Mima College schrapt voor vijf miljoen 34?° DE 0 HAVENLOODS Agenda Schiedam 19?s 498° Voorzieningen moeten milieu behoeden termeulen Cobra-collectie dit jaar te kijk termeulen MVID6M, muooRm meo verhuur bv Ouderen stellen zwartboek samen Avondvierdaagse termeulen Museum niet meer gratis; huisvuil een keer per week DONDERDAG 16 JUNI 1983 24 582 SCHIEDAM - Burgemeester en wet houders hebben in de afgelopen twee maanden voor bijna vijf miljoen gul den aan bezuinigingsvoorstellen opge hoest, terwijl nog een lijst af te schaf fen of aan te passen zaken is gepro duceerd waarvan de opbrengst nog niet becijferd is. Bij deze bezuini gingsoperatie, die in totaal elf mil joen moet opbrengen, heeft het col lege minder nauw gekeken op arbeids plaatsen. Bestaande vacatures bij ver schillende gemeentelijke diensten en gesubsidieerde instellingen worden niet opgevuld. Eind juni zal de gemeenteraad de ge legenheid krjjgen op en aanmerkin gen te maken over ideeën van het col lege om bijvoorbeeld de stadskweke- rü op te heffen, de landijsbaan te schrappen, het wijkcentrum Schie- dam-West van het wensenlijstje af te voeren, het schoolzwemmen aan te pakken, de toegang tot het museum geld te laten kosten, het Open Jon geren Centrum Noord onder de loep te nemen en de subsidie aan dieren asiel De Hargahoeve te verminderen. Reclame Het is nog niet zover dat de wens van de VVD om een particulier op de vuilniswagen te zetten vervuld wordt, maar wel is er een plan om in plaats van twee keer per week één keer door de straten te rijden. De privati seringsgedachte van de VVD heeft el ders wortel geschoten - zo moeten straatvegen en het schoonhouden van kolken in particuüere handen komen. Tevens wordt gedacht aan reclame voering op gemeentelijke voertuigen. Het gemeentelijk apparaat moet zelf ook schokken: de presentiegelden voor het bijwonen van raadscommis sies staan op de nominatie om afge schaft te worden en de afdeling so ciografie (die nog zo ijverig is geweest om in het rapport „Grootstedelijke crisisverschijnselen? Ook in Schie dam" aan te tonen dat hier dezelfde problemen spelen als in de grote ste den) kan volgens het college best op geheven worden. Jongeren die vernielingen aanrichten snijden zichzelf straks in de vingers, wanneer de bezuinigingsvoorstellen het halen. Plan van het college is ver mindering van uitgaven aan wensen van jongeren, tenzij een bedrag van een ton bezuinigd kan worden door dat de vernielzucht afneemt. De besparingsplannen zouden niet compleet zijn, wanneer er alleen ge schrapt zou worden. Schiedam krijgt er ook nog iets bjj: een ideeënbus voor ambtenaren die hun steentje willen bijdragen aan de bezuinigings ronde. *IJspret: straks niet meer op de landijsbaan. EXPOSITIES STEDELIJK MUSEUM, Hoogstraat 112: Tot 21 juni „10 jaar kera misch werkcentrum Heusden", werk van twintig keramisten die op uiteenlopende wijzen met klei werken. In de kelder de educatieve f toonstelling „Van klei gemaakt", als aanvulling op overzichtstentc stelling. Openingstijden: dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur; van 12 uu tot 12.30 alleen entreezaal geopend. Op zondag van 12.30 tot 17 00 -~rrr ikciucr uc cuucaueve len- toonstelling „Van klei gemaakt als aanvulling op overzichtstentoon- ig. Openingstijden: dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur; van 12 00 2.30 alleen ent"""»»1r\ uur. Toegang gratis. 't KOETSHUYS, Lange Haven 78: Keramiek-expositie, werk van zes keramisten die ook in 't Stedelijk exposeren. Openingstijden: dinsdag en vrijdag van 12.00 tot 18.00 uur; donderdag van 12.00 tot 21.00 ïïri«aterdag van 11,00 tot 17.00 uur en zondag 19junivan 12 30 tot 17.00 uur. Toegang gratis. SCHIELAND ZIEKENHUIS, Stadhouderslaan 98: textiele objecten van Jacqueline Hendericks; schilderijen, zeefdrukken en foto's van Ingrid Dingemans. Openingstijden: dagelqks van 9.00 tot 20.00 uur Toegang gratis. MUZIEK STEDELUK MUSEUM, Hoogstraat 112: zaterdag 18 juni om 15 00 uur orgelconcert van Arie Metaal, medewerking van fluitiste Corrie Verbiest. Toegang gratis. DORPSKERK, Noordeinde: zaterdag 18 juni om 20.00 uur Koren concert met het Haagse Bethel Kleinkoor en het Loosduinse Klein- koor Adventkerk. Toegang gratis, programma f 1,-, donaties welkom. GEB verwacht veel van centzak op kolen Herencolller... van 3 vergulde kwaliteit goud op messing. Blijft altijd mooi. In gourmet schakel. Van 34,95 voor slechts Bijpassende armband van 29,95 voor 14,95 zilveren herenrlngen. Prachtige zilveren ringen in drie modellen. Gerodineerd gezet met witte saffier. Vanaf 18 mm. Uit de prijsklasse van 125,- en 98,- voor vader slechts *Werk van Jacqueline Hendericks is in de Schieland Galerie te zien. SCHIEDAM De Cobra-collectie van het Stedelijk Museum zal nog dit jaar toegankelijk moeten worden gemaakt voor publiek door een „open depot" te realiseren. Tegelij kertijd zal er een catologus van de collectie vervaardigd worden. De gemeenteraad zal nog een uit spraak moeten doen over de kre dietverlening, maar met de plannen is de raad al akkoord gegaan. In to taal is er bjjna 200.000 gulden mee gemoeid. DE HAVENLOODS Uitgave van Wegener Huis-aan-Huisbladen b.v. verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) Huis-aan-Huis in Rotterdam en omgeving met een wekelijkse oplage van ruim 1.1 miljoen exemplaren verdeeld over 26 edities. TELEFOON 010 13.50.85 Postadres: De Havenloods, postbus 1980,3000 BZ Rotterdam ADMINISTRATIE EN PERSONEELSADVERTENTIES: Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotterdam, tel. 010-13.21.70 BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen TELEFOON 010-34.67.11 ADVERTENTIEVERKOOP: Th. J. Bravenboer (rayonleider), privé tel. 010-35.38.83. A. Holleman, J.D.M. Ivo, J. Sparla. REDACTIE: A. Beyen, M. Ames Correspondent Schiedam: M. de Zwart, privé tel. 010 - 73.63.75 Correspondent Maassluis: M. Doddema, privé tel. 01899-11858 SLUITINGSTERMIJN: Advertenties: dinsdag 17.00 uur. Kleine advertenties: dinsdag 17.00 uur. Redaktie: dinsdag 16.00 uur. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Mocht u klachten hebben over de bezorging, gelieve u deze door te i geven aan: tel. 010 -13.24.89. 1-4-'83 Vervolg voorpagina bij speelt de kredietbank een bemid delende rol. Gekeken wordt b.v. hoe de cliënt het beste kan voldoen aan financiële verplichtingen van schuld eisers. Saling: „Momenteel wordt 70 pro cent van de werkzaamheden gevormd door schuldsanering. We zijn daar niet zo gelukkig mee want, zoals eer der gezegd, moeten we kostendek kend werken. Wanneer we te weinig commerciële kredieten afsluiten - die de verliesgevende kredieten moeten compenseren zullen we nooit quitte spelen". Het hele (gemeentelijke) krediet bankwezen is momenteel onderhevig aan discussies. Zo wordt het feit dat men geen rechtskracht heeft om (bij schuldsanering) andere kredietver strekkers te dwingen mee te werken met een gemeentelijke kredietrege ling, onder de loep genomen. „Heet van de naai" zijn de besprekin gen die de gemeente Schiedam en Vlaardingen voeren over een zoge naamd renovatiekrediet dat via de ge meentelijke kredietbank aan particu üere huiseigenaren zou kunnen wor den verstrekt. Ook de overweging om spaarrekenin- Administrateur Saling: Quitte spelen gen te openen - iets dat nu nog niet mogeüjk is - wordt druk bestudeerd. Wijnstok: „De discussie over de twee gezichten, commercieel en sociaal, is nog niet verstomd. Je kunt je af vragen of zo'n insteüing wel een ge- meenteüjke aangelegenheid moet zjjn. Het Vlaardingse gemeentebe stuur vindt van wel. Landeüjk wordt momenteel nagedacht over het stich ten van kredietbanken in zogenaam de witte gebieden. Dat zijn plaatsen of gebieden waar zo'n instelling nog niet is gevestigd. De Nederlandse Vereniging voor het Volkskrediet wezen zou met behulp van sponsors banken moeten stichten. Later zou den de gemeentes via dwingende voorschriften van de Overheid dan gedwongen moeten worden de ban ken over te nemen". „Het sreven is in ieder geval om uni forme regelingen te treffen voor ge- meenteüjke kredietbanken. Nu hangt het van een gemeentebestuur af hoe een kredietbank opereert". In 1982 maakten circa 1500 inwo ners van Vlaardingen en Schiedam ge bruik van de gemeentelijke krediet bank. De huidige personele bezetting zal worden uitgebreid van 2 1/2 tot 3 1/2 arbeidskracht. „Niet al te veel", vindt ook de wethouder. „Zeker als je de uitbreiding van werk zaamheden door toenemende schuld sanering in ogenschouw neemt. „Eerst moeten we echter quitte spelen. On dertussen bekijken we de mogelijk- heden voor verdere regionalisering" Een nieuw behang... Enorm voordelig struktuurvi- nyl in granoldessin met opge- schuimde laag. In de kleuren naturel of groen. Afwasbaar en naadloos te plakken. Rol- lengte 10 m, 50 cm breed, van 32,50 per rol slechts Wethouder Wijnstok BEL NU: JA'MP Krimpen a/d IJssel 01807-10200 Rotterdam 010-846471 Utrecht 030 Rijswijk 070-945292 SMIUI Ja, een splinternieuwe SABA (V.H.S.) video recorder ook voor f 89.39" per maand. Nooit repa itiekosten. min. contract 6 mnd. Ook verhuur van i.: kleuren-t.v.'s, wasautomaten, wasdrogers en uwcaravans. gemiddelde prijs over 5 jaar). *Centrale Maasvlakte over op kolen. ROTTERDAM - Het GEB verwacht dat het bedrag van 13 miljard aan in vestering die is gemoeid met het om bouwen van de centrale op de Maas vlakte op kolen, in de loop der jaren zullen worden terugverdiend. Men baseert dit op de huidige prijs van steenkool. Tevens heeft men er vertrouwen in dat de milieu-overlast tot een minium zal worden beperkt. Er wordt opge wezen dat dertig procent van de in vesteringen gedaan zijn om luchtver ontreiniging te beperken. Een rook reinigingsinstallatie zorgt ervoor dat 83 procent van de zwavel uit de rookgassen zal worden verwij derd, waardoor de S02 verontreini ging aanzienlijk minder zal zijn. De stikstofdioxide uitstoting zal daaren tegen hoger zijn dan nu het geval is. De meeste overige afvalstoffen kun nen na verwerking worden gebruikt. Zo krijgt elke produktie-eenheid vijf poederkoolmolens, die gezamenlijk per uur tweehonderd ton steenkool tot poeder vermalen. De steenkool wordt vanuit de overslagbedrijven op de Maasvlakte via een twee kilometer lange ondergrondse transportband aangevoerd. Het brandstofverbruik zal jaarüjks in totaal circa twee mil joen ton bedragen. Na verbranding van de poederkool blijft ruim tien procent over in de vorm van vüegas en twee procent in de vorm van bodemas (slak). De slak kan eenvoudig worden afgevoerd en zal worden toegepast bij de aanleg van wegen en dergeüjke. Elektrostatische vliegasvangers filte ren ruim 90 pet. van de vüegas uit de rookgassen. Vanuit de cementindu- strie is volgens het GEB grote belang stelling voor vüegas, omdat dit pr<> dukt op grote schaal is te verwerken. Open School start nieuwe cursus SCHIEDAM - Vrouwen die in sep tember een cursus willen volgen bij de „Open School" kunnen zich nu al opgeven. De lessen worden op maan dag- en woensdagochtend van negen tot elf uur gegeven en er kunnen on derwerpen aan de orde komen, die de cursisten zelf uitkiezen. Excur sies naar bijvoorbeeld de gemeente raad of de rechtbank kunnen onder deel van de lessen uitmaken. Belangsteüenden kunnen beüen naar Len van Berkel (373244) of Berna Etman (375737) om zich op te geven of meer informatie te vragen. De cur sussen worden in het M.C.M. de Groothuis aan de Stadhouderslaan AFSCHEID - De Schiedammer H.C. Kars verlaat na 22 jaar de gemeentedienst De schilder neemt op donderdagmiddag 30 juni van kwart over vier tot kwart over vijf afscheid in de recreatiezaal van het stadskan toor. SCHIEDAM De ouderenbonden en Humanitas hebben gisteren wethouder Scheeres (economische zaken) een zwartboek overhandigd waarin klachten van ouderen over hun financiële situatie zijn opge nomen. Door het hele land wer den gisteren acties gehouden die tot doel hadden de aandacht op de bejaarden te vestigen. Tweede- Kamervoorzitter Dick Dolman kreeg eveneens een exemplaar van het zwartboek. De ouderen willen dat de aangekondigde korting van 2 procent op alle uitkeringen niet doorgaat. SCHIEDAM De Schiedamse Avond vierdaagse start dit jaar op de eerste dag van de zomer bij Sporthal Mar griet aan de Nieuwe Damlaan 5. Wan delaars die mee willen doen kunnen zich tot en met vrijdag 17 juni in schrijven bij de VVV aan de Buiten havenweg 9 voor f.4,-; maandag 20 juni tot vier uur 's middags kunnen laatkomers daar ook nog terecht maar dan voor f.4,50. De tocht begint op dinsdag 21 jun( om half zeven 's avonds en neemt de daarop volgende drie avonden in be slag. Wie een van de avonden verhin derd is, kan maandag 20 juni al star- Restant rollen tapijt! In diverse uitvoering en des sins w.o. velours of bouclé. In leuke kleuren o.a. brons, bei ge, groen, tabac, grijs of bruin. 400 cm breed. Nu met nog meer voordeel Per meter slechts

De Havenloods | 1983 | | pagina 3