#SSSN-bestuur werkt lastig personeel weg' Open dag bij de brandweer 'Shell loost stoffen die voedselketens aantasten' 89- Thema-avonden over fascisme DRANKEN SERVICE 13.9 22! 179.- -*2375 Feestweekend in Kethel I Jongerenwerker Jaap van der Graaf nu ook ontslagen Bingo-en rommelmarkt lo. VRIJDAG ZATERDAG VOORDEEL VRIJDAG ZATERDAG VOORDEEL VRIJDAG ZATERDAG VOORDEEL AEG **17.- De demonstratie schuimblussen wordt jaarlijks enthousiast door het jeugdige publiek ontvangen. SCHIEDAM De Nationale Brandweerdag wordt dit jaar ge houden op zaterdag 10 septem ber a.s. In de brandweerkazerne aan de Breedstraat nr. 1 zullen van 10.00 uur tot 16.30 uur tal van brandweeractiviteiten worden ge houden. Wethouder Scheeres zal om 11.00 uur een nieuwe hulpverleningswa gen aan de brandweer overhandi gen. Aansluitend zal er een aantal demonstraties gehouden worden. Voor de jeugd zyn er van 13.30 uur tot 16.00 uur brandspuitwed- strijden en om 16.00 uur wordt er een demonstratie schuimblussen gegeven. Tussendoor zyn er rond ritten in ee brandweerauto. De brandweerkazernes gaan a.s. zaterdag weer open voor het publiek. slaapwandmeubeleri enz. 80 Industriegebouw. Goudsesingel 66, R'dam. Tel. 010-13.38.34 SCHIEDAM— De muziekvereniging "St. Radboud" houdt op 9, 10 en 11 september a.s. een groot feestweek end op het terras tegenover de R.K. kerk in Kethel. Op vrjjdag 9 septem ber wordt er 's avonds een openings bal gehouden in de feesttent op het terrein, met medewerking van disco theek Space Sound, de Big Band en de Boerenkapel van St. Radboud. Het bal begint om 20.30 uur en de toegang is f.3,40! Op zaterdag 10 september wordt het feest door middel van het oplaten van ballonnen, geopend. Er is o.a. een rondrit van de boerenkapel door o.a. Kethel en Groenoord. Deze rondrit begint om 11.00 uur. Zater dagavond is er een rodeo-show. De laatste dag van het feestweekend (zondag 11 september) zal bestaan uit een fietscross en zandruiteren. Naast bovengenoemde evenementen zijn er nog tal van andere activiteiten. Thema-middag in dienstencentrum SCHIEDAM— In het dienstencentrum "De Vier Molens" wordt op dinsdag middag 13 september a.s. een thema middag gehouden over medicijnen en het gebruik ervan. Aan deze middag zal worden meegewerkt door apothe ker Jansen en een controlerend apo theker van het ziekenfonds. De zaal is open vanaf 13.30 uur. Entree: f. 1,50. De entree-prijs is inclusief een kopje koffie of thee. SCHIEDAM - De Stichting Sa menlevingsopbouw Schiedam Noord (SSSN) schenkt zichzelf nauwelijks rust. Na de gerucht makende affaire waarbij op bouwwerker Jos van der Lugt werd ontslagen, de schorsing van SSSN-bestuursleden Van den Toorn en Van Geloven, een korte bezettingsactie, een verdere leegloop van het be stuur en veel ruzie en verdacht makingen, moet nu ook jonge renwerker Jaap van der Graaf het veld ruimen. Onlangs kreeg 't SSSN bestuur van het Gewestelijk Arbeidsbu reau toestemming om Van der Graaf te ontslaan. „De kwestie speelt natuurlijk al lang", vertelt Van der Graaf. „Het wachten was inderdaad op toestem ming van het GAB. Kijk het gaat me er niet om mijn gram te halen. Ik zit heus niet op deze baan te wach ten. Alle aangevoerde bezwaren kan ik weerleggen en dat heb ik ook ge daan". „Waar het wel om gaat is dat het be stuur van de SSSN bezig om stelsel matig een aantal mensen weg te wer ken. Met smerige middelen. Nu zijn ze te ver gegaan. Het bestuur heeft nl. ongevraagd geld ingehouden op mijn salaris. Omdat ik teveel gede clareerd zou hebben aan onkosten. Ik heb laten weten dat ik het inge houden bedrag binnen vijf dagen wil terughebben, anders stap ik naar de rechter. Nu heeft jeugdwerker Jacco Troost ook al een brief gekregen waarin hij verantwoordelijk gesteld wordt voor ruim 1000 gulden kasverschil. Het SSSN-bestuur heeft gewoon een methode bedacht om mensen te lo- Onderzoek Jaap van der Graaf is woedend en de achterliggende geschiedenis maakt duidelijk dat het binnen de SSSN rommelt. Het ontslag van Van der Lugt, de strubbelingen binnen het be stuur en het recente ontslag van Jaap van der Graaf zijn allemaal terug te voeren tot het accountantsonderzoek dat de gemeente Schiedam vorig jaar liet uitvoeren door de Vereniging Nederlandse Gemeenten. Het rapport maakte gewag van kas- verschillen; de beschuldigende vinger wees in de richting van Jos van der Lugt. Het balletje ging aan het rol len en het eerste ontslag was een feit. De juistheid van het rapport was overigens later ernstig in twijfel ge trokken. Door het SSSN-bestuur en door de beroepskrachten die overigens nooit "by "Het onderzoek betrokken zyn geweest. („Van der Graaf: Ondanks toezeg gingen van wethouder Hafkamp dat dit wel het geval zou zijn"). Van der Graaf: „En nu is het mijn beurt. Bij alles wat het SSSN bestuur doet beroept ze zich op de gemeente. Ik vraag me af of wethouder Haf- Jaap van der Graaf. kamp inderdaad de gevolgde handel wijze ondersteunt". „Ondertussen is voor Van der Lugt nog geen nieuwe opbouwwerker aan- bestuur lykt carte blanche te hebben, genomen. Die komt er ook niet. Alle Die ontwikkeling wil ik stopzetten, activiteiten zijn gestaakt. Het SSSN- De maat is vol Milieugroepen deponeren klacht bij watertribunaal: ROTTERDAM - Een zevental Rot terdamse milieuorganisaties heeft een aanklacht ingediend bij de Stichting Internationaal Watertribunaal over de jarenlange drinslozingen door Shell Chemie in de eerste Petroleum haven. De tekst van de aanklacht weid bovendien afgelopen maandag op het Stadhuis overhandigd aan wethouder Laan van Milieuzaken en aan mevrouw Van Rijn-Vellekoop lid van de Rijnmondraad. Drins is de verzamelnaam voor een aantal landbouwbestrijdingsmiddelen die door de natuur zeer moeilijk af te breken is. Ze hopen zich op in de voedselketens en tasten het ze nuwstelsel aan van vissen en vogels, maar na verloop van tijd ook van Het gevaar van de stoffen voor het milieu wordt duidelijk wanneer men weet dat de wijk Gouderak in Gouda helemaal afgegraven diende te wor den nadat de overheid daar verschil lende stoffen met drins-kenmerken had aangetroffen. De Broekpolder werd ongeschikt verklaard voor het plegen van landbouw, eveneens van wege het aantreffen van slib met drins erin. De lozingen in de eerste Petroleum haven door Shell zyn al een paar jaar aan de gang. Rijkswaterstaat heeft Shell Chemie daarvoor zelfs een ver gunning gegeven. Op dit moment is de eerste Petroleumhaven door het zogenaamde puttenplan weer op de vereiste diepte gekomen en ook heeft Shell een zuiveringsinstallatie in ge bruik genomen maar de milieugroe pen gaat dat nog niet ver genoeg. Zy wijzen erop dat drins moeilijk af te breken is en stellen nadrukkelijk dat om enig succes te kunnen boeken er een verbrandingsinstallatie nodig is.- In een telefonische reactie stelt Shell bij monde van persvoorlichter Van der Kuyl dat de milieuorganisaties met hun aanklacht achter de feiten aanlopen. „Het is algemeen bekend dat wij al enkele tijd bezig zyn met de zuiveringsinstallaties. De tweede fase van het proces houdt ontwate ring van het slib in en vervolgens verbranding. Shell doet dus wel de gelijk aan verbranding". Die tweede fase van het hele project (dat overigens onder druk van de wetgeving op het gebied van milieu zaken op gang kwam), omvat een aantal proefnemingen. Shell noemt als eerste datum waarop die proefne mingen afgerond kunnen zijn 1 juli 1984. De Stichting Internationaal Water tribunaal is overigens een onafhan kelijke organisatie van een aantal Wethouder Laan afgelopen maandag watermilieugroepen. Ze werkt on- beinvloeden met als uiteindelijk doel een schoner milieu. De uitspraken die de jury van het tribunaal doet, zyn weliswaar niet bindend maar leggen wel een bepaald gewicht in de schaal L 'j de vorming van het beleid. SCHIEDAM- De stichting "De Schiedamse Gemeenschap" houdt in september en oktober een serie van vier avonden over fascisme. De bijeenkomsten worden gehou den in het Passage Theater. De stichting wil door middel van deze avonden de gevaren van het fascis me uiteen zetten. Op de eerste avond (14 september) zal Elske van Kalken uitleggen hoe het fascisme eruit ziet. Ze zal dit doen aan de hand van een aantal dia's. De dia's zullen o.a. een beeld geven van het fascisme in Turkije. Tevens is er voorlichtings materiaal te zien. De tweede avond heeft als gespreksstof het onder werp "Vrouwen en Fascisme". De film "Donna, vrouwen in verzet", zal worden vertoond. Mevrouw Huvers, die koerierster was in de tweede wereldoorlog, zal een toe lichting op de film geven. Ook is de video-band "Wy zyn nog steeds in verzet" te zien. De tweede avond is op 21 september. Op 28 september is de derde bijeenkomst en dan zal Het Rotterdams Initia tief ingaan op de werkwijze en herkenbaarheid van de huidige fascistische organisaties. Op de laatste avond (5 oktober) speelt "Kabaret Onzuiver" het stuk "Raszuiver". Deze voorstelling gaat over de zondebokken van het fascisme, o.a. gastarbeiders, kra kers en aktiviteiten. Ook zal er een forumdiscussie worden gehou den met de plaatselijke politieke party en. De centrale vraag van de discussie is: "Wat doet de politiek tegen het opkomende neo-fascis- me?". Gedurende de vier bijeenkomsten zal er een tentoonstelling worden gehouden met als titel: "Tekens aan de wand". Alle avonden wor den gehouden op woensdag. SCHIEDAM - De Stichting „Lente feest" houdt vanavond (donderdag 8 september) een bingo waarbij weer een aantal grote prijzen te winnen is. Het spel begint om 20.00 uur en de zaal, gevestigd aan de Broersvest 101 is vanaf 19.30 uur geopend. Op vrijdag (morgen 9 september) is er een rommelmarkt van 10.00- 15.00 uur. De opbrengst van beide gebeurtenissen is bestemd voor gehandicapten en betaalbaar aan gepast vervoer. h Waar is voor u het dichtstbijzijnde filiaal van: bel 010-132728 Czar Alexander 95 De Kuyper zachte jonge export jenever «#«95 Cointreau Triple Sec 40% fles 95^ Cognac Prince Hubert de Polignac qqQ5 fles £Oi Seagram's V.O. Canadian Whisky M 95 fles Li Cotes du Rhöne A.C. -82 95 fles aanbiedingen rode, witte of rosé wijnen Duitse witte wijn Zeiler Grafschaft nc Q.B.A 1982 R95 liter NU Decoupeerzaag Electronic- STSE250 Vermogen 350 Watt. Traploos regelbaar van 300-2700 slagen p.m. Zaagdiepte hout 45 mm, metaal 3 mm. Verstekzaag- instelling van 0 - 45' Adviesprijs 271. Nü Lido blouse Pol/katoen. In uni wit, rose, blue of grijs. 38 t/m 48 Plooirok 100% Pol. Geheel ge voerd en makkelijk was- baar. Raf, zwart, grijs of lever. 40 t/m 48-49r- &TDK Dynamic compact-cassettes D-1 Perfekt kwaliteitspro- dukt van fameus top merk! Met reinigings- aanloopband en ideale signaal/ruisbalans! 2 st. C90 öf 3 st. C60 Tricot babypakje Slobbroek met pullover. Leuke jacquarddessins. Div. kleurstellingen. 80,86 of 92 Oliegevulde radiator Met vast snoer. Voor warmte waar u maar wilt. Handig verrijdbaar. 12 Leden, 2000 W. met tijdklok 489:- 179.- Eigentijds noppenviny! Prima kwaliteitsprodukt. Makkelijk zelf lós leg- baar! Keuze uit diverse moderne kleuren. Per strekkende meter, 200 cm breed. -35r- ook geldig op de plaatselijke koopavond VROOMS DREESM ANN

De Havenloods | 1983 | | pagina 1