8 HAVENLOODS Vervuilers moeten bekend worden m 199.- 19.75 DRANKEN SERVICE SCHIEDAM Slotdag Jeugdland Verbouw Pollepol goot toch door OPRUIMING Loslopende honden EHBO-cursus in het Startblok VVV houdt enquête ter meulen Wijkpost Oost met vakantie Internationaal Water Tribunaal Monsters Zomeravond concert Expositie Koetshuys Gespreid betalen Verbetering Hofsingel .VRIJDAG ZATERDAG VOORDEEL VRIJDAG ZATERDAG VOORDEEL VRIJDAG ZATERDAG VOORDEEL HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM flriitiep DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1983 32e JAARGANG NO. 31 Optreden van Hans Kazan SCHIEDAM - De reeks van activi teiten die in het kader van Jeugd land zijn georganiseerd, wordt morgen afgesloten. In het Beatrix park nabij het Excelsior '20-ter- rein kunnen de Schiedammertjes van 11 tot 14.30 uur deelnemen aan verschillende gratis evenemen ten, zoals spelen in westernstijl en creativiteit. Verdere attracties zijn: een me chanische stier, een springmatras, mini-stoomtrein, huifkar en pony rijden. De bekende goochelaar Hans Ka zan verzorgt 's middags een kin- dervariétéshow. Deze voorstelling die eveneens gegeven wordt op het Excelsior '20-terrein, duurt van 14.30 tot 16.15 uur. Kaarten a f.1,- zijn vanaf 13.45 uur verkrijgbaar bij de centrale post van Jeugdland aan de Park weg. Hans Kazan sluit met een goochel- show Jeugdland af. MAASLAND - Jongerencentrum Pollepol wordt toch verbouwd. Dit is door het gemeentebestuur besloten. Er wordt een krediet beschikbaar ge steld en om de kosten zo laag moge lijk te houden, wordt geprobeerd om arbeidskrachten aan te trekken op basis van de W.V.M.-regeling. De werknemers worden betaald dooi het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid. De werkzaamheden zullen onder leiding staan van een er kend aannemingsbedrijf met een uit voerder. Het nog aan te wijzen aan nemingsbedrijf zal leiding moeten ge ven aan de werknemers, die op W.V.M.-verband de verbouwing zul len uitvoeren. MATEN 40-62 Japonnen vanaf 29.- Blouses vanaf 25.- Rokken ,a„„20.- Grote collectie maten 40-62 VOOR KLEINE PRIJZEN van ^Kndréde C^rCi MAASLAND - Het aantal loslopende dieren, die in particuliere tuinen hun honden wordt groter. De politie behoefte doen. De politie verzoekt krijgt de laatste tijd vaak telefoontjes daarom aan de personen, die hun van particulieren, die last onder- huisdier uitlaten, de dieren aan de vinden van loslopende honden en riem te houden. Industriegebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 SCHIEDAM Na twee noodgedwon gen verhuizingen lijkt de EHBO- vereniging Christophorus een vast onderkomen te hebben gevonden in de school "Het Startblok", aan de Burgemeester Van Haarenlaan 871 De EHBO-ers hebben daar twee les lokalen tot hun beschikking, eerstvolgende cursus start op dinsdag 27 september om 20.00 uur en om vat 22 lessen van 2 uur. Theorie zal worden gegeven door dr. H.van der Meer en het praktische gedeelte wordt verzorgd door de heer F. de Kort. Men kan zich reeds vanaf 5 augustus opgeven voor de cursus. Wie meer in formatie wenst, kan zich wenden tot MAASSLUIS - Het V.V.V. gaat on derzoeken in hoeverre de opening op zaterdagen is bevallen bij het publiek. Hiertoe zal aan iedereen, die vanaf 6 augustus a.s. het V.V.V. op zaterdag bezoekt, een enquêteformulier wor den uitgereikt. Op het formulier staan 5 vragen en er kunnen ook sug gesties en opmerkingen worden opge schreven. Tevens wil het V.V.V. met deze enquête nagaan of er ook be hoefte bestaat om volgend jaar ge durende de zomermaanden op zater dagen geopend te zijn. De laatste zaterdag, dat het V.V.V. dit jaar geopend zal zijn, is op 3 sep tember a.s. Doe het zelf! Zijn uw meubelen hard aan een nieuw stofje toe? Stoffeer ze dan nu zelf met deze prach tige, strikt eerste keus épinglé meubelstof. In o.a. groen, bruin, beige, rood en goud, 130 cm breed. per meter vart28r7S~ voor SCHIEDAM - De wijkpost Oost van de Raad voor het Bejaardenwerk, aan de Lorentzlaan 32, is van 2 tot en met 26 augustus wegens vakantie ge sloten. Voor dringende zaken kan men contact opnemen met het dien stencentrum „De Vier Molens" via tel. 705500. Op dinsdag 30 augustus kunnen ouderen uit Oost wederom gebruik meken van het spreekuur dat iedere dinsdag van 9 tot 10 wordt gehouden. WATERWEG NOORD Zesenne gentig milieu-organisaties uit negen Europese landen zijn vertegenwoor digd op het Internationaal Water Tri bunaal dat van 3 tot en met 7 oktober in Rotterdam wordt gehouden. Het Tribunaal wil vaststellen wie precies verantwoordelijk is voor welke water vervuiling. Onbevooroordeelde, onaf hankelijke deskundigen krijgen de ge legenheid een oordeel te geven over de aanvaardbaarheid van de waterver ontreiniging. Momenteel zijn enkele tientallen aanklachten tegen vervuilers van water in voorbereiding. Regelma tig worden er tochten onderno men langs rivieren als de Rijn, Maas, Schelde, Elbe, Weser en Eems om watermonsters te nemen. Die monsters worden dan weten schappelijk onderzocht, zodat vast gesteld kan worden- wie verant woordelijk is voor welke verontrei niging. De monsters worden geno men bij de lozingspunten van bij voorbeeld bedrijven. Op het Tribunaal (3 tot 8 okto ber 1983 te Rotterdam) worden de resultaten daarvan gepresen teerd. De aangeklaagden krijgen alle kans zich te verdedigen. Ruim van tevoren ontvangen zij de vol ledige aanklacht (inclusief de ana lyses van de watermonsters). overvloed. De toenemende vervuiling baart echter steeds weer zorgen. Overal worden weliswaar zuiverings installaties gebouwd, maar toch blijft het water gevaarlijk verontreinigd, kunnen palingen uit sommige Neder landse wateren niet meer gegeten wor den, kan drinkwater alleen maar met toepassing van veel moderne en kost bare technieken uit de kraan blijven stromen. Zoet water Er mag veel water op aarde zijn, het is goed om te weten dat daarvan maar 0,4 pet. zoetwater is. En juist daar van moeten de mensen het voor een belangrijk deel hebben. Des te on begrijpelijker is het daarom dat daar zo roekeloos mee wordt omgegaan. De Rijn b.v. was eens een rivier die zo rijk was aan zalm, dat het volks- voedsel was. Tegenwoordig is de Rijn een open riool en is het bijzonder on verstandig om te eten van de vis die er nu gevangen wordt. Toch zijn er zo'n 20 miljoen mensen afhankelijk van diezelfde Rijn voor hun drinkwa ter. De waterleidingbedrijven moeten ongelooflijke toeren uithalen om van dat verontreinigde water toch nog re delijk en veilig drinkwater te maken. Desondanks slagen ze er niet helemaal in om alle troep uit het water te ha len; het staat vast dat er nog tal van chemische stoffen door de zuiverings mazen slippen; de veiligheid van ons drinkwater wordt ernstig bedreigd. Daarbij komt'nog, dat zuiveringsin stallaties niets veranderen aan de or- zaken can verontreiniging. Ze bestrij den alleen de symptomen. Bovendien gaat het er niet alleen om of de mens zich min of meer kan beschermen te- Nog steeds worden vogels aangetrof fen de invloeden van vervuild water, fen die het slachtoffer zijn van ver- Vogels, vissen en andere dieren heb- vuiling. ben niet de mogelijkheden om zich teweer te stellen. (milieu)oiganisaties strijd voor een .'Strijd schone en veilige leefomgeving. Soms mef succes,. Bedrijven moeten inmid- A1 jarenlang voeren vele mensen en dels aan strengere milieu-eisen vol doen en ook zijn er veel waterzuive ringsinstallaties gebouwd. Maar het is nog steeds niet voldoende. Waar bijvoorbeeld de vervuiling van het water echt gevaarlijk wordt, waar het gaat om giftige en kankerverwek kende stoffen, is er nog steeds niet veel bereikt. Mensen en milieugroe pen, die nu al jaren voor schoner wa ter vechten, vonden dat er een nieuw initiatief nodig was. Zij namen daar om het voortouw om te komen tot het groot Internationaal Water Tribu naal. Rechtbank» Dab Tribunaal is een soort rechtbank. Mensen, milieugroepen en andere or ganisaties kunnen op dat Tribunaal vervuilers van het water aanklagen. Een onafhankelijke jury zal een oor deel uitspreken. Degenen die worden aangeklaagd, de vervuilers, krijgen daarbij uiteraard de kans om zich te verdedigen. De jury voor het Tribu naal is samengesteld uit deskundige, onafhankelijke en algemeen geres pecteerde mensen uit verschillende landen. Ze zijn niet verbonden aan milieu-organisaties, ze zijn ook niet verbonden aan de industrie die het water vervuilt. Deze jury zal een eerlijk oordeel meoten kunnen geven over de vraag of dat nu allemaal wel kan, die vervuiling van ons water. Straffen kan het Interantionaal Water Tribunaal niet. Maar het feit dat tij dens het Tribunaal duidelijk wordt wie er nu precies verantwoordelijk zijn voor de vervuiling van het water, zou moeten helpen om het water weer schoner te maken. Van de Ree, tel. 733811, de heer F. de Kort, tel. 715031 en de heer G.Reichard, tel. 704185. SCHIEDAM - In de Grote Kerk wordt maandag 8 augustus een uit voering in de serie zomeravondcon certen gegeven. Stadsbeiaardier Addie de Jong speelt van 20.00 tot 20.30 uur. Op het programma staan o.a. werken van Willem de Fesch, Franz Schubert en Leen 't Hart. Tijdens het concert kan men al wan delend in de directe omgeving van de toren genieten van de carillonklanken Na afloop van de uitvoering bestaat de mogelijkheid de toren te beklim men, met demonstratie van de beiaard en rondgang op de bovenste geleding. Iedereen is welkom. SCHIEDAM - Galerie 't Koetshuys, Lange Haven 78, houdt tot en met 24 augustus een verkoopexpositie. Uit particuliere verzamelingen word en gouaches, tekeningen, grafiek en sculptuur van verschillende kunste naars aangeboden. Verder toont de galerie grafiek van Wally Elenbaas, Tyro meubelen en keramiek, 't Koetshuys is geopend op donder dag van 18 tot 21 uur, vrijdag van 12.30 tot 17.30 uur en zaterdag van 11 tot 17 uur. Toegang vrij. MAASLAND - Het spreekuur van de burgemeester komt op de woens dagen 10, 17 en 24 augustus te ver vallen. Wethouder J. Kwakkelstein zal gedurende de vakantie-periode de lopende zaken overnemen. Kwakkel stein houdt spreekuur op dinsdag van 14.30 uur tot 15.30 uur. MAASSLUIS - Het college van Bur gemeester en Wethouders is tegen het invoeren van gespreide betalingsmo gelijkheden voor mensen met een uit kering of minimum-inkomen. Men kan nu gebruik maken van b.v. voordelige voorverkoopprijzen voor het gebruik van sociale en culturele voorzieningen. Volgens het college is het verstrekken van verdere tege moetkomingen weinig zinvol of soms geheel onmogelijk. MAASLAND - Het gemeentebestuur heeft besloten om een krediet be schikbaar te stellen voor verbetering van een gedeelte van dtc Hofsingel. Het gaat om het gedeelte tussen de Plantage en de Doelstraat. Het trottoir is verzakt en er zijn op verscheidene plaatsen scheuren ont dekt. Tevens zijn de kolken en op- sluitbanden nodig aan herstel toe. De verbetering van de Hofsingel be staat uit het verleggen van het trot toir naar de singel toe. Op de weg langs de singel zal een slijtlaag aan gebracht worden en op de plaats van het huidige trottoir is onderhoudsar me beplanting gepland. Verlegging van het trottoir is voorgesteld om regelmatig herstel te voorkomen in verband met wortelgroei onder het trottoir. k Waar is voor u het dichtstbijzijnde filiaal van: grande liqueur Mandarine del Marqués fles 16,95 NU Q 95 OP IS OP! Verhoeven 100% Graanjenever liter NU Lime Light gin-lemon cocktail 1 fles NU b^b met bon voor 3,- Schotse Findlater's 17 95 JWhisky ties nu 1 B de zomerse traktatie Heublein |Anc Pina-Colada M. fles NU "WB Zeller Schwarze KatZ Traubenfels fles NU 'ld IQ Bacchus Keller rood of wit NU 3 voor f'fi.NKE* Italiaanse Gionelli NU 3 voor Diamagazijnkoffer Met 10 magazijnen voor elk 50 óf 36 dia's Koffer 10x50 2&rT*r Koffer 10x36 Gepe glasloze diaramen (24x36) 100 stuks nü 6.75 Solide dames- of herenfiets Met verlichting, terugtraprem, lichtmetalen spatborden enz. Metallic zilver. Wielmaat 26 inch. Chambray/Oxford. Van 100% katoen. In blue. 37 t/m 44. 2&r- Babypyama Van 100% katoen. In print- of streep- dessin: blue, rose, mint of kobalt en rood. 74 t/m 92 At.- Kant-en-klaar overgordijn Met rimpelband voorde haken; om zó op te hangen! 100% Viscose. In uni bruin of blauw. H260xB240cm H220xB240 cm 45^ 39.75 H260xB120cm 2Ar5Ü 22.50 H220xB120 cm 22:5fT \$VENDOMATIC Centrifuge Voor 2,6 kg wasgoed. Sterke 350 W motor voor 2800 t.p.m. Roestvrijstalen trommel en dubbele dekselvergrendeling. H59.5 x-0"34 cm. £39r- ook geldig op de plaatselijke koopavond 1 VROOIVmPREESMANN

De Havenloods | 1983 | | pagina 1