Renovatie Fabriplein begin '84 van start DE Q HAVENLOODSIM ÏA' 12?5 'Soms hoor ik ze denken: waar beaint dat oude mens aan' ter meulen ter meulen ter meulen Streekmuseum 'boerde' goed in 1982 Informatieavond bewoners op 12 september Prominentenschrijfster Mevrouw Langenberg iH[iiiiM»«i»flfiiB3@iaDBiaii irfSI® Gemeente Wi|:;||iji Rotterdam_ Fietsvierdaagse met start in hartje stad Inbraak bij Co-op Bingo Wethouder Bot zal evenals vorig jaar het startschot lossen. DONDE RDAG 4 AUGSTÜS Ï983 V31-580 Met prijs en versnaperingen VLAARDINGEN - De tentoonstel ling over het Geuzenverzet in het Streekmuseum wordt erg goed be zocht. Tot 30 juni jl. bezochten zo'n 5714 bezoekers deze expositie. Alle reden voor tevredenheid derhalve bij Jan Anderson die ook kan terug zien op een geslaagd 1982. Niet alleen qua bezoekersaantallen maar ook wat de uitbreiding van het 'assortiment' betreft. Zo werd de voorwerpencollectie ver- meerders met 1392 aanwinsten. De banketbakkerij kreeg o.a. een laden- kast, taartdozen en een koperen weegschaal; de schoenmakerij een klein kastje en tientallen gereedschappen en het winkeltje een antieke zakkenhaak waaraan punt zakken hangen. In 1982 kwam ook het benedendeel van het museum gereed. Zonder of ficieel vertoon werden de bakkers winkel, smederij en drogisterij ge opend. DE HAVENLOODS Uitgave van Wegener Huis-aan-Huisbladen b.v. verschijnt tweemaal per week (woensdag en donderdag) Huis-aan-Huis in Rotterdam en omgeving met een wekelijkse oplage van ruim 1.1 miljoen exemplaren verdeeld over 26 edities. HOOFDKANTOOR: Westblaak 159,3012 KJ Rotterdam TELEFOON 010 -13.50.85 Postadres: De Havenloods, postbus 1980,3000 BZ Rotterdam ADMINISTRATIE EN PERSONEELSADVERTENTIES: Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotterdam, tel. 010-13.21.70 KLEINE ADVERTENTIES (duo's): Tel. 010-13.20.50 ALGEHELE LEIDING: P. Bakker., privé tel. 079 - 51.78.57 CHEF REDACTIE: W. Schothorst J. Deijbel BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen TELEFOON 010-34.67.11 ADVERTENTIEVERKOOP: Th. J. Bravenboer (rayonleider), privé tel. 010-35.38.83. A. Holleman, J.D.M. Ivo, J. Sparla. G.H. Adams (regionaal contactman) privé tel. 01891 -3230 REDACTIE: A- Beyen, M. Ames Correspondent Schiedam: M. de Zwart, privé tel. 010 - 73.63.75 Correspondent Maassluis: M. Doddema, privé tel. 01899-11858 Sportcorrespondent: G. Verver, privé tel. 01899 -17787 SLUITINGSTERMIJN: Advertenties: dinsdag 17.00 uur. Kleine advertenties: dinsdag 17.00 uur. Redaktie: dinsdag 16.00 uur. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Mocht u klachten hebben over de bezorging, gelieve u deze door te k geven aan: tel. 010-13.24.89. 1-4-83 yV Echt lederen damesbeurs in o.a. zwart, bruin, cognac of rood. Van voor Enige van de te renoveren woningen van het complex negentig woningen van Schiedam - Vooruit". SCHIEDAM - Wanneer zich geen onverwachte moeilijkheden voordoen zal in februari 1984 kunnen worden gestart met de renovatie van de negetig wonin gen van Schiedam-Vooruit bij het Fabriplein. Hierbij zal be gonnen worden in de Kortland straat op de nummers 29 en 31. Vervolgens komen de aanslui tende woningen in de Gordon- straat en op het Fabriplein aan bod, waarna het karwei zal wor den afgerond met de renovatie van nog enige panden in de Gor don- en Kortlandstraat. Nadat tijdens huisbezoeken van Dick Baumann, de contactpersoon van de Nationale Woningraad, is komen vast te staan dat meer dan zeventig pro cent van de bewoners vóór renovatie is, kan de planning worden ingediend bij de gemeente. Dit zal gebeuren op 15 augustus. De gemeente stuurt het plan vervolgens ter goedkeuring door naar het Rijk. Enige van de bewoners van de te re noveren woningen hebben via de vra genlijsten te kennen gegeven dat ze uitsluitend de buitenzijde van hun woning opgeknapt willen zien. Aan deze wens zal kunnen worden vol daan. De betreffende bewoners zul len overigens even zo goed met een huurverhoging te maken krijgen. Bo vendien zullen zij veel overlast on dervinden van de werkzaamheden rondom hen. Wisselwoningen Daar het voor de uit te voeren reno vatie noodzakelijk is dat een woning geheel leeg is, zullen de terugkerende bewoners tijdelijk worden onderge bracht in wisselwoningen. Voor men sen die naar elders willen verhuizen zal zo snel mogelijk een oplossing worden gezocht Een ieder die zijn of haar woning voor renovatie dient te verlaten komt in aanmerking voor een verhuiskos tenvergoeding van maximaal f.4000,-. Hiervan wordt de helft uitgekeerd wanneer men naar de wisselwoning gaat en het andere deel wanneer men terugkeert in de gerenoveerde woning. Voor personen die niet in de eigen woning terugkeren wordt een éénma lige vergoeding van f.4000,- aange vraagd. Bewoners die uitsluitend voor een renovatie aan de buitenzijde ge kozen hebben komen niet voor een vergoeding in aanmerking. Tijdens de eerstvolgende informatie avond, die gehouden zal worden op 12 september, zullen nadere inlich tingen worden verstrekt over zaken als renovatiecontract, wisselwoningen verhuiskosten jcerooedino enzovor BEKENDMAKING De burgemeester van Rotterdam maakt bekend dat: 1. n.v. Nederlandse Spoorwegen een verzoek om bouwvergunning heeft ingediend voor de bouw van een tijdelijk dienstgebouw aan de Europaweg vlg. nr. 813. Het plan past in het nog niet onherroepelijke bestemmingsplan „Maasvlakte '81", 2. Tank Terminal Rotterdam b.v. een verzoek om bouwvergunning heeft inge diend voor het vergroten van het bedrijfskantoor met werkplaats en het ver nieuwen van de portiersloge op het terrein Torontostraat 19. Het plan past in het toekomstige bestemmingsplan „Botlek-Europoort Oost". Voor dit gebied geldt een voorbereidingsbesluit. 3. Rotterdam Tankauto Transport b.v. een verzoek om bouwvergunning heeft in gediend voor het bouwen van 2 stalen opslagtanks voor afvalwater op het terrein Oude Maaswag 50. Het plan past in het toekomstige bestemmingsplan „Botlek-Europoort Oost". Voor dit gebied geldt een voorbereidingsbesluit. Burgemeester en wethouders overwegen voor bovengenoemde bouwplannen de bouwvergunning te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Deze bouwplannen liggen hiertoe van 5 tot en met 18 augustus 1983 ter inzage op de secretarieafdeling Ruimtelijke Ordening c.a. (stadhuis, kamer 210). De afdeling is op werkdagen geopend van 9.00 tot 16.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder, tegen elk bouwplan afzonderlijk, schriftelijk bezwaren bij burgemeester en wethouders indienen (onder vermelding van RoSV en de datum van bekendmaking). Rotterdam, 4 augustus 1983. De burgemeester voornoemd, H. van der Pols, loco. VLAARDINGEN - Nadat Schiedam en Maassluis zqn voorgegaan, kunnen van maandag 22 tot en met vrijdag 26 augustus ook de Vlaardingse fietsers op hun stalen ros voor de Avond- fietsvierdaagse. Voor de derde maal wordt dit evenement georganiseerd door de sportraad en de toerclub Rijnmond. In tegenstelling tot vorige jaren is het startpunt ditmaal niet bq het Kolpabad. De karavaan vertrekt nu vanaf de Lqnbaanhal aan de Baan- straat in hartje stad. Voor dit vertrekpunt is gekozen, om dat het veronderstelt wordt sfeerrq- ker te zqn. „Van deelnemers moesten we nogal eens horen, dat het Kolpa bad niet gezellig was", aldus Bep Na- ter van het sportbureau. Om de fiets vierdaagse verder aantrekkelijker te maken, is er op de tweede avond een prijsvraag met als hoofdprijs een dag trip per bus naar het Westduitse Dtïs- seldorf voor twee personen. Tevens zqn er nog talloze andere prijzen. „De fietsers krjjgen een formulier met vragen, die ze tijdens de rit moe ten beantwoorden", vertelt Rijn mond-voorzitter Bob de Jong. Nieuw is ook de sponsoring van de Bondsspaarbank Vlaardingen en de Shell. „Met hun steun zqn we nu in staat om de deelnemers op alle con troleposten een versnapering aan te bieden", noemt De Jong. Op vrijdag (de slotavond) wordt het pas echt gezellig rond de Lqnbaanhal. Het na bijgelegen café De Lqndraaijer for meert dan een enorm terras, terwijl in de Evenementenhal een door mu ziek en attracties (home-trainer) on dersteunde feestavond losbarst. Omdat de fietsvierdaagse vijf avonden bestrijkt mogen de deelnemers één van vier eerste ritten missen. De start- tijd is telkens 18.3.0 uur en 19 uur. Vóór 21.30 uur moet de 25 km vol tooid zijn. Voor deelname zqn geen leeftijdsgren zen. Wel moeten jongeren onder twaalf jaar door een volwassene wor den begeleid. De voorverkoop (a f 3,50) begint op maandag 8 augustus bij de volgende rijwielhandelaren: Boer, Hoogstraat 162; Van der Bo- gert, Wm. Beukelsznstraat 55; Brob- bel, Maassluisedijk 11a; De Jager, Waalstraat 44-48; Koevermans, Rot terdamse weg 2; Pluimgraaf. Hoog straat 93; Shell, Reigerlaan 20 en Verhulst, Van Schravendijkplein 16. Startkaarten zqn op 22 en 23 augus tus ook beschikbaar bij de start, maar kosten dan f 4,-. Meer informatie? Bel dan de consu lenten sportieve recreatie, stadhuis Westnieuwland, telefoon 355888, toestel 159, 164 of 199. VLAARDINGEN De Co-op aan de Van der Driftstraat werd het afgelo pen weekeinde bezocht door onbe kenden die er vandoor gingen met een grote hoeveelheid sigaretten. Later werden in de omgeving 3 vuil niszakken met pakjes sigaretten aan getroffen. SCHIEDAM - De Stichting Lente feest verzorgt vanavond vanaf 20 uur wederom een bingo. De zaal aan de Broersvest 101 is geopend vanaf 19 uur. Iedereen is welkom. Bovendien is er vrijdag 5 augustus een mini-rommelmarkt van 10 tot 15 uur. De opbrengst komt ten goede aan het werk dat de stichting verzet voor gehandicapten zoals zorgen voor betaalbaar aangepast vervoer. schoonheidsfoutjes. Per meter QQ50 vanaf VLAARDINGEN Een vrouw ont dekte afgelopen maandagavond een onbekende man in haar woning in de Bachstraat. Ze zette het op een gillen waarop de onbekende er vandoor ging. Het signalement van de man is bekend. Een mooie kwaliteit... Wollen berbertapijt van 100% zuiver scheerwol. Met jute of schuimrubber rug. In diverse kwaliteiten en fraaie kleuren. 400 cm breed. Coupons van 3 tot 6 meter. Met kleine was in Frankrijk. Ook toen kreeg ik een brief terug. Later toen hij presi dent van Frankrijk werd, liet hij toch kerncentrales bouwen. Ik hem hem geschreven dat ik dat erg laf vond van een socialist. Dit keer vergat hij te antwoorden". Het is niet de bedoeling van mevrouw Langenberg dat de vooraanstaande politieke figuren, partijleiders en staatslieden op haar brieven reageren. Toch is ze een beetje trots wanneer ze het album te voorschijn haalt en de brieven toont. „Castro heeft bijvoorbeeld niet terug geschreven. Ook Breznjev niet. Dat geeft ook niet als ze mijn boodschap maar krijgen". Mevrouw Langenberg krijgt van haar man alle steun bij haar protest tegen de mensonwaardige maatschappij. Hij is trots op haar: „Er zijn natuurlijk veel meer mensen die prominenten schrijven. Mensen die soms vier, vijf talen spre ken. Toch krijgen zij geen antwoord. Het. is de manier van schrijven, het intense gevoel onder woorden weten te brengen, weten waarover je schrijft en actueel zijn. Onlangs is een brief naar Andropov verstuurd waarin ze ondermeer schrijft dat ze de gevoe lens van Samantha, dat Amerikaanse meisje begrijpt". Helen Caldicott „Soms hoor ik de mensen denken, waar begint dat oude mens aan, maar ik vind het heerlijk om nog wat te kunnen doen. Mijn favoriete tv-pro- gramma's zijn de actualiteiten en hét journaal. Veel bewondering heb ik voor dr. Helen Caldicott. De Austra lische arts die haar praktijk sloot en de gehele wereld afreist om de men sen op de gevaren van radio-actieve straling te attenderen, vertelt ze. „Om fit te blijven doe ik aan volks dansen, pak vaak de fiets en ga zeker twee maal per week zwemmen. Je moet genieten. Het leven is zo kort". „Ik kan nu weer slapen omdat ik de problemen op schrift weet te stellen. Ik ben maar een mosterdzaadje dat hoopt zijn vrucht af te werpen" ^egt de vitale mevrouw Langenberg. Een extra voordelige aanbieding kunstleer voor het zelf overtrek ken van uw stoel of bankstel. In diverse kleuren en kwaliteiten. Met kleine schoonheidsfoutjes. 130 cm breed. Per meter van XL&r voor „Die troep moet nu eindelijk maar eens de wereld uit". Mevrouw L.P. Langenberg maakt zich ontzettend boos wanneer er wordt gediscussieerd over kernenergie. SS-20 en Pershing- raketten in een actualiteiten-program ma op de televisie. Vanuit haar Rot terdamse flatje voert zij een „één- mansactie" om de promenten van de gehele wereld er van te overtuigen dat er nu maar eens vrede moet ko men. „Het leven is maar zo kort en geloof me ik kan het weten". De bejaarde dame, die al twee we reldoorlogen heeft meegemaakt, is vreselijk ontstemd over scheve toe standen in de wereld. „Miljarden worden er uitgegeven aan oorlogs tuig, terwijl er iedere minuut een kind sterft van de honger". Ik heb er jaren niet van kunnen slapen. De we reld is toch zo mooi. Het is puur egoisme van de mens dit alles in de soep te laten lopen. De pa rasieten die zich verrijken ten koste van de armen". De zwendel van de wapenfabrikanten. Elke kerncentrale blijft 500.000 jaar gevaarlijk. Waar moet dat toch naar toe?". Kennedy 22 November 1963 werd John Ken nedy vermoord. Mevrouw Langenberg was diep geschokt. Ze vroeg zich af hoe een oudere dame een steentje kan bijdragen om de wereld te verbe teren. Ze pakte papier en pen en be gon te schrijven: brieven en gedich ten. Mevrouw Langenberg: „In het begin was het wel een beetje eng. Je was bang dat je een taaifoutje maak te. Later is het allemaal vanzelf ge gaan. Ik stuurde een brief naar Jimmy Carter en vroeg hem iets te doen voor de wereldvrede. Ik was verbaasd dat ik bericht terug kreeg. Tien maanden later stuurde ik een brief naar Sadat. Ik vond het gewei- „De wereld is toch zo mooi". Mevrouw Langenberg toont album met alle dig dat die man naar Israël ging, naar brieven. de plek waar het probleem lag. Later volgden er brieven naar alle politieke partijen, naar Den Uyl, Thatcher. Meer dan honderd pro- mensen begrijpen dat er iets fout is. Faber, Vondeling, Dankert, Schol- minenten uit de gehele wereld. Ik Niemand vindt kernwapens zo fijn. Lubbers, Castro, Koningin Beatrix en Prins Claus, Prof. Gouds waard, Wiegel, De Ruiter, Paus Johannes, Helmut Schmidt, Reagan, vertel nooit wat ik ze schrijf en wat ze terugschrijven. Het is vaak zeer persoonlijk. Meneer Luns schreef me een fijne brief terug. Echt ook die Mitterand stuurde ik, toen hij nog niet aan de regering was, een brief waarin ik hem zo dapper vond. Dap per omdat hij tegen kerncentrales

De Havenloods | 1983 | | pagina 3