HAVENLOODS Eerste paal tramtunnel onder spoorwegovergang -J? 269.- mi 1 SCHIEDAM Historisch Schiedam in 'prentkaart' gebracht Leeuwen en slangen op het Bachplein Kogelleed Knallende Stuurhut A.s. zaterdag bij Nieuwe Damlaan Cherry in QT! OrldémTg CarldénTg Bingo bij Ooievaars Pak slaag wandelaar A I Schoolbestuur gaat door de kniëen Oranje Nassauschool blijft Windmolenreus in Schiedam ZEER SCHERPE PRIJZEN! /^COSMOS TAPIJT tlglilddMslliWeWMdslilMtlilil:lilddM:lliMcWMd:lilMTliljflH «Hirisefóé HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM I Gd itie P DONDERDAG 26 MEI 1983 32e JAARGANG NO. 21 SCHIEDAM De Arnhemse teke naar Marius Jansen heeft Schiedamse stadschoon op prentbriefkaarten af gebeeld. De serie van Jansen omvat zes kaarten. Op deze prenten staan achtereenvolgens afgebeeld: De Gro te Kerk, het stadhuis met Grote Markt, de Korenbeurs, het Zakken dragershuis, „De Walvisch" en de Lange Haven. De visitekaartjes van Schiedam verschijnen deze week bij uitgeverij Buro AD in Ede. De Arnhemse maker kon in Schie dam naar eigen zeggen maar moei lijk keus maken uit de vele histori sche en schilderachtige plekjes. De Schiedamse serie maakt deel uit van zeventig Nederlandse steden die in „prentkaart" zjjn gebracht. De Korenbeurs op een ansichtkaart. SCHIEDAM - Circus Renz maakt ko mend weekend het Bachplein met wurgslangen, leeuwen en messenwer- pes in Schiedam onveilig. Het speetakel uit Deventer komt met een tent waarin plaats is voor 1250 personen. Behalve de slangen en leeu wen vlat er in het Nederlandse circus wel meer te zien. Het geheel vernieuwde programma een van de weinige Nederlandse ccircussen bevat ook nog de trapeze, paarden, chimpanssee's en natuurlijk cloVvns. De presentatie is in handen van Ne derlands kleinste gastvrouw Anita. Er zijn twee voorstellingen. De eerste is op zaterdag 28 mei en de laatste op 29 mei. Circusliefhebbers kunnen om 15.00 uur bjj de twee circusopvoerin gen terecht. SCHIEDAM Een negenjarig Schie- het Schielandziekenhuis kon het dams meisje is zaterdagmiddag op de slachtoffer van een luchtdrukpistool Sportlaan beschoten. Het kind kreeg niet behandeld worden. De kogel zat een kogeltje in haar linkerbeen. In te diep in het been om eruit te halen SPREEKUUR - Wethouder Chr. Zijdeveld houdt op vrijdag 27 mei weer spreekuur in het voorlichtingswinkeltje over de stads- vernieu wingsperi kelenDe wethouder geeft informatie over de Schiedamse binnenstad van 12.00 tot 14.00 uur in het pand aan de Hoogstraat. SCHIEDAM - Het openingsvuurwerk van het gloednieuwe restaurant „De Stuurhut" viel vorige week letterlijk in het water. Om het openingsseizoen toch knallend te beginnen, wordt het vuurwerk vanavond om 22.00 uur af gestoken. Iedereen kan op de Maas boulevard van het luidruchtige schouwspel genieten. SCHIEDAM De eerste heipaal voor de tramtunnel onder station Nieuw- land, kruising Nieuwe Damlaan gaat komende zaterdag- op zondagnacht de grond in. In deze nacht wordt een damwand van de tunnel, dat als scherm moet dienen, de grond „inge- trild". Na de start van de tunnelbouw is de geluidsoverlast voor de omwo nenden begonnen. Met het aanleggen van de tramverbinding onder de spoorlijn is 55 miljoen gulden ge moeid. Om het „geluidsleed" bij de omwo nenden te verzachten, nodig het Schiedamse college de buurtbewo ners zaterdagavond in hotel Rijn mond uit om een drankje te drinken en een praatje met het gemeentebe stuur te maken. Om elf uur 's avonds verricht wethouder Zijdeveld de offi ciële start van de luidruchtige werk zaamheden. Het voorbereidende werk is inmid dels achter de rug. De dienst Openba re Werken verwacht dat het tunnel project medio '85 is afgerond. In de ze overbruggingstijd wordt de last en chaos, die de bouw veroorzaakt, in zo goed mogelijke banen geleid. Wet houder Zijdeveld van Ruimtelijke Or dening: „De angsten dat er chaoti sche toestanden ontstaan kunnen we grotendeels wegnemen. De pijn wordt zoveel mogelijk voorkomen". Fasen „Het aanleggen van de tunnel geschiedt in twee fasen. In de eerste fase wordt de zijtunnels voor de sneltram aange legd. Tijdens de eerste periode blijft het gebruikelijke verkeer op het kruispunt Nieuwe Damlaan groten deels doorrijden. Door de aanvoer van bouwmateriaal is het mogelijk dat er een rijstrook wordt afgehaald. In de eerste fase zullen de voetpaden veranderen in fietspaden. De romp slomp van de eerste fase is juni vol gend jaar beëindigd. In die periode zal er onder de spoorlijn een soort van betonnen bak verschijnen. Vanaf de tweede fase van de tunnelbouw - medio '83 zal het auto- en motor- verkeer door de fietstunnels onder het spoor rijden. De fietsers zullen gebruik moeten maken van de over steekplaats voor voetgangers. Dit be tekent afstappen op de kruising. Zij develd verwacht dat de overgang van de eerste bouwfase naar de tweede, niet zo gladjes zal verlopen. De bus haltes komen dan honderd meter vanaf het NS-station te liggen. Met de bewoners van de omgeving station Nieuwland is door de gemeen te Schiedam verschillende keren het project met de onwonenden bespro ken. De heiwerkzaamheden zullen tot opluchting van de ongeveer dui zend buurtbewoners maar éën keer 's nachts plaatsvinden. Verder zal er een aantal zondagen heilawaai te horen zijn. De uitvoer ders hebben de trilstelling met een geluidsscherm omzoomd. Dit is ech ter niet voldoende om de geluidshin der te voorkomen. Het doortrekken van de tramlijn van de Koemarkt naar Schiedam-Noord vergt in totaal 80 90 miljoen gul den. "•'u "VS- s 'X% In 1985 is de tramtunnel, als alles meezit, onder het treinspoor Nieuwland klaar. SCHIEDAM - De Nederlandse pop zangeres Cherry maakt vrijdagavond in QT! haar opwachting. Zij maakt deel uit van een nieuwe lichting veel belovende zangeressen waartoe ook de Amsterdamse Mathilde Santing behoort. De ex-zangeres van Braak wordt ter zijde gestaan door „Piek Pocket" die onder die naam ook het voorpro gramma verzorgt. Cherry maakte met haar mini-elpee „Cherry" en de single „Hou me vast" snel furore in popiand. Het optreden van de twee acts begint om half tien in het pand aan de Nieuwstraat 12. Een half uur eerder zijn de zaaldeuren geopend. Niet-le den betalen f. 7,50. Leden mogen er voor noppes in. C- "D- Buitensport 140 m2 TENTENSHOW Alles wat u bij de ECHTE Orldéi^Tg koopt, is een artikefdat alleen de ECHTE CapldéiJTg service en garantie heeft. Carl. Denig, Meent 8, tel. 13.11.30 Rotterdam. SCHIEDAM - Invalidensportvereni- ging „De Ooievaars" organiseert woensdagavond 1 juni een bingo- avond. Het prijzenpakket bestaat zo als altijd uit huishoudelijke appara ten. Verder valt er nog een draagbare zwart-wit televisie te verdienen. L»e oporengst komt ten goede aan de invaliden. Iedereen die aan het bingo festijn meedoet krijgt een gratis kaart je voor een extra ronde. De bingoballen zullen vanaf 20.00 uur rollen in de grote zaal van Chris telijke Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. De bingo-deuren zijn van zeven uur voor iedere belangstellende geopend. SCHIEDAM - Een 24-jarige Schie dammer is vrijdagmiddag beroofd van 450 gulden en kreeg ook nog een pak slaag. Het slachtoffer wandelde in de Bosboomlaan en kwam vier mannen tegen. Op het moment dat de Schie dammer de mannen passeerde kreeg hij enkele klappen. Bij het moleste ren trok men snel nog de portemon nee van de Schiedammer uit zijn bin nenzak. Na het zakkenrollen koos het viertal snel het hazepad, richting Broersvest. YAMAHA ORGELS Elders halen betekent duur betalen! Yamaha orgels modellen 1983 tegen 20-40KORTING Alleen en alweer bij POPPELIERS B.V. WESTLAND - In discotheek De Leuningjes te Poeldijk draait zondag 29 mei Avro's Toppop Discoshow. De show begint i 15.00 uur. Deejays zijn Hans Magito Cees van Zijtveld. Contec Portable kleuren-tv Perfekte beeld- en geluidskwaliteit. Beeldbuis 37 cm. Digitale aanduiding voor 8 voorkeurzenders H33xB45xD32 cm SCHIEDAM - Het bestuur van de Christelijke lagere scholen in Schie dam is onder druk van de ouders ak koord gegaan met het voortbestaan van de Oranje Nassauschool in de Franfois Haver-Schmidtlaan. De schooldeuren zouden gesloten wor den en de Oranje Nassau zou met haar inwoners bij de dr. J.Th. de Vis- sersschool onder dak gaan. Het schoolbestuur vatte dit plan vo rig jaar op toen het leerlingental en de inkomsten terugliepen. Het samen gaan van de twee christelijke scholen in één gebouw zou een mindere druk op de schoolbegroting betekenen. Met het verhuizen van de Oranje Nas sauschool naar de Westfrankelandse straat, dreigden veel ouders hun kin deren van de school af te halen. Dit omdat volgens voorzitster van de oudercommissie, mevrouw Van der Ley, de Vissersschool in een andere wijk ligt en er op het verhuisadres veel buitenlandse kinderen zaten. Het schoolbestuur ging met een en quête de meningen van de ouders pei len. Hieruit rolde uit de bus dat het merendeel van de kinderen van school zou verdwijnen als de verhuizing en de uiteindelijke fusie met de Visser- school zou doorgaan. Mevrouw Van der Ley omschrijft de school in de Westfrankelandsestraat dan ook als „totaal anders". De ongerustheid van de ouders werd vorige week donderdag door het schoolbestuur definitief weggenomen. De Oranje Nassauschool zou tot gro te vreugde van de ouders, met de Ki- vèva-kleuterschool op haar oude stek blijven. Het failliet gaan van een andere school in de buurt en-de verhuizings perikelen hebben de Oranje Nassau school geen windeieren gelegd. De kleuterschool deed op grote schaal aan klantenbinding. Het leerlingen aantal groeide stevig aan. Van één klas met tien kinderen start de kleu terschool het komende schooljaar met twee klassen en 31 kinderen. Ook de lagere school kreeg er nieuwe kinderen bij. De Oranje Nassauschool heeft daarom volgens mevrouw Van der Ley „volop toekomstperspectief". SCHIEDAM - De grootste en krach tigste windmolen van Nederland zal in Schiedam worden gebouwd. De windturbine verschijnt aan de Maas oever op het terrein van de Scheeps werf „Nieuwe Waterweg". De Open bare Nutsbedrijven van Schiedam ne men de bouw voor hun rekening. De kolos zal een vermogen hebben van 3000 kilowatt en het electriciteitsnet van stroom gaan voorzien. De opge wekte energie kan per jaar 150.000 kubieke meter aardgas vervangen. Het ministerie van Economische Za ken heeft in het project ruim vier ton gestoken. Ongekend grote keuze Coolsingel 60 - Rotterdam t/o de Bijenkorf PRIJS INFO: TEL.010-126180-126157 De Schiedamse, uit de kluiten gewas sen molen, is van Nederlands fabri kaat. VMF/Sork/FDO uit Hengelo heeft de energie-opwekker ontwor pen en gemaakt. Parrarel aan het project in Schiedam komt er een windmolen in Vlissin- gen. Deze turbine heeft 25 kilowatt minder vermogen dan de molen in Schiedam. Met de windmolen aan de Maasoever en de turbine in Vlissingen gaat het om zogenaamde demonstratieprojec ten. Na een bepaalde proeftijd wor den de molens technisch en econo misch nader aan de tand gevoeld. Hoe lang de molen gaat proefdraaien is nog niet bekend. De nutsbedrijven willen in Schiedam nog veel meer windmolens plaatsen. De bedrijven willen voor windenergie zo'n negen miljoen uittrekken. Komplete all-weather 4 Komfortabele vouwstoelen met kussens, 1 tafel met tafelkleed, en 1 knikparasol (0 180 cm). Diverse kleuren Tesamen 19260 Nylon vi spa ra plu ri Béste vangst! 0 180 cm. Met knikinrichting en verstelbare 79^ Prima pasvorm en kwa liteit. 20 Denier. In 20 modische tinten. Maat: 36/40 Of 40/44 p.st.-2^ Bureau Bonn Grenen gefineerd. Met praktisch èxtra aflegblad, 3 laden en 1 kastje (afsluitbaar). Bladmaat 140x80 cm .299 - t en non-allergisch slaapkomfort. Lits-jum. 240x220 cm 275r- 225.- 2-Pers. 200x200 cm 165.- 1-Pers. 140x200 cm 420^ ook geldig op de plaatselijke koopavond VROOM DREESM ANN

De Havenloods | 1983 | | pagina 1