DE ©HAVENLOODS Woningen Sint Jozef ondeskundig opgeknapt Nieuwbouw Mariastraot DRANKEN SERVICE Fabriplan eerder dan Fultonstraat Raad wacht op duidelijkheid over vervoer gehandicapten Schaapsscheren in Beatrixpark Vertrouwelijk rappo 250ste bingo Ooievaars Fractievoorzitters hebben stem in benoeming burgemeester 99.- 35.- HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM DONDERDAG 30 JUNI 1983 32e JAARGANG NO. 26 Wethouder wil renovatieprojecten wisselen SCHIEDAM- Wethouder Van Tfl- borg van stadsvernieuwing wil probe ren de renovatie van 90 woningen aan het Fabriplein nog dit jaar te be ginnen. Hij overweegt daartoe het re novatieproject voor 47 woningen aan de Fultonstraat, dat zojuist is goed gekeurd door het ministerie, uit te stellen tot begin volgend jaar. De eerste 45 woningen van woningbouw vereniging Schiedam-Vooruit aan het Fabriplein zullen dan nog dit jaar onder handen genomen kunnen wor den. Het ministerie van volkshuisvesting heeft juist de aantallen woningen die Schiedam in dit jaar mag renoveren bekend gemaakt. Het gaat om 163 vooroorlogse woningen en 226 na oorlogse flatwoningen. Hoewel Schiedam-Vooruit al jaren plannen heeft voor een opknapbeurt van het Fabriplein, zijn er nog geen spijkers met koppen geslagen. Con flicten tussen de vereniging en de be woners hebben voor vertraging ge zorgd. De gemeente bood dit jaar aan te bemiddelen tussen beide partijen. Inmiddels is het merendeel van de be woners akkoord gegaan met de reno vatieplannen. Schiedam-Vooruit moet nu uitvoe ringsplannen vervaardigen en die voor half augustus inleveren bjj de ge meente. Dan zal bekend zijn of de projecten Fabriplein en Fultonstraat gewisseld kunnen worden. Mocht het ministerie die ruil goedkeuren, dan heeft Schiedam tegelijk een „voor schot" op '84 genomen. In dat jaar moet het Rijk dan in ieder geval de plannen voor de Fultonstraat en de resterende 45 woningen aan het Fa briplein door laten gaan. Over een maand eerste opleveringen SCHIEDAM - De nieuwbouw in de Mariastraot is zover gevorderd dat de toekomstige bewoners dinsdagavond een kijkje konden gaan nenen. Het bouwblok dat dichtbij de Aleidastraat ligt kan „model" staan omdat de huizen daar bijna klaar zijn. In augustus worden de eerste woningen opgeleverd. Na de excursie konden de toekomstige bewoners een vragenlijst invullen, waarin onder meer hun oordeel werd ge vraagd over de nieuwe woningen en over de inspraakprocedure. SCHIEDAM - De gemeenteraad wil eerst meer duidelijkheid over de plan nen van het Rijk met het vervoer van gehandicapte schoolkinderen alvorens Schiedam een standpunt in neemt. Hoewel volgens eerdere be richten uit Den Haag het streven was gehandicapte kinderen zoveel moge lijk met openbaar vervoer naar school te laten gaan, is daar nu vanwege alle protesten verwarring over gerezen. Het college van B en W wilde de mi nisteriële maatregelen in Schiedam iets verzachten door het bedrag, dat de gemeente altijd al bij het geld van hëtUïjk legde om aangepast vervoer te betalen, te reserveren voor gehan dicapte schoolkinderen. Daarmee wilde het college voorkomen dat kin deren door financiële problemen niet meer de school kunnen bezoeken die eigenlijk het meest geschikt is. Wanneer de mogelijkheden die het Rijk aankondigde ongewijzigd door gaan, heeft dat gevolgen voor 45 Schiedamse schoolkinderen die nu met aangepast vervoer reizen, ter wijl 64 kinderen die met openbaar vervoer naar school gaan geen reis kostenvergoeding meer krijgen. Een lichting schapen zal zaterdag 2 juli op de kinderboerderij in het Beatrixpark van haar vacht ontdaan worden. Van één tot vier uur 's middags kan iedereen komen kijken. Behalve het schapenscheren zullen er ook demonstraties spinnen en geitekaasmaken zijn en wordt er informatie verstrekt over het leven van de honingbij. enorme sortering. 80 modellen uit voor ranniiciicii, raad te leveren. Vr. folder. Fabrlekstoonzalen Industrie gebouw. Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-13.80.18 n een videorecorder ontvreemd ter waarde van 4.800 gulden. De daders ver schaften zich toegang door een ruit in te slaan. Met behulp van een valse sleutel konden onbekenden een kelderbox aan de Burge meester van Haarenlaan openbreken. Een elektrische typemachine en een rekenma chine vormden de buit Geld, een horloge en een armband ter waarde van ruim duizend gulden werden gestolen uit een woning aan de Burgemees ter Knappertlaan. De inbrekers kwamen door een raam naar binnen. BRAND - Een plezierjachtje dat in de Schie lag afgemeerd is vrijdagmorgen om half vijf volledig uitgebrand. Het vuur be gon met nog onbekende oorzaak op de voorplecht Het houten binnenwerk van het scheepje, dat nog niet helemaal afge bouwd was, ging helemaal in de vlammen op. SCHIEDAM - De Invalidensport- vereniging De Ooievaars houdt woensdag 6 juli in Christelijk Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 de laatste bingo-avond van het seizoen, die tevens de 250ste uit de Ooievaars geschiedenis is. Voordat de bingo be gint, om acht uur, krijgt de invaliden sportvereniging de opbrengst van het afgelopen jaar in handen. Daarna kunnen de deelnemers ga^n strijden om koffiezetapparaten, stroomstrijkijzers, klokradio's, scheerapparaten, dekbedden, kruimeldieven, boormachines, tafel grills en haarkrulsets. In de superron des zijn draagbare televisies, stofzui gers of een waardebon van f 200,- te winnen. SCHIEDAM- Gebruik van ver keerde materialen en slechte uitvoering hebben er toe ge leid dat de renovatie van 213 woningen van woningbouw vereniging Sint Jozef in Schie- dam-West volkomen verkeerd is uitgepakt. Dat blijkt uit een vertrouwelijk rapport dat Bouwcentrum naar aanleiding van een onderzoek in de wo ningen. Sinds de opknapbeurt in '81, vol gens plan van 'Sint Jozef uitgevoerd door een aannemer die inmiddels failliet is, klagen de bewoners over overtollig vocht, dat voor hou trot en schimmelvorming heeft gezorgd. Bouwcentrum concludeert nu dat de renovatie op ondeskundige wijze is aangepakt. Zonder rekening te houden met de normale vochtpro- duktie in de huizen zijn kieren ge dicht, warmte-isolerende materialen en dubbele beglazingen aangebracht, waardoor het vocht niet meer weg- kon. Dat hoopte zich op in de kruip ruimtes, gevels en wanden. Volgens het rapport van Bouwcen trum kan een dergelijke renovatie alleen uitgevoerd worden, wanneer tegelijkertijd de vochtproduktie te ruggebracht wordt. Bovendien moe ten materialen gebruikt worden, die tegen vocht kunnen. Schimmel In de kruipruimtes onder de wonin gen is echter een isolatielaag onder de balken aangebracht van minerale wol, die is gaan schimmelen en voor stank zorgde. De uitvoering van de renova tie, die volgens het rapport over het algemeen goed was, is in de kruip ruimtes twijfelachtig. De isolatiede kens zijn niet in alle huizen aange troffen; vaak hingen ze los omdat ze onvoldoende bevestigd waren en er werden ook hopen puin in de ruim tes aangetroffen. Volgens Bouwcentrum moeten de herstelwerkzaamheden er op gericht zijn de vochtproduktie in de wonin gen terug te brengen. Daartoe is een reeks maatregelen voorgesteld, waar van de behandeling van de kruipruim tes, de gevels en de aluminium raam kozijnen de belangrijkste vormen. Bouwcentrum adviseert een blok hui zen onder handen te nemen bij wijze van proef. Daarin moeten dan in ie der geval de kruipruimtes met een damp werende folie bekleed worden; moeten de gevels opnieuw gevoegd en met een vochtwerende vloeistof behandeld worden en moeten voor zieningen getroffen worden aan de aluminium kozijnen om het condens- vocht af te voeren. Mocht blijken dat die maatregelen nog niet voldoende resultaat opleve ren, dan moeten er loodslabben on der de balklagen op de begane grond aangebracht worden; moet Tiet "Bin nenpleisterwerk anders uitgevoerd worden en moeten de aluminium ko zijnen vervangen worden. Isolatie moet dan bovendien aan de buiten zijde aangebracht worden. Tijdens de herstelwerkzaamheden moeten ook verrotte balken en be timmeringen, beschimmelde keuken kastjes en verroeste leidingen vervan gen worden. De eigenaresse van de woningen, Sint Jozef, wil op 14 juli met de bewoners om de tafel gaan zitten om een voorstel te doen. Op 3ïï moment wil Te vereniging geen enkel commentaar geven. Eisen De Bewonersvereniging Schiedam- West heeft inmiddels vergaderd met de bewoners van de 213 woningen en enkele eisen gesteld. Zij wil in twee huizenblokken proeven nemen met maatregelen die door Bouwcentrum zijn voorgesteld. In het ene zouden de kruipruimtes aangepakt moeten *De huizen in de Authonde Muysstraat na de „renovatie". worden, terwijl in het andere blok de aluminium raamkozijnen vervangen moeten worden. De hoekwoningen, waar de ergste problemen zijn gecon stateerd, moeten volgens de bewo nersverenigingen direct verbeterd worden. Bouwcentrum moet het toezicht op verbeterwerkzaamheden uitoefenen, vindt de bewonersvereni ging. De bewoners, die stellen dat de renovatie nog niet „af' is hebben de huurverhoging voor hun „opgeknap te" woningen al sinds '81 geweigerd, ook omdat de tweede oplevering van de huizen, waarbij alle voorzieningen nog eens nagekeken worden, nooit heeft plaatsgevonden. SCHIEDAM - De zes fractievoorzit ters van PvdA, WD, CDA, CPN, PPR/PSP en D'66 zullen in een ver trouwenscommissie zitting nemen, die zich mag uitspreken over de be kwaamheid van sollicitanten naar het burgemeestersambt. Het zestal mag gesprekken voeren met de sollicitanten, maar moet vol strekte geheimhouding betrachten. De geheimhoudingsplicht geldt ook nadat de benoeming van de nieuwe burgemeester bekend is gemaakt en de commissie is opgeheven. Waar is voor u het dichtstbijzijnde filiaal van: Bingo en SJS.VS'iïaO'JSTum 30 loU bel: 010-132728 SCHIEDAM - De Stichting Lente feest houdt donderdag 30 juni bingo-avond in haar pand aan de Broersvest 101. Om zeven uur gaat de zaal open en om acht uur wordt het eerste nummer afgeroepen. Vrij dag 1 juli organiseert Lentefeest een minimarkt van tien uur 's ochtends uur 's middags. De opbrengst van alle activiteiten is bestemd voor gehandicapten UeMrau- raw1 -* milch Q.B.fl. 3®® lies nu Va Hm Henkes Citroen Brandewijn 11 95 liter NU lil ^Ay-iMPiJk^ 2 literpot Sherry 10 95 medium of pale dry NU Schotse Whisky Black Piince1C95 fles NU Komfortabele auto stoelhoes sterk stretch materiaal ondom. Past vrijwel altijd In camel of grijs Achterbank hoes DILETTA Schakelklok Veelzijdig toepasbaar Instelbaar per kwartier! Schakelverm max. 16A, 3500 Watt KEMA-keur Slechts vendex CAMPING Luchtbed Riva en Riva-duo Matrasmodel. Van erubberd katoen, eteste kwaliteit! 2-persoons 200x135 cm 1 -persoons 198x72 cm Stoelhoes met hoofdsteun Per paar 40.- Stoelhoes normaal Per paar Zonzomerse bad/strandlakens Vakantieseizoen koopjes van 100% katoen Maat 70x152 cm Per stuk PB 100 pocket-computer Ideaal om basic computer taal te leren Met 12-stellige alfa num- merieke dot matrix LCD- uitlezing. Geheugen tot 544 stappen (M.b leverbare OR1-module 1568 stappen). Incl leerboek 15.50 Maat 70x130 cm. Per stuk ook geldig op de plaatselijke koopavond VROOM^DREESMANN Space-Tone stereo cassette speler met stereo hoofd telefoon en 2 stereo speakers Komplete portable-kombinatie in mini-formaat, met HiFi- geluid! Speelt op batterijen of lichtnet (via los leverbare adapter)

De Havenloods | 1983 | | pagina 1