DE liiJ HAVENLOODS Verolme Elektra verder als zelfstandig bedrijf 15.- Vlaardingers vieren Haring-en Bierfeest Eerste bewoners in nieuwbouw 365 2975 JONGE I Bankgarantie is een feit Speelse actie van gedupeerde winkeliers Bingo en rommelmarkt Playback- wedstrijd EHBO-cursus Activiteiten in dienstencentrum Officiële sleuteloverhandiging BELANGRIJKE MEDEDELING BONTMODE THEO KRUYSSEN wel Cursus humanisme -08r- 89.- HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1983 32e JAARGANG NO. 35 SCHIEDAM/MAASSLUIS - In de stad Vlaardingen wordt zaterdag 3 september a.s. voor het de elfde keer het Haring- en Bierfeest gehouden een gebeuren dat in de loop der jaren steeds meer bezoekers uit het Water weggebied naar de Haringstad trekt. „Uitgangspunt bij dit grootse evene ment is om de mensen te laten genie ten van eigen activiteiten en de deel name daaraan of het bekijken van de evenementen gratis te houden. „Het Haring- en Bierfeest is dan ook een echt volksfeest", zegt Jan Brou wer, voorzitter van de stichting die de festiviteiten organiseert. De belangrijkste bestanddelen van het feest worden gevormd door veel muziek, tallozade speelse en sportie ve evenementen, demonsraties en een grote braderie. Nagenoeg alle Vlaar- dingse verenigingen dragen hun steen tje bij en elk jaar opnieuw is de ani mo weer groter. Het elfde Haring- en Bierfeest wordt om 11 minuten over elf geopend en duurt de hele dag. De binnenstad bruist op die dag van de activiteiten. Bezoekers van buiten kunnen hun auto parkeren aan de Koningin Wilhelminahaven en op de parkeerterreinen van Cincinnati en Van der Waal aan de Schiedamsedijk. Twee RET bussen onderhouden een gratis pendeldienst naar het stadscen trum. De Vlaardingse binnenstad bruist op 3 september van het leven DRANKEN SERVICE rfuèfefcOookte lli SCHIEDAM In de grote zaal van het dienstencentrum "De 4 Molens" wordt op dinsdag 6 september a.s. een bingo gehouden voor oudere Schiedammers. De bingo begint om twee uur en de zaal is vanaf half twee geopend. Drumband- en Majorettefestival SCHIEDAM De Drumbandfestival- commissie organiseert op 10 septem ber a.s. een Drumband- en Majorette- festival, onder de naam „Fanfare '83". Het evenement wordt gehouden rond om de plantage in de Lange Nieuw- straat, Tuinlaan en Plein Eendragt, ge legen in het centrum van Schiedam. Het festival wordt dit jaar voor de 25ste keer georganiseerd en heeft ook het meeste aantal deelnemers (55) sinds 25 jaar. SCHIEDAM "Met opgebroken stra ten is het voor ons huilen met de pet op. De omzet van de winkeliers is met 35 tot 40 procent gedaald", al dus de winkeliers van de Rotterdam- sedijk die zwaar gebukt gaan onder de gemeentelijke werkzaamheden aan de binnenstad. Toch blijven de middenstanders blij moedig"Wjj willen op zaterdag 3 september een speelse actie houden. Al staan wij achter de schermen te huilen, het publiek moet lachen". Het gedeelte tussen de Rotterdamse- dijk 236 tot de zijstraat Singel zal zaterdag worden afgebakend. Gewa pend met zandvormpjes en schepjes kunnen deelnemers die ouder zijn dan 18 jaar zich daar vermaken in het zand. Aanmelding is mogelijk tot zaterdag a.s. 12.00 uur, op de Rotterdamse- dijk 240, tel. 735604. De deelnemers dienen wel hun eigen attributen mee te nemen. Voor water ter versteviging van de zandkunststukjes zal worden gezorgd. De wedstrijd start om 13.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De deelnemende winkeliers hebben waardebonnen van 25 gulden alsme de een zilveren wandschild met de naam van de winnaar erin gegraveerd ter beschikking gesteld. SCHIEDAM Stichting Lentefeest houdt vanavond een grote bingo op het vaste adres aan de Broesvest 101. De zaal is open vanaf zeven uur en de bingo begint om acht uur. Morgen, vrijdag 2 september, wordt er een gro te mini- en rommelmarkt gehouden. De opbrengst hiervan komt ten goede aan het stichtingswerk voor de ge handicapten. SCHIEDAM De eerste Schiedamse playbackwedstrijd vindt op zaterdag 3 september plaats in The Pub aan de Rotterdamsedijk 240. Aankomende talenten kunnen zich tot vanavond, 1 september, opgeven bij The Pub, tel. 735604. Deelname is geheel gratis maar de aspirant-artiesten dienen wel zelf een muziekcassette mee te brengen. Een jury waarin o.aeen bekendeplayback- artiest zitting heeft beslist wie met de hoogste eer gaat strijken. Er zijn prijzen te winnen voor de aan kleding en presentatie en er is een troostprijs voor de deelnemer die op de vreselijkste manier afgaat. De wed strijd begint om 20.00 uur. SCHIEDAM De E.H.B.O.-vereni ging „St. Liduina" start op 30 sep tember a.s. met een nieuwe cursus eerste hulp bij ongelukken. De cursus wordt gegeven op vrijdag avond van half acht tot half tien in het Schepperhuis, Dorpstraat 15 in Kethel. De Cursus kost in totaal f 87,50. Dit bedrag is inclusief exa mengeld en orangjekruisboekje. Voor verdere inlichtingen en telefonische aanmeldingen kunnen de volgende personen worden gebeld: Th. de Veth, 010 - 706303, P. Lansbergen, 010 - 706244 en D. v.d. Wal, 010 - 711080. - SCHIEDAM— In het dienstencen- trum „De Woudhoek" starten weer de, wekelijks terugkerende, activitei ten. Mensen die interesse hebben, kunnen zich opgeven voor Yoga, gymnastiek en volksdansen. Op maandag 5 september a.s. wordt er in het dienstencentrum een infor matiemiddag gehouden van het We reld Natuurfonds over „Het Tropisch Regenwoud". De informatiemiddag begint om 14.00 uur. Tevens worden er twee films gedraaid en in de pauze tussen de films is er gelegenheid tot het kopen van Panda-artikelen. De entree is f.1.-. WATERWEG-NOORD- Verolme Elektra B.V. is een zelfstandige on derneming geworden. Medio juni werd de voorgenomen losmaking uit het RSV-concern een feit. Het bedrijf heeft met de gemeente Maassluis en provincie Zuid-Holland overeenstem ming bereikt over een garantstelling door beide overheden van 3 miljoen gulden. Deze bankgarantie is als voor waarde gesteld door twee bankinstel lingen die Verolme Elektra een lening van in totaal elf miljoen guiden zullen verstrekken. Zoals bekend weigerde de rijksoverheid Verolme Elektra fi nanciële steun te geven bij het ineen storten van RVS. Bij het bedrijf zijn dit voorjaar ruim 200 man ontslagen. Het plan om een bankgarantie te ver lenen werd eerder dit jaar bekend toen het RVS-concern uit elkaar viel. VE was hiervan een onderdeel. De bankgarantie, die voor VE van vitaal belang is, kent een aantal strakke voorwaarden. Zo is de looptijd door de gemeente gesteld op twee jaar en negen maanden. Tevens wil de ge meente 20 pet. van de opbrengst van het bedrijf indien het alsnog mis gaat. door ROB DODDEMA Een andere voorwaarde was de aan stelling van een nieuwe directeur. De ze eis is inmiddels ingelost door de benoeming van de heer L. Boomsma. Heropbouw VE heeft op 17 juni jj. een periode van uitstel van betaling afgesloten. Er moest toen een aantal belangrijke za ken aan de orde komen. Zo was het noodzakelijk om het totale tinancie- ringsplan uit te werken en voor de verdere heropbouw van het bedrijf waren er nieuwe orders nodig. De fi nanciering, waarvan bovengenoemde garantstelling een belangrijk gedeelte vormt, is geregeld. Er zijn inmiddels nieuwe orders geboekt voor een totaal bedrag van 10 miljoen. Tevens wor den er uit nog lopende handelingen en nieuwe projecten verdere opdrach ten verwacht. Personeel Het personeelsbestand is in de moei lijke periode, voorafgaand aan de los koppeling van RVS, ingekrompen tot Nieuwe directeur de heer L. ruim 350 mensen. De directie ver wacht, dat pas in 1984 een oordeel dige aantal werknemers heeft VE een gegeven kan worden over mogelijke goed afgewogen capaciteit voor de meuwe vacatures. De exportpositie orders, die nu geboekt zijn van het bedrijf in de komende tijd zal hiervoor bepalend zijn. Met het hui- Het Maassluise bedrijf houdt zich be- "Verolme Elektra is thans een zelfstandige onderneming. zig met engineering en fabricage van civiele projecten en defensie-opdrach ten. Voorts worden elektrische instal laties vervaardigd voor industrie, scheepsreparatie en maritieme nieuw bouw. Overigens zijn de aandelen van Verolme Elektra nog in handen van RSV. De bevoegdheden daarover be rusten onder meer bij het ministerie van Economische Zaken. SCHIEDAM De Filmclub Schiedam opend en de film begint om half tien. start op vijdag 2 september a.s. het4 Donateur worden kost f5,- per sei- meuwe seizoen met de film „Missing" zoen. Hier is de toegangsprijs van de van regisseur Costa Gravas. eerste film bij inbegrepen. De entree van donaterus is f3,50. De Filmclub n. f.,„. Schiedam is gevestigd in gebouw De De filmclub is vanaf half negen ge- Teerstoof, Nieuwstraat 12. SCHIEDAM De eerste woning van het nieuwbouwproject Mariastraat en omgeving is vandaag, donderdag 1 september officieel opgeleverd. Van morgen overhandigde Han de Kluy- ver, projektleider voor de stadsver nieuwing in west namens wethouder Van Tilborg de eerste sleutel aan de familie Speelman. De eerste bewo ners komen uit de Brugmanstraat. De eerste paal van het nieuwbouw project, waaraan sinds 1979 is ge werkt, werd geslagen op 22 novem ber 1982. Het eerste portiek is alge- reed en wanneer alles naar wens ver loopt, zal er iedere week een portiek opgeleverd worden. Dit betekent, dat rond eind december van dit jaar de eerste fase van het project zal zijn af gerond. Het nieuwbouwproject omvat 85 wo ningwetwoningen en 61 overdekte parkeerplaatsen. Er zullen 22 tweeka merwoningen worden gebouwd (waar van 12 bejaardenwoningen) en 32 driekamerwoningen met inbegrip van 1 bejaardenwoning. Het aantal vier en vijfkamerwoningen bedraagt resp. 28 en 2 en er is één vijfkamerwoning voor invaliden in het project opgeno men. Huren De huren ligen gemiddeld rond de f 406,35 per maand. Voor de tweeka merwoningen is dat tussen de f310,- en f373,-. De huur bjj deze woningen is afhankelijk van de ligging. De kos ten van de driekamerwoningen vari eren van f386,- tot f405,-. Van de vierkamerwoningen liggen de huren tussen f 429,- en f 510,-. De huur van de vijfkamerwoningen bedraagt f539,-. Voor de parkeergarage is een bedrag van f34,50 per maand vastgesteld. De woningen zijn ontworpen door het achtitectenbureau „Van Wijngaar den", onder leiding van projectarchi tect Piet Bennehey. De toekomstige bewoners hebben via vragenlijsten hun wensen over de woningen ken baar kunnen maken. Bij de bouw van de woningen heeft de architect gepro beerd zoveel mogelijk wensen in prak tijk te brengen. NIET HOOGSTRAAT 17-19 KORTE HOOGSTRAAT 17-19 Kom snel naar de Korte Hoogstraat 17-19 voor een openingsverrassing, superlage openingsaanbiedin gen. Zie ook onze advertentie van de vorige week Openingssurprise blijft geldig. Let wel op het adres dat moet zijn: KORTE HOOGSTRAAT 17-19 ROTTERDAM (tegenover Keurkoop) SCHIEDAM Onder de titel „Bui tenkerkelijk hoeft niet niks te zjjn" organiseert het Humanistisch Ver bond een cursus van vier avonden over humanisme en wat dat in de praktijk kan betekenen. Aan de hand van schriftelijk materiaal, discussies en korte inleidingen kan er kennis worden gemaakt met humanisme. De vier avonden zijn: 13 en 27 septem ber, 11 en 25 oktober. Aanvang: 20.00 uur. De avonden worden ge- houden op de eerste etage van het ontmoetingscentrum „Striklede" aan de Burg. Stuemeyerlaan 101-107.' De totale kosten zijn f.17,50 (voor leden f.15,-). Voor verdere inlichtin gen kunnen de volgende personen ge beld worden: Piet en Alida Tijsen 010-703811 en Birgit en Wim van' Emden, 010-730434. Mensen, die ge ïnteresseerd zijn, worden verzocht zich snel aan te melden, omdat het maximum aantal plaatsen 15 be draagt. Leopard Marokkaanse Berbertapijten Mooi, sterken duurzaam. 100% Zuiver scheerwol, motwerend. Ca. 22.500 certificaat. 290x195-898T- 825.- 240x200 W5r-715.- 235x165-525- 575.- 190x130 -39Br- 3-Delig jogging/ vrijetijdstenu Sweatpant, sweat shirt en bodywarmer. Met rits en steek- zakken. Pol/katoen. Lichtgrijs met bordo of marine. 4 t/m 8 140 t/m 176 Damesslips. Perfekte pasvorm. Fijn ribtricot. 100% khtoen. Wit. 40 t/m 52 Per 3 stuks -9/75" 2-Delige bad/toiletset Sterke badmat 50x80 cm. en WC-mat 50x45 cm met hoogpolige rand en anti slip-rug. Div. kleuren Komfortabele herenpantalon. Van Pol/woi. Met riem Grijs, marine, beige of bruin. maten-69:- Speciale raamwasset Uitschuifbare, alu minium telescoop- steel met verstelbaar uiteinde. Max. werk- hoogte ca. 6 meter! Kompleet met raam- wasser en -wisser -34/75- cgeldig op de plaatselijke koopavond VWOOIVmPREESMANN

De Havenloods | 1983 | | pagina 1