DE 0 HAVENLOODS Gemeentes willen dienst opheffen 'DE SHOW IS OVER...' 23?5 Hond bijt postbode Druk jaar in Schiedams vogelasiel 'Vergadering Hargahoeve democratisch verlopen' CarldémTg TENTENSHOW Orgelklanken ter meulen Bakstenenleed I r/M liriMII VRIJDAG 13 MEI 19R3 0^^ HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM VRIJDAG 13 MEI 1983 32e JAARGANG NO. 19 Dierenasiel Hargahoeve in alle rust. SCHIEDAM - Het hoofdbestuur van de landelijke Dierenbescher ming is tevreden over het verloop van de roerige afdelingsvergade- ring van het Schiedamse bestuur, vorige week. Directeur Vuylsteke van de landelijke Dierenbescher ming vindt dat het omstreden Schiedamse bestuur op een „de- moceatische manier" aan haar leden verantwoording heeft af gelegd. Voor de voorzitter is ver der de kous af. Vuylsteke: „Er is geen motie van wantrouwen inge diend". Ondanks een eerdere publicatie in De Havenloods, waarin een lande lijk bestuurslid beloofde in de ver gadering het Schiedamse bestuur over de Hargahoeve aan de tand te voelen, is dit niet gebeurd. De di recteur van de Dierenbescher ming: „Ik neem uitspraken door een ander gedaan, niet voor mijn rekening". Leden van het landelijke bestuur waren volgens Vuylsteke op ver zoek van de Schiedamse afdeling naar de vergadering gekomen. In de bijeenkomst is dan ook door de landelijke bestuursleden de mond niet open gedaan. De direc teur: „Als het duidelijk is dat er iets mis is in de Hargahoeve dan zullen we daar nog met de Schie damse afdeling over praten". Het landelijke bestuur gaat wel met het Schiedamse bestuur om de tafel zitten. Dit gebeurt echter op uitnodiging van de Schiedamse afdeling zelf. Deze gang van zaken is volgens Vuylsteke „zoals het hoort". C.D. Buitensport De enige ECHTE in ROTTERDAM! (140 m2) is klaar. Kom langs of bel even voor onze zoiïierfolder met het complete tentenprogramma. ORLT>ÉtJ?G SCHIEDAM - De illegale zendinstal latie en studio in een pand aan de Hoogstraat in Schiedam is afgelopen zondag door de politie in beslag ge nomen. De eigenaar, een 37-jarige Vlaardinger kreeg een proces verbaal aan zijn broek. De politie trof bij de piraat een sterke en uitgebreide zend- installatie aan, met alle erop en eraan. SCHIEDAM - Een bijtende herders hond maakte zaterdagmorgen de Brielsestraat in Schiedam onveilig. Om half acht vergreep de hond zich aan een Schiedams wandelend echt paar. Na een medische behandeling van de GGD op het hoofdbureau van politie kon het echtpaar huiswaarts keren. Een half uur later was het weer raak. Een Schiedamse postbode was nu het slachtoffer. Met een fikse been won belandde de PTT-man in het Schie- landziekenhuis. Na een aantal hech tingen mocht ook hij naar huis. De herdershond werd ondanks een waarschuwing van de politie na het vergrijp op het echtpaar niet door de Schiedamse G.B. binnengehouden. Het gevolg kon de Schiedamse post bode merken. Bij het bezoek van de politie aan de woning van de Schie damse, bleek de eigenaresse en haar hond niet in het huis aanwezig. De Haagse organist en De organist zal uit het orgel klan- drngent Richard Ram zal dinsdag 17 ken van Frescobaldi, Scheidemann en S^hipHam01?! V1" n^ï.0tÜ d m J S- Bach toveren- Het concert begint Schiedam bespelen. Richard Ram is om 20.15 uur. De toegang is vijf Vj c 'e^am «een onbekende; hij gulden. Met een CJP-kaart of 65-plus dirigeert het mannenkoor „Orpheus bewijs f. 1,50. wandmeubelen. bankstellen, slaapbanken Nergens zo n keus Uit voorraad leveren. Fabrlekstoonzalen Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 Makkelijker kan niet! Een Kant en Klaar gordijn "Ka- rina" van 100% viscose voor een spotprijsje. Kompleet met hakenband en keurig afge- zoomd. In bruin, blauw of groen. 120 x 220^ cm (bxh)_ Slechts 240 x 220 cm voor 46,50 120 x 260 cm voor 25,90 240 x 260 cm voor 51 ,f WATERWEG-NOORD - De behan deling van kinderen op de kleuter- en lagere scholen door een school-tand- arts staat in deze regio op losse schroeven. De gemeentes Schiedam, Vlaardingen en Maassluis willen hun handen van de schooltandverzorging aftrekken. In een brief aan de Stich ting „Jeugdtandzorg Nieuwe-Water- weg" stellen de gemeentes en het Intergemeentelijk Overlegorgaan Volksgezondheid, voor, de school- tandarts af te schaffen. Tijdens een bestuursvergadering op 2 juni moet de stichting overwegen zichzelf op te heffen. Met de schooltandartsbehan- deling zijn in totaal zevenduizend kinderen gemoeid. Volgens de tand arts van de stichting, A. Jongsma. wordt de jeugdtandzorg .serieus be dreigd". De financiële huishouding van de stichting is volgens de gemeentes niet meer gezond. De kosten per behan deld kind, zjjn de laatste jaren te snel gestegen. In 1982 kostte een kind de gemeentes 160 gulden. Drie jaar gele den was dat nog vijf tientjes minder. Bovendien loopt het aantal deelne mers dat zich door een schooltand- arts in de mond laat kijken, aanzien lijk terug. De schooltandartsendienst starte in '79 met 9600 kinderen. Nu is het aantal inmiddels afgeslankt tot zevenduizend. Verder vinden Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis dat er zich de laatste jaren „verse" huistandartsen in de re gio Waterweg-Noord hebben geves tigd. „Genoeg om die 7000 kinderen op te vangen", aldus de gemeentes. Gladjes De medewerkers van de stichting denken dat het overgangsproces van school-naar huistandarts niet zo glad jes zal verlopen. Drs. Jongsma: „Wjj werken in een ge organiseerd verband en trekken op die manier automatisch meer kinde ren naar ons toe. Opheffing van de stichting zal tot gevolg hebben dat veel kinderen geen hulp meer krij gen". Het kindertal bij de schooltandarts wordt voor een belangrijk deel be paald door kinderen van buitenlan ders. Van de schooltandarts maken meer buitenlandse kinderen gebruik dan van de huistandarts. Door de AFSLUITING - De Schiedamse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen sluit met toneel haar seizoen af. In zaal Irene aan de Lange Haven zal donderdagmiddag om 14.00 uur Nel Kars het solostuk 'Carré Vrouwen' opvoeren. SCHIEDAM - Een elfjarige Schie damse jongen liet zaterdag op een „gevoelige" manier zien, dat hij de werpkunst beheerste. Het Schiedam- mertje klom op het dak van een slooppand in de Kortlandstraat en gooide enkele daar buit gemaakte bakstenen naar beneden. De stenen troffen doel; twee andere Schiedam se jongens kregen de projectielen op hun hoofd. Een jongen is met een hersenschudding in het Schieland- ziekenhuis opgenomen. De andere kon na een behandeling van een fikse bloeduitstorting naar huis. Of deze tandartswagen de toekomst nog zal rijden is onzer. Misschien als tandartsen en de gemeentes worden deze kinderen de zogenaamde „risico groepen" genoemd. Volgens tandarts Jongsma zullen door een opheffing vele gebitten onverzorgd blijven, om dat het inititatief om naar de tand arts te gaan in de handen van de ouders wordt gelegd. Jongsma heeft weinig vertrouwen in de opvang van kinderen door de huistandartsen in de eigen buurt: „Bij de grote praktij ken, die al ruim in de klanten zitten, zal de doorstroming van kinderen problemen opleveren. Er zullen tand artsen zijn die kinderen zullen wei geren". Overlevingsplan De administrateur van de stichting, de heer A. den Blaauwen, gelooft dat de bezuinigingswoede van de gemeen ten toeslaat. Den Blaauwen heeft, met de rest van het personeel van de stichting een overlevingsplan voor de schooltandartsdienst op tafel gelegd. De administrateur heeft maart dit jaar een brief aan het stichtingsbe stuur geschreven, waarin het plan wordt ontvouwd. Hierin stelt het personeel voor de peuters bij de regio nale jeugdtandverzorging te betrek ken. Dit zal volgens Den Blaauwen een uitbreiding van 800 klanten ople veren. „Daarmee is het voortbestaan van de jeugdtandverzorging gewaar borgd, en de kosten zouden niet meer zo oplopen", aldus de admini strateur. Ondanks het overlevingsplan ver wacht Jongsma dat leden van het be stuur, niet zo gevoelig voor de argu menten tot behoud van de stichting zullen zyn: „Het standpunt van de zes bestuursleden van de gemeentes in het bestuur ligt al min of meer vast. Het intrekken van de tien pro cent bijdrage is voor de gemeentes vrij gemakkelijk. Wij komen namelijk niet met spandoeken de straat op". Liquidatie Een eventuele liquidatie van de jeugd tandverzorging heeft ook voor de stichting directe en ingrijpende gevol gen. Zo zullen vier tandartswagens moeten verdwijnen. Die kunnen vol gens den Blaauwen wel bij een kam- peerbedrijf terechtkomen. Verder be tekent het ontslag voor twaalf stich tingmedewerkers. Den Blaauwen: „Ik ben nu al nijver aan het solliciteren". De stichting is vorig jaar al begonnen met een bezuinigingsoperatie. Zo is al een part-time tandarts vertrokken. Voor twee andere tandartsen is ont- SCHIEDAM— Het Schiedamse vo gelasiel heeft vorig jaar 768 vogels in het onderkomen verzorgd. Het aantal vogelpatiënten week vorig jaar nauwelijks af van de hoeveel heid vogels in 1981. Het Vogel asiel had 't vooral druk met een den. Door de botulismegolf in de warme zomer van 1982 moesten meer eenden worden opgenomen. Dit blijkt uit het jaarverslag over 1982 van de Stichting Vogelasiel Schiedam. In de voormalige molen in het volkstuinencomplex Vijfhuizen aan de Schiedamsedijk is vorig jaar een wenteltrap in gebruik geno men. Het Vogelasiel zal nu kinde ren in de molen kunnen rondlei den. Het aantal binnengebrachte olie slachtoffers viel vorig jaar mee. Daar tegenover staat, dat na een oliemorsing in de 5e Petroleum haven, veel vogels zijn afgemaakt. Met de „olieramp" had een verblijf op het asiel of andere hulp voor de vogels geen zin meer. En kele honderden watervogels vielen aan de olie ten prooi. Niet alleen vogels vereerden het vogelasiel met een bezoek. Negen egels hebben enige tijd op het asiel vertoefd. Na een kort hotelbezoek konden de stekeldieren worden vrijgelaten. Ook de politie ging regelmatig in het vogelasiel een kijkje nemen. Bij de rondleiding kregen de nieu we leden van de Schiedamse poli tie allerlei verboden vangmiddelen te zien. De Stichting Vogelasiel Schiedam hielp vorig jaar de poli tie met het vangen van gewonde vogels. *Vogelredder G. v.d. Hoek met een (tijdelijke) bewoner van het asiel. Het gebitsverzorging van kinderen door deze schooltandarts staat op de tocht. slag aangezegd. Twee tandartswagens zijn een paar weken geleden al afge stoten. In het bestuur van Stichting Jeugd tandverzorging nemen zes gemeentes met een vertegenwoordiger deel. De zes gemeentes zijn: Schiedam, Schip luiden, Vlaardinge, Maassluis, Rozen burg en Maassluis. Verder zitten twee mensen van de ziekenfondsen in het bestuursorgaan. Vertegenwoordigers van de inderwijs en tandartsorganisa ties maken de Stichting compleet. Schiedam, Vlaardingen en Maassluis nemen het leeuwendeel van de zeven duizend deelnemende kinderen voor hun rekening. Huistandarts in Schiedam en bestuurs lid van de stichting is P.J. van der Burg. Hij is tegen de opheffing van de stichting: „Er worden door de jeugdtandverzorging veel goede din gen gedaan. Met een opheffing zullen er groepen kinderen zijn die niet, of minder naar de tandarts zullen gaan. Ik zal mijn tegenargumenten tijdens Volgens bestuurslid namens de open bare scholen H.J. Hemken is het de vraag of er minder kinderen naar een huistandarts zullen gaan: „We heb ben nog geen standpunt ingenomen De opheffingsplannen ken ik nog maar pas sinds kort. In ieder geval valt met een opheffing de organisatie mogelijkheid van de gebitsverzorging van schoolgaande kinderen weg". Een toast op de afloop Het karakter en het uiterlijk van Alexis naast elkaar: Maria Teeuwe (links) en Henny van Dongen. Alexis-verkiezing Havenloods/Zuiden ROTTERDAM Een uiterst des kundige jury onder voorzitter schap van acteur en televisie-ex pert Hans Boskamp stond afgelo pen dinsdag voor de moeilijke taak om de Rotterdamse Jean „Alexis" Collins té kiezen uit elf kandidaten. De populaire actrice uit de televi sie-serie „Dynasty" bleek echter zo'n gecompliceerde persoonlijk heid dat de eerste plaats uiteinde lijk gedeeld moest worden tussen Henny van Dongen (zij leek wat uiterlijk betreft het meest op Joan) en Maria Teeuwe (zij kwam qua karakter het dichtst in de buurt). Beide dames krijgen de kans een droomweekeinde te be leven in het Amsterdamse Mariott Hotel. Tweede werd Catharina Smit, die daarmee een half jaar gratis bioscoopbezoek in de wacht sleepte. De verkiezing, een initiatief van Het Zuiden/De Havenloods en de filmmaatschappij Columbia Pictu res, greep plaats in een afgeladen nachtclub Tiara, te vinden in de Van Oldenbarnevelthof. Volgens presentator Martin Anders van Ve ronica, die het geheel met rappe tong aaneen wist te praten, is dit établissement bü uitstek geschikt voor dergelijke evenementen. Dat bleek ook toen na verloop van tijd duidelijk werd dat twee prominen te jury-leden het die avond niet meer zouden „maken", in verband met artistieke werkzaamheden el ders. Uit het publiek kon zonder moeite een greep gedaan worden, en twee min-of-meer bekende Rotterdammers; Feyenoordwer- zorger Gerard Meijer en zanger Wim Koopmans, werden bereid gevonden plaats te nemen op de jury-bank. Naast zich vonden zij verder Tom Smitsloo (Columbia), Loes Verton (Havenloods) en Ruud Jonkers (Zuiden). Presentator Martin had voor de dames drie opdrachten in petto; een interviewtje, het „droog acte ren" in een stukje „Dynasty" en een zogenaamde vrije oefening. Bij deze laatste vuurproef ging het erom het aan te leggen met tot ieders stomme verbazing in groten getale aanwezige jongelingen onder de 16". Martin had ziin huiswerk goed gedaan, want zulks is het thema van de film „Home work", die onlangs in premiere ging, en waarin onze Joan de hoofdrol speelt. De elf, na grondige voorselectie overgebleven kandidaten hadden erg hun best gedaan om „Alexis" wat betreft raffinement, zowel in uiterlijk als in karakter naar de kroon te steken. Een aantal dames had getracht het befaamde ingezogen-wangen-ef fect" na te bootsen met diverse cosmetica, hetgeen bij het fijntjes glimlachen a la Alexis problemen opleverde in verband met drei gend craquelé. Eén en ander bleef toch nog in tact tot na de prijsuitreiking door Hans Boskamp, waarna een wel zéér „bitchy" kandidate nog voor enige opschudding zorgde, gebelgd als zij was over het feit dat zjj niet in de prijzen was gevallen. Dat niet alle dames „in het echt" zo bits zijn als Alexis in Dynasty bleek trouwens uit een toevallig opgevangen verzuchting: „De show is over, morgen moet ik weer stofzuigen."

De Havenloods | 1983 | | pagina 1