DE (ID HAVENLOODS Dierenbescherming wast handen in onschuld I i i.Ji 2975 STUNT Werken aan een schoon Schiedam Ongenode gasten WF repareert Bulgaarse schepen 'Schandelijke vertoning' Bingo bij de Ooievaars w M 96^ üS w'f ■HHHBIHHI Papier op Rijksweg Schiedamse baby's in zak en as .VRIJDAG ZATERDAG VOOR0S Meer dan vijfduizend werk lozen ZATERDAG VOORDEEL VRIJDAG ZATFRDAR VOORDEEL 65. HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM I editie P SCHIEDAM DONDERDAG 5 MEI 1983 32e JAARGANG NO. 18 Zie verder 2e katern pag. 386 en 387 SCHIEDAM-De Openbare Nuts bedrijven in Schiedam lanceren dit jaar voor de vierde keer de actie "Schoon Schiedam". De gemeen telijke bedrijven willen met schoon schip maken. Zo heeft de gemeentelijke Plant soenendienst alle plantsoenen uit geharkt. Al het vuil is door zo'n zestig medewerkers weggehaald. Ondanks de vele schoonmaak- activiteiten ziet de gemeente de hoeveelheid vuil en afval op straat en in de plantsoenen flink groei- Tussen het gemeentelijk groen zijn Of de brandnetel op deze parkbank met de actie "Schoon Scheidam "moet ,mi.verschmende wijken hondetoi- verdwifnen, is onduidelijk. On/cruidbestrijding? door de gemeente een "trainings folder" opgesteld. Deze folder is bjj afdeling Voorlichting en bij de Openbare Nutsbedrijven af te halen. Verder zijn er stickers verspreid, die het vandalisme moeten tegen gaan. De plakker heeft als tekst meegekregen: "Dit is Gemeente- eigendom. Het is ook uw bezit. Ga er voorzichtig mee om". Schiedam hoopt met de sticker het bedrag van enkele tonnen schade vernielingen, in te perken. De gemeente overweegt om aan de oostzijde van de 's-Gravelandse- industriepolder een aantal hecta ren bos aan te leggen. Dit in de buurt van de jachthaven, zodat er een soort "recreatiestrook" ont staat. De Schiedamse werkgroep "School en Natuur" heeft in samenwerking met de gemeente een lesfolder gemaakt. Deze "les brief" zal op lagere scholen wor den besproken. In de folder staat hoe het proces van kringloop werkt en in elkaar zit. En onge veer 35 klassen gaan dit jaar in het kader van "milieu-onderwijs" een dagje bjj de Openbare Nutsbedrij ven rondsnuffelen. Ook maken lagere scholen hun naaste omgeving schoon. Scholie ren van de Albert Magnusschool geven deze week een gedeelte van de Parkweg en hun schoolplein een stevige opknapbeurt. Op dins dag 10 mei proberen de lagere scholen aan het Bachplein, de marktplaats een schoon tintje te geven. slaapbankstellen. enorme sortering. 80 modellen uit voor raad te leveren. Vr. folder. Fabriekitoonzalen Industrie gebouw. Goudseslnqel 66. R'dam. Tel. 010-13.80.18 DRANKEN SERVICE]^ Coebergh Bessen Jenever |Agg liter \£*u zie pagina 390 VOOR NOG VEEL MEER LEKKERE AANBIEDINGEN SCHIEDAM Een 37-jarige Schie dammer kreeg vrijdagochtend om zeven uur in zijn woning aan het Laagland een flinke verrassing. Toen de Schiedammer uit zjjn bed kwam en zijn huiskamer binnenliep trof hjj twee slapende mannen aan. Toen de twee mannen de Schiedammer signa leerden, kozen ze snel het hazepad. De twee „illegale" slapers hadden een aantal kasten doorzocht en zich te goed gedaan aan fruit en een fles je never. De „hotelgasten" hebben ver der niets van hun gading kunnen den. SCHIEDAM - Wilton-Feyenoord Wilton-Feyenoord nam onlangs al lieeft voorlopig voor twee maanden een Bulgaarse hektrawler onder han- werk. De Schiedamse werd gaat Bul- den. Een zusterschop van de hek- gaarse vissersschepen opkalefateren, trawler ondergaat nu een grondige Tot nu toe werden alleen schepen behandeling. Er bestaat nog een kans van de Scheveningse vissersvloot op- op een opdracht voor een derde schip geknapt. van de Bulgaarse vissersvloot. Het Bulgaarse visserijmoederschip Volgens Wilton-Feyenoord zjjn de „Kiteh" zal een grote beurt onder- Bulgaren na het zien van de repara- gaan. De hoofdmotoren zullen wor- ties aan de Scheveningse vissersboten dn vernieuwd en de isolatie van. het voor het Schiedamse bedrijf overstag visdiepvriesschip wordt vervangen. gegaan. r- SCHIEDAM - De Invalidensportver- eniging „De Ooievaars" organiseert woensdagavond 11 mei weer een bingo-avond. Vanaf zeven uur zijn de deuren van de grote zaal van Christe lijke Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 voor bingoliefhebbers ge opend. Om acht uur begint het spel. Elke deelnemer ontvangt een gratis bingokaart voor de extra speelronde. De opbrengst van het avondje bingo spelen is voor de Invalidensportvere- niging. Het prijzenpakket loopt uit een van een kruimeldief tot een draagbaar televisietoestel. Eerste gevelsteen clubgebouw GSS SCHIEDAM Langzaamaan krijgt het clubgebouw van de voetbalvereni ging GSS dan toch gestalte. Dat leidt op zaterdag 7 mei tot het leggen van de eerste gevelsteen. Dat wordt om 13 uur gedaan door Marjan Oosthof. Zij is de dochter van een lid van de bouwcommissie en opende een vijftiental jaar geleden ook al het eerste houten clubgebouw van GSS op het destijds met „Schie dam" gedeelde complex. SCHIEDAM In dierenasiel de Hargahoeve vinden geen onfrisse praktijken plaats. Het bestuur van de Schiedamse afdeling Dierenbescher ming probeerde dit eergisteren in een stormachtige ledenvergadering duide lijk te maken. De kritiek die het be stuur kreeg te slikken van twee ex- beheerders van de Hargahoeve werd weggewuifd. De manier waarop dit gebeurde vond Riet Banen van de Stichting Ombudsbeest bescha mend". In de 62ste aflevering var. de Schie damse afdelingsvergadering probeer de het bestuur alle beschuldigingen aan haar adres om te buigen in be schuldigingen aan de ex-beheerders JÉLA":j t.i stichting het Ombudsbeest. In een drie kwartier durend commentaar omschreef voorzitter J.A.van Eek de beschuldigingen als "pure laster en beledigingen". Tijdens dit commen taar werd door de voorzitter respons vanuit de zaal onmogelijk gemaakt. De twee ex-beheerders konden het woord niet krijgen. Ook leden van de Dierenbescherming buiten Schiedam mochten niets zeggen. Wim Hasling- huis, ex-beheerder van de Hargahoeve en door het bestuur in 1982 ontsla gen en geroyeerd als lid van de Die renbescherming Schiedam, kreeg geen gelegenheid zijn beschuldigingen dat de Hargahoeve dieronvriendelijk is, er dagelijks dieren worden afge maakt en het bestuur slordig met op brengsten van collecten omspringt, duidelijk te maken. Als niet-lid mocht hij bolgens het bestuur niets zeggen. Nadat Van Eek zijn zegje had gedaan werd door de leden gestemd over de juistheid van het royement van Has- linghuis. Stemming De stemmingsuitslag bleek in het voordeel van het bestuur uit te val len. Van de 54 uitgebrachte stemmen waren er 36 voor het royeren van Haslinghuis, omdat deze volgens het bestuur de Schiedamse afdeling in haar goede naam had geschaad. Na de stemming werd overigens duidelijk dat veel aanwezigen niet mochten meestemmen. Een tiental vrouwen was zelfs van stemming uitgesloten mm m omdat het lidmaatschap op naam van de echtgenoot stond. Het bestuur stond daarom geen "stemtrucs" uit de zaal toe. Haslinghuis was enkele weken gele den te zien bij "Sonja op vrijdag" waar hij de Schiedamse wantoestan den toelichtte. Zo worden er volgens de ex-beheerder dagelijks dieren in de Hargahoeve afgemaakt. De dieren in de Hargahoeve hebben nauwelijks fatsoenlijke was- en speelruimte en bovendien is er geen quarantaine- ruimte. Riet Banen van de stichting Om budsbeest, legt de beschuldiging van het bestuur "een kruistocht tegen de dierenbescherming te voeren" naast zich neer: "Wij willen de dierenbe scherming niet onderuit halen. We bestrijden alleen het wanbeleid. Daar- Nonsens De vakbekwaamheid van Haslinghuis stond tijdens de vergadering op losse schroeven. Volgens het bestuur had Haslinghuis geen enkele kennis van zaken toen hij in '79 bij De Harga hoeve in dienst kwam. De kennis van de ex-beheerder woog daarom vol gens haar niet op tegen de twintig jaar ervaring van het bestuur met het dierenbeschermingswerk. Hasling huis: Nonsens. Er zijn met de sollici tatie absoluut geen eisen gesteld. Bo vendien heb ik onlangs het eerste officiële vakbekwaamheidsdiploma voor asiel- en pensionhouders ge haald". Wim Haslinghuis zal tegen het Schiedamse bestuur stappen ondernemen: "Ik teken direct beroep aan bij het landelijke hoofdbestuur van de Dierenbescherming. Deze ver gadering was een schandelijke verto ning. Een staaltje dictatuur. Het be stuur doet alles met laster af, maar als mijn kritiek laster zou zijn, waren ze allang naar de rechter gestapt". Riet Banen, van Ombudsbeest, heefl alle vertrouwen in de nieuwe beheer ster van De Hargahoeve: "Clementine Biekman zorgt prima voor dieren. Wanneer er misstanden zijn is zjj de eerste die dat van de daken af- schreeuwt. Bovendien zal het Schie damse bestuur zich door de negatieve publiciteit niet veel meer kunnen per MEDEDELING De donderdag-editie van De Ha venloods verschijnt niet op 12 mei (Hemelvaartsdag) maar op vrijdag 13 mei. De directie. MERBAU zweeds lamel u79.-m2 SCHIEDAM- Een containervrachtwa gen met aanhanger verloor vrijdag morgen zijn lading op Rijksweg 20 in Schiedam. Rijkswaterstaat heeft in samenwerking met de Schiedamse politie een paar uur nodig gehad om de snelweg te bevrijdden van tonnen papier die de vrachtwagen had verlo ren. Het ging hierom een Duitse vrachtauto die werd bestuurd door een chauffeur uit Venlo. SCHIEDAM De babyspullen- winkel „De Ooievaar" aan de Hoogstraat in Schiedam is zater dagochtend in vlammen opgegaan. Met zwaar materieel en met dertig man heeft de brandweer niet kun nen voorkomen dat het pand een prooi werd van het vuur. Verschil lende brandweerlieden raakten door de rookontwikkeling onwel. Een brandweerman werd in het Schielandziekenhuis opgenomen. Twee agenten van de Schiedamse politie ontdekten om half vier een binnenbrandje in het pand De Ooievaar. Toen de brandweer arri veerde, stond de winkel al in lich terlaaie. Het enige dat de brand weer kon doen, was voorkomen dat het vuur zich naar andere hui zenblokken in de Hoogstraat uit breidde. Na enkele uren blussen was het „vuurbesmettingsgevaar" geweken. In De Ooievaar was tijdens de brand niemand thuis. Een bewo ner die achter de babywinkel woonde, werd door de brandweer van zijn bed gelicht. De hele inboedel van De Ooievaar ging in vlammen op. Er ontstond bovendien nog een aanzienlijke roet- en rookschade. Aan het aansteken van het vuur hoeft volgens de politie en de brandweer niet te worden ge dacht. De vermoedelijke oorzaak van de fikse brand, is een branden de gashaard aan de achterkant van het pand. *Het uitgebrande pand. 3-Spots plafonnière Metalen uitvoering. Verstelbare spots met anti-reflexring. Voor 40W reflektor- gloeilampen. Div. kleuren-59rr5~ Becker Hach Foto-wissellijsten Randloze lijsten met anti-reflekterend glas. Voor 'n mooie vergro ting, prent of ets. Keuze uit 12 formaten, cm.: 50 x 70-37^0 33.50 40x50 22r56-20.- 30x4016,60-14.75 24x30 -9,76 8.75 21x30 -JLBfr 7.75 20x25 -T55- 7.- 18x24 6.50 13x18 sm RUILEN- „De Blauwe Brug" houdt don derdagavond 19 mei haar laatste ruilbeurs De ruilbeurs begint om 19.00 uur. Belang stellenden kunnen vanaf dat tijdstip hun spulletjes ruilen in het pand op Bachplein SCHIEDAM - Schiedam telt nu meer dan vijfduizend werklozen. In het eerste kwartaal van 1983 is de werkloosheid, vergeleken met maart vorig jaar, met tien procent gestegen. In totaal krijgen nu 5278 Schiedam mers een uitkering. De Gemeentelijke Sociale Dienst heeft door dq veranderingen in de socale zekereid en de vele nieuwe aanvragen voor een uitkering een „roerig" kwartaal achter de rug. Door de late behandeling van diverse wetswijzigingen in de Tweede Kamer kon de GSD in Schiedam nauwelijks op adem komen. e Wis, Royale lichtgewicht shopper op wieltjes Ideale, klein opvouw bare nylon tas met verstelbare hand grepen en voorritsvak. 54x36x1-7 cm 2245- Memo-kubus met ballpoint Oók 'n leuke moeder dag kado-tip! Met ca 1000 vel wit notitie papier en ballpoint.»/^ Komfortabele tuinfauteuils 4 Standen verstelbaar en inklapbaar. Keus uit wit of bruin frame, kompleet met 4 cm dik kussen in streep- of bloemdessin. Baden-Baden of San-Sebastian met rug/voetensteunverstelling San-Marino (zonder voetensteun) Moederdag slagroomtaart Lekkere, luchtige patisserie uit eigen banketbak kerij. Goed voor zo'n 10 gulle nunten over- ieerlijk gebak. Ca. 800 gram 10/75- ook geldig op de plaatselijke koopavond VROOM DREESMANN I

De Havenloods | 1983 | | pagina 1