Supervrouwelijke mode dit najaar 111 DIJKSHOORN BRILLEN ■■i DIJKSHOORN "HAPPY-LOOK" KWALITEITS MONTUREN Dijkshoorn heeft een zeer aparte brilkollektie erbij. De Happy-Look kollektie? Modieuze monturen van topkwaliteit voor slechts f 65,- U herkent een Dijkshoorn Happy-Look montuur direkt aan het speciale label. Een merkteken dat borg staat voor kwaliteit en service. SPECIALE AANBIEDING: Modieuze zonnebrillen voor de zonnige prijs van 89,- op sterkte. (Zolang de voorraad strekt). van horen en zien de beste DONDERDAG 8 SEPTEMBER~1983g36-3821 Geef en help zo kanker bestrijden ROTTERDAM - In ons land sterft nog altijd één op de vier mensen aan kanker. De Nederlandse Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding collecteert tot 11 september a.s. in deze stad. Een bijdrage is van groot belang om het onderzoek naar de gevreesde ziekte zo uitvoerig mogelijk te kun nen laten verrichten. Heeft met geen collectant(e) gezien dan is een bijdrage op giro 102900 of bankrekening 25 54 12 096 tnv KWF R'dam zeer welkom. Milieufestival wil mensen bewust maken ROTTERDAM Iedereen kan zich van 26 september tot 2 oktober in De Doelen mengen in discussies rond de waterproblematiek in Europa. Die dagen vindt namelijk het Tweede Europese Milieufestival plaats op ini tiatief van de Fondation Européenne de la Culture in samenwerking met de Rotterdamse gemeente. Het evenement met twee kanten, enerzijds een Europees forum en anderzijds een filmwedstrijd, is erop gericht de Europeanen meer bewust te maken aangaande de enorme mi lieuvervuiling die in Europa woedt. Met dat doel werd al in 1981 in Frankrijk een eerste festival gehou den, nu dus het vervolg daarop. Het tweede doel is een ontmoetings plaats te zijn voor beleidmakers, mi lieuactivisten, industriëlen en verder natuurlijk alle belangstellenden. Iedereen kan van gedachten wisselen met voor- en tegenstanders. Boven dien kan men kennis maken met de laatste ideeën over de watervervui- lingsproblematiek. Naast het forum is er ook een film' festival. Doel daarvan is een referen tiekader te vormen voor kwalitatief goede audiovisuele producties op mi lieugebied. Film is volgens de organi satoren misschien wel hét medium om mensen bewust te maken voor het milieu in hun omgeving en het water in het algemeen. Het program ma bestaat uit een wedstrijdgedeelte en een informatief gedeelte. In totaal zjjn er 76 uit achttien Europese lan den. De dagthema's zjjn als volgt: Maandag: „Water, van levensbelang", dinsdag: „Drinkwater", woensdag: „Water en recreatie", donderdag: „Water, energie en vervoer", vrijdag: „Water en industrie". Voor meer informatie, onder meer over de tijden, kan men bellen met Marjoleyn Engwirda van Voorlichting en Externe betrekkingen, tel. 020- 760222. Supervrouwelijk mag de mo de in herfst- en winterseizoen '83/'84 zeker genoemd worden. Japonnen en rokken zullen weer veel gedragen worden. Ze zijn helemaal terug in het mode beeld, en hebben zelfs de panta lon een stuk teruggedrongen. De belijning is overwegend elegant en slank. Dat wil echter niet zeggen dat ze stijf zijn en direct een strenger uiterlijk opleveren. Niets is minder waar. De materialen zijn zacht, warm en soepel. De japonnen hebben naast min of meer wat verbrede schouders smal vallende rokken. Een ceintuur of brede tailleband geeft de taille een vrolijk accent. De mouwen zijn over wegénd ruim ingezet en beginnen soms al bij de taille. 9 Uit de collectie van Claire mode: van links naar rechts, zuiver wollen flausch mantel in zwart, geruwde katoenen bloes op een rechte ruitrok in wol/polyester, een unirok met lange split en drukkers; vlotte geruite blouson, een ruitrok, met royale zakken, een slank jasje in officiers-stijl. Van links naar rechts: gebreid pak, bestaande uit een trui met vleermuismouwen op een rok, een gebreide japon met ver doorlopende mouwkappen, een vest met sjaalkraag en mouwomslag en royaal ingezette mouwen, bijpassende spencer, tweed pantalon met hoge tailleboord en leergarne- ringen (collectie Claire Mode). avondmode, die echter geen overdre ven zwierigheid tentoonspreidt, maar is afgestemd op de smaak van de he dendaagse vrouw. De avondmode voor komend seizoen geeft elke vrouw de mogelijkheid zich als een „femme fatale" te voelen. De belijning is uiteraard zeer vrouwelijk. De décolle tés zijn veelal diep uitgesneden, de smalle taille wordt benadrukt door ceintuurs en sjerpen. Satijn, fluweel, zijde mousseline, voile en organza zijn veel gebruikte materialen. Daar naast zijn veel zware crêpes als crêpe n dubbel-crêpe toegepast. BREIMODE Gebreide kleding mag dit najaar in geen enkele garderobe ontbreken. De kleuren, vaak uitbundige, en de edele, pluizige garens bestempelen de brei- mode. De garens worden veelal met elkaar gecombineerd. Veel gebruikt worden bouclé, zachte mohair, tweeds, alpaka, angora en kashmir. Behalve het materiaal is ook het pa troon van belang. In het oog springen vooral de kleurige contrasten. Geliefd komende winter zijn geometrische dessins, jacquardmotieven en kabels Gebreide twee-delige pakjes, ge breide of jerseyjaponnen en lange jas sen zullen komende herfst en winter zeker een goede kans maken. Terug is ook de rechte, mouwloze cardigan, de elegante opvolger van de zo populaire body-warmer, die zowel op rok als pantalon gedragen kan worden. Rol- kragen, vleermuismouwen en asym metrie zijn belangrijke elementen; ook in de niet gebreide modellen. Voor de avond zijn er trouwens ook elegante, gebreide japonnen, rokken en pullovers. Een japon van zijde met vleermuismouwen, een asymmetrische kraag, en contrasteren de sjerp. Een model van Betty Barclay. Rechte, smalle rokken zullen ko mende herfst en winter vast hoge ogen gooien. Meestel hebben ze een pikante split, die via drukkers of kno pen langer of korter kan worden ge maakt. Kort zullen ze niet zijn; ze val len bijna allemaal royaal over de knieën. Behalve deze zeker lady-like te noemen rokken, zijn er ruime, aan- gerimpelde rokken met grote, opge stikte zakken en veelal fijne leergarne- ringen in de vorm van paspoileringen. Wollige stoffen zijn favoriet, meestal in uni, maar ook visgraat, ruiten en Prince de Galles zijn veelvuldig toe gepast. De blouses ogen uiteraard ook vrouwelijk en enigszins klassiek. Ac tueel zijn de tuniekblouses met vleer muismouwen en grote rolkragen, die zowel op de rok als pantalon gedragen kunnen worden. De belijning van de pantalon is wat mannelijk van karakter met een hoge tailleboord en smal toelopende pij pen, al dan niet met omslag. Enkel- lange broeken blijven in het mode beeld gehandhaafd. Voor vrouwen, die niets voor een supervrouwelijk uiterlijk voelen, zijn er komend seizoen wijde, ruime kle ren in een elegant, quasi-nonchalante stijl. GLAMOUR Glans en glamour beheersen de ...je had gelijk hoor, daar betaal ik bij 'n ander véél i i ..Jan, ik wist niet dat Dijkshoorn zo'n grote kollektie brillen had. Dijkshoorn „brengt de <?p,pY~ Look' kollektie M°nturen 11 Van a [topkwaliteit M lg°0r tiaar 659u/den./ Schiedam, St. Liduinastraat 1, tel. 010-26.76.49. Schiedam, Hof van Spaland 5, tel. 010-70.17.30. Rotterdam, Vierambachtsstraat 73, tel. 010-77.25.45. Maassluis, Noordvliet 25, tel. 01899-1.22.88.

De Havenloods | 1983 | | pagina 15