©- Vlcwrdingse vrouw vecht beslissingen artsen aan n t 1 A DE ATARI ATARI SPELCOMPUTER 399. 99. DE Q HAVENLOODS Agenda Schiedam termeulen 'Mijn leven is verziekt' termeulen Koemarkt termeulen mmm UMAfciMjlfei^jTTOsna Moderne meisjes... moeten deze wijde piraten- broek zeker in hun garderobe hebben. Met bandplooi en steekzakken. 100% katoen kwaliteit. In wit of mintgroen. Maten 146 t/m 176. Ongeloof lijk laag geprijsd. Van 29,50 voor Kamperen met christelijke jeugd SCHIEDAM - De Christelijke Jonge ren Verbond-afdeling Schiedam gaat van de zomer weer voor de 36ste keer in tenten bivakkeren. De zomer kampen van de C.J.V. zijn in het ei gen vakantiecentrum te Leusden. In de uitgestrektte bossen tussen Amersfoort en Doorn worden drie kampen gehouden. Er is een kinder- jHtmp voor zeven tot en met negen jaar oude kinderen. Een middenkamp voor de categorie tien- tot en met twaalfjarigen. Het tienerkamp is voor dertien, veertien en vijftienjarigen. Alle drie de groepen houden zomer kampen van 13 tot en met 20 augus tus. De kosten zjjn f.147,50. Ieder tweede kind uit een gezin betaalt twee tientjes minder. Niet alleen C.J.V.-leden kunnen in de christelijke zomerkampen terecht. Ook niet leden zjjn welkom. Uitgave: De Havenloods, onderdeel vi Wegener Huis-aan-Huisbladen, welke tweemaal per week (woensdag en donderdag) Huis-aan-Huis in Rotterdam en omgeving verschijnen met een wekelijkse totaal oplage van ruim 1,1 miljoen exemplaren verdeelc over 26 edities. HOOFDKANTOOR: Westblaak 159 3012 KJ Rotterdam Tel. 010-135085 Postadres: De Havenloods Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam ADMINISTRATIE EN PERSONEELS ADVERTENTIES: Prins Hendrikkade 14 3071 KB Rotterdam Tel. 010-132170 KLEINE ADVERTENTIES (DUO'S) Tel. 010-132050 ALGEHELE LEIDING: P. Bakker Tel. 010-135085 privé 079-217857 CHEF REDACTIE: W. Schothorst J. Deijbel BIJKANTOOR: Hoogstraat 122 3131 BP Vlaardingen Tel. 010-346711 ADVERTENTIEVERKOOP: Th. J. Bravenboer, rayonleider Tel. 010-346711 privé: 010-353883 A. Holleman .D.M. Ivo J. Sparla Adams (regionaal contactman) Tel. 010-135085 privé: 01891-3230 REDACTIE: Tel. 010-346711 M. Ames Correspondent ed. Schiedam: M. de Zwart privé: 010-736375 Correspondent ed. Maassluis: M. Doddema privé: 01899-11858 Sportcorrespondent: G. Verver 01899-17787 INZENDTERMIJN: Advertenties: dinsdag 17.00 uur Kleine advertenties: dinsdag 17.00 uur Redaktie: dinsdag 16.00 uur BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Mocht u klachten hebben over de bezorging, gelieve u deze door te geven tel. 010-132489 WATERWEG NOORD- „Wat is er mis gegaan en wat is er met mijn ge zicht gebeurd?" Die vragen houden mevrouw Schönherr nu al jaren be zig. Zij voert een vertwijfelde strijd om te bewijzen dat haar medisch on recht is gedaan. „Geen sprake van" menen de artsen en specialisten die haar ooit hebben behandeld. „Wij hebben niets ver keerd gedaan." „De zaak is in onderzoek maar dui delijk is dat fouten zijn gemaakt", zegt de heer Boltendal, van de Alge mene Vereniging Patiëntenbelangen, die werd ingeschakeld door de Vlaar- Wat is er precies aan de hand? Daar voor moeten we vijf jaar terug in de tijd. De toen 31-jarige Joke Schön herr kreeg bobbeltjes in haar gezicht. Ze wendde zich tot haar huisarts die een receptje voor een creme uit schreef. Die creme hielp maar toen ze ermee stopte, kwamen de klachten terug. Joke Schönherr: „Ik werd daarop doorverwezen naar een huid specialist. Die kon niet precies vinden wat het was, maar hij wist me te ver tellen dat het een allergie was." Joke Schönherr kreeg wel te horen dat ze gewoon kon doorgaan met de creme (triacychlon) die haar was voorgeschreven door haar huisarts. Vijf jaar lang gebruikte ze triacych lon. Totdat de klachten weer toena men. Joke Schönherr: „De arts die ik toen raadpleegde vertelde dat ik nooit zo lang. had mogen doorgaan met die creme. Ik kreeg allerlei verschillende pillen en cremes om de schade aan mijn gezicht weer ongedaan te ma ken. En dat heb ik geweten, in één week tijd werd mijn huid geruiheerd. Van één van de cremes die me wer den voorgeschreven, kreeg ik enorme plekken op zijn huid. Die trokken wel weer weg. Ook kwamen er plooi en rondom mijn ogen. Een specialist gaf me een hele rits andere medicij nen waaronder tabletten Flagyl. Ik kreeg daarvan een heel opgezet ge zicht, m'n haar werd donkerder, en ook deden mijn borsten pijn. Nee, het ging niet erg goed". Slap Ook een tweede specialist die door Joke Schönherr werd geraadpleegd, kon haar geen goed doen. De medi cijnen die hij voorschreef, bezorgden haar volgens eigen zeggen een verslap te huid, rimpels, vocht onder huid „Het vervelende van de zaak", aldus Joke Schönherr", is dat ik voel dat mijn huid verziekt is. Alles voelt los ser. 's Morgens vroeg is, goed zicht baar wat al die troep heeft veroor zaakt. De artsen en specialisten die Een lust voor het oog! Een prachtige hagelwitte jac quard store van polyester kwaliteit. Hangt nog mooier door het loodband. 205 cm hoog. Per meter o van 12,95 voor 270 cm van 15,95 voor 8,95 GESLOTEN - De wijkpost Schiedam- Oost van de Stichting Raad voor het jaardenwerk is van maandag 16 mei en met 20 mei gesloten. De medewerkers zijn dan met vakantie. Het wekelijkse spreekuur vervalt. Vanaf dinsdag 24 mei kunnen de ouderen uit Schiedam-Oost weer bij de wijkpost aan de Lorentz- laan terecht. Een kleine greep uit het medicijnkastje van Schönherr. mij behandeld hebben, willen daar echter niets van weten". „Een Vlaardingse huidarts heeft me verzekerd dat Flagyl nooit voorge schreven had mogen worden. Hij vond het een regelrechte schande. Toen de recepten die hij had gegeven ook niet het gewenste resultaat ople verden, ben ik in paniek geraakt. Men heeft toen getracht het over een an dere boeg te gooien. Psychiaters, en psychologen moesten er aan te pas komen om me ervan te overtuigen dat ik niets aan mijn huid mankeerde. Ik zou het me allemaal in be telden." „Ik heb op de psychiatrische afdeling in het Schielandziekenhuis gelegen. Vanwege lichamelijke uitputting zei men tegen mij. En ondertussen bleef men maar medicijnen geven." Zwangerschap Anderhalf jaar geleden werd Joke Schönherr opgenomen in het zie kenhuis. „De artsen constateerden dat ik in verwachting was. Die zwan gerschap verliep niet goed en men heeft zelfs mijn baarmoeder wegge haald. Op mijn vraag of die situatie veroorzaakt kon zijn door hormoon crèmes heb ik nooit een duidelijk antwoord gekregen." Ach, eigenlijk heb ik nergens een echte verklaring voor gekregen. Maar ik zal achter de waarheid komen". De eerder genoemde Algemene Ver eniging Patiëntenbelangen hoopt eveneens achter de feiten te komen. Woordvoerder Boltendal. „We heb ben een brief geschreven aan het mi nisterie van volksgezondheid, afd. Chemie. Eigenlijk weten we het ant woord op de vragen die we in die brief hebben gesteld al, maar we vol gen de formele weg. Als er mogelijkheden zijn zullen we inderdaad een civiele procedure advi seren, ja. Het medisch tuchtcollege? Ach daar merk je toch niks van. Wij hebben daar weinig vertrouwen in". Volgens de heer Boltendal zijn er ve le zaken zoals die van Joke Schön herr. „Als je cijfers van 1 tot 10 mocht geven, kun je zeggen dat hier sprake is van een middelzwaar geval, zeg maar een 4 of 5. Het is echter be langrijk dat zulke gevallen boven wa ter komen. Uit een onderzoek dat ik heb gelezen werd gewag gemaakt van het feit dat 30 pet van de artsen niet (goed) functioneert. Op eventuele kritiek reageren zij zeer hautain en autoritair". Geconfronteerd met deze woorden zegt dr. Slagter, voormalig huisarts van Joke Schönherr: „Als ik iets ver keerds heb gedaan, wil ik dat best toegeven. Ik heb in het geval van me vrouw Schönherr mijn uiterste best gedaan en daarna houdt het op. Haar huidproblemen zijn voorbij, ze blijft echter gefixeerd op haar klachten". Ook dr. Schuller, dermatoloog in het Schielandziekenhuis wil niets weten van eventuele fouten. „Uiterlijk is niets meer zichtbaar. Misschien is mevrouw Schönherr wel ziek, maar dat heeft dan niets met haar huid te maken". Joke Schönherr tot slot: „Een huid- arts uit het Academisch ziekenhuis in Leiden heeft in aanwezigheid van mijn man gezegd dat mijn huid wel degelijk is aangetast door alle medicijnen. En nog iets, jarenlang heeft men mij behandeld voor een al lergie, nu zegt men ineens dat het geen allergie is". Hoe valt dat te rij men?" STADSKRONIEK- SCHIEDAM De gemeente heeft al plannen klaar. Het is de bedoeling, dat de Koe markt straks een wandelplein wordt. Een steenvlakte bedoelen zij. Dat zagen ze achter hun tekentafels op het Stadskantoor ook wel in en daarom bedachten ze iets om het plein te verlevendigen. Een kiosk! Een bloemenstalletje! De Schiedamse verbeelding aan de macht! De Koemarkt is ondanks alles nog steeds Schiedams belangrijkste toe gangspoort. Wie echt naar onze stad gaat, wie er wat te zoeken heeft, komt er onvermijdelijk terecht. Dan kun je de bezoekers niet afsche pen met een enkel bloemenstalletje. De Koemarkt moet meer bieden dan een constant achterlopende klok. Schiedam verkeert in een crisis. Onze metaalindustrie volgt de dis- telleerderijen op hun tocht naar de gallemiezen. We hebben een nieuwe economische basis nodig en dat ljjkt niet erg te lukken, 't Ziet er wel naar uit, dat onze on middellijke toekomst gelegen is in de dienstverlening. Zo gaat dat in slechte tijden. De lopende band staat stil en jij probeert met schoenpoetsen aan de kost te ko men. Tot zo'n rol kan ook een he le stad worden gedwongen en het ziet er naar uit, dat Schiedam er niet aan zal ontkomen: we moe ten een dienstverlenende stad wor den: we moeten ervoor zorgen, dat de mensen hun inkomen bij ons uit komen geven. Langzaam maar zeker en ondanks tegenwerking door de gemeentelij ke instanties krijgt Schiedam een uitgaansimago. Aan de Lange Ha ven en de Schie zijn tamelijk ex clusieve restaurants verrezen die al jaren goede zaken doen. Ook el ders in de binnenstad zie je een herleven van de horeca. De beste kansen blijk je te hebben, wanneer je mikt op een tamelijk jong, rede lijk beschaafd publiek. Niet het volk, dat zijn wekelijkse vechtpar tij op de staantribune nodig heeft. Wel mensen die iets voorspelbaars van hun leven willen maken: huis, gezin, gezelligheid. hebben meer restaurants nodig, meer sauna's, meer discotheken. Zo langzamerhand is Schiedam de enige stad in de wijde omgeving met een historisch centrum. Dat trekt het uitgaande publiek. Zo langzamerhand komt het mo ment daarbij, waarop ook de Koe markt eraan zal moeten geloven. De eerste keer dat de situatie dras tisch werd gewijzigd, was in de ja ren twintig. Het verkeer kreeg toen steeds moeite om zich door de straatjes van de binnenstad rich ting Vlaardingen te murwen. Voor al de Koemarkt brug was een knel punt. Toch moesten daar dagelijks de vele vrachtwagens overheen op weg naar de nieuwe en toen nog ontstuimig groeiende metaalin dustrie langs de Maas. Schiedam pakte het groots aan: de eerste doorbraak uit de stedelijke geschie denis kwam tot stand. De slopers hamer maakte ruim baan voor een echte verkeersweg, die een stukje ten zuiden van de oorpsronkelijke straatjes kwam te lopen. Eigenlijk bleven alleen de oude namen „Gerrit Verboonstraat" en „Oran jestraat" bewaard. Het geheel werd gecompleteerd met twee kloeke grotestadsbruggen. Naast de nieuwe Koemarktbrug verrees een modern hotel annex café-res taurant, dat niet ten onrechte „De Kroon" werd genoemd. In diezelfde jaren verrees de Passa ge en - o, kleinsteeds wereldwon der - de HEMA-flat. De Koemarkt werd de trotse entree tot een zich zelf moderniserende industriestad. Dat grootse is er na vijftig jaar wel af. We zijn inmiddels zoveel méér gewend. De Heinaflat valt in het niet bij zoveel doorsnee-architec tuur in de nieuwe wijken. Hotel De Kroon moest plaatsmaken voor een textielsuper en de Koe marktbrug heeft door allerlei ver- bouwinkjes zijn karakter verloren. Het plein is niets bijzonders meer. Daar kan de gemeente nu wat aan doen. Het verleggen van de tram rails maakt het mogelijk de Koe markt een nieuw karakter te geven. En de verandering kan net zo re volutionair zijn als die van een hal ve eeuw geléden. De Koemarkt zou een belangrijke functie moeten krijgen in het uit- gaansgeheel. Het plein is nu al om geven door professioneel geleide horeca-gelegenheden. Die zouden in ieder geval in staat gesteld moe ten worden grote terrassen te be ginnen. Maar een terras is niet genoeg. De mensen willen zich ook vermaken. De vernieuwde Koemarkt is de aangewezen plek voor een over dekt openluchtpodium, een mo derne muziektent, waar bij rede lijk weer allerlei voorstellingen plaats kunnen vinden. De Koemarkt kan dan ook behal ve ontmoetingen dé plek worden, waar allerlei spectaculaire activi teiten plaatsvinden, zoals dansma- rathons, drumbandfestivals en popconcerten. Want we moeten de mensen naar de stad krijgen. Dat is onze enige redding. HAN VAN DER HORST Royale badoox. Curver badbox van stevige kunststof die tegen een stoot je kan. Een sieraad voor douche- of badkamer. Je kunt 'm zelfs als krukje gebruiken. In beige/bruin of groen/- donkergroen. Van 22,95 Graag willen wij even een paar op merkingen maken over de grote teleurstellingen, die wij op de ver gadering van de Schiedamse afde ling van de Dierenbescherming 2 meij.l hebben ondervonden. Er is nogal wat te doen over de Hargahoeve. Dit is iedereen be kend. Wij hadden vragen en op merkingen die we in de vergade ring naar voren wilden brengen. Niet alleen wij wilden dat, maar nog meer mensen zaten in de zaal met vragen. Om een lang verhaal kort te ma ken; niemand kreeg van het Schie damse bestuur een fatsoenlijk ant woord op de vragen. Wij hebben het idee dat de beheerster wel haar best doet, maar het bestuur geen eerlijk spel speelt. Bestaat het bestuur nu uit dieren vrienden, ja of nee? Voor ons is het, nee! Het is bij de Schiedamse Dierenbescherming contributie be talen en verder je kop houden. A. de Jong, L. den Braver Schiedam EXPOSITIES. STEDELIJK MUSEUM, Hoogstraat 112: „Getekend in Westerbork" en Diezelfde plekken grond"; tekeningen van kampgevangenen uit de Tweede Wereldoorlog, foto's van kampen en hun huidige situatie. Tot 30 mei. „Textiel Gebonden": textielkunst van o.a. Désirée Scholten, Danielle Keunen. Toegang is gratis. OPeningstijdendagelijks van 10.00 tot 17.00 uur van 12.00 tot 12.30 alleen de entreezaal geopend. Op zondagen van 12.30 tot 17.00 uur. SCHIELAND ZIEKENHUIS, Stadhouderslaan 98: edelsmeedwerk van Alfred Tempelman en zeefdrukken, etsen, foto's en plexiglas werk van Henk Berends. Toegang is gratis. Openingstijden dagelijks van 9.00 tot 20.00 uur. 't KOETSHUYS, Lange Haven 78: aquarellen van Benjamin Rooyaards, Tyromeubelen, keramiek, sieraden en grafiek. Toegang is gratis. OPeningstijden: dinsdag en vrijdag van 12.00 tot 18.00 uur; donderdag van 12.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur. BLAUWE BRUG, Bachplein 590: tentoonstelling „Drie in een", poppen, etsen en portretten van Trooster Put en Wagtendonk. Ope ningstijden van 9.00 tot 20.00 uur. BIBLIOTHEEK, Lange Haven 131: schilderijen van Daniël Vanmeer- haeghe. Tot 4 juni. Openingstijden gelijk aan de uitleentijden van de bibliotheek. SPELGDmPUTEft Kompleet met joysticks, netvoeding, aan- sluitsnoeren. Nederlandse gebruiksaanwij zing, Nederlands garantiebewijs. Geheel inclusief een gratis spelcassette, de beroemde „Space Invaders" t.w.v. 119.- SAMEN VOOR Nu ook verkrijgbaar de Atari 3-packs: o.a. het „Strategie-pakket" waarin „Othello", „Sur round" en „Maze Craze" SAMEN SLECHTS Vraag vooral naar een Nederlands garantie bewijs. Dit alles bij de officiële Atari-dealers in Rotterdam: filialen van: Elshout BV Jacobs Mail-O-Pack Radio Musette Radio Modern Europafoto Capi Lux Combifoto Bijenkorf Radio Correct V&D Radio Denis Turksma/van Boxtel Electro BV Televizier BV Dixons en alle speelgoedzaken aangesloten bij INTERTOYS óf SAM EN STERK

De Havenloods | 1983 | | pagina 3