Auto Garant B.V. OOG IN OOG MET EEN AUDI „Afvallen zit niet in je heupen, maar in je hersens" DE Q HAVENLOODS ■Slilil ':v' Café duo nu ook met theefilter BEHOUD UW NATUURLIJKE GEBITl f395,~ Van Devcntcrstraal 15. Rotterdam-West. Tel.: 010-766644. Frisse geur van Lanvin „Afvallen kan alleen als je verantwoord eet. Iemand, die denkt dat te kunnen bereiken door minder te gaan eten, is op de verkeer de manier bezig. Je valt in het begin wel af, maar je laat bepaalde voedingsmiddelen weg die je echt nodig hebt. Je raakt daardoor je kracht kwijt, je wordt prikkelbaar. En in verhouding raak je niet veel overtollig vet kwijt." Aan het woord is Martha Hoekman, An Meisel. „Afvallen heeft alles te een van de leidsters van de Weight maken met je eetgewoonten. Die moet Watchers. Samen met nog twee ande- je veranderen en dat is niet eenvou- re leidsters An Meisel en Ilona van dig. Gewoonten leer je niet zo snel af, den Berg, praten we over afvallen. maar wel als je erop geattendeerd Dik zijn is niet bepaald in de mode. wordt." De modebladen getuigen daarvan. Je Er zijn meer gewoonten die dikke kunt geen blad openslaan zonder een mensen zullen moeten afleren, willen slanke mannequin te zien. En de kle- ze afvallen. „Je moet bijvoorbeeld ding die ze showen lijkt alleen voor durven nee zeggen", zegt Martha slanke mensen bestemd. Hoekman. „Er zijn mensen die bij het Dik zijn mag niet onderschat wor- aanbieden van gebak of hapjes blijven ■den. Natuurlijk zijn er mensen die aandringen van: neem toch wat. Dan ■met hun dik zijn heel tevreden zijn. is het moeilijk om nee te blijven zeg- Maar het merendeel is dat niet. Vrou- gen." wen zijn over het algemeen meer met Een ander voorbeeld. „Je moet le- ■hun figuur bezig dan mannen. Ze vin- ren boodschappen doen", zegt Ilona den het ook eerder erg om dik te zijn. van den Berg. „Het klinkt misschien Daar heeft ijdelheid alles mee te ma- gek, maar je moet jezelf aanwennen ken. Maar ook de invloed van de mo- niet alles meer te kopen. En zeker niet debladen is groot. onder het mom van: m'n man vindt „Achter dik zijn zit veel verdriet", het zo lekker of er komt visite. Nèe, zegt Ilona van den Berg. „Dikke men- als die visite komt is het allang op. sen vechten veel met zichzelf. Je Dan heb je het zelf al opgegeten, want ;wordt altijd nagekeken. Ze durven je vindt het zelf veel te lekker." 'zich vaak niet meer op straat of onder mensen te vertonén. Fietsen durven Martha Hoekman met een ze meestal niet, omdat ze bang zijn schaal wijst al 43 kilo minder t hun evenwicht te verliezen." An Meisel vult aan: „Je staat er ei genlijk niet bij stil wat deze mensen allemaal missen. Als je dik bent dan denk je dat je niets meer kunt. Je staat buiten de gemeenschap." „Dik zijn kan ook met omstandig- •heden thuis te maken hebben. Een zaamheid kan een rol spelen", zegt Martha Hoekman. Ook medische pro blemen kunnen een oorzaak zijn. De Weight Watchers werken dan ook v samen met de huisarts. Ze kun- cursisten te allen tijde doorver wijzen. De leidsters van de Weight Wat chers spreken uit ervaring over afval len. Ze zijn allemaal heel wat kilo's te zwaar geweest. Ze kunnen zich dan ook uitstekend verplaatsen in de ge voelens van de cursisten. EETGEWOONTEN Iemand die te dik is, moet ook leren in een restaurant te eten. An Meisel: „Heb je wel eens in een restaurant naar een slank en een dik iemand ge keken? Een slank persoon bestudeert eerst een tijdje de menukaart. Iemand die dik is weet van te voren al wat ze willen hebben. Veel mensen lijden ook aan vraatziekte. Ze proppen en schrokken het eten naar binnen. Maar je moet rustig eten, hap voor hap. Na een minuut of twintig bereik je je ver zadigingspunt en dan heb je genoeg." „Dikke mensen moeten ook afleren dat bij gezelligheid eten hoort", bena drukt Martha Hoekman. „Dat is niet zo." Overmatig eten uit een muurtje is uit den boze. Evenals tussendoortjes. Want die zijn vaak al meer dan de maaltijd zelf. 1 Bij de Weight Watchers lijdt nie mand honger. Er zijn geen speciale diëten. Er wordt gewerkt met nor maal voedsel. De cursisten mogen alle voedingsstoffen hebben, maar dan met mate. Ilona van den Berg: „Er zijn mensen, die krijgen wat ze alle maal mogen hebben niet op. Ze eten hier'vaak meer dan normaal." Ze ver volgt: „Er zijn heel weinig mensen, die alleen kunnen afvallen. Zelfs bij een diëtiste lukt het vaak niet. Daar haar cursisten op de weegschaal. De weeg- middeltjes op de markt die een handje helpen bij afvallen? An Meisel: „Ook ik heb van alles geprobeerd voordat ik bij de Weight Watchers terechtkwam. Sherry-kuur en sneldiëten. Je li chaam is daar echter niet op inge steld. Je valt er wel van af, maar je ondermijnt je gezondheid met dat soort kuren. Je houdt het niet langer vol dan een dag of veertien. En als je er mee ophoudt? Wat dan? Je vervalt gewoon weer in je oude eetgewoonten en dan is het er even snel weer aan." GEZONDHEID Een goed eetprogramma en li chaamsbeweging daar draait het bij moet je het eigenlijk toch zelf doen. Bij ons hebben de mensen steun aan elkaar." stop daar kom ik van aan of doe ik het wel goed, is verkeerd bezig en valt op den duur niet meer af." Hoe zit het nu met al die kuren en afvallen om. Kiwi's ook in ons land geteeld Bij het woord kiwi denkt iedereen tegenwoordig niet meer aan de strui sachtige vogel uit Nieuw-Zeeland, maar eerder aan de vrucht die oor spronkelijk Chinese kruisbes heette. Qua uiterlijk is de kiwi niet erg aantrekkelijk, maar van binnen ver toont hij een prachtig kleurengamma van heldergroen, zwart en een beetje wit. Kiwi's groeien het best in een zon nig klimaat. De bakermat van de ki witeelt ligt in Nieuw-Zeeland. In de Verenigde Staten, met name in Cali- fornië, in Europese landen, zoals Zuid-Frankrijk, Italië, Portugal en Griekenland, alsmede in Japan en Zuid-Afrika gedijt de kiwi al even goed. In de tomatenkassen op het eiland Guernsey en hier en daar in België probeert men op bescheiden schaal onder glas te telen. Ook in ons eigen Zeeland is men drie jaar geleden voorzichtig begonnen met de kiwi teelt. De plant van de kiwi is in vele Nederlandse tuincentra te koop en de vraag ernaar door de amateurkweker is groot. Het kiwiseizoen komt overeen met dat van bijvoorbeeld appelen. Op het Noordelijke Halfrond wordt in de herfst geoogst. Bij een juiste tempera tuur kan de kiwi tot in mei worden bewaard. Daarna komen de vruchten aan bod uit het Zuidelijk Halfrond, die op hun beurt tot het najaar kun nen worden opgeslagen. Vorig jaar introduceerde Phi lips een koffiezetapparaatje waarmee één of twee kopjes kof fie kunnen worden gezet. Bij dit apparaat, Café-duo, wordt de koffie in een filter gedaan, het water toegevoegd en de koffie loopt direkt in het kopje dat onder het filter staat. Philips brengt nu een tweede type op de markt, dat naast een koffiefilter uitgerust is met een theefilter. Dit filter is zo gecon strueerd dat zowel losse thee als theezakjes kunnen worden ge bruikt. AFNEEMBAAR Nieuw van Philips zijn ook twee koffiezetapparaten voor twaalf en vijftien koppen. Beide apparaten hebben een afneembare watertank, waardoor zowel het vullen met wa ter als het schoonmaken eenvoudi ger wordt. In het deksel van de transparante tank zit een rooster, dat zich door de waterstraal van zelf opent tijdens het vullen en zich daarna weer automatisch sluit. Het doseerfilter is instelbaar op „tot 6 koppen" en „6 of meer koppen". Het deksel van de filter zit aan de voorkant van het apparaat. Kwa/rteits kronen en bruggen hoeven niet duur te zijn Rehadent bv levert u nu, in samenwerking met ervaren Nederlandse tandartsen en een perfekt werkend laboratorium een kroon- of brugdeel vraag een folder aan of bel voor inlichtingen bij ons informatief en administratief centrum Cl Rehadent h.v. AN MEISEL, LEIDSTER WEIGHT WATCHERS: CLAIRDEJOUR: De wereld van de parfum ken merkt zich door de steeds weer te rugkerende voorkeur voor de frisse, bloemige geuren. De Franse par fum-traditie sluit zich niet aan bij de vaak kortstondige modieuze ten densen, maar houdt de traditie in Wel paste Frankrijk zich aan bij de duidelijke behoefte van de moderne vrouw aan een parfum, dat juist door een niet te opdringerige frisheid, ge schikt bleek voor gebruik de gehele dag door. Dat betekent een nadruk op de eau de toilette. Lanvin brengt in deze ontwikkeling de serie „Clair de Jour". De naam staat onder andere voor een frisse eau de toilette met een geur van bloemen (narcis, jonquille, lelietje-van-dalen, hyacint), onder steund door een basis van bos- en muskustonen en met een vleugje pat- choeli en vetyver. Behalve uit een eau de toilette bestaat de serie „Clair de Jour" uit een deodorant, bodymilk, geparfu meerde badschuim en zeep. De Audi 80. Sterke troef binnen de Audi-renstal. Pure value for money. Zuinig, sterk, snel en ruim. Met de familietrekken van de ongenaak bare Quattro en de super aëro dynamische 100, Auto van het Jaar 1983. De Audi 80. Sportief rijplezier voor vijf personen en 'n berg bagage. Comfortabel en veilig. Met voorwielaan drijving, Mc-Pherson veerpoten, zelf corrigerende stuurinrichting en computerberekende kreukelzones. Diesel of benzine. Audi benzinemotoren zijn bovendien zeer geschikt voor LPG. De Audi 80. Natuurlijk met 3 jaar garantie op de lak en 6 jaar carrosseriegarantie. Bij ons startklaar voor 'n overtuigende proefrit. U rijdt al Audi vanaf 23.400,-. De Audi 80. Wint op punten en op karakter. Audi.Voorsprong door techniek.

De Havenloods | 1983 | | pagina 9