Zwembaden krijgen door slechte weer klap na klap Visnieuws 11950 Liebrechts-bokaal voor Van der Kooij Haringtrofee naar VZC Bommeer heeft nu riant clubgebouw ODS-doelman dwarsboomt VFC Informatie streekschool 145 handbalteams in toernooi WIK Drie restaurants en disco onder glazen dak 'Uitgerekend in een al zo moeilijk jaar' ter meulen ter meulen natuurlijk V r 1 Trompert, gefotografeerd in de Plompert: „Zonde dat Zuid het straks wel licht zonder zwembad moet doen". i 5. Qju/ionL ORFÊVRES A PARIS Vissen met matchhengels en Winkle Pickers wordt bij wedstrijden in de regio Rotterdam steeds meer gezien. Hengelsportcentrum Van Leeuwen uit Vlaardingen haakt daar op in en organiseert op drie donderdagavon den, 16, 23 en 30 juni a.s. drie matchhengelwedstrijden in de Vlaar- dingse Vaart. Het startsein wordt gegeven elke keer om 19 uur en rond 22 uur dienen alle hengelaars te stop pen met vangen. Het inschrijfgeld, f.25.- voor de drie matches, wordt gebruikt voor prijzen en eremetaal. Voor meer informatie en/of inschrij ven: 010-343060. Vijfenvijftig leden van de henge- laarsbond „Vlaardingen en omstre ken" waren jongstleden zaterdagmor gen te vinden aan de Trekvliet. Ze boekten allen een geringe vangst, zo gering, dat slechts tien leden een visje wisten te verschalken. Dick Bramwijk werd bij deze wedstrijd eerste met 1450 gram, tweede Jos Schenk met 1200 en derde Dick Boosma met 1100 gram. Bü de korp sen ging „Nooit Gedacht" met de eer strijken. Zaterdag 9 juli gaat het gezelschap voor de tweede wedstrijd in de Oude Rijn proberen een beter resultaat te halen. De eerste serie wedstrijden om het kampioenschap van Schiedam zijn woensdagavond jl. gehouden aan de Poldervaart. De organiserende vereni ging „Schiedam en Omstreken" mocht 55 deelnemers begroeten. Van alle typen die men had meegebracht bleek de vaste hengel uiteindelijk het meest succesvolle materiaal om mee te werken. T. Balster wist na drieëneenhalf uur 573 centimeters vis op de maatlat te brengen. Hij won en B. van Yperen werd met slechts 50 centimeters minder tweede. H. Vorstenbosch (493 cm) behaalde een derde plaats. Voorzitter Sleeuwen- hoek van „Schiedam en Omstreken" reikte de prijzen uit en kondigde aan dat de volgende twee wedstrij den om het kampioenschap worden gehouden op 22 juni en 6 juli. Ook in de Poldervaart gaan jeugdige hengelaars uit Schiedam en omstre ken komende zaterdag strijden om het jeugdkampioenschap van Schie dam. De vereniging „Schiedam en Omstreken" heeft hiertoe behalve zaterdag a.s. ook zaterdag 2 juli een wedstrijd gepland. Men begint beide dagen om 09.00 uur te vissen en twee uur later moeten de hengels uit het water. Voor alle inlichtingen: W. Bravenboer, telefoon 010- 736718. Plaatsnummers zijn op beide zater dagen vanaf 08.15 uur te verkrijger bij: pannekoekhuis „De Vijver" in het Beatrixpark. Inschrijfgeld f.2. per keer. Sluiting inschrijving vrijdag om 16.00 uur. VLAARDINGEN - Met een voor sprong van twee punten op zijn naas te concurrent sloot Aad van der Kooij, ook voorzitter van de organi serende biljartvereniging De Kroon, de finale om de Liebrechts-bokaal winnend af. Het op handicap gespeelde drieban- dentoernooi is populair bij de biljar ters, want al vele jaren telt het maxi male aantal deelnemers van 56. Acht van hen bereikten uiteindelijk de fi nale. In de eerste twee-ronden van de eindstrijd bleven Pronk, Van Hattem en de latere winnaar zonder verlies. Na vijf ronden leek de strijd alleen nog te gaan tussen Van Hattem (9 punten) en Van der Kooij (8). De laatste had toen al zijn eerste en eni ge verlies (tegen Van Weert) te pak ken. De beslissing viel in de laatste partij van Van der Kooij tegen Van Hattem. In een afgeladen De Kroon kwam de jonge 17-jarige Van Hattem mentaal tekort om zijn opponent van de winst af te houden. De uitslag: 1. Van der Kooij 12 pun ten, 2. Pronk 10, S^Brinkman 9 (moyenne 0,630), 4. Van Hattem 9 (0,568), 5. Bleekendaal, Van Galen, Van Noorden en Van Weert allen 4 punten. VLAARDINGEN - Nadat eerst Posei- don'56 de Haringtrofee in 1981 had meegenomen en daarna het Delftse Raket een jaar beslag op het door Jan van Hees gemaakte kleinood had ge maakt, kwam de wisselbokaal afgelo pen weekeinde terug in de prijzen kast van het organiserende VZC. De Vlaardingse zwemmers toonaen zich superieur aan hun tegenstanders, waarvan Poseidon'56 op ruime af stand tweede werd. En passant verbe terden de VZC-ers ook vier kringre cords. De jongens-estafette onder de 10 jaar doken tweemaal onder een re cord. Ook de meisjes onder 10 jaar en de jongens onder 14 jaar scherp ten de kringtijden aan. Verder waren er eerste plaatsen voor Leon van IJzerloo en Reinier van de Bend. Sander Doolaard, Alex Gerrit sen. Gertine van den Berg en Astrid van Irsen pakten een zilveren medail le. VLAARDINGEN - Met het slechten van een kartonnen wandje verrichtte ere-voorzitter J. van Aperen zaterdag middag de opening van de clubhuis accommodatie bij de watersportvere niging De Bommeer. Hieraan was door de leden vier jaar gewerkt. Tevoren was door ere-lid G. Vermeer de eerste vlag gehesen in de nieuwe en imposante23 meter hoge scheeps- getuigde mast. In zijn voorwoord me moreerde Bommeer-voorzitter Henk van Beek, dat de vlaggemast wellicht de laatste in zijn soort zal zijn. „Ma teriaal om zoiets te maken zal er on getwijfeld blijven. Alleen zullen in de ken". Niet alleen de mast, die een kleinere door een vrachtwagen omver gereden exemplaar vervangt, is een aanwinst op het haventerrein. Ook de uitbrei ding van het clubhuis valt daaronder. De voormalige boerderij van de fami lie Vellekoop omvatte al de kantine. In wat vroeger de stallen waren, zijn nu douches, toiletten, een bestuurs kamer en een redaktielokaal onder gebracht. De opening werd bijge woond door talloze afgevaardigden van de sportraad en door burgemees ter Fred van Lier. VLAARINGEN - VFC, dat zich in het laatste competitieduel al gedegra deerd waande, maar door het gelijke spel van ODS bij DFC toch nog op een beslissingswedstrijd uitkwam, is er uiteindelijk toch niet in geslaagd om de tweede klas te prolongeren. Op het imposante sportcomplex van Heerjansdam won ODS met 2-0. Geflatteerd. Dat wel, maar de doelpunten beslisten en bo vendien hadden de Dordtenaren een klasse-doelman tussen de palen. VFC maakte overigens het spel, maar kwam halverwege de eerste helft via een ODS-counter op achterstand. On danks de vele Vlaardingse aanvalsgol ven bleef die stand gehandhaafd. Pal voor tijd trokken alle Vlaardingers, zelfs doelman Den Herder, in een laatste poging om naast ODS te ko men op naar het Dortse doel. De at taque werd afgeslagen, waarna het le ge Vlaardingse doel met een schot vanaf de middendoellijn een makke lijke prooi was (2-0). Daarmee keert VFC juist het jaar, dat het 75 jaar bestaat na een vierjarig verblijf in de tweede klas terug naar de derde klas. Al met al is 1983 niet alleen VFC, maar ook het Vlaarding se zondagvoetbal, een rampjaar. Im mers ook De Hollandiaan en RWKIK degraderen. Belangstellenden zijn welkom op de dop dinsdag 21 juni a.s. in het gebouw van de Streekschool Rotterdam Noord .Schoolstraat 8 te Schiedam. Aanvang 19.30 uur. Of op woensdag 22 juni a.s. in het gebouw van het Vormings werk Waterweggebied Noord, L. de Colignylaan 5 te Vlaardingen. Aan vang 19.30 uur. Er wordt informatie gegeven over o.a. de opleidingen in het kader van het leerlingstelsel en over het vormingswerk Tevens be staat de mogelijkheid de school te be zichtigen, vragen te stellen en de les materialen eventueel zelf te beproe ven. De school is vanaf 19.00 uur ge opend. VLAARDINGEN - Op de zes gras- en twee verharde velden van WIK aan de Hugo de Vriesstraat is op zaterdag 18 en zondag 19 juni het 12e hand- baltoernooi Hieraan wordt deelgenomen door 145 teams van 21 verenigingen uit het gehele land. Op beide dagen is de aanvang 9 uur. Op zaterdag spelen de jongens en meisjes aspiranten, welpen Viking'60 in Hannover VLAARDINGEN Veertig leden van de zwemclub De Viking'60 na men deel aan internationale wedstrij den in Westduitse Hannover-Münden. Mogeljjk is deze trip het begin van meer internationale ontmoetingen. Vrijdag 17 juni a.s. in INDONESISCH RESTAURANT 'RASA SA YANG' DINER-DANSANT met Lé ASË TRIO aanvang: 19.00 uur. 25a- p.p. Menu bestaande uit: soep, Indonesische rijsttafels en koffie met likeur. Reserveren 'niet verplicht' 'RASA SA YANG! 's Gravenzandseweg 314 v/h Ganzenduin Hoek van Holland Tel. 01747- 5053. Ambitieus project WATERWEG NOORD - Hoek van Holland is drie restaurants rijker. In het prachtige glazen complex aan de 's Gravenzandseweg 314, huizen sinds kort onder één dak: het Indo- nenisch restaurant Rasa Sayang, grill- centra Westland en Chinees restau rant Ang's Garden. Eigenaar is de heer Ang die ook een restaurant heeft in Capelle aan den IJssel. „Uitermate veel aandacht is besteed aan de kwaliteit en originaliteit van het eten", vertelt Wim Wittekoek van Spindel Promotions die door de heer Ang werd aangetrokken om de nieu we restaurants onder de aandacht van het grote publiek te brengen. „Het moet ook goed zijn want anders val je bij een dergelijk ambitieus project door de man". Het fraaie uiterlijk van het complex werkt overigens een beetje mislei dend. Wittekoek: „Voorheen heeft hier een zeer prijzig restaurant gezeten, de ambiance is daar ook naar en dat is zo gebleven. De prijzen die nu wor den gehanteerd liggen échter een stuk lager". De restaurants zijn dagelijks geopend van 11.00 tot 24.00 uur. Het com plex bevat voorts nog een bar-dancing die dagelijks van 20.00 tot 02.00 uur en op vrijdag en zaterdag tot 04.00 uur is geopend en een terras met 120 zitplaatsen. Het glazen complex biedt onderdak aan Indonesisch restaurant Rasa Sayang, aan Grillcentre Westland en aan Chinees restaurant Ang's Garden. voor vlotte meisjes. ROTTERDAM De specifieke buitenzwembaden in de Maas- stedelijke regio hebben, uitge rekend in een tijd dat er ook in deze sector drastisch bezuinigd dient te worden, voor wat de bezoekersaantallen betreft enorm geleden onder het zeer slechte weer in de maand mei. Normaal gesproken worden er, als half mei die baden opengaan, veel abonnementen verkocht die een zeer voorname bron van inkomsten opleveren. Omdat het domweg te koud en te guur was hebben velen vorige maand besloten geen seizoenkaart te kopen. Aangezien het weer abominabel bleef, heeft bijna iedereen die regelmatig een be zoek aan een zwembad brengt maar helemaal geen doorlopend toegangsbewijs meer aange schaft. door Willem Schothorst De cijfers van de heer Trompert, be- drijfschef buitenbaden van het bureau Zwembaden van de Dienst voor Sport en Recreatie, aangaande bezoe kersaantallen van vorig en dit jaar, spreken boekdelen. Catstrofaal Trompert: „Deze getallen hebben be trekking op de vijf nog door de ge meente Rotterdam beheerde buiten baden. Dus niet op zogenaamde com bibaden met zwemgelegenheid binnen en buiten. Die vijf zijn: Overschie, Plompert op Zuid, Meeu wenplaat, Pernis en Heyplaat. Daar kwamen in de eerste week na de openstelling op 14 mei j.l. in totaal 573 mensen. In '82 echter 6700. De tweede week in '82 8299, nu 2358. De derde week geeft helemaal een catastrofaal beeld: 14.636 vorig jaar en dit jaar 1.051Die tendens zette zich de zeven dagen daarna door: 53.630 in '82, nu 11.972. De eerste week in juni hebben we eindelijk weer eens het normale peil kunnen halen. Toen kwamen er in de vijf baden 15.607 mensen, tegen vorig jaar 17.373. De alles overheersende factor in deze is de weersgesteldheid. Als we laatstgenoemde aantallen onder de loep nemen dan blijkt over duidelijk dat de zwembaden wel degelijk in trek zijn. Het is derhalve ook zo enorm jammer dat men toch bijvoorbeeld op gemeentelijk niveau, in het kader van de tweede bezuini gingsoperatie, min of meer heeft be sloten om drie zwembaden te sluiten. Dat zijn Meeuwenplaat, Overschie en de Plompert. Vooral het afstoten van laatstgenoemde bad doet mij veel pijn. Het valt onder mijn beheer en ik heb als chef buitenbaden hier een kantoortje. Dat de Plompert te wéi nig bezoekers zou krijgen of een niet- regionale functie zou vervullen, moet ik ten zeerste tegenspreken. Vorig jaar kwamen er ruim 93.000 mensen. En absoluut niet alleen uit Zuid. Het bad vervult wel degelijk een regionale functie, is voor menig gezin een soort strandbad dat behalve voor een ver frissende duik ook zeer geschikt is voor een lekker dagje luieren. De ge meente stelt echter dat dat ook best in Hoek van Holland kan. Onzin na tuurlijk, want nogmaals, de cijfertjes bewijzen het tegendeel". Trompert komt, in het kader van de bezuinigingen, met een nog niet eer der geopperd idee. „We weten nu dat mooi weer mensen naar de zwemba den lokt. Van de ^200 seizoendagen vorig jaar hadden we er voor wat de Lompert betreft maar 44 nodig om al 84.000 mensen binnen de poort te krijgen. Waarom moet er dan zo nodig nog zwemwater verwarmd worden? Als het zonnetje volop Marco Roomer: „Bezuinigingen te billijken" schijnt, is het water namelijk binnen natuurlijk verloop kan geschieden", een paar dagen op de aangename de reorganisatie in de Rotterdamse temperatuur van 20 gr., 21 gr. Cel- zwembaden als zijnde noodzakelijk sius. Prima voor de bakkende zwem- onderstrepen. „Er is een overcapa- mer of zwemster die verkoeling citeit. Te veel zwembaden werden er zoekt". in de afgelopen jaren in deze regio uit de grond gestampt. Overigens niet op gemeentelijk maar op een particu lier initiatief. Twee voorbeelden wil De baas van Trompert, hoofd zwem- ik noemen: Oostervant en Zeven- baden S en R Marco Roomer, heeft kamp, waar een zwembad een onder begrip voor bezuinigingsmaatregelen, deel is van een groot recreatie-oord". „De bij de gemeente op tafel Eggen de voorstellen houden een vergaande Ook voor Marco Roomer staat het reorganisatie in. Men wil daarbij de echter als een paal boven water dat privatiseringsnorm hanteren. Oftewel het slechte weer van de afgelopen tijd baden gaan beheren naar particulier wel heel erg ongelegen komt. voorbeeld. Dat kan bijvoorbeeld in- „Rapporten zijn gebaseerd op aantal- houden, op koude, gure dagen dicht len bezoekers. En juist die zijn uitge- en bij mooi weer open. Het rooster rekend dit jaar de slechtste die je je van de badmeester moet dan aange- maar voor kunt stellen. De afgelopen past worden. Dat kost geen arbeids- achterstand is nooit meer in te halen, plaatsen, maar formatieplaatsen. Dan zouden we iedere dag 5000 men- Vooral omdat hierbij de in de parti- sen moeten boeken. Maar het weer cuhere zwemwereld gebruikelijk zit nog immer tegen. Nee, helaas heb, norm (op jaarbasis) van één bad- ben die bezuinigingsambtenaren dit meester op 18.000 gasten" seizoen een te dikke stok in de hand Roomer kan iri grote lijnen, „vooral waarmee ze keihard kunnen slaan. En omdat afvloeiing van personeel via dat gaat zeer veel pijn doen". Gebleekte jeans van goede 133/4 Oz indigo denim. Van 100% katoen. Met asymetri sche sluiting, steekzakken en elastische taille. Maten 98 t/m 134. In bleu denim. Géén 27,95 en 31,95 maar /IOC Viking-zwemmers VLAARDINGEN - Hoewel De Vi king'60 in een zwemvierkamp met De Stelle, Stormvogel en PZPC de rij sloot, werd er individueel door Vlaar dingse zwemmers goed gepresteerd. Zo eindigde Geraldine Peters twee maal als eerste: op de 25 meter individueel sterk schoolslag en op de 25 meter vrije slag. Een eerste plaats was er ook voor Kevin de Leeuw (25 meter rug slag), terwijl h(j tevens op de 25 me ter schoolslag tweede werd. Verder was er zilver Irene Berkel en brons voor Jolanda van Hofwegen, Natasja van Bommel en René Emmelot. Hangolielamp... In brons met messing? Met houten onderpot in motenkleur. Met licht amber glasglobe in elektrische uitvoering. Met bronzen kettingstel. Hoogte ca. 100 cm, glasglobe 29 cm 0. Van 219,50 Bijpassend wandlampje. Fraai notenhouten achter- schild en onderpot. Hoogte ca. 36 cm, glasgiobe 12Vi cm 0. van 89,95 voor [riyyvÖÖRPÉÉLlÖÖTi

De Havenloods | 1983 | | pagina 5