op de mat: krakers werden gesommeerd het pand te ver laten. Er zou een koper voor zijn. Het Muziekcollectief vreest failliet te is. gaan wanneer de gerechtelijke proce dure, die de gemeente aanspande, in het nadeel van de popmuzikanten uitpakt. Dan moet het collectief na melijk de proceskosten betalen. Maar bovendien zjjn de Schiedamse pop groepen, wanneer het tot een ontrui ming komt, ook meteen de enige oefenruimte kwijt die er in al die ja ren tot stand is gekomen zij het door „aprticulier initiatief". Ondanks de gerechtelijke procedure die gaande is, probeert 't Slachthuis toch oplos singen te vinden voor het oefenruim teprobleem. De muzikanten onder zoeken op dit moment met wethou der Posthoorn of er voor hun in het Passage Theater een geschikte ruimte SCHIEDAM- De problemen staan voor de raadscommissie on- waarin popgroepen in Schiedam derwijs, cultuur en sociale zaken, verkeren zullen door verantwoor delijk wethouder Posthoorn op de De „O" van Onderwijs, de „C" agenda van de raadscommissie ge- van cultuur en de „Z" van De zet worden. In antwoord op vra- perstribune kon de raadsvergade- gen van CPN'er Collé zei de wet- ring even niet meer volgen. Totdat houder tijdens de raadsvergadering de journalist Kor Kegel snedig op- deze week:„Ja, het popgebeuren merkte:„De Z van Zaken natuur- moet maar in de commissie OCZ lijk. Er is niets „Sociaals" meer aan de orde komen". Die letters aan dit college «unner aan de halve prijs! (Het tapijt u niet versnedenlevering franko huis.) £3timentz&Jf&ZTP^^enkwaliteit, 400 cm breed™an f 2|9^.^u gemeleerd f ^of woUen noppentapijt ]Iut?m"m|^enrweil2 o^hUen 'apijt 0p dubbe'e Inlichtingen en stalen; 55,- f 85,- f 90,- f135,- f155,- SCHIEDAM- Het Alfabetiserings project van de Schiedamse Gemeen schap trekt zo langzamerhand zoveel Nederlanders, die het lezen en schrij ven machtig willen worden, dat er vrijwilligers nodig zijn die willen hel pen. Mensen die willen meehelpen hoeven geen speciale opleiding te hebben. De Schiedamse Gemeenschap verzorgt zelf een soort ..training", waarin de vrijwilligers worden voorbereid op hun taken. Het werk vergt wel tijd. Vrijwilligers geven een ochtend, mid dag of avond les, terwijl er ook eens in de drie weken een vergadering met alle vrijwilligers is. Wie tijd heeft en graag wil helpen kan zich opgeven bij Henk van Tiggelhoven van de Schie damse Gemeenschap, telefoon 733000 (niet op dinsdagen). Er wordt dan een afspraak gemaakt voor een gesprek. VLAARDINGEN-In de Lijnbaanhal wordt zaterdag 26 maart een vlooien markt gehouden. Van 9 tot 17 uur kan men hier terecht voor de koop en verkoop van allerhande zaken. Entree fl,50. SCHIEDAM - De boekenweek van 24 maart tot en met 2 april zal in Schie dam geheel in het teken van de En gelse schrijver Tolkien staan. De in middels overleden schrijver wist dui zenden lezers te bekoren met „De Hobbit" en Jn de ban van de ring". De Schiedamse boekhandelaren Van Leeuwen, Roodbol en Mercurius heb ben daarom de boekenweek het mot to „In de ban van Tolkien" meegege ven Fr is een tentoonstelling ingericht in het Stedelijk Museum van werk van talloze Tolkienfans uit het hele land, die zich creatief lieten inspire ren door Tolkiens boeken. De ten toonstelling duurt tot 3 april en is da gelijks te bezichtigen van 10.00 tot 17.00 uur; op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. Verder zal Tolkiens leven en werk in beeld, maar ook woord en geluid worden gebracht op vrijdagavond 25 maart, eveneens in het Stedelijk Mu seum, vanaf acht uur. „Faramir Toek and his Amazing Lembas" brengen hun Tolkienachtige muziek ten ge hore. Tolkienfans kunnen zaterdagmiddag in het museum een forum-discussie bijwonen. Vanaf twee uur zal een fo rum, bestaand uit de auteur Willem de Blécourt, de Belg Johan Vanhecke (medewerker van het sprookjestijd schrift Hexa) en de sciencefiction schrijver Wim Gijsen, discussiëren over Tplkien. Het publiek mag zich ermee bemoeien. Behalve deze Tolkienmanifestaties is er ook een prijsvraag georganiseerd voor Tolkienkenners. Vragenformu lieren zjjn verkrijgbaar bij de boek handels in Schiedam, het Stedelijk Museum en de Openbare Bibliotheek aan de Lange Haven Vlotte tuinbroek.. Stevige kanvas tuinbroek van 100% katoen. In rood met blauwe en witte biezen. Ma ten 98 t/m 122. van 20,95 voor De Euromast doet alle Rot terdammers tijdelijk een fantastisch aanbod. Van 16t/m 31 maart kun nen alle stadsgenoten yoor I halve prijs de lift in. En ook in de vernieuw- de spacecabindievanaP 185 meter hoogte uit- zicht biedt over de hele machtige stad en nog verdaarbui- ten. Een buitenkans-1 je voor jong en oud: lift/space-cabin van f9,50 voor f4,75; kinderkaart van f4,25 vóór f2,10. E GEMEENTE Grote Kerk: 10 uur Hr. C.A. Bruin, Rijswijk. Opstandingskerk: 10 uur dt. K.L. de Ru, 17 uur Can. J.P. de Man, Sprang waal, Lelden. HERVORMDE GEMEENTE KETHËL Dorpskerk: 10 uur ds. W. van Bokkum 19 uur ds. W. van Bokkum m.m.v. het Dorpskerkkoor. St. Martinuskerk: 9.30 uur Dhr. W. de Bone m.m.v. „Jong Begin". GEMEENTE VAN CHRISTUS Swammerdamslngel 27a, zondag 10.30 uur bijbelstudie, 11 uur eredienst, 19 JOHAN MAASBACH WERELDZEN DING Vrijdag 23 maart: 20.00 uur Dhr. Ro- HERVORMDE EVANGELISATIE OP GEREF. GRONDSLAG 10 uur Aula Chr. Scholengemeenschap ds. D.A. Snijder Abbendroek; 17 uur In de Opstandingskerk Cand. J.P. de Man - Sprang-Capelle. PLANTAGEKERK Zondag 10, 17 uur alsmede woensdag 19.30 uur Dhr W. HoogendIJk. STADS KRONIEKSCHIEDAM Veel mooie dingen zijn gratis. Het is goed om die gedachte vast te houden, vooral nu de tijden elke week een beetje harder worden. Ik heb het nu niet over de vogel tjes die overal weer kwinkeleren. Of over de lente. De lente laat ons trouwens behoorlijk in de steek. Ze vierde haar komst met regen en windstoten. Je zou bijna zin krijgen om maar weer sinterklaas versjes te gaan maken. Zo kletter de maandagavond tegen de ramen. Ik was bljj, dat ik bjj de kachel zat. Het weer heb je niet in de hand. Gelukkig krijgen we in Schiedam niet alléén het weer voor niks. Misschien komt het nog wel eens zover, maar voor die tijd is aange broken, moeten we genieten van wat er is. Toch doen veel Schiedammers dat niet. Bijna iedereen die wel eens op de Hoogstraat etalages kijkt, passeert het museum met afgewend gelaat. Dat is toch niks voor gewone men sen, zie je het winkelend publiek bijna denken. Met een brede boog lopen de Schiedammers om het bordes heen. En zo missen ze veel. In de kelder van het museum is een mooie verzameling oudheden te vinden. Wie nu eens wil weten, hoe jenever écht gemaakt wordt, vndt daar een prachtige expositie compleet met het uithangbord van café De Blauwe Druivetros, dat door mijn bloedeigen overgroot moeder werd geëxploiteerd. Die verzameling echt Schiedamse dingen is op zich al een bezoek waard. De Kunst Maar er is veel méér. Het Schie damse museum heeft veel te bie den op het gebied van moderne kunst. Die heeft bjj veel Schie dammers een slechte naam. Dat heeft iets te maken met het Hol landse gezegde „Onbekend maakt onbemind" en ook met het meer provocerende spreekwoord: „Wat de boer niet kent, dat vreet hij niet". Je wandelt inderdaad wel eens hoofdschuddend op zo'n ex positie van eigentijdse kunst rond. 't Is moeilijk uit te maken, wat nu werkelijk kwaliteit heeft. Vincent van Gogh vonden ze in zjjn tijd heel lelijk, terwjjl de mensen te hoop liepen rond schilderijen van kunstenaars die nu terecht verge ten zijn. Nogal wat keizers zonder kleren weten tegenwoordig de zalen der Nederlandse musea te halen. Maar er is echt veel meer koren dan kaf. Afgelopen vrijdag ging de zoveel ste expositie „Schiedamse ateliers" open. Dat is een jaarlijks evene ment, waarbij Schiedamse kunste naars de kans krijgen hun werk aan stadgenoten te laten zien. Een commissie van deskundigen zorgt voor de selectie. En dit jaar hebben ze een bijzon der goede keus gemaakt. Wie het museum binnen stapt, komt meteen terecht tussen de beelden van Clara van de Water, inderdaad een telg uit de Schie damse slagersfamilie van de beken de winkel op de Dam. Clara boet seert beelden die daarna in was worden gegoten. Zij is gefasci neerd door paarden en daarvan zijn er dan ook een hoop te zien. T—- U moet eens gaan kijken, hoe z(j er in slaagt de karakters van de dieren en de mensen die zij boet seerde naar voren te laten komen. Dat is echt gaaf vakwerk. Aan de andere kant van de kapel - al eens bekeken en ook het oog laten gaan over die prachtige oude kaarten? - exposeert Jos Hach- mang. Hachmang maakt niet zomaar schilderijen. Hij gebruikt wel werf en doek - enorme oppervlakten - maar dan om van de hele ruimte een kunstwerk te maken. In het Stedelijk deed hij dat door reus achtige stukken zeil door de ruim te te spannen en die met allerlei kleuren te beschilderen. Zo'n kunstwerk beklijft niet, want het hoort helemaal bij de zaal. Hack- mang was een week bezig om het allemaal zo te krijgen en als straks die tentoonstelling afgelopen is, kun je met de doeken niks meer doen. Er blijven hoogstens een paar foto's van de zaal over. U moet daar naar toe gaan. 't Is ook wel eens leuk om op zo'n achter namiddag gewoon verbaasd te staan. Boven is een zaal gevuld met het werk van Marcel Warmenhoven. Daar schrijf ik lekker niks over. Die jongen heeft nou gevoel voor humor. En nog veel meer, maar dat mag u zelf gaan zien. 't Is tenslotte de bedoeling van dit stukje om u dat museum in te schrijven. Om die drempelvrees bij u weg te halen. Ga er nou eens heen. 't Is mooi. Je hoeft toch niet de hele dag vast te zitten in de lelijkheid van deze tijd. HAN VAN DER HORST

De Havenloods | 1983 | | pagina 3