'Zwarte Markt is staaltje van oneerlijke concurrentie7 ^slaapkamers^ Onderzoek naar gevolgen luchtverontreiniging 26.95 Toneelvoorstelling voor jong en oud Reconstructie Midden Delfland wordt eindelijk zichtbaar '>v. Orgelbespeling SEIKO Kennis maken met Open School Tentoonstelling Wijkkrant voor West Expositie in Blauwe Brug Neerslag fluor is aanleiding Kamer van Koophandel waarschuwt gemeenten editie p SCHIEDAM DONDERDAG 9 JUNI 1983 32e JAARGANG NO. 23 HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM 220x240 cm 150x220 cm ook geldig op de plaatselijke koopavond BINGO - De Invaliden Sportvereniging De Ooievaars houdt op woensdag 15 juni een bingo in de zaal van Sociale Belangen, Lange Haven 73. Aanvang is 20 uur, toe gang is vrij. SPOEDVERKOOP Zie duopag. nr. 23-363 SCHIEDAM - In de aula van het Ste delijk Museum, Hoogstraat 112, wordt zaterdag 18 juni aanstaande het orgel bespeeld door Arie Metaal. Corrie Verbiest begeleidt hem met de dwarsfluit. De organisatie van deze orgelbespe ling is in handen van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum. Entree is vrij. Aanvang 15 uur. Originele van-Wijk zomerdekens Zomers slaapkomfort licht, goed ventile rend en vochtregule- rend. 100% Zuiver scheerwol, met velours bandafw In wit en aktuele pastels. 2-Persoons 1-Persoons zonzomerblouse Pol./katoen struk- tuurlook. Met aan geknipte mouwtjes en borstzakje. Blue, leel, pink of wit. 16 t/m 46 Metalen dokumentenkoffer Kompl. met 12 hangmappen, rui ters, tekststroken en sleutels. 27x42,5x14 cm Rowenta Rowenta Lichtgewicht strijkijzer LA018 Met tuimelsnoer, kon- trolelampje en regel bare thermostaat. Adv. prijs 52.75 Seiko Analoog quartz herenhorloge PD053/55 Dag/datum-uitlezing, krasvrij mineraalglas, edelstalen band en kast. Met witte of zwarte wijzerplaat. Advies prijs 280.- 100% Katoenen gordijnstof In diverse kleuren en dessins. Ook prima voor dekbed hoezen, kussens, tuin- tafelkleden enz. Breedte 150 cm, per str. meter VROOM\3DREESMANN SCHIEDAM - De Open School Schie dam verzorgt woensdag 15 juni een kennismakingsochtend voor vrouwen die geïnteresseerd zijn in een volgen van een cursus. Het M.C.M. de Groot huis aan de Stadhouderslaan 30 is hiertoe geopend van 9 tot 11 uur. Bezoekers kunnen dan kennis maiken met de begeleidsters, wèrkgroepleden en peuterleidsters. Tevens zijn enkele cursisten en oud-cursisten aanwezig die kunnen vertellen wat zij op de Open School doen, waarom zij naar de Open School zijn gegaan en wat de Open School voor hen betekent. Vanaf 9 uur staat de koffie klaar en er is, zoals gewoonlijk, kinderopvang aanwezig. Diskus brengt 'Morgen komt Mira' SCHIEDAM Theatergroep Diskus brengt woensdag 15 juni het toneel stuk „Morgen komt Mira" in klup- huis Oost. Galileistraat 86. Met deze produktie richt Diskus zich tot oude ren en jongeren in de Rijnmond met de bedoeling deze met elkaar in ge sprek te brengen. De toneelvoorstelling, die ongeveer een uur duurt, gaat over het lot van twee oude mensen die eenzaam zijn achtergebleven. Aan de hand van de twee hoofdrolspelers wil Diskus laten zien wat het voor mensen betekent om oud te worden in onze samenle ving. Hierbij wordt uitgegaan van de opvatting dat de totale samenleving zal moeten veranderen, wil er verbe tering komen in de situatie waarin veel oude mensen verkeren. „Morgen komt Mira" wordt gespeeld door Maija Oldenhave en Hans Ko ning, terwijl de regie in handen is van Marcel Schürg en Frans de Vett. Het decor-ontwerp is van de Rotterdam se kunstenaar Joop van Meel. De or ganisatie van deze voorstelling is in handen van de Raad voor het Bejaar- denwerk in samenwerking met Wijk post Oost en Kluphuis Oost. Toegangsprijs is één gulden (inclusief Koffie). Kaarten zijn verkrijgbaar bij Kluphuis Oost tel. 735435 of bij de Raad voor Bejaardenwerk, Lorentz- laan 32, tel. 623733 (van maandag t/m donderdag van 8.30 tot 9.30 uur). Uitvoering plannen versneld MIDDEN-DELFLAND - De recon structiecommissie zal dit najaar be sluiten nemen over versnelde uitvoe ring van diverse projecten. Volgens de commissie, die zich bezig houdt met de herinrichting van Midden- Delfland, kan er in dit gebied de ko mende jaren veel werk worden uit gevoerd. In haar laatste vergadering besloot de commissie het startsein te geven voor de voorbereiding van projecten in zowel landbouw als op het terrein van recreatie en natuur. Tussen Maassluis en Vlaardingen werden eerder dit jaar al werkzaamheden pkte^re^onst^ctie^L^Hvte^üjd gestart in het kader van de reconstructie van Midden-Delfland. in beslag neemt is besloten dat som mige onderdelen eerder uitgevoerd mogen worden. Dergelijke onder delen moeten dan wel aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo moet de wenselijkheid van vervroegde uitvoe ring worden aangetoond en moet er met betrokkenen overeenstemming zjjn over de plannen. De Reconstructiecommissie heeft nu een lijst vastgesteld van werken die voor uitvoering bij voorrang in aan merking komen. Heronder zijn verbe teringen van wegen, het bouwen van nieuwe boerderijen, voorzieningen voor de glastuinbouw, de verbetering van gemalen en het aanleggen van recreatievoorzieningen als fiets- en voetpaden. Overigens is er in het kader van de reconstructie al het een en ander uit gevoerd. Zo werd eerder dit jaar tus sen Vlaardingen en Maassluis gestart met de aanleg van een strook bos welke moet aansluiten op het Licke- baertbos. Daarbij werden ook wandel paden en nieuwe afritten van de dijk gerealiseerd. Gedurende de voorbereiding van de plannen zal met een groot aantal in stanties en particulieren overleg wor den gevoerd. Als dat het gewenste resultaat heeft zal er in Midden Delf land op korte termjjn op meerdere plaatsen daadwerkelijke uitvoering van de reconstructie te zien z(jn. SCHIEDAM- In het Stedelijk Mu seum, aan de Hoogstraat 112, zijn momenteel drie exposities te bekij ken. Naast de educatieve tentoonstel ling Van klei gemaakt' wordt tevens tien jaar Keramisch Werkcentrum Heusden in beeld gebracht. Deze ex posities zijn te zien tot 21 juni a.s. Tevens schenkt het Stedelijk tot 19 juni aandacht aan de Schiedamse schilder Theo Wiegman die onlangs 75 jaar werd. Openingstijden: dagelijks van 10 tot 17 uur, zondag van 12.30 tot 17 uur. f wand meubelen.® bankstellen, slaapbanken enz. I Nergens zo n keus Uit voorraad te leveren. Fabrlekstoonzalen 1 1 Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 IH SCHIEDAM In wijkcentrum De Geïnteresseerden zijn 13 juni wei- Bever vindt maandag 13 juni een kom vanaf 20 uur in het wijkcen- bijeenkomst plaats voor bewoners, tram aan de Van Beverenstraat 40. die mee willen helpen aan het rea- Er zal dan tevens de film „Nieuws liseren van een wijkkrant. Om een te koop" worden vertoond. Deze krant in Schiedam-West van de handelt over het maken van een grond te krijgen zijn vrijwilligers krant en alle bijkomende zaken, nodig. Bewoners die foto's maken, Eventuele informatie via tel. tekenen, verhalen schrijven etc. 266442. SCHIEDAM— In de Blauwe Brug zijn mevrouw Bep Strik bewonderen, onlangs twee exposities van start ge- Beide exposities zijn vrij toeganke- gaan. Tot 28 juni kan men wandbor- lijk. Nadere inlichtingen aan de ba- duurwerk van mevrouw Tiggelman üe van de Blauwe Brug, Bachplein alsmede de droogbloemstukken van of via tel.: 701049. Onderzoek naar effect van verontreiniging in gebied tussen Maassluis en Vlaardingen WATERWEG-NOORD - In het gebied tussen Maassluis en Vlaar dingen zal de komende maanden een onderzoek worden gedaan naar de effecten van luchtveront reiniging. Het gaat daarbij met na me om de neerslag van fluor en zware metalen en de gevolgen daarvan voor landbouw, vee, na tuur en recreatie. De opdracht voor het onderzoek is gegeven door de reconstructie commissie Midden-Delfland die zich bezighoudt met de herinrich ting van de Groene Long van Zuid Holland. Deze commissie is be zorgd over de verontreiniging van omliggende industrie welke in haar werkgebied terecht komt. Het gebied tussen Maassluis en Vlaardingen is daarbij het meest bedreigd. De commissie wil nu weten wat de aard en de omvang van de veront reiniging is. De al jaren gehoorde klachten over een overmatige fluor-neerslag zijn de hoofdreden van het onderzoek. Maar ook wordt onderzocht in welke mate zware metalen terecht komen in gras en grond. Dat is vooral van belang voor de in het gebied aan wezige volkstuinen. In het kader van de reconstructie is de aanleg van meer volkstuinen aldaar voor zien. Voor het onderzoek zullen regel matig monsters van grond, gras en groente worden genomen. Bij het onderzoek zijn de provinciale wa terstaat van Zuid Holland, de Die- rengezondheids-dienst en de Dienst Centraal Milieubeheer Rijn mond betrokken. Binnen een jaar moeten de resultaten op tafel lig gen. WATERWEG NOORD- De Ka mer van Koophandel en Fabrie ken voor Rotterdam en de Be neden-Maas maakt zich ernstig zorgen over het opkomende ver schijnsel van de Zwarte Markt of Vlooienmarkt in deze regio. Hoewel de Kamer niet onsym pathiek tegenover de opzet van een dergelijke activiteit staat, is deze van mening dat de uitvoe ring ervan ,een staaltje van on eerlijke concurrentie ten op zichte van de overige handel is". In een brief aan verschillende colleges van burgemeester en wethouders van onder andere Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis, dringt de Kamer er op aan geen medewerking aan dergelij ke markten te verlenen. Een Zwarte Markt of Vlooienmarkt is in Nederland langzamerhand een bekend begrip geworden. Regelmatig wordt er op zaterdag en/of zondag een dergelijke activiteit georgani seerd. Doel van een Zwarte Markt is het aanbieden van goederen door par ticulieren, zoals overtollig huisraad. De Kamer van Koophandel signaleert nu dat het percentage beroepsmatige handelaren oploopt van zestig tot tachtig procent van de totale Zwarte Markt. De oorspronkelijke opzet wordt daardoor geweld aangedaan. In de brief wordt de gemeenten in dit Kamerressort tevens gewezen op an dere ongewenste kenmerken van deze markten. „Afhankelijk van de situatie ter plaatse is men in strijd met de bepa lingen van de Drank- en Horecawet, het bestemmingsplan, de Hinderwet, de Algemene Politieverordening, de Winkelsluitingswet, de Vestigingswet detailhandel/bedrijven, de Wet op de Omzetbelasting, de inschrijvings plicht bij het Centraal Registratie kantoor Detailhandel-Ambacht, de registratieplicht van gebruikte goede ren alsmede de plaatselijke regelin gen voor verkeer en brandveiligheid". Aan alle genoemde regelingen moet de reguliere handel zich wel houden, terwijl die derhalve met veel hogere kosten moet werken. Daarbij over lappen de Zwarte Markten ten dele de gewone handel, waardoor volgens de Kamer rechtstreekse en oneerlijke concurrentie ontstaat. Ook de con sument is op den duur niet gebaat bij een dergelijke bedreiging van het detailhandelapparaat, zo meldt het schrijven. Tenslotte merkt de Kamer op dat de Zwarte Markten gemakkelijk gelegen heid bieden tot het verkopen van ge stolen goederen. Een effectieve con trole op de Zwarte Markten blijkt echter vrijwel onmogelijk. Een reden te meer, aldus de Kamer, om geen medewerking aan dergelijke markten in de gemeente te verlenen. *Aan een Zwarte Markt kunnen vele negatieve kanten kleven.

De Havenloods | 1983 | | pagina 1