Vakbond pielt voor YfhgU M: <5»- ié-V' DE Q HAVENLOODS Agenda Schiedam ter meulen Schieland Ziekenhuis72 banen op de tocht 'Kinderspel' ter meulen woonmartt brienenoord ter meulen coupons vitrage... Netjes afgewerkte fanta siestore in 2 hoogtes, 150 en 180 cm. In wit. Nu coupons uit de prijsklasse van 6 en 7 gul den. Per meter aqp voor ysJO SCHIEDAM—De vakbond Abva/Kabo heeft er bij de directie en het bestuur van het Schieland-Ziekenhuis op aangedrongen zo snel mogelijk met een beleidsplan te komen, om de toekomst van het ziekenhuis in beeld te krijgen. Bij het Schieland-ziekenhuis dreigen 72 arbeidsplaatsen verloren te gaan als gevolg van verminderde bedbezetting. natuurlijk niets te verbeteren", legt vakbondsman De Jong uit. "Maar het kan ook zijn dat Schiedammers de voorkeur hebben voor bijvoorbeeld het Holyziekenhuis in Vlaardingen". De Jong heeft er daarom al bij de Volgens de Abva/Kabo is het aantal bedreigde arbeidsplaatsen de uit komst van een eenvoudig rekensom metje, waarin de inkomsten en de uitgaven van het ziekenhuis van elkaar afgetrokken zijn. De lagere bedbezetting leidt namelijk dit jaar directie en het bestuur van het Schie- direct tot verminderde inkomsten, land-Ziekenhuis voor gepleit een bij- omdat ziekenhuizen sinds maart van eenkomst met de Schiedamse huis- dit jaar met "budgetten" werken. De budgettering is gebaseerd op het aantal bedden dat in 1982 in gebruik was. De vakbond vindt echter zo'n reken- artsen te beleggen, om hen te vragen naar welke ziekenhuizen zij verwij zen in welke gevallen en waarom. Het beleidsplan dat het Schieland- Ziekenhuis zou kunnen opstellen sommetje tè eenvoudig, omdat het door dit soort gegevens te verzamelen Schieland-Ziekenhuis nog geen poging heeft gedaan de oorzaak van de slechtere bedbezetting te achter halen en dus ook nog geen toekomst plan kan ontwikkelen waarin volgens de Abva/Kabo ook nog op een andere manier hout kunnen snijden. Het Schieland-Ziekenhuis, dat is ontstaan uit fusie van het voor malige Nolet en Gemeenteziekenhuis, streefd wordt naar verbetering van kan financiële steun krijgen uit het die situatie. zogeheten "saneringsfonds". Dit is in het leven geroepen omdat fusies vaak in de beginperiode extra kosten met zich meenemen, omdat er met twee Huisartsen polsen "Mocht het zo zijn dat er minder lotaties gewerkt wordt en er veel mensen ziek zijn, prima, dan valt er "dubbel werk" wordt verricht. Wil het Schieland-Ziekenhuis evenwel aanspraak kunnen maken op een financiële injectie uit het sanerings fonds, dan zal er eerst een beleids plan moeten zijii. Verliezen Afgezien van de toekomst van het ziekenhuis vindt de vakbond ook dat er gestreefd moet worden naar behoud van zoveel mogelijk arbeids plaatsen. "Wellicht zijn er mensen die graag korter willen werken; dat kan plaatsen schelen. Er kan ook gedacht worden aan een soort "her schikking", door personeel over te plaatsen naar andere sectoren, waar nog vacatures open zijn", aldus De Jong. "Het ziekenhuis doet er ech ter wat lang over om met zo'n plan te komen. Dat kan erg vervelend uit pakken, want hoe langer je draait met verminderde inkomsten en gelijkblijvende uitgaven, hoe groter de verliezen worden. Ik heb wel ge merkt dat er goede wil bij het zieken- bestuur aanwezig is, maar ik vraag me af of het ook in staat is dit karwei te volbrengen", vult de vakbondsman bezorgd aan. De aandacht van de directie van het Schieland-Ziekenhuis gaat nu in de eerste plaats uit naar een plan dat de afvloeiing van maximaal 72 perso- neelsleden moet regelen. "Vermoe delijk wordt dat aantal geringer", hoopt algemeen directeur Sonneveld. "Onder meer door natuurlijk ver loop. We willen ook proberen of we toch niet wat meer arbeidsplaatsen kunnen behouden in verband met de fusie, die nog steeds aan de gang is". Een beleidsplan hoopt de directie binnen veertien dagen af te hebben, zodat er wat geld van het sanerings fonds gevraagd kan worden om de financiële consequenties van de fusie te kunnen dragen. Sonneveld meent echter dat geld uit het sanerings fonds de problemen die ontstaan zijn door de verminderde bedbezetting niet kan verzachten. Een gesprek met het bestuur van de Schiedamse huisartsenvereniging is waarschijnlijk ook op korte ter mijn te verwachten, omdat het Schie land-Ziekenhuis daar volgens Sonne veld al regelmatig eontact mee heeft. Biedt het Schieland-Ziekenhuis straks 72 personeelsleden minder werk? SCHIEDAM Het zit er weer op voor de kinderen van het Toonkunst Kinderkoor. Afgelopen zondag bracht het koor de musical "Geluks kinderen". Het ongekunstelde spel van de jeugdige akteurs, hun overgave en toewijding maakte het ook voor de volwassenen tot een leuke middag in het Passage Theater. Voor zover dat ouders en familiele den waren, zonder meer geslaagd; buitenstaanders die met hun kinde ren de opvoering meemaakten zullen wellicht iets kritischer zijn. De liedjes bijvoorbeeld konden wat betreft taal gebruik en melodie best wat eigen tijdser zijn. Na afloop van de voorstelling was er een slotwoord, waarin werd gezegd dat er wel talenten waren bij het kin derkoor. De zaal wist wel zeker dat de spreker ondermeer doelde op Wendie Torenvliet in haar creatie van bosduiveltje dat met wellust de boos aardige teksten uitsprak... De kinde ren die vorig jaar al leuk spel hadden laten zien, stelden ook nu niet teleur. Het Toonkunst-kinderkoor repeteert elke dinsdagavond in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen. Aanvang 18.30 uur. Opgave nieuwe leden bij mevrouw Van Stigt Thans, Lange Nieuwstraat 97, tel. 265517. Uitgave: De Havenloods, onderdeel van Wegener Huis-aan-Huisbladen, welke tweemaal per week (woensdag en donderdag) Huis-aan-Huis in Rotterdam en omgeving verschijnen met een wekelijkse totaal oplage van ruim 1,1 miljoen exemplaren verdeeld over 26 edities. HOOFDKANTOOR: Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam Tel. 010-135085 Postadres: De Havenloods Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam ADMINISTRATIE EN PERSONEELS ADVERTENTIES: Prins Hendrikkade 14 3071 KB Rotterdam Tel. 010-132170 KLEINE ADVERTENTIES (DUO'S): Tel. 010-132050 ALGEHELE LEIDING: P. Bakker Tel. 010-135085 privé 079-217857 CHEF REDACTIE: W. Schothorst J. Deijbel BIJKANTOOR: Hoogstraat 122 3131 BP Vlaardingen Tel. 010-346711 ADVERTENTIEVERKOOP: Th. J. Bravenboer, rayonleider Tel. 010-346711 privé: 010-353883 A. Holleman I.D.M. Ivo J. Sparla G.H. Adams (regionaal contactman) Tel. 010-135085 privé: 01891-3230 REDACTIE: Tel. 010-346711 M. Ames Correspondent ed. Schiedam: M. de Zwart privé: 010-736375 Correspondent ed. Maassluis: M. Doddema privé: 01899-11858 Sportcorrespondent G. Verver privé: 01899-17787 INZENDTERMIJN Advertenties: dinsdag 17.00 uur Kleine advertenties: dinsdag 17.00 uur Redaktie: dinsdag 16.00 uur BEZORGING: Interlanden/Spreigroep n tel. 010-132489 t zaterdag op in de Teerstoof met een muzikaal pro- STEDELIJK MUSEUM, Hoogstraat 112: „Getekend in Westerbork" en „Diezelfde plekken grond"; tekeningen van kampgevangenen uit Tweede Wereldoorlog, en foto's van kampen en huidige situaties. Van af woensdag 4 mei. Toegang gratis. Openingstijden: dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur, van 12.00 tot 12.30 uur alleen entreezaal open. Op zondagen van 12.30 tot 17.00 uur. SCHIELAND ZIEKENHUIS, Stadhouderslaan 98: edelsmeedwerk van Alfred Tempelman en zeefdrukken, etsen, foto's en plexiglas werk van Henk Berends. Toegang gratis. Openingstijden dagelijks van 9.00 tt 20.00 uur. BIBLIOTHEEK, Lange Haven 131: schilderijen en keramiek van Gerard Batelaan. Toegang gratis. Openingstijden gelijk aan uitleen bibliotheek. 'T KOETSHUYS, Lange Haven 78: aquarellen van Benjamin Royaards Tyromeubelen, keramiek, sieraden en grafiek. Toegang gratis. Ope ningstijden: dinsdag en vrijdag van 12.00 tot 18.00 uur; donderdag van 12.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur. BLAUWE BRUG; Bachplein 590: vrijdag 29 april om 16.00 uur ope ning tentoonstelling „Drie in een", werk van mevr. Troosten en Put Wachtendonk. Toegang gratis. THEATER TEERSTOOF, Nieuwstraat 12: vrijdag 29 april om 21.00 uur cabaret Sieto en Marijke Hoving. Toegang f.15,-; CJP/Pas 65 f.12,50. Zaterdag 30 april om 21.00 uur try-out Ramses Shaffy. Toegang f.12,50; CJP/Pas 65 f.10, MUZIEK DORPSKERK, Noordeinde: donderdag 28 april om 19.30 uur concert door het Arkkoor. Toegang gratis. PASSAGE THEATER, Passage: vrijdag 29 april om 20.15 uur Toon kunstkoor en Harmonie-orkest met werk uit o.a. The Sound of Music en My Fair Lady. Toegang f.6,-. PARKEERPLAATS, Boterstraat: zaterdag 30 april om 20.00 uur Muziektaptade, diverse verenigingen en majorettepelotons. Q.T! Zaterdag gesloten in verband met Schiepop. Zie elders in deze krant voor programma Schiepop. QUIBUS, Lange Haven 28: zondag 1 mei om 21.30 uur „Tiltteam band". Toegang gratis. Zondagmiddag om 14.00 uur Kindermiddag met clown. Toegang gratis. FILM FILMCLUB, Nieuwstraat 12: vrijdag 29 april om 21.30 uur „The Rose", Bette Midler als Janis Joplin. Toegang leden f.3,50; lidmaat schap inclusief toegang eerste film f.5,-. HAVENKERK, Lange Haven 70: vrijdag 29 april om 20.00 uur „The Yaers of the beast", bijbelse film, organisatie Maasbachstichting. Toe gang gratis. Ongelooflijke prijs! Linnen enkelbandsandalette voor nog géén 3 piek! Lekker makkelijk voor vrije tijd en va kantie. In rood, blauw of zwart. Maten 36 t/m 41. Nu slechts S TADSK RON I EK SCHIEDAM De eerste rails op de Broersvest zijn gelegd. Na zesenzeventig jaar komt de tram eindelijk terug op Schiedams breedste winkelstraat. Hoewel....eigenlijk is er geen vergelijk mogelijk tussen deze honderden mensen vervoerende sneltram en het oude paardeve- hikel dat tussen het Hooft en het Stationsplein heen en weer sukkel de. De Schiedamse Tramwegmaat schappij had een enkel spoortje aan laten leggen over de Singel, de Broersvest, de Gerrit Verboon- straat, de Lange Nieuwstraat en de Hoogstraat. Bij de Rotterdamse- dijk wachtte een jongen met een extra paard om de wagen de hol naar de Koemarkt op te krijgen. Mijn ome Arie heeft dit nuttige werk nog eens een paar jaar gedaan. "101" zeiden de Schiedammers als er gevraagd werd naar het passagiersaanbod op de lijn en dan bedoelden ze: 1 koetsier, 0 in het rijtuig en 1 conducteur op de treeplank: de paardetram was geen succes. De Schiedammers gingen liever lopen, ook als ze rijk genoeg waren om het plaat- sengeld te betalen, want openbaar vervoer was rond de eeuwwisseling een soort luxe voor de beter betaalden. Wie met acht gulden in de week moest rondkomen, kon niet zomaar een trammetje nemen. Maar de houding van de midden stand tegenover de tram was an ders dan nu. Wordt hij nu gehaat en gevreesd, uitgemaakt voor weer zo'n idee van die socialisten, rond de eeuwwisseling haalde men dit nieuwe vervoermiddel met gejuich in. Nu zou Schiedam opgestoten worden in de vaart der volkeren. De verbinding tussen Station en Hooft - de twee vertrekpunten van de stad - zou nieuwe welvaart brengen. Met de paardetram was de oude stad definitief binnenge treden in de nieuwe tijd. Meneer Vürtheim, directeur van de Schie damse Tramwegmaatschappij stel de nog grootsere ontwikkelingen in het vooruitzicht: hij verplichtte zich tot een lijn naar de Koren beurs en wie weet misschien kon die op den duur wel doorgetrok ken worden naar Vlaardingen Naarmate dit voorstel irreëler werd maakte Vürtheim schittte- render plannen. Hij droomde zelfs van een elektrische, een "electrische" tram naar Vlaardin gen. En daar is dan weer de overeen komst met vandaag de dag. Want ook nu wordt Schiedam geen tramverbinding met Vlaardingen gegund. De westburen wilden wèl een echte metro, maar niet zo'n ordinaire tram. Vandaar dat de rails zich niet verder uit zullen strekken dan tot diep in de Woud- Hoek. In 1917 is de paardetram verdwe nen: de haver werd te duur in verhouding tot de opbrengst. En weldra werd het plaatselijk ver voer overgenomen door autobus jes. Nu komt de tram weer terug in de stad zelf. Hij blijft niet beperkt tot de vluchtige beroering die lijn 4 en lijn 8 tot noch toe slechts vergund werd met die keer- lus op de Koemarkt. Het net dringt echt door tot in de stad. Weer een oude droom, heel anders waar geworden dan was gedacht. Han van der Horst interieur sam Het meeneemmeubelsysteem met zeer veel accessoires èn per onderdeel verkrijgbaar. Het systeem is overal in huis toe te passen. Het hout is blank en onbewerkt, u kunt het blank lakken of kleuren of beitsen. Kom zelf kijken, een folder ligt voor u gereed. Rotterdam, IJsselmondselaan 175, telefoon 010-507444 Best, Eindhovenseweg 32, telefoon 04998-71884 SCHIEDAM - In Clubhuis-Zuid wordt op vrijdag 29 april de laatste ruil beurs van dit seizoen gehouden. Ver zamelaars kunnen vanaf zeven uur 's avonds terecht aan de Dwarsstraat 42. De entree kost een gulden. Herenankiets. In alle modekleuren van deze zomer. Van 70/30% polyacryl/ polyamide. Passend voor de maten 39 t/m 43. van 4,95 voor zomersokjes. Fijne sokken in kinder- en da- mesmaten. Goede kwaliteit 70/30% wol/polyamide. In di verse kleuren. Maten 20/22, 23/26, 27/30, 31/34, 35/38, 39/42. van 5,95 voor Rouwverwerking Vanuit de Kruisvereniging werd het idee geboren om in navolging van andere gemeenten een werk groep samen te stellen die ten doel heeft de rouwende partner indivi dueel te begeleiden. De leden van de werkgroep zijn vrijwilligsters en hebben zelf hun partner verloren en hebben daar door inzicht in het verdriet en rouwproces van de achterblijvende. Wij willen trachten door middel van gesprekken u wat moed in te spreken. Het rouwproces is een diep en pijnlijk proces en het is begrijpe lijk dat velen er voor wegvluchten. Globaal genomen staat er een goed jaar voor het emotionele doorwerken van een rouwproces. Iedere dag in het eerste jaar is im mers voor het eerst zonder de an der! De periode van verlies verwer king rein tegratie) van genezen van de wonde, kan vele jaren duren. Het innerlijke rouwen, het rouwproces is in fasen verdeeld: EEN de fase van verdoving, waar bij het feit van het verlies gedeel telijk wordt ontkend. TWEE de fase van het verlangen, waarbij de poging van het verlore ne terug te vinden overheerst. Hier wordt eerder het permanente van het feit ontkend dan het feit zelf. DRIE de fase van desorganisatie en wanhoop waarbij zowel het feit als de permanentie worden geac cepteerd en pogingen het verlo rene terug te vinden worden ge staakt. VIER de fase van reorganisatie van het gedrag. Het is belangrijk deze emotionele fasen te onderkennen. Samen kun nen we u helpen uw weg te vinden. Of alleen maar luisteren naar u..... Het is de bedoeling dat de groep vrijwilligsters voorlopig in Schie- dam-Noord werkzaam zal zijn. De leden van de werkgroep die op uw uitnodiging u willen bezoeken zijn bereikbaar tijdens het telefo nisch spreekuur op maandagoch tend tussen 10 en 12 uur en woensdagmiddag tussen 2 en 4 uur op telefoon 739462. Vanaf 1 mei kunt u ons bellen. De leden van de werkgroep.

De Havenloods | 1983 | | pagina 3