w Brunott 'Poort naar het stadshart' Meubelmaker Verhoef vijftig jaar in de handel 'Adam en Eva' DE Q HAVENLOODS Brandweer 'Theemeubels voor f 1,50 per stuk...' ter meulen natuurlijk hanteert zelf lucifer Stichting Binnenstad ontwerpt plan voor Schienoko ter meulen VELOURS Ooievaarsbingo Muziekcollectief houdt rommelmarkt ter meulen Havenloods en Zuiden op zoek naar evenbeeld Joan Collins .'„Kom 'ns mee. ik moet je wat laten HenJaap Verhoef neemt me mee naar zijn kantoortje. „M'n pronk stuk - daar is de victorie mee begon- rfenGroot is mijn verbazing als ik' eenzelfde glimmend kastje aantref als bij mij thuis in het tussenkamertje staat. Destijds overgenomen van de vórige bewonerswas wel handig als bergmeubel, en zo lang ik nog niets anders hadVan 1962 tot en met 1966 maakten we van_ dit type AFRO 122. 140. 160. 164. ik had ze in zes verschillende modellen - ne genduizend stuks per jaar. In totaal dus zo'n 45.000. Ze stonden voor 359 gulden in de winkel. Het unieke was het polyester voorfront, nergens anders te koop in Nederland „In die eerste jaren maakten mijn va- de doosjes aan elkaar; vader Jaap zag Hpr ik vaak honderd werkuren per dat en kreeg meteen een prima idee door Emile Hilgers LEKKERKERK - Jaap Ver- iioef vierde onlangs zijn 50-jarig ubileum. „Op 28 maart 1933 cwam ik van school" vertelt hij. ,Mijn vader was aannemer met een timmer- en bouwbedrijf. Als eerste klus moest ik een stel cozijnen afleveren met de hand wagen aan de Herestraat in Rot- week. Dat was heel gewoon. maakten eiken dressoirtjes, die we voor 7 gulden per stuk verkochten aan de winkelier. Honderd theemeu bels van elzenhout en triplex, voor f 1,50 per stuk verkocht aan Ter Meulen. Wij betalen acht cent voor een schuifdeurtje, drie cent voor een knopje Jaap weet het zich nog maar al te goed te herinneren, die begintijd. „Zaterdags tot één uur werken, 's middags voetballen en 's avonds de stad in. Niet om uit te gaan, maar om orders op te halen, voor de volgende week". Hij weet de route nog pre cies. „In de oorlog werd het steeds moeilij ker om aan materiaal te komen. Toen we honderd kasten moesten maken voor ordnermappen, in opdracht van de Duitsers, heb ik niet voor 10.000 maar voor 40.000 gulden hout rant soenbonnen aangevraagd. En we kré- gen ze nog ook, konden we weer een poosje vooruit. Ook kort na de oor log was materiaal nog niet volop te krijgen. Ik heb eens honderden jaren oude eiken balken gekocht, van de gedeeltelijk uitgebrande kerk van Zutphen. Later kwamen beter mate rialen, meer machines". Idee terdam, tlink stuk lopen vanaf het rad van avontuur („een hob- ons bedrijf aan de Honingerdijk, by van meJaap stond bij de watertoren....". De jubila- voor het goede doel in Capelle, ris vertelt over vroeger. In de Kralingseveer, maar ook in zijn loop der jaren heeft hij heel wat huidige woonplaats en in Lek- meegemaakt. Niet alleen in zijn kerkerk. „Veel mensen kennen fabriek. Zijn zoontje (toen drie jaar) eigen bedrijf (kleinmeubelen, mij welAls ik loop te winke- bracht hem op een gegeven moment eerst produktie later groothan- len in Krimpen roepen ze: Z taefee, Slcifersd^osfi^en del), maar ook als draaier bij „Hallo, meneer Verhoef.....", een nietmachine te spelen. Hij niette Vanaf 1950 ging Jaap Verhoef zich meer in de handel bewegen. Hij kocht meubels en onderdelen voor fabricage van een Balegische meubel voor zfjn meubelmakerij. Hij zou de bodemplanken met een grote nietma chine aan elkaar bevestigen (niet meer pennen en groeven), en vervol gens zó onder de fineerpers leggen. In de jaren zestig dus de bloeiperiode dank zij het AFRO-type bergmeubels. Maar ook salontafels en andere klein meubelen bleven in trek. Sinds 1966 is Jaap Verhoef met zijn bedrijf ge vestigd in Lekkerkerk. „Het pand aan de Honingerdijk werd onteigend. De kranten hebben er vol van gestaan, ik was de allerlaatste die er weg ging". Op het nieuwe industrieterrein van de Lek-gemeente heeft Verhoef nu hallen in beheer van in totaal 2300 vierkante meter. Hij verhuurt het me rendeel aan andere meubelhandelaren (waaronder Verbree meubelen). Sa men met zijn dochter Mieke heeft hij zélf ook nog een hal voor eigen handel in kleinmeubelen. „In 1977 zag ik alles al aankomen", verklaart hij. „We moesten bezuinigen, en ik ben óók gaan minderen, mijn hallen gaan verhuren. Er is momenteel een moordende concurrentie Gevlogen De tijd is voorbij gevlogen voor Jaap Verhoef. „Weet u waar de nacht ge bleven is, als u 's ochtends wakker wordt?", vraagt hij. „Zo is het ook met die vijftig jaar gegaan, voor mij". In juli aanstaa'hde wordt Verhoef 64. Hij blijft nog zo lang mogelijk actief in zjjn bedrijf. Het gouden jubileum werd alleen in huiselijke kring gevierd. „Het mooiste geschenk kreeg ik van m'n dochter Mieke: een foto-album met kostbare herinneringen aan vroe- Alléén dit weekend... "Alzena" brei- en haakkatoen in maar liefst 17 moderne kleuren. Geschikt voor sprei en, gordijnen, kleding enz. Voor haaknaalden nr. 2-21/2. Per bol a 50 gram van 4,- voor SCHIEDAM De brandweer heeft afgelopen zaterdag zelf een grote fik gestookt in de Mariastraat. Kinderen hadden namelijk ruim duizend liter dieselolie uit een tank op een braak liggend stuk grond gepompt. Om te voorkomen dat de olie het grondwater zou verontreinigen moest de brandweer de plas van tien meter in het vierkant wel aansteken. De dieselolie was bestemd voor de machines voor sloop en nieuwbouw in de Mariastraat. De werklui waren Vrijdag vergeten de tank af te sluiten en de handpomp er af te halen. SCHIEDAM - De Stichting Binnenstad Schiedam heeft een plan ontwikkeld voor het grotendeels braakliggende Schienoko. het ge bied tussen de Schie, de Noord vest en de Korte Haven. Hoewel de gemeente al een plan had voor een gedeelte van Schienoko, rond het Spinhuispad, vond de Stichting Binnenstad Schiedam (SBS) het nuttiger om eerst voor het hele gebied plannen te maken. De heer Rook van de stichting en Ron Kleinbreteler, bewoner van de kange Haven, hebben de ideeën geleverd. De SBS vindt dat de bedrijven die nu land, en zal zodoende voor het groot- in Schienoko gevestig zijn moeten ste deel uit drie woonlagen moeten blijven. De woningbouw moet volgens bestaan...Ongeveer een derde van het de stichting een overgang vormen tus- totaal aantal woningen zou volgens „n de w^k Nieuw_ de SBS in vier lagen gebouwd kun- Sèn de binnenstad e Om de overgang tussen Schienoko en de echte binnenstad te markeren wil de SBS een poort laten verrijzen bij het Spinhuispad, zodat automobilis ten, voetgangers en langzaam verkeer heel duidelijk zien dat zjj het hart van Schiedam naderen. De plannen voor Schienoko zfjn door de SBS uit den treuren besproken, en volgens voorzitter Vann der Knaap waren alle leden het eens. Daarom hoopt de !ÏBS dat de gemeente reke- hoger wil de stich- n'n8 met de ideeën houdt bij de in vulling van Schienoko, want van ge organiseerde inspraak is bij het ge- meengelijk project geen sprake. „Bin nen de stichting wél,", aldus Van der Knaap, „En daarin zijn allerlei bedrij ven, verenigingen en instellingen ver tegenwoordigd"' Van der Knaap zal de plannen op 13 april in het overlegteam voor Schie noko, dat de gemeente heeft ingesteld inbrengen. Dinsdagavond presenteer de de SBS de plannen in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. Schienoko ligt voor een groot deel braak. De gemeente heeft al een plan ontwikkeld voor het Spinhuispad: de Stichting Binnenstad Schiedam nam heel Schienoko onder de loep. Acryl chenille velours... Soepele gordijnstof van 100% acryl die aan beide zijden even mooi is, in vele kleuren o.a. donkerbruin, groen, goud, le veren havanna. 120 cm breed. Per meter van 19,75 voor Wedstrijd dierenkeuring SCHIEDAM Schiedammers vrijdag geopend van twee uur tot kunnen van dinsdag 12 april tot vijf uur 's middags en van zeven en met zaterdag 16 april kennis uur tot half elf 's avonds. Op nemen van de produkten van zaterdag kan iedereen van elf tot Shiedamse bodem op de consu- vijf uur overdag en van zeven tot mentenbeurs „Adam en Eva", die half elf 's avonds terecht, in Sporthal Margriet aan de Nieu- Zaterdag van elf tot één uur is we Damlaan 5 georganiseerd er op de beurs ook een dierenkeu- wordt. Schiedamse bedrijven stel- ring, waar kinderen tot zestien len er hun waren uit, terwijl er jaar hun huisdier kunnen laten bovendien een welzijnsmarkt inge- keuren op gezondheid, uiterlijk en richt zal worden met „produkten" verzorging. De eigenaar van het f en informatie van diverse instellin- beest dat het best uit de keuring gen en verenigingen. rolt krijgt een prijs, terwijl iedereen een getuigschrift en een herinnering ontvangt. De deelna- De beurs is van dinsdag tot en met me is gratis. Kinderen kunnen zaterdag 16 april hun huisdier laten keuren op de Consu mentenbeurs „Adam en Eva" in Sporthal Margriet. SCHIEDAM De Invalidensportver- rniging „De Ooievaars" houdt woens dag 13 april een bingo-avond in Christelijk Sociale Belangen aan de Bieuwe Haven 73. De zaal gaat om aeven uur open en het spel begint om a:ht uur. Alle bingo-liefhebbers zijn velkom. Tot het prijzenpakket behoren dek bedden, kruimeldieven, klokradio's, stheerapparaten, mixers, koffiezet- ajparaten en andere huishoudelijke artikelen. Wie een hoofdprijs wint tan kiezen uit een draagbare televi se, een stofzuiger of een waardebon vaif 200,-. HETERDAAD - De Schiedamse politie heeft na een telefonische tip vrijdagmiddag een inbreker op heterdaad betrapt in een woning aan de Rotterdamsedijk. De dief, een Italiaan, had al een plastic tasje met geld en sieraden gevuld. Cursus 'Handig in huis' SCHIEDAM - In Klubhuis-Zuid aan de Dwarsstraat 42 begint maandag 11 april een cursus „Handig in Huis". Van zeven tot tien uur 's avonds kan iedereen leren eenvoudige opknap- klusjes in huis te verrichten. De cur sus duurt vijf weken en kost f 5,-. Wie mee wil doen kan zich opgeven bij Annabel Engles in Klubhuis-Zuid, SCHIEDAM - Muziek Collectief 't Slachthuis heeft besloten de oefenruimte in het kraakpand aan de Noordmolenstraat te verlaten. Het collectief zal de kelder van het Passage Theater gaan betrek ken. Om de financiële situatie van 't Slachthuis wat op te vijzelen wil het collectief op zaterdag 9 april een rommelmarkt houden. Met het geld wil 't Slachthuis de kel der van het Passage Theater ge luidsdicht maken. Vanaf tien uur Tegen het Muziekcollectief loopt een gerechtelijke procedure, die de gemeente Schiedam enige we ken geleden aanspande. De ge meente wil het kraakpand ont ruimd hebben, omdat er een gega digde voor zou zijn. Het Muziek collectief vreest failliet te gaan, wanneer de procedure in zijn na deel uitpakt, omdat de proceskos ten dan door het collectief opge bracht moeten worden. Keus genoeg dit voorjaar bij Brunott. Om het klokken seizoen goed te starten met een solide eiken of notenhouten WANDKLOK, met gezellige BimBam slag Van 349-- voor owenst Ibuis Een groot deel van onze voorraad ORFAC wandklokken gaan er voor ongelooflijk lage prijs uit. KIEZEN MAAR! normale verkoopprijs van 595.- tot 675-, nu Eiken, noten of manou allen met slagwerk. U vindt voor elk interieur een passend model, maar u moet het zien! //Cl Oude Binnenweg 45 3012 JA Rotterdam, Tel. 010-116615/ Handige hordeur... Geen last meer van insekten in de zomer met deze alumini um hordeur. Een kompleet pakket bestaande uit 4 profie len met 4 hoeken voor het fra me, horregaas met bevesti: gingsrubber, bevestigings- scharnieren, handgreep en aluminium schopplaat. Een voudig zelf te monteren vol gens de duidelijke werkbe schrijving en makkelijk op de juiste maat in te korten. Afm. 215 x 90 cm. van 95,- voor Bejaarde botst met brommer SCHIEDAM - Een bromfietser en een fietsende mevrouw zijn vrijdag morgen in botsing gekomen op de Oranjestraat. De fietsende vrouw van zeventig jaar wilde linksaf slaap, maar zag de zestienjarige bromfietser die haar net inhaalde daarbij over het hoofd. De vrouw is met een hersen schudding in het Schieland Zieken huis opgenomen. Televisie optreden winnares den zijn samen met filmmaat schappij Columbia Pictures en omroepvereniging Veronica op zoek naar het evenbeeld van de vertolkster van Alexis in de serie „Dynasty". Reden voor onze speurtocht is de Europese première van de laatste film van Joan Collins: „Home work". Op 21 april gaat deze rol prent draaien in het Rotterdamse Calypso-theater. Vrijwel gelijktij dig, begin mei, begint voor de tv- serie Dynasty de zomervakantie. Veronica wil de serie niet zomaar tijdelijk stoppen, maar maakt rond de laatste aflevering een mini-special met daarin interviews met hoofdrolspelers. Voor dat programma zoekt men nu de Nederlandse dubbelgangster van Joan Collins. Degene die volgens de mening van een deskundige jury als twee drup pels water lijkt op de beroemde filmster zal worden uitgenodigd voor een optreden in dat tv- programma. De winnares is in ieder geval zeker van een droomweekend (vrijdag t/m zondag) in het Am sterdamse Marriott Hotel. Als een echte wereldster wordt zij met haar partner op vrijdagmiddag thuis opgehaald met een uiterst comfortabele auto. Op zondag middag brengt onze chauffeur haar ook weer thuis. Dat de „Nederlandse Joan Collins" tijdens haar verblijf in de hoofstad'wordt verwend spreekt voor zich. Wie denkt dat z(j sprekend lijkt op Joan Collins mag meedoen aan de ze wedstrjjd. U stuurt dan één of meer foto's (naam beslist achterop vermelden) aan de redactie van De Havenloods: Uw inzending moet uiterlijk 23 april binnen zijn. Over de uitslag, die wordt bekend gemaakt in onze krant van 4 mei, kan niet worden gecorrespondeerd. Joan Collins: een wereldster dankzij Dynasty

De Havenloods | 1983 | | pagina 5