Nooit tevoren zoveel topatleten in Marathon l Recreatiesport voor jeugd tijdens vakantie DE Q HAVENLOODS M ter meulen Kilo goud van de baan 'X-, ter meulen Volop surfen bij 'Delfland' mmm i - 'f &EHK|pf Fietscrossbaan in gevaar door bezwaarschrift KUUREN T.V, b WASAUTOMATEN VIPEO-RSCORDERS if-cmvANt- Imeo verhuur bv ter meulen Nederlaagseries Holy en Schiedam WIN VLIEGVAKANTIE NAAR DUBR0VNIK prijsvraag Rijnmond Tankercleaning moet stoppen 10 meter Slimslang... Dubbelwandige oprolbare tuinslang in lichtgewicht kas- sette. Het water wordt bij het oprollen uit de slang geperst. Met snelkoppeling en passend op o.a. Gardena aansluit- systeem. Ideaal voor tuin, au to of boot. Geheel kompleet voor69'" 3750 Blacks Decker DOHDEWAO 31 Ï*"T koopavond MAASSLUIS - Klaas Lok (onlangs nog aanwezig op het wereldkampi oenschap veldloop) maakt zaterdag 2 april zijn marathondebuut in de Westland Marathon, die ondanks zijn door de KNAU opgeplakte B-status meer vedetten en buitenlanders telt, dan ooit tevoren. Over de nummer twee van Europa, de Belg Parmentier, die onlangs in Alphen a/d Rijn aan kondigde wellicht in het Westland te lopen, was bij het ter perse gaan van deze krant nog geen zekerheid. Niettemin telt het 400-man en 1 vrouw sterke legioen niet alleen lo pers van dertien nationaliteiten, maar ook vele atleten, die onder de 2 uur 20 minuten kunnen scoren. De WM-organisatie rekent erop, dat zeker tien lopers onder deze tijd zul len blijven, hetgeen een unieke zaak zou zijn. „Wat men elders (red. Rotterdam met name) ook mag schamperen, alom is men van mening, dat wij een klasseveld A-atleten aan de start heb ben", stelt Westland's PR-man Jan Eibers. Daaronder niet alleen de hou der van het parkoersrekord (2.13.28) Cor Vriend en zijn landgenoten Jaques Valentin, Barry Kneppers en Henk Mentink. Ook de Belgen Karei Lismont en Julien Grimon staan om 14 uur aan de start bij de Maassluise Wethouder Smit-sporthal in de Steen- dijkpolder. Verder de Belgische ve- teranenkampioen Staf Spaepen, de Portugese titelhouder Elisio Rios, Cor Vriend: een Westlands tomaatje vooraf. de Schotse kampioen Colin Young- son, de Pool Ryszard Kopyasz en de Fin Jukka Toivola, die in 1981 in New York tweede werd achter Sala- zar en op de EK-1982 vijfde. Overigens ligt er geen kilo goud op de streep voor de atleet, die het WM- parkoersrekord verbetert. Eibers: „Die prijs ontstond in de concurren tiestrijd met Rotterdam. Dat goud heeft veel stof doen opwaaien. De IAAF schreef een brief op poten naar de KNAU, die ons op zijn beurt weer Recreatie-lopers op de vingers tikte. Die prijs zou na melijk in strijd zijn met de amateur bepalingen". De goudprijs verdween daarop uit de prijzenpot. Wel hand haafde de sponsor van dit edelmetaal de tegenwaarde in geld, zodat de or ganisatie meer financiële armslag kreeg. Analoog aan de marathon voor.wed strijdatleten is er eveneens een mara thon en halve-marathon voor recrea- Net als voorgaande jaren is er weer een prijsvraag rond de Westland Marathon. Daarbij gaat het om het voorspellen van de winnende tijd. Voor de winnaar is er een reischeque van 350 gulden. Briefkaarten met daarop de voorspelde tijd en naam van de afzender, dient ui terlijk zaterdagmorgen 2 april binnen te zijn bij Bergdiensten, Tuindersweg 45-47,2676 BD Maasdijk. tielopers. Hiervoor kan men zich nog tot 13 uur bij de start melden. Het inschrijfgeld is resp. tien en acht gul den. „Van het inschrijfgeld dragen we per deelnemer - en we rekenen op zeker duizend mannen en vrouwen - vijftig cent af aan de KNAU", aldus Jan Ei bers. De atletiekunie heeft al te ken nen gegeven met deze geste ingeno men te zijn. „Hoewel we de beslis sing van de unie om de door ons ge claimde 9 april aan Rotterdam te schenken nog steeds niet waarderen, wilden op deze manier de KNAU op een heel structieve manier een steun tje in de rug geven". Het parkoers van de Westland Mara thon volgt na zijn vertrek uit Maas sluis een traject, dat de volgende ste den aandoet: Maasland, De Lier, Naaldwijk, 's Gravenzande en Mons ter. Studio Sport zal met liefst 2 ca mera's aanwezig zijn en een reporta ge van een kwartier maken, die za terdagavond wordt uitgezonden. GERARD S. VERVER Tretford tapijt... Coupons tretford tapijt voor 1/4 van de normale prijs. In o.a. beige, rood, bruin, grijs, geel of naturel. Met kleine schoon heidsfoutjes. 200 x 200 cm. Al léén dit weekend! Per meter van 105,- voor MAASSLUIS - De zeilplank- en recre atievereniging Delfland heeft voor het zomerseizoen weer een omvang rijk programma, waarvan de clubwed strijden op de Oranjepolder-plassen de spil vormen. Deze clubwedstrijden zijn op zater dag 23 april, zondag 8 mei, 12 juni (Brielse Maas), 10 juli (Haringvliet), 7 augustus (Ridderkerk), 11 septem ber (Brielse Maas) en 2 oktober. Niet- leden kunnen vrijblijvend aan de in Maassluis te varen wedstrijden deel nemen (de aanvangstijd is veelal 12.30 uur). Vanzelfsprekend behoort ook het lid worden, waardoor het surfen in Maassluis en omgeving ac tief gesteund wordt, tot de mogelijk heden. Aanmelden bij Cor Vroon, Govert Flinckplein 15, Maassluis (tel. 01899-19918). Verder omvat het Delfland-pro gramma recreatieve evenementen op 12 mei (Hemelvaartsdag) en 23 mei (2e Pinksterdag), de open Vlaarding- se surfkampioenschappen (zondag 9 oktober) en de avondsurfvierdaag- se (woensdag 24 t/m zondag 28 au gustus). Weer degradatie RM VLAARDINGEN - Radio Molenaar heeft zich slechts één seizoen op lan delijk niveau gehandhaafd. Na het re cente 3-7 verlies tegen Middelburg/ Zuid 2 ljjkt degradatie niet meer te ontlopen. Tegen de Zeeuwen hadden de Vlaar- dingers twee spelers uit het tweede, dat in de regionale eerste klas kam pioenskansen heeft, opgesteld. Het mocht niet baten. Net als vaste man Jan Jaap van der Mark wonnen inval lers André Boogaard en Eduard van der Bout ieder éën partij. De enige kans op behoud ligt nu bij het tweede team, dat de titelkansen in eigen hand heeft. Tablo is de voor hen te kloppen ploeg om RM via pro motie in de vijfde divisie te houden. 1 jKfciI - i MAASSLUIS De aanleg van een fietscrossbaan dreigt aanzienlijke ver traging op te lopen. Een bewoner van de terrasflats aan de Nobeldreef heeft namelijk in een brief gericht aan het college van B&W bezwaar gemaakt tegen de situering van de baan in het voor recreatie bestemde gebied langs de Waterweg. Niet alleen voor de jeugdige fietsers, die al maanden met smart op de cross crossbaan wachten, is dat een tegen valler. Ook de sportraad toonde zich zeer teleurgesteld en zal zich, mocht het gemeentebestuur niet om een tijdrovende behandeling van het be zwaarschrift heen kunnen, sterk ma ken om de indiener op andere ge dachten te brengen. In zjjn brief aan het college tekent de Nobeldreef-bewoner aan, dat hij zijn huis destijds gekocht heeft met het idee, zoals het bestemmingsplan aan geeft, een gebied met uitsluitend pas sieve recreatie (wandelen en natuur) voor zijn deur te krijgen. „Wanneer er een fietscrossbaan komt, dan wordt dat ideaal geweld aan gedaan," zo laat hij B&W weten. Overigens heeft de briefschrijver ze ker in de zomermaanden nauwelijks uitzicht op de baan. Deze ligt hemels breed zes zevenhonderd meter van zijn terrasflat. Bovendien wordt deze afstand opgevuld door de spoorbaan en veel groen. BEL NU: 01807-10200 Hoo,dkan,oor: XSSSSTSi RKWIK bevordert jeugdtrainer VLAARDINGEN Na HBSS en SFC heeft ook RK WIK zijn jeugd trainer tot hoofdtrainer bevorderd. Jan van 't Hof (41) wordt daarmee de opvolger van John Seij, die eer der de plaats innam van Herman Wink. De Rozenburger heeft het C-trainersdiploma. Van 't Hof kwam in december als jeugdtrainer naar park 't Nieuwe- lant. Voordien had hij vijftien jaar in het eerste elftal van Rozen burg gespeeld en was trainer ge weest bij Nieuwenhoorn, Voorne, Piershil en Rockanje. Nadat bekend werd, dat RK WIK het contract met John Sejj niet verlengde, heeft hij zich als sollicitant gemeld. Een spe ciale commissie, waarvan vier spe lers deel uitmaakten, vond hem uit eindelijk de meest geschikte oefen- meester. RK WIK gaat nu op zoek naar een nieuwe jeugdtrainer. Hockey-reünie goed voor prolongatie MAASSLUIS —Hoewel winnen niet voorop stond, hield zowel Evergreen's herenteam uit 1978 als de damesfor matie uit 1981 de winst tegen een re gio-team in eigen huis. De regio's, met spelers uit Spirit, Pol lux en ex-Evergreen, verloren enigs zins tegen de verhouding in. Vooral omdat vrouwe Fortuna hen niet al te gunstig geziml was. Overigens mani festeerde deze hockeyhappening zich als een evenement, dat gezien zijn succes, voor herhaling vatbaar is. Evergreen's hockey-sessie werd in de avonduren met een groot feest afge sloten. Sportief herenjack... Een lichtgewicht voorjaarsjack van 65/35% polyester/katoe nen chintz. Afgewerkt met kontrastkleur. Maten 48-50- 52-54-56. In bleu/wit of grijs/bordeaux. Van 49,95 voor Turnploegen RKWIK in de prijzen VLAARDINGEN- Twaalf ploegen C, die beiden in hun categorie eerste van RKWIK-turnen hebben deelgeno- werden. men d. verenigmgsk.mpioe». Ste'TtoA 8& schappen in d. Ro,l„dan,se Alexan- jÜTde p5: meis- der-sporthal. Het meeste succes had- jes 15 jaar B 3e jaar: selectie 10-15 den de jongens 12 jaar B en 15 jaar jaar 5e prijs en dames C 3e prijs. In Westwijkhal VLAARDINGEN In de Westwjjkhal aan de Floris de Vijfdelaan zjjn tij dens de paasvacantie weer tal van sportmanifestaties voor de jeugd. Op dinsdag 5 april programmeerde het bureau sportieve recreatie van de sportraad, die het organiseert, basket ball. Woensdag 6 april is er boksen en tafeltennis en op vrjjdag 8 april een voetbaltoernooi. Het basketball op dinsdag 5 april is van 9.30 tot 12.30 uur. Onder leiding van topspeler Lace Strong (van de Delftse eredivisieploeg Rucanor Tri stars) is er een basketballclinic, waar bij bij ieder station een apart onder deel van het spel wordt behandeld. Tevens is in de sporthal een basket- balltoernooi, waarvoor teams zich vanf 9 uur kunnen melden. Het toer nooi wordt opgezet voor zowel jon gens- als meisjesteams. Ook gemenge teams, evenals individuele aanmeldin gen zijn mogelijk. Bij de boksinstuif op woensdag 6 april is het de bedoeling om de jeugd te la ten kennismaken met het boksen. Iedereen van 14-19 jaar kan deelne men. Bokshandschoenen en een trai ner zijn aanwezig. Vanaf 9.30 tot 12.30 uur kunnen boksers-in-spé in de Westwjjkhal terecht. Inschrijven vanaf 9 uur. Tegelijk is er ook een tafeltennistoer nooi voor de oudere jeugd. Vanaf 9 uur kan men zich hiervoor melden. Voor het voetbaltoernooi op vrjjdag 8 april kunnen zowel teams als indi- viduelen zich vanaf 9 uur melden. Iedereen van 14 tot 19 jaar kan mee doen. Het toernooi eindigt om 12.30 Instuif Voor de jeugd van 6 tot 13 jaar is ir de Westwijkhal op woensdag 6 april van 14 tot 15.30 uur een sportinstuif Daar kunnen de jongeren turnen, voetballentafeltennis spelen, hockey en en talloze andere sporten beoefe- Vanaf 13.30 uur is er op vrjjdag 8 april een voetbaltoernooi. Ook hier voor kunnen jongeren zich individu eel of als team melden. De kosten zjjn een gulden per persoon per dag. Informatie over alle acitiviteiten bij het bureau sportieve recreatie (stad huis), tel. 35 58 88 toestel 159 of VLAARDINGEN - Zowel Vlaardin gen/Holy als Schiedam heeft voor zijn eerste honkbalteam een neder laagserie op stapel staan. In Holy is de start op dinsdag 3 mei, in Harga een week later. Vlaardingen/Holy ontvangt Celeritas (3 mei), ADO (10 mei), Neptunus (31 mei), Fejjenoord (7 juni), DOS '32 (14 juni), HMS (21 juni), Braves (28 juni) en Sparta (5 juli). Het 75-jarige „Schiedam" krijgt als tegenstanders DOS'32 (10 mei), Vlaardingen/Holy (17 mei), Eurostars (24 mei), Zwjjndrecht (31 mei), Storks (7 juni), HMS (14 juni), Jeka (21 juni), Neptunus interreg. jeugd (28 juni), Fejjenoord (5 juli) en Cele ritas (12 juli). Op dinsdag 3 mei is er evenwel eerst een jubileumwedstrijd tegen een Rotterdams team. ROTTERDAM - Een parel aan de Adriatische Zee. Deze omschrijving is zonder enige twijfel van toepassing op de Joegoslavische stad Dubrovnik. Bernard Shaw zei eens: „Ben je op zoek naar een paradijs op aarde, probeer dan Dubrovnik". Of hij gelijk heeft kunnen twee le zers van De Havenloods/Het Zuiden straks ervaren. Wie weet wordt dat i». Tenminste als u meedoet aan de prijsvraag die deze week en de ko mende twee weken in De Haven loods/Het Zuiden verschijnt. Dan maakt u kans op een vliegvakantie voor twee personen naar Dubrovnik. Een prijsvraag in samenwerking met Phoenix-vakanties en de hotelketen Enterprise. Drie vragen zullen aan u worden ge steld. Het zijn geen moeilijke vragen. Met een beetje spitsvondigheid is het vinden van de antwoorden geen enkel probleem. Beantwoordt u twee van de drie vragen goed dan dingt u mee naar de vliegvakantie. Zet het antwoord op een briefkaart en stuur deze naar De Havenloods, Postbus 1980, 3000 HZ Rotterdam, onder vermelding van „Dubrovnik". Dubrovnik heeft een rijke historie. Reeds meer dan duizend jaar geleden was de stad een begrip. Dubrovnik was in die tjjd de hoofdstad van een gelijknamige mini-republiek. Daar voor had men de Byzantijnse en Ve- netiaanse overheersing moeten over winnen. De Croaat-Hongaarse solda ten waren de laatste overheersers, die gedurende een lange onafgebroken periode invloed zouden uitoefenen op Dubrovnik. Venetië ging in die dagen tenonder en in 1358 werd Dubrovnik onafhankelijk. Een aantal notabelen vormde vanaf die tijd de regering. Uiteraard wa ren die afkomstig uit de aristocra tische families die het staatje rijk was. Een rector stond op papier aan het hoofd van de staat, maar hij had geen enkele invloed. Kon dat ook nauwelijks uitoefenen, want men benoemde iedere maand een andere rector. Hierdoor voorkwam men dat het land door één persoon zou worden bestuurd. De wetgevende macht lag bij de se naat. Toen was er dus al sprake van een vorm van parlementaire de mocratie. Ook kende Dubrovnik sanitaire voorzieningen en werd er medische zorg verstrekt. Een perio de van bloei volgde. Conflicten met andere staten branden en aardbe vingen volgden elkaar wel is waar in de loop der eeuwen op, maar de ge beurtenissen veranderde niets aan de voorspoed in Dubrovnik. Slechts een zware aardbeving die dag in 1667, bracht het voortbe staan van de staat in gevaar. Het politiek en economisch leven was enige tjjd ontwricht. Dubrovnik hervond zich echter en de opbouw van de stad werd onmiddellijk ter hand genomen. De stad ontpopte zich wederom als een economisch en cultureel centrum van impor tantie. Het leek een sprookje dat wreed werd verstoord door de Franse legers, die in 1806 een de finitief einde maakte aan de re publiek Dubrovnik. Bovenstaande is slechts een uiterst beknopt verslag van de geschiedenis van de huidige illustere Joegosla- Een parel aan de Adriatische Zee: Dubrovnik. vische stad. Een andere beroemde vraag één. Ligt Split ten zuiden of stad is Split. We komen hiermee op ten noorden van Dubrovnik? De waarnemend voorzitter van het openbaar lichaam Rjjnmond, de heer Joh. de Jong, heeft maandag 28 maart om 17.45 uur het bedrjjf Tankercleaning in Schiedam ver zocht te stoppen met het cleanen van een schip. Aan Tankercleaning is meegedeeld, dat als het bedrjjf de activiteit niet vrjjwülig zou be ëindigen, de waarnemend voorzit ter zou overwegen het bedrijf te dwingen de activiteit te stoppen. De heer De Jong maakte bjj zijn verzoek gebruik van artikel 43, lid 3, uit de Wet inzake de luchtver ontreiniging. Dit artikel geeft hem, als waarnemend voorzitter van Rjjnmond, de mogelijkheid in het belang van de volksgezondheid een bedrijf te vragen een veront reinigende handeling te stoppen. Tankercleaning beschikt over een Hinderwetvergunning, maar niet over een vergunning krachtens de Wet inzake de luchtvérontreini- ning. Beide vergunningen zjjn in 1981 wel door Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland afgegeven, maar door het beroep dat tegen de vergunningen is ingesteld, werd de WLV-vergunning automatisch ge schorst. In die WLV-vergunning staat dat Tankercleaning geen schepen mag reinigen waarvan de laatste lading 'n benzeengehalte had van meer dan 10 pet. De Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond (DCMR) constateerde op maandag 28 maart dat Tanker cleaning van plan was een schip te reinigen waarvan de laatste lading een gehalte van ongeveer 40 pet. benzeen had. De DCMR heeft Tankercleaning er toen op gewe zen dat dat niet toegestaan kon worden. Het bedrijf is toch gestart met de schoonmaakwerkzaamhe- den. Op het moment dat het be drijf startte met het ventileren van het scheepsruim werd besloten Tankercleaning, op basis van arti kel 43 uit de Wet inzake de lucht verontreiniging, te verzoeken te stoppen met de reiniging van het schip. Tankercleaning heeft aan dit verzoek gehoor gegeven.

De Havenloods | 1983 | | pagina 5