MATHENESSERBRUG EINDELIJK GEREED! DE Q HAVENLOODS Hlmeo Karwe[ iji gewikkelder dan Willemsbrug termeulen ter meulen mmmmsma ter meulen Sfeer voorop in Horeca-toernooi Zevenklapper goed voor kampioenschap Kerkhofongeval 0FB hield GTB in spanning Viking '60 sterk in vierkamp Succes verdiend kampioen Etsen en olieverf in te Kunst en te Keur (M/WASAUTOMAAT 'MNUOORÜPkR verhuur bv COMPETITIE KRIJGT EEN STAARTJE Het doek is gevallen ter meulen zeer modieus... Zomers vrijetijdsshirt met kor te mouw. De kraag, borstzak ken en mouwen zijn wit kon trasterend afgebiesd. Van polyester/katoen kwaliteit. In bleu/wit of rose/wit. Maten ES- S-M-ML (35/36 t/m 41/42). van 24,95 voor voorjaarskoopje... Een 100% polyamide tapijt voor een lage prijs. Van dege lijke kwaliteit die tegen een stootje kan. Anti-statisch en schuimrubber rug. In 7 kleu- o.a. brons, bruin, groen, tabac, grijs enz. 400 cm breed. Per meter tmm mm slechts Ij. ROTTERDAM/WEST - De be woners van Rotterdam-West sla ken een zucht van verlichting nu dan eindelijk de nieuwe Mathenesserbrug gereed is ge komen. Vandaag, 11 mei 1983 om 17.00 uur, heeft wethouder J. Laan van Ruimtelijke Orde ning de oeververbinding over de „Delfshavense Schie" tussen Spangen/Tussendijken en Nieuwe Westen voor het verkeer officieel geopend. De oude brug bleek niet meer berekend te zijn op het moderne verkeer. De bouw van de brug, die in augustus 1981 een aanvang nam en sedert maart 1982 voor het verkeer was af gesloten, heeft enkele maanden lan ger geduurd dan was voorzien. De bouwers kregen te maken met een vrij ingewikkeld karwei, aangezien er geen bouwterrein in de onmiddelyke De Mathenesserbrug anno 1950: veel fietsers en wandelaars maken gebruik °n™ van deze oeververbinding Lijn 16 rijdt langzaam over de twee brugdelen op by komt nog dat tijdens de boüwacti weg van Spangen naar de Oudedijk (begin 's Gravenweg). Een bestelauto viteiten voetgangers, fietsers en tram met een HZ-kentekenplaat rijdt richting Mathenesserweg. ongehinderd van de brug gebruik Eindelijk klaar. De buurtbewoners, de middenstand, iedereen die regelma tig de Delfshavense Schie moet oversteken om in Tussendijken, Spangen of Schiedam te komen of omgekeerd in Middelland, slagen een zucht van ver lichting. Veel scheldkanonnades waren tijdens de sloop en wederopbouw van de brug op zowel de westelijke als oostelijke oever te horen geweest De Lage Erfbrug was immers ook niet altijd voor het verkeer beschikbaar konden maken. Bovendien mocht het scheepvaartverkeer niet worden ge stremd. Ook de weersomstandigheden heb ben niet bepaald meegewerkt om de verloren tijd enigszins te kunnen in halen. De bouw van de nieuwe Mathe nesserbrug wordt door deskundigen moeilijker en ingewikkelder genoemd dan het maken van een Willemsbrug. En dat terwijl Mathenesserbrug II een simpele ophaalbrug lijkt. In tegenstelling tot de oude, uit (31 augustus) daterende Mathenesser brug, die uit twee beweegbare delen bestond, heeft de nieuwe één klep. Het openen en sluiten van de klep wordt hydraulisch geregeld. Er is een vrije trambaan op de brug aangelegd en ook de fietsers hebben een be scheiden pad. De twee karakteri stieke brugwachtershuisjes zijn ver dwenen. Daarvoor in de plaats is een modern gebouwtje gekomen. De kos ten voor de nieuwe brug, f 12.783,000 staan in schril contrast met de oude die voor f 120.000,- kant-en-klaar werd afgeleverd. De halve prijs! Een extra voordelige aanbieding ku nstleer voor het zelf overtrek ken van uw stoel of bankstel. In diverse kleuren en kwaliteiten. Met kleine schoonheidsfoutjes. 130 cm breed. Per meter van 17,30 voor SVDPW vlamt VLAARDINGEN - Satelliet's eerste Horeca-toernooi - zondag 15 mei in park Nieuwelant - moet een gezellige reünie van café-gasten worden. „Voorop staat de gezelligheid. Van daar dat we er ook bewust naar ge streefd hebben de ingehuurde krach ten te weren. De teams mogen slechts vier selectie-spelers laten meedoen. Verder moeten het gewoon lekkere café-elftallen zijn", aldus Rinus Letschert. En daarvoor blijkt de animo gewel dig. Nauwelijks hadden initiatiefne mer Dirk Hofwegen en Satelliet- voorzitter Wim Jongejan de plannen café-kundig gemaakt of het toernooi was volgeboekt. „Meer dan tien teams kunnen we nu niet opvangen. Wanneer volgend jaar de nieuwbouw in gebruik is, zullen we het aantal deelnemende teams zeker uitbrei den", stelt Wim Jongejan. Overigens staat dat nieuwe clubge bouw ditmaal nadrukkelijk centraal. Het inschrijfgeld en de entree (f. 2,50 per persoon) is namelijk bestemd voor het bouwfonds. Het pand staat nu nog in de steigers, maar moet in oktober bij het 20-jarig bestaan van Satelliet gebruiksklaar zijn en wordt dan geopend. Dat het toernooi zich niet bepaald op de prestatie richt blijkt ook uit de door Bassie Adriaan beschik baar gestelde beker. Deze gaat naar de meest curieus uitgedoste speler. Aan de wedstrijden, die om 9 uur be ginnen nemen de volgende café's deel De Kroon, Afrol, Mes, 't Hooft, Pakhuis, Rotterdam, Bierbron, Grif fioen, Arepol en Gouweleeuw. SCHIEDAM - Een zevenklapper legde feestgedruis te storten. 'Staan die ••j zonda8 «n de beslissingswed- jongens eenmaal in het veld dan stryd waarin het ging om het kampi- moeten ze het weer helemaal' zelf oenschap, onder FSV Pretoria. In de doen. Dan ben je als trainer aardig competitie waren de Schiedammers machteloos'. tweemaal door de Rotterdammers Viermaal Chris Verwiel en Karei den voor nul aan de kant gezet. Zelfs in Ouden, Henny Bras en Leo Alberts het derde duel stond Pretoria halver- tüden SVDPW.s score naar zeven Zo wege nog op winst (2-1). SVDPW werd eind goed, toch al goed. Van boog dat binnen vijftien minuten om der Hoek: 'Gewoon, omdat de ach- naf 4-2 en finishte uiteindelijk op terban al na vier wedstrijden de vlag 7-3. Een explosie. wilde hijsen. Dat legt een enorme x wissel op de spelers. Maar gelukkig Maar wat was dat kampioenschap in zijn er in de ploeg wat andere spe- de pauze nog ver weg. Niet alleen de Iers die altijd nog weten te relative- achterstand knaagde aan het zefver- ren. Die de drtik vanuit de club op- trouwen, ook het na een kwartier zij zetten en zich met de dingen van wegvallen van laatste man en organi- alledag bezig houden. Maar uiteinde- sator Gerrit de Bruyn deed dat. lijk is het kampioenschap toch de Dan kan je als trainer die mannen in verdienste van allemaal. Dat de ploeg de rust alleen nog een hart onder de ruggegraat heeft kwam nog het best riem steken en ze opnieuw motive- tot uitdrukking in de laatste wed ren vereucht trainer Sander van der strijd tegen Afrikaander Boys We rivJt H1 net voordat hy zich kwamen 3-0 achter en daarna toch naar Harga spoedt om zich m het terug op 3-3. Dat is klasse'. INFORMATIE - De werkgroep Sctueaam van het Humanistisch Verbond organiseert' op zaterdag 16 mei een informatieavond in de Blauwe Brug, Bachplein 590. Vanaf 20.00 uur zijn de deuren voor iedereen die iets over het humanisme wil weten, ge- SCHIEDAM Een Schiedamse bromfietser maakte afgelopen zondag op het Oude Kerkhof een lelijke smak. De Schiedammer kwam ver moedelijk door het gladde wegdek ten val. De bromfietsbestuurder werd met flinke schaafplekken en enige hoofdwonden in het Schielandzie- kenhuis ter observatie opgenomen. SCHIEDAM - „Wanneer ze gelijk spelen, gaat de tent vroeg dicht. Met één punt ben je niet echt kampioen", kondigde de vrouw in de eerste mi nuut van het cruciale duel GTB-OFB heldhaftig aan. Ze werd op haar wen ken bediend, want enkele ogenblik ken later scoorde Peet Feelders voor de Schiedammers een wereldgoal. Tachtig minuten later had GTB toch zijn gelijke spel. Voldoende voor het kampioenschap. Een echte titel, die tot in de kleine uurtjes nat gemaakt werd. Geen cantine-mevrouw, die de gelegenheid kreeg de mannen van dat voornemen af te brengen. Maar GTB was, voordat het zover was, in een minuten durende on zekerheid gelaten. Pal voor het laat ste fluitsignaal immers slaagde OFB erin op 2-2 te komen. Secretaris Rien Hendriks stond al klaar met de bloe men en hield zich daarna nerveus ijsberend maar wijselijk op de achtergrond. Wanneer OFB nog een doelpunt zou scoren, waren alle tuilen voor niets aangekocht. „In die minuten - die een eeuwigheid lijken - denk je slechts één ding: scheidsrech ter fluit toch eens af", herinnert trai ner Henk Steenbergen zich die emo tionele slotfase. GTB kroop kramp achtig naar de eindstreep. Natuurljjk speelde nervositeit de mannen parten. Maar ook speelde de jeugd van de pleog een rol. Kwaliteit bezitten ze, maar op momenten als die laatste minuten van zaterdag, merk je, dat ze nog veel routine op moeten doen". Bang om dadelijk op eerste klasni veau te moeten acteren is Steenber gen, die zjjn verbintenis met GTB voor een jaar verlengde, geenszins. Voorlopig is dat evenwel voor latere zorg. Eerst leven ze toe naar de kampioensreceptie, die op zater dag 21 mei wordt gehouden. VLAARDINGEN - Zowel in een vierkamp met Watervrienden, Duck en Poseidon als in de laatste ZRO- wedstrijden kwamen zwemmers van Viking'60 tot opmerkelijke resulta- In de vierkamp werden de Vlaardin- gers tweede achter Water vrienden. Als eerste finishten Geraldine Peters (school- en rugslag) en Mirjam de Waard (schoolslag). Verder behaalden Willem de Jongste, Bianca de Bruin, Jolanda van Hofwegen, Maurice Bos man en Natasja van Bommel tweede plaatsen. In Barendrecht vestigde Gabu van Eenschoten bij de ZRO-wedstrijden een nieuw clubrecord op de 100 meter rugslag (1.35.1). Verder was er een eerste plaats Wilma van Hofwe gen. Tevens verbeterde zij haar per soonlijke record. Dat deden ook Anja Hofwegem Michel Kensler en Pieter Mels, nadat zy als tweede op hun spe cialiteit geëindigd waren. Het was afgelopen zondag een histo rische dag voor de korfbalclub Suc ces. Voor het eerst in de 46-jarige ge schiedenis van de club werd via een kampioenschap een plaats in de 3e klasse district verworven. Via een meer dan klinkende overwinning, 16-0, tegen Charlois, werd het kam pioenschap afgedwongen. Afgedwon gen inderdaad, want Succes heeft het tijdens de veldcompetitie niet cadeau gekregen. gebaar op de enige juiste wyze in te schatten. Er werd dan ook een bij zonder aantrekkelijke wedstrijd op de grasmat gespeeld. Zodanig dat de vroegere aartsrivaal Charlois totaal werd weggespeeld. Ondanks een niet aflatende inzet van Charlois, kwamen zy zoveel tekort aan het superieure Succes dat er vaak van eenrichtings verkeer kon worden gesproken. De voorzitter van de afdeling Rotter dam stond er dan ook duidelijk ge- n» i a c u nietend by te kyken en deelde met De afgelopen 4 a 5 jaren ging het genoegen de kampioensmedaille aan kampioenschap steeds aan Succes aanvoerster Edith Verbrugen uit, na voorbn. Twee laren ter,,» Ho afloop van de wedstrijd voorbij. Twee jaren terug koos de club voor een meer prestatiegerichte aanpak. De balans gezelligheid-, pres tatie moest meer richting prestatie doorslaan. Er werd een trainer aange trokken, Fred Molhuizen, die paste Door de Schiedammers werd dan ook korfbal gespeeld in de ware zin van het woord. Snel, behendig en met overtuiging. Het was ook een wed strijd van de regelmaat. Beide speel- -A1 1 in de visie van de club. Samen met de helften werden evenveel doelpunten selectiegroep van Succes is er dan gescoord. Sylvia Gouweleeuw, en ook twee jaren keihard gewerkt. De volle medewerking van het bestuur was daarbij een grote steun. bleek Jolanda v.d. Kuil, beide herstellende van blessures speelde de laatste twin tig minuten nog meé. De dames lie- uit de voorbereidingen ten zien dat zij het korfballen nog voor de wedstryd tegen Charlois. niet verleerd waren. Aciteve leden maakten het namelijk Na het fluitsignaal nam een dolge- mogelyk dat, er ondanks de zeer lukkige ploeg de vele felicitaties in slechte weersomstandigheden van de ontvangst. Sommigen sprongen van ih gespeeld kon pure blijdschap in de sloot naast het \njdaS~ veld- «et spreekt vanzelf dat het morgen bedekt met 3600 m2 zeil, feest duurde tot in de kleine uurtjes. dat zondag, vlak voor de wedstrijd werd opgeruimd. Een aangenaam ver raste scheidsrechter keurde het veld dan ook met een glimlach goed. Het eerste team van Succes wist dit Doelpuntenmakers: Kees Gouwe leeuw 3x, John de Bus, Leo Kruining, Marga Bijl, Ed de Jong en Nel Mayer ieder 2x, Paula de Geus, Ed Kooiman en Jolanda v.d. Kuil lx. Allicia portret van Mark van Praagh. VLAARDINGEN —In galerie te Julia exposeerde eerder i Kunst en te Keur wordt vanavond, vrijdag 13 mei, een expositie geopend met werk van Olivier Julia en Mark van Praagh. Finland, Groningen en Bilbao (Spanje). Mark' van Praagh studeerde evenals Julia aan de Rietveldacademie. Hij houdt zich bezig met het maken van ni. T schilderijen, grafiek, tekeningen en Olrner Julia, geboren m Frankrijk, aquarellen. Daarnaast geeft hij les op ,op ul8 aa" de Ger- creativiteitscentra in Amsterdam en tit Rietveldacademie. Zy etsen vallen Hilversum T ,eSSentieel grafiscuhe Hij had o!a. een expositie in Hilver- benadering. De dingen die men m het sum. De expositie blijft tot en met 4 dagelijks leven tekenkomt, vormen juni. Te Kunst en te Keur is te vin- zyn onderwerpen. den de Smalle Havenstraat 13. gj# Ja, een splinternieuwe Candy volautomaat met centrifugegang. Nooit reparatiekosten, min. contract 6 mnd. Ook verhuur van o.a.: kleuren-t.v.'s, video-recorders, wasdrogers en vouwcaravans. gemiddelde prijs over 5 jaar). jAim BEL NU: Krimpen a/d IJssel 01807-10200 Rotterdam 010-846471 Utrecht 030-960053 Rijswijk 070-945292 Dertien ereplaatsen voor VZC-zwemmers VLAARDINGEN - In Delft hield het 50-jarige „Palet" zwemwedstrij den waaraan ook werd deelgenomen door een grote delegatie van VZC. De Vlaardingers behaalden dertien ere plaatsen. Nummer één werden Sonja Stein (1.34.9 op schoolslag), Jacqueline Claas (1.14.7 op de rugslag) en Leon van IJzerloo (1.16.1 op de rugslag). Tweede werden Danny van Hees, Marco van IJzerloo Annemiek van Driel, Sander Doolaard, Wouter Hoekstra, Gertine van der Berg en Rick van der Weerd. Martijn van den Maagdenberg, Esther Brouwer en di verse estafetteploegen legden beslag op een derde plaats. De jongensesta fetteploeg bestaande uit Marco van IJzerloo, Robert de Vries, Reinier van der Bend en Ed Sloot, evenaar den het clubrecord (2.06.5) op de 4x 50 m. wisselslag. SCHIEDAM - Dik van der Pluyn Ron Heusdens, Dick de Wit en Rob Brunia gaan aan de leiding in het toernooi om het open schaakkam pioenschap van Schiedam. Voornaamste favoriet voor de titel lijkt gezien het gemak waarmee hy zyn partijen wint, de Rotterdammer Rob Brunia. Oud-kampioen Mario van Kleef maakte in de tweede ron de geen fout en volgt het leidende kwartet met Joop Huyzer op een half punt. De uitslagen: Van den Dool-Heus- dens 0-1, Brunia-De Wit 1-0, Van der Pluyn-Van der Vlist 1-0. D. de wit- Reitsma 1-0, Weitering-Huyzer 0-1, Schroeder-Van Kleef 0-1, Hillenaar- Schotman 0-lm Van Heeren-Van Nieuwenhuyzen 0-1, Boonstra-Groen 1-0, Juijn-Ameling 0-1. De competitie krijgt een wispeltu rig en mogelijk lang staatje. Niet al leen in Zeist wordt met enige paniek manoeuvres aangestuurd op het slot van de competitie, ook in Rotterdam kan men er iets van.. Zo werd doorde Roiterdarnse compe titie-leiding halverwege vorige week plotseling het weekeinde-programma voor Ursus en DRZ opzij gezet. Beide Ursus zette DRZ zondag gedecideerd met 5-1 opzij en koerst nu vol ver trouwen af op het thuisduel tegen MSV'71. Swift Boys krijgt af te reke- ln de vierde klas is ook de tweede met Dirksland. Winnen ze bei den, dan ligt et in het verschiet. Veel ingewikkelder is de stand i clubs moesten hun een week eerder zaken in de zaterdag-vierde klas. Daar afgelaste, daarna voor donderdag leefden DVO'32 en DSS'26 na zater- vastgestelde en opnieuw uitgestelde dag enige dagen in onzekerheid over derby^ toch op zondag inhalen. Dit het vervolg van de competitie. Zij om Swift Boys, dat met Ursus de dans om het kampioenschap leidt, weer in wedstrijden gelijk eindigden worden ingehaald door ZBVH, dat laten ko- zaterdagmiddag niet bij WFB aan de slag kon, omdat het veld daar werd plaats van belang, omdat dat een vrij- beslissingswedstrijd kaartje geeft voor de na-competitie om één promotieplaats. Dat had tot gevolg, dat HVO en Haaften op He melvaartsdag nogmaals met elkaar in de slag gingen. De winnaar mag met de nummer twee uit drie andere afde lingen gaan spelen om één promotie plaats. Dat wordt zeker een barrage met hindernissen, omdat ook in an- equo, maar konden nog dere klassen nog enige robbertjes ,,ge- a,7D7/U vochtenmoeten w or den om de nummer twee aan te wijzen. Dan kan dus nog een lange toegift worden. VLAARDINGEN Voor zowel Wlaardingen' als 'Schiedam' viel het doek over de derde klas. Zaterdag al had Vlaardingen zijn eigen vonnis ge tekend door in Sassenheim van Ter Leede te verliezen. Dat SVPTT stunt te met een zege op Excelsior P was op dat moment niet eens meer van belang. Schiedam hield tot op de meet de vlam van de hoop brandend. Maar juist in het weekeinde, dat het 75- jarig jubileum werd gevierd zakten de Schiedammers toch naar de vier de klas. Wel wonnen ze met 3-1 van Delfia, maar omdat concurrent Oli- veo winnend afsloot by Schiplui den, was het kunststukje vergeef se moeite. Toch leed de sfeer bij 'Schiedam' niet onder de degredatie. 'In feite was dat al weken sluimerend', meldt elftalleider Ruud Kerdel. 'Iedereen zag het aankomen, had zich ermee verzoend en dat we met zege afscheid konden nemen was in dat licht een goede opsteker'. Nonchalante mode... Prettig dragende linnen espa drille in dames- en herenma- ten. Ideaal voor uw vakantie! In o.a. wit, marine of écru. Ma ten 36 t/m 45. van 14,95 voor

De Havenloods | 1983 | | pagina 5