DE Q HAVENLOODS Vijftien jaar speelinstuif Nieuwe voorziening voor zwakzinnigenzorg m li Mil "ELi-i- - hi 849.- 169.- Klei en kleur verhuist Rommelmarkt Lentefeest Parkeerverbod op havenkade Verbouwing politiebureau ter meulen Werkzaamheden aan Koningin Julianaweg BAH helpt bij vragen over WWV Meer subsidie voor woningverbetering Ronde van Maassluis Visconcours voor ouderen VRIJDAG ZATERDAG VOORDEEL VRIJDAG ZATERDAG VOORDEEL VRUDAG ZATERDAG VOORDEEL HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1983 32e JAARGANG NO. 32 *Ome Willem is de hekkensluiter van de speelinstuifactiviteiten. MAASSLUIS - In het ontmoetings centrum „Koningshof" wordt van 15 augustus tot en met 26 augustus weer de jaarlijkse speelinstuif gehouden. Dit evenement wordt ditmaal voor het vijftiende jaar georganiseerd. Eén van de attracties van de speelinstuif is een voorstelling van Ome Willem, die hij samen met Teuntje verzorgt. De speelinstuif wordt op 15 augus tus, 's morgens om 10.00 uur, ge opend door wethouder Elly Coenen van sport- en recreatiezaken. De ope ning geschiedt door het laten opstij gen van tientallen ballonnen. Tijdens de speelinstuif kan er van alles ge daan worden, zoals b.v. timmeren, dansen, film kijken knutselen en nog veel meer. De variatie aan spelen en materialen is ook dit jaar weer erg groot. Op maandag 15 augustus wordt er 's morgens levend ganzebord gespeeld en is er 's middags een voetbalactivi teit met o.a. slalom en doelschieten. Dinsdag 16 augustus staat er een zes kamp op het programma met onder meer een skelterrace, blikgooien en kegelen. Voor de sporters is er dan 's middags gelegenheid om te korfbal len en te hockeyen. Voor woensdag is er 's morgens een bingo gepland. Op woensdagmiddag vindt een waterballet plaats. Donder dag 18 augustus kunnen er records worden gebroken in een speciale uit voering van „de eerste de beste" en vrijdag 19 augustus worden er brand- weerspelen gehouden. Op maandag 22 augustus wordt er ge streden om de titel van sterkste jon gen of meisje van Maassluis en tevens zal er weer een zeskamp gehouden worden. Dinsdag 23 augustus staat in het teken van de fiets: 's morgens wordt o.a. een behendigheidswed strijd gehouden. Op dinsdagmiddag is er een fietspuzzeltocht. De voetballiefhebbers komen woens dag 24 augustus weer aan bod. 's Morgens worden enkele voetbalwed strijden gehouden terwijl 's middags wederom aan het spel „De eerste de beste" kan worden deelgenomen. Donderdag 25 augustus kan er mee gedaan worden aan verscheidene teamsporten en 's middags is er dan wederom een bingo. De speelinstuif wordt op vrijdag 26 augustus beëindigd met een optreden van Ome Willem, samen met zijn vriendinnetje Teuntje. Ome Willem heeft, zijn drumstel bij zich en ook Jan Klaasen en Katrijn van de televi sie-poppenkast zullen aanwezig zijn. De voorstelling begint om 13.30 uur. De speelinstuif is toegankelijk voor kinderen van 6 tot en met 13 jaar. De prijs per dag is f 1,50 per kind. De speelinstuif is op zaterdag 20 augus tus en zondag 21 augustus gesloten. MAASSLUIS Met ingang van het nieuwe cursusjaar verhuist het crea tief- en educatiecentrum „Klei en Kleur" van het gebouw aan de Goud steen naar het voormalige pand van de kleuterschool „De Wigwam" aan de burgemeester Wesselinkstraat. De opening vindt plaats op zaterdag 3 september a.s. om 14.00 uur. Van 14.00 uur tot 16.00 uur zal er, direct na de opening, open huis zijn. Bij „Klei en Kleur" zijn verschillende cursussen te volgen. Zo wordt er dit najaar voor de tweede keer een cur sus tuinaanleg en onderhoud georga niseerd. Ook voor het zelf maken van kinderkleding kan men hier een cur sus gaan doen. Voor inlichtingen kan men zich, op de dag van de opening, vervoegen op het adres Burgemeester Wesselinkstraat 2. Telefonische infor matie via nr. 17232. SCHIEDAM Bij het Lentefeest wordt vrijdag 12 augustus wederom een mini-rommelmarkt gehouden. Het pand aan de Broersvest 101 is hiertoe geopend van 9-15 uur. De opbrengst van deze activiteit is bestemd voor het werk dat de stich ting verricht ten behoeve van alle ge handicapten. MAASSLUIS - Op het kadegedeelte bij de keersluis in de buitenhaven geldt tot maandag 10 oktober een parkeerverbod. In verband met revi siewerkzaamheden aan de vier sluis deuren is het over een lengte van 100 meter niet toegestaan hier de auto te parkeren. De scheepvaart zal in de periode van maandag 15 augustus tot maandag 10 oktober rekening moeten houden met stremmingen. Nadere inlichtingen over deze strem mingen die afhankelijk zijn van de weersomstandigheden en de werk zaamheden kunnen worden verkre gen bij de Havendienst Maassluis tel. 01899- 12277 en bij de brugwachter 01899- 12852 van 6-21 uur. De scheepvaart op de Nieuwe Water weg kan inlichtingen verkrijgen via de radarpost Maassluis west kanaal 7 of oost kanaal 21. MAASSLUIS - Het politiebureau aan de Westlandseweg 1 zal een ingrijpende verbouwing ondergaan, het college van B en W heeft de ge meenteraad voorgesteld een krediet hiervoor beschikbaar te stellen. Het gaat om een bedrag van f 534.000,-. De verbouwing betreft onder meer een herinrichting van de benedenver dieping in verband met de plaatsing van een nieuwe meidtafel. Bovendien zal de verbouwing voorzien in de be hoefte aan een spreek- en rustkamer. De laatste ruimte zal bij eventuele calamiteiten ook als beleidscentrum dienst kunnen doen. Prachtige dessins.. Wandvinyl in diverse dessins o.a. modern, streep, granol. Naadloos te plakken en afwas- baar. In beige, geel, bleu, ta- bac, groen enz. Rollengte 10 m„ breedte 50 cm. per i MAASSLUIS - Het jongerencentrum „De Toevlught" organiseert in samen werking met sportschool Aquarius, 2' introduktiedagen voor een duikcur- sus in het zwembad Dolfijn. Op dinsdag 16 en donderdag 18 au gustus kan men tussen 10.00 uur en 12.00 uur 's morgens terecht. Het geheel zal onder leiding staan van sportduikleraar Eef Hendriks. De en tree voor de twee dagen is f 3,00 en is voor iedereen toegankelijk. WATERWEG NOORD - De R.K. vereniging voor Ziekenverpleging (Noletziekenhuis) te Schiedam is reeds langer dan een jaar bezig met voorbereidende activiteiten om te komen tot een nieuwe voorziening voor de zwakzinnigenzorg in het Rijnmondgebied. De vereniging maakte dit bekend als reactie op de brief die het dagelijks bestuur van Openbaar Lichaam Rijnmond ver zond aan het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur. In die brief spreekt Rijnmond zijn verontrusting uit over het tekort aan inrichtingen in deze regio waar zwak zinnigen kunnen worden verpleegd en verzorgd. De enige inrichting in de regio Rijnmond is momenteel de kinderkliniek Beatrix-Irene in Rot terdam, met een capaciteit van 250 plaatsen. "Het Rijnmondgebied is een witte vlek op de kaart wat de intramurale zwakzinnigenzorg betreft. Die vlek zou moeten worden opgevuld", citeert Rijnmond een uitspraak van het provinciaal bestuur uit 1981. Uitbreiding "Uitbreiding van inrichtings capaciteit zal voor een aanzienlijk deel in de Rijnmondregio moeten worden ver wezenlijkt", aldus heeft de Provin ciale Raad voor de Volksgezondheid onlangs nogmaals vastgesteld. Als eerste stap op wegnaar een bete re spreiding en kleinere inrichtingen stelt Rijnmond voor, de opnamecapa- 1:111*11» citeit te vergroten tot 400 plaatsen. De 250 plaatsen van de huidige kin derkliniek büjven functioneren als algemene inrichting. De toegevoegde capaciteit zou elders tot stand moe ten komen. Voor het vestigen van een geheel nieuwe inrichting voor zwakzinnigenzorg gaat de voorkeur uit naar het gebied benoorden de Nieuwe Waterweg. De gemeente Vlaardingen heeft hierop gereageerd met het bericht, dat in het bestem mingsplan Holy-Noord wellicht hier voor plaats kan worden gevonden. Ondertussen oericht de R.K. Vereni ging voor Ziekenverpleging dat ten De kinderkliniek Beatrix-Irene, enige inrichting in de regio Rijnmond. behoeve van een nieuwe voorziening voor zwakzinnigen reeds een samen werking tot stand is gekomen met de psychiatrische inrichting Sancta Maria te Noordwijkerhout en met de Angela Stichting in Nieuweveen. Lichaam Rijnmond en organisaties naar het indienen van betreffende die werkzaam zijn op het gebied van plannen bij de minister van WVC In nauw overleg met het Openbaar de zwakzinnigenzorg wordt gestreefd vóór 1 oktober a.s. MAASLAND In verband met be stratings werkzaamheden zal vanaf 15 augustus a.s. een gedeelte van de Koningin Julianaweg voor het door gaande verkeer worden afgesloten. Het betreffende gedeelte ligt tussen de Slot de Houvelaan en de s-Prin- sensingel. Ook voor de bewoners, die aan het bedoelde weggedeelte wonen, is het niet mogelijk om hun auto voor de woning te parkeren Het eerste gedeelte, dat zal worden afgesloten, ligt tussen de Slot de Houvelaan en In de Balije. Daarna volgen er werkzaamheden aan het gedeelte tussen In de Balije en de s-Prinsensingel. SCHIEDAM - De wijziging in de Wet Werkloosheidsvoorziening (WWV) die per 1 juli jl. van kracht ging, levert in de prakrijk nogal wat vragen en pro blemen op. Mensen die vragen hebben of menen dat ten onrechte hun wwv-aanvraag is gestopt of afgewezen, kunnen zich wenden tot het Buro voor Rechts hulp, Hoogstaat 198. Spreekuurtij den zijn maandag- en dinsdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur en donder dagavond van 17.00 tot 19,00 uur. MAASSLUIS - Het jongerencentrum „De Toevlught" organiseert op woensdag 17 augustus a.s. een dag trip naar de Brielse Maas. Het vertrek is om 12.00 uur vanaf de Toevlught. enorme sortering. 80 modellen raad te leveren. Vr. folder. Fabrlekstoonzalen Industrie gebouw, Goudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-13.80 MAASLAND - De subsidie voor het verbeteren van vooroorlogse particu liere woningen zijn verhoogd. Dit is door de staatssecretaris van volkshuis vesting bekend gemaakt. De verho ging geldt vooral voor bouwtechni sche verbetering. De maximale financiële bijdrage, die men voor het opknappen van een vooroorlogse woning kan aanvragen, is ongeveer f47.000,-. Dan moeten echter wel alle verbeteringen, die in de subsidieregeling voorkomen, wor den uitgevoerd. Desubsudieverhoging loupt vooruit op de kostendekkende subsidies voor de verbetering van par ticuliere vooroorlogse woningen. De ze bijdragen staan in het recent uitge brachte Meerjarenplan Stadsvernieu wing. De subsidie is verhoogd, omdat de laatste jaren de particuliere woning verbetering niet voldoende van de grond is gekomen. Vaak werd er eer der tot woontechnische- dan tot bouwtechnische verbetering over ge-- gaan. De maatregel geldt vanaf 1 juli 1983. MAASSLUIS - De ronde van Maas sluis wordt dit jaar gehouden op za terdag 20 augustus. De ronde bestaat uit de - ieder jaar terugkerende - wielerronde en een havenloop. De wielerwedstrijd start om 12.00 uur met een recreantenrace over een afstand van 30 km, gevolgd door een race voor veteranen van 40 km. Deze begint om 13.00 uur. Voor nieuwe lingen is er om 14.15 uur ook een ronde van 40 km. af te leggen en om 15.30 uur is het de beurt aan de ama teurs die dan een parcours van 80 km rijden. Om 9.45 uur zal het startsein worden gegeven voor de havenloop voor de jeugd tot en met 12 jaar. Voor ieder een van 12 jaar en ouder is er om 10.00 uur de gelegenheid om vier of negen rondes te lopen. Deelnemerskaarten voor de haven loop zijn verkrijgbaar bij het VVV en bij café De Kroon aan de haven nr. 44. Kosten: f 3,-, voor de jeugd en f 4,- voor iedereen vanaf 12 jaar. SCHIEDAM - Het visconcours voor Winnaars van het concours werden de ouderen bij dienstencentrum De heer Krikke en mevrouw De RegtDe Woudhoek is een geslaagd evenement winkeliers van Spaland e.o. hadden geworden. Ondanks de kleine vangst overigens voor elke deelnemer een werd het een sportief gebeuren, waar- leuke verrassing in petto. Het gebeu- aan 36 ouderen hebben deelgeno- ren werd vervolgens afgesloten met men. een vismaaltijd in de Woudhoek. EUR] 39&r- VENDOMATIC Wasautomaat Kap. 4 kg droog was goed. Heeft RVS- trommel en kuip en regelbare temperatuur, dus onbeperkt aantal programma's. 500-T oerencentrif uge, cool-down enz. Werkt zéér ekonomisch! H85xB60xD56 cm. SPEZIAL Automatische diaprojektor Type VP 35A. Met haarscherp Heidosmat objectief 2,8/85 mm. Incl. heldere 24V/150 Watt halogeenlamp. Adviesprijs 245.- Nü Robson-pyama In marine, blue of bordo 1 Steinel HL1500S j Elektrische verfstripper Voor 't snel en veilig verwijderen van oude verflagen, het drogen van door vocht aangetaste muren enz. Blaast hete lucht tot max. 500°C.S9r- Snijbonenmolen Kunststof uitvoering. Met vlijmscherpe mes sen en solide vacuüm- zuigvoet. - JA504fl v-hals pullover Van acryl. In aktuele modekleuren als navy, blue, oker, roen, zwart obalt of bordo S t/m XL Z&r- ook geldig op de plaatselijke koopavond VROOM^DREESMANN

De Havenloods | 1983 | | pagina 1