HAVENLOODS Maatregelen bestuur SSSN nog onbekend Koeien op zandlichaam rijksweg 19 Zomerkamp Havenloods/Zuiden geeft schilders kans Bingo en minimarkt 8 Bouw bejaardenwoningen en Bethelkapel gestart Schiepop: acht groepen voor vijf piek Affaire suddert door Cafés langer open Ledenwerfactie PBVS gaat door Rommel- en knutselmarkt Slotfeest 'De Woud hoek' Hoog Margriethal-tarief tart zaalvoetbaltoernooi Ooievaarsbingo Rommelmarkt van 'Succes' El Salvador, Hans Kombrink en Billie Turf op 1 meifeest OAUirnAll DONDERDAG 28 APRIL 1983 0^9 HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM Pleidooi alternatief gebruik heeft succes SCHIEDAM/VLAARDINGEN - De Werkgroep Stop Rijksweg 19 is zeer blij met de beslissing van Rijkswaterstaat om het zandli chaam voor de toekomstige weg voor in ieder geval een jaar te ver pachten aan een Schiedamse boer. Deze laat koeien op het stuk grond grazen. De Werkgroep Stop Rijksweg 19 pleitte in december voor alterna tief gebruik van het zandlichaam, zolang de weg nog niet werd aan gelegd. Op een oproep die de werkgroep toen deed om ideeën te leveren kwamen talloze reacties van vooral Schiedammers en Vlaar- dingers. De meesten dachten aan gebruik voor recreatie. Inmiddels blijkt Rijkswaterstaat het idee „alternatief gebruik" al ter harte genomen te hebben. Dat initiatief beschouwt de werkgroep als een teken dat de aanleg van de Tot groot genoegen van de Werkgroep Stop Rijksweg 19 wordt het zand- weg in ieder geval uitgesteld wordt lichaam voor de weg nu benut door een veehouder. Ook de bewoners van en dat de kans dat de rijksweg er de flats langs het zandlichaam vinden de koeien een hele verbetering van nooit komt iets groter is gewor- hun uitzicht. den- *De eerste paal voor 45 bejaardenwoningen e aan de Nieuwe Maasstraat gisteren de grond in. de Bethelkapel ging hier, aan SCHIEDAM - De eerste paal voor 45 bejaardenwoningen en de Bethelka pel aan de Nieuwe Maasstraat vesting en de Nederlandse Hervorm de Gemeente zagen daarmee en plan dat al jaren in de maak is van start gaan. Drie jaar geleden werd het plan opge vat om behalve de kerkelijk centrum en de bejaardenwoningen ook een ge zondheidscentrum aan de Nieuwe Maasstraat te laten verrijzen. Er zou den dan enkele bejaardenwoningen minder opgebouwd worden en de vrijgekomen ruimte zou gebruikt worden door huiszrtsen, de kruis vereniging, het bejaardenwerk, maat schappelijk werk en fysiotherapeuten. Al heel vroeg haakten de huisartsen af. De andere gegadigden hebben nog tot begin dit jaar overleg gevoerd over het gezondheidscentrum, maar uiteindelijk vonden de meeste instel lingen de huurprijs van f.180.- per vierkante meter per jaar te hoog. Het college van burgemeester en wet houders, dat bij de plannenmakerij betrokken was, concludeerde daaruit dat het gezondheidscentrum geen haalbare kaart was en hakte de knoop door. Dat het gezondheidscentrum nu niet gebouwd zal worden aan de Nieuwe Maasstraat betekent niet, dat het er nooit zal komen in Schiedam-Zuid. De betrokken instellingen willen wel verder praten over een derge lijk centrum elders in de wijk. SCHIEDAM- Het tweedaagse Schie damse popgebeuren rond Koninginne dag, op vrijdag 29 en zaterdag 30 april, zal dit jaar onder de naam "Schiepop" acht groepen bieden. De bekendste bands, Time Bandits en Herman Brood and His Wild Romance Vrijdagavond bijt de Schiedamse band "Riverside Blues" de spits af in de grote tent die aan het Spinhuispad wordt opgesteld. Daarna volgt hard- rockgroep "Vandale" uit Limburg. Vrijdagavond zorgt Time Bandits voor het slotoptreden. Zaterdagmiddag om kwart voor drie begint de Schiedamse groep "Cahoot" Daarna volgen de vrouwenband F.C. Gerania, de reggaeband King Size and the Walkmen en de Nederlandstalige Polle Eduardband. Herman Brood vormt het definitieve einde van Schie pop '83. SCHIEDAM - Het inmiddels tot zeven leden uitgedunde be stuur van de Stichting Samen levingsopbouw Schiedam-Noord wilde tijdens de openbare ver gadering deze week nog niet prijsgeven wat voor actie onder nomen wordt om orde op zaken te stellen in de boekhouding en organisatie. Het bestuur van de SSSN heeft intussen alle vragen die de gemeente Schiedam heeft gesteld naar aanleiding van een accountantsonderzoek, dat begin van dit jaar bij de stich ting gehouden werd, beant woord. De SSSN wacht evenwel op een reactie van de gemeente, alvorens zij in het openbaar maatregelen aankondigt. De sfeer tussen de stafkrachten die nog in vaste dienst bij de stichting zijn en het bestuur is er de laatste we ken niet beter op geworden, getuige de hoog oplopende emoties tijdens de vergaderingen. Het lot dat de der de vaste kracht, de jongerenwerkej Jaap van der Graaf wacht wanneer zijn langdurige ziekte voorbij is, zorgt dan ook voor ongerustheid bij de andere twee. Het SSSN-bestuur heeft tijdens een besloten vergadering beslist dat een procedure gestart' wordt om de jongerenwerker op non-actief te stellen, zodra hij uit de ziektewet komt. De moeilijkheden waarin de SSSN verkeert dateren al van augustus '82. Enkele bestuursleden stelden toen een onderzoek naar de boekhouding in en concludeerden dat er het een en ander niet klopte. Jos van der Lugt, de opbouwwerker van de stichting, werd daarna op staande voet ontsla gen op beschuldiging van fraude en onrechtmatig uitgeven van gelden ten behoeve van zijn werk. Dit tot onge noegen van onder meer de bestuurs leden Cor van der Toorn en Henny van Geloven, die vonden dat Van der Lugt niet als enige verantwoordelijk gesteld kon worden voor een werk wijze die het bestuur zelf in de hand gewerkt had. Het accountantsonderzoek dat de ge meente begin dit jaar door de Ver eniging Nederlandse Gemeenten liet instellen wees uit dat er inderdaad flink gerommeld was met geld, maar het onderzoek op zich is inmiddels ook al aan kritiek onderhevig ge weest. Zo had Jos van der Lugt het idee dat de accountants, hoewel zij niemand officieel hebben "gehoord", ingefluisterd waren door SSSN-be- stuursleden. Bedankjes In de week dat wethouder Hafkamp (Welzijn) de inhoud van het accoun tantsrapport in grote lijnen openbaar maakte vertrokken voorzitter Eiso Blaauw en gewoon lid Marcel Hout kamp uit het bestuur. Houtkamp zei zijn tijd wel beter te kunnen ge bruiken dan aan "praten, praten, praten, zonder enig positief resul taat". Cor van der Toorn en Henny van Geloven stapten enkele weken geleden uit eigener beweging op, na dat zij al eens geroyeerd waren en daarna weer in het bestuur waren op genomen. Cor van der Toorn heeft de laatste maanden zoveel onvrede gehad met het beleid van het bestuur, dat hü de lijn der verwachtingen ligt, be dankte Van der Toorn zelf. De druppel die voor Van der Toorn de emmer deed overlopen was mis schien wel de manier waarop bur gemeester J. te Loo hem van het verspreiden van "dorpsroddels" be- stichtte. Van der Toorn wilde aanto nen dat bestuursleden van de SSSN van meet af aan betrokken waren geweest bij de organisatie van het "Freepopfestival'82". Opbouwwerker Jos van der Lugt is later door het SSSN-bestuur verant woordelijk gesteld voor de financiële organisatie van dit festival en dat is een van de redenen voor zijn ontslag geweest. Van der Toorn vindt dat een oneerlijke zaak, daar volgens hem *Het bestuur van de SSSN hebben vier bestuursleden afgehaakt. gebleken is dat Piet Penning en Dick van Schouwen, beide bestuursleden van de SSSN, alles af wisten van die financiële organisatie en dus mede verantwoordelijk waren. Arts Een arts van de Bedrijfsvereniging voor de Gezondheid (BVG) is inmid dels ook niet erg te spreken over het beleid van de SSSN. De arts is by het reilen en zeilen van de SSSN betrok ken omdat Jos van der Lugt en Jaap van der Graaf in de ziektewet lopen en door de verzekeraar, de BVG, betaald worden. De arts heeft vorige week vrijdag een gesprek gehad met bestuursleden van de SSSN. Volgens de SSSN-bestuursleden had den zij de arts verzocht te komen praten, omdat zij wilden weten hoe 't over het ontslag van Jos van der Lugt enkele maanden geleden. Sindsdien met Jaap van der Graaf zijn ziekte stond. De arts zou, aldus het SSSN- bestuur, pas na lang aandringen in gegaan zijn op het verzoek en zou bovendien "eenzijdig voorgelicht zijn" over de werkwijze van het be stuur. Er gaat dan ook binnenkort een briefje uit naar de BVG waarin het bestuur zegt het "toch wel ob jectief te vinden om ook de werk gever te horen". Volgens het SSSN-bestuur heeft de arts tijdens het gesprek "gewapperd met notulen van een besloten be stuursvergadering van de SSSN", maar daarover zal het briefje geen klacht bevatten. De betrokken arts ontkent echter dat hij in het bezit is van dergelijke no tulen. Wel heeft hy gehoord dat het SSSN-bestuur een procedure wilde starten om Jaap van der Graaf op non-actief te stellen. De arts zegt te vens niet pas na lang aandringen op het verzoek een gesprek te hebben met de bestuursleden te zijn ingegaan. "Waar twee kijven, hebben twee schuld", meent de arts. "Maar ik vraag mij af, wat van groter belang is: het gelykvan het bestuur of de toe komst van twee werknemers. Het gaat daar hard tegen hard en ik vraag my af, waarom het bestuur zo hard nekkig volhoudt aan het eigen gelijk en daarmee de toekomst van twee mensen ondermijnt. Ik zou zeggen' dt het in het belang van de werkne mer èn werkgever is, om iets te doen aan arbeidsongeschiktheid. Daarom zou ik liever zien dat de partijen met elkaar geconfronteerd worden. Dan ontstaat er misschien enige helder heid in het conflict," aldus de arts. SCHIEDAM - Cafés mogen op Konin ginnedag en op Bevrijdingsdag langer open blijven. Op 30 april mogen ho recagelegenheden tot drie uur 's nachts open blyven en op 5 mei tot twee uur 's nachts. Tot een half uur voor sluitingstijd mag er gedanst en gemusiceerd wor den in cafés die daarvoor vergunning hebben. Cafés die voor beide feestda gen een muziek- of dansvergunning willen hebben kunnen deze aanvra gen bü de Gemeentesecretarie, afde ling Algemenen en Burgerzaken, 's- Gravelandseweg 567. Winkels zijn op 30 april gesloten en er mag die dag ook geen straathandel behalve in feestartikelen, gevoerd worden. SCHIEDAM - Het bestuur van de Pa tiënten Belangen Vereniging Schie dam (PBVS) is sinds de jaarvergade ring in april gewijzigd. Drie bestuurs leden maakten plaats voor de dames Grauwmeyer, Steens en Ouwens en de heren Broeke, Dieleman en Jeene. Het gedeeltelijk vernieuwde bestuur wil proberen nieuwe leden te werven, al was het alleen maar omdat de op komst op de jaarvergadering teleur stellend laag was. Geïnteresseerden kunnen zich gratis opgeven als lid. Zij ontvangen dan de Nieuwsbrief van de vereniging. Leden die deze brief overigens niet ontvangen, terwijl zjj er wel recht op hebben, kunnen bel len naar nummer 731517. Dat is ook het nummer dat mensen die iets wil len vragen over de gezondheidszorg kunnen bellen. SCHIEDAM Jeugdhaven Nieuw- land houdt op Koninginnedag een rommelmarkt om van de opbrengst in mei een clown te huren voor de kinderen. Van een uur tot vijf vijf uur 's mid dags kan iedereen komen snuffelen in de oude spullen. Wie daar niets vindt kan in ieder geval honger en dorst lessen by de overige kraampjes en om een uur naar een demonstratie volksdansen kijken. Voor kinderen zijn er mogelijkheden om te knutselen, Hiervoor wordt een bijdrage gevraagd. De markt wordt gehouden in Jeugdhaven Nieuwlandi aan de Albardastraat 65. SCHIEDAM De Werkgroep Jeugd werk Schiedam-Noord organiseert van 13 tot en met 20 augustus een zomerkamp voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar in het dorpje Escharen bij Den Bosch. Er kunnen hooguit veertig kinderen mee, zodat de inschrijving al is ge start. De kosten voor het kamp be dragen f.125,-, waarvan f.25,- bij de inschrijving betaald moet worden. Werkgroep Jeugdwerk is te vinden in de Blauwe Brug aan het Bachplein 590, telefoon 702207. SCHIEDAM - Dienstencentrum „De Woudhoek" aan het Heijermansplein 36 sluit vrijdag 29 april het seizoen met een avond vol verrassingen. De toegang is gratis voor iedereen en het programma begint om acht uur. Thema: 'Kijk op Binnenstad' ROTTERDAM - „Kijk op de Bin nenstad" op Binnenstadsdag. Een thema dat een veertiental amateur schilders wellicht hoofdbrekens zal bezorgen. Op de schuttingen van Havenloods/Zui den die opgesteld staan op het Stadhuisplein kunnen ze op 28 mei opnieuw hun creativiteit op botvieren. leuke prijzen beschikbaar zijn ge steld. Een deskundige jury, beoor deelt de werkstukken. Zij die aan het inmiddels tot een traditie uitgegroeid schilderevene ment van Havenloods/Zuiden wil len deelnemen, kunnen zich op geven door een briefkaart of brief te sturen naar de Havenloods, Postbus 1980, 3000 BZ Rotter dam of te bellen naar nummer 135085. 6e kampioenschap van Schiedam SCHIEDAM - De voetbalvereniging WK heeft bij de sportraad geprote steerd tegen het door de Margriethal gehanteerde tarievenbeleid. Omdat namelijk het toernooi om het zaal voetbalkampioenschap van Schiedam dat WK nu al voor de zesde maal or ganiseert, volgens de normen van de spothaldirectie buiten het seizoen valt, wordt niet het verenigings-, maar een hoger tarief in rekening ge bracht. Voor WK is dat een behoorlijke aanslag op de toch al krappe begro ting. Voorzitter Ruud Kooijmans: „Tijdens het seizoen kunnen we niet spelen, omdat de Margriethal dan door andere bezet wordt. Zo worden we gedwongen in mei te spe len, maar dan kost het ons wel meer geld." Dat het toernooi financieel toch weer rond kwam, is vooral te danken aan de sponsorbijdragen van Reisbureau De Beer en de Amro-Bank. „Maar de lasten worden ieder jaar hoger, ter wijl het daarentegen steeds moeilijker wordt om bedrijven te vinden, die bereid zijn een evenement te steunen" weet Kooijmans uit ervaring. Niette min mag het toernooi niet verdwij nen, zo meent hij, „gewoon, omdat het niet meer weg te denken is." Op dinsdag 3 mei wordt de eerste ronde gespeeld met de volgende wed strijden: HBSS-SVDPW, Olympus S- DRZ (19 uur), SSV-Ursus, Hermes DVS-SFC (19.35 uur), GAS-VVK, PPSC-GSS (20.10 uur), GTB-Schie- damse Boys, OACN Boys-Demos (20.45 uur), Schiedam-SPSV, DHS Excelsior '20 (21.20 uur), DCMR- FCN '66 en BFC-SVV (21.55 uur). FCN'66 verdedigt de vorig jaar ge wonnen Jan Bijloo-trofee. Andere voorronde-avonden zijn maandag 9 mei, maandag 16 mei en woensdag 18 mei. De finales zijn op vrijdag 27 hvalidensportver- brengst is Des ten SCHIEDAM De Invalidensportver- brengst is bestemd voor de Invaliden- eniging „De Ooievaars" houdt op sportvereniging, woensdag 4 mei een bingo-avond in 'Tot het prijzenpakket behoren onder Christelijk Sociale Belangen aan de meer dekbedden, mixers, kruimeldie- Lange Haven 73. Om zeven uur gaat ven, koffiezetapparaten, stoomstrijk- de zaal open en om acht uur begint ijzers, scheerapparaten en klokra- het spel. dio's. Wie een hoofdprijs wint kan Iedereen is welkom en elke kiezen uit een stofzuiger, een draag- deelnemer ontvangt een gratis bingo- bare televisie of een waardebon van kaart voor de extra ronde. De op- f.200,-. SCHIEDAM - De Stichting Lente- Vrijdag 29 april is er een minimarkt feest organiseert vanavond, donder- bij Lentefeest, die van tien uur dag 28 april, een bingo-avond. Om 's ochtends tot vier uur 'S middags zeven uur is iedereen welkom in het duurt. De opbrengst van alle Lente- Lentefeestpand aan de Broersvest feestactiviteiten is bestemd voor ge- 101. Om acht uur begint het spel, handicapten. bankstellen, slaapbanken enz Nergens zo n keus Uit voorraad Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-lZ.64.61 SCHIEDAM - De Korfbalclub „Suc- baan vormt daarvan wel het hoogte ces" houdt op Koninginnedag, zater- punt. dag 30 april, een rommelmarkt aan De Korfbalclub zal 's middags enige wedstrijden spelen om de rommel markt te verlevendigen. Vanaf tien uur 's ochtends is iedereen welkom. SCHIEDAM - De dag van de Ar beid, zondag 1 mei, biedt dit jaar aan de feestvierders een program ma dat varieert van zaagwedstry- den tot een El-Salvadormanifesta- tie. Om elf uur 's ochtends beginnen de zaagwedstrijden op het grasveld voor het pannekoekenhuis in het Beatrixpark. De „Rode Valken" houden in de gaten wie het eerst een boomstam door midden heeft. Om half een 's middags wordt de traditionele rode vlag gehesen op de Grote Markt. Daarna is er een gratis toegankelijke manifestatie in het Passage Theater. De kinde ren kunnen ongecompliceerd van Billie Turf genieten in de bios coopzaal; alle anderen kunnen de Nederlandse première van „Vast besloten te overwinnen", een do cumentaire over het verzet in El Salvador, meemaken. Na de voorstelling spreekt Harriet ten Have van het El-Salvadorco- mité Rotterdam over de situatie in Midden-Amerika. De Salvadori- aan Andres Espinoza zorgt voor muziek. Hans Kombrink Tweede-Kamerlid Hans Kombrink zal later op de middag het woord voeren over de bezuinigingsplan nen van de regering. Burgemeester John te Loo sluit de 1 meiviering door terug te blikken èn vooruit te zien. Tussendoor komt Karl Marx ook nog aan de orde.

De Havenloods | 1983 | | pagina 1