Mantel en mantelpak: paar van het jaar COSMETICA NIEUWTJES Nieuwe chic ook in detassenmode 1958 1983 AU - TRAITEUR 17 September onherroepelijk de laatste dag. PE HAVENLOODS - DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1983 36-381 Wat betreft de tassenmode voor komende herfst en winter kan men spreken van „de terugkeer van de élégance". Kostbare mate rialen, zoals calfs, nappa, slang, struis, suède, textiel en leersoor ten met een exlusieve prent als kroko en hagedis ondersteunen de nieuwe chic in de totale mode. Qua kleuren sluit de lederwaren- overslagtas bestemd. Een vrij hoog mode zich aan bij de algemene trend: model met iets kortere klep of met zwart, taupe, grijs, bordeaux, marine rits. De tas heeft een praktische vak- en bruin. Donkere kleuren worden verdeling en een aantal ritsvakken. veelal met elkaar gecombineerd, zoals antracietgrijs, of met zachte rode of SPORTIEF bruine schakeringen. Een belangrijk nieuwtje is, dat de avondtassen weer De sportief-nonchalante tassen zijn volledig in het modebeeld zijn terug- in het najaar middelgroot tot groot, gekeerd. Het zijn schoudertassen in antiek ge- Voor jongeren zijn er komend sei- vet leer met brede en lange verstelba- zoen kleine tot middelgrote buidel- re schouderriemen. Ze zijn meestal achtige schoudertassen. Het zijn over afgewerkt met een grove stiknaad. het algemeen hogere modellen, van Qua stilering zijn deze sjouwtassen onderen aangerimpeld. Ze zijn er zo- dikwijls aigeieia van de vroegere za- wel met korte klep als rits en hebben deltassen of de traditionele jagerstas- praktisch geen koperwerk. Daarnaast sen. zijn er voor de deze groep reticules. De reistassen en reticules zijn voor- Voor de doelgroep modisch klassiek zien van vele vakken, veelal ritsvak- zijn er eveneens buidelachtige schou- ken, en zakken. Ze worden gesloten dertassen. Deze zijn middelgroot tot met decoratieve gespen, riemen, koor groot, maar iets kleiner dan voorheen, den, treksluitingen en kleefstrips. lijnen, olifant, kroko en andere figu- applicaties. Contrasten van glanzende die er zijn in katoen, kavas, nylon j Er zijn zowel brede als hoge modellen Nappa, antiek leer met een vieze look, ren en dessins, kanvas, geplastifi- en doffe leersoorten en van koele met ook in leer, dat een „rustikaal" karak- van soft leer. De fournituren zjn met krassen en beschadigingen zijn ceerd materiaal, stonewashed en ma- warme kleuren komen bij deze tassen ter heeft. meestal uitgevoerd in hetzelfde mate- veel gebruikte materialen. Daarnaast terialen, die er uitzien als reeds ge- veelvuldig voor. (Bron: informatiecentrum voor Le- riaal. Voor dezelfde groep is ook de geprent leer: alle soorten strepen en bruikte jacquardsweefsels met leer- Sportief zijn ook de jagerstassen, derwarenmode). Estée Lauder lanceerde in 1980 haar Body treatment spa. Een serie lichaamsverzorgingspreparaten, ontworpen om daar waar nodig, spe cifieke huidproblemen aan te pakken. diverse stoffen in de vorm van jeuk, rode vlekken en uitslag. Reinigen is dan ook van primair belang. Binel- la's nieuwe hypo-allergene masker Aloë Vera is speciaal samengesteld De serie wordt nu uitgebreid met Dry skin body treatment oil. een geparfumeerde spray voor na bad of douche. Het produkt wordt di rect door de huid opgenomen en laat geen vettig laagje achter. De r dit moeilijke huidtype. Aloë belangrijkste ingrediëhten in dit Vera is een kruid dat zuiverend preparaat zijn in water oplosbare verfrissend werkt en de huid kal- proteïnen en lecithine om de huid meert. Het bevat geen parfum en in de juiste vochtbalans te houden kleurstoffen. en squalane en aloë om de huid soe pel te houden en eventuele irritatie te verzachten. Het produkt schikt voor diegenen die huid hebben en niet van c bodylotion of -crème houden. DE-AGING Clinique lanceert de-aging, door droge hen ook genoemd: „dagelijks een vettige jonger uiterlijk". De-aging is het antwoord van Clinique voor de ou dere huid, die er weer jonger en be ter uit moet gaan zien. De dermato logen van Clinique zijn het er over o„_oeens c" die kampt met puistjes. De Balsam heeft aan een agressievere vorm i jarenlange research tot van exfoliëren (verwijderen van do- ook geschikt de huidcellen) dan een jongere BALSAM SERIE stand gekomen voor mannen. De serie bestaat uit een reinigingsmelk, een antisepti sche gezichtslotion, een vetregule- rende dag- en nachtcrème en een gekleurde dagcrème in twee tinten. Binella introduceert een masker /oor de vette, maar gevoelige huid. Dit huidtype, dat te herkennen is aan de grove poriën en de vette glans, reageert snel allergisch op huid. Dit exfoliëren moet dan ook opgevoerd worden en wel door een dagelijks gebruik van de 7th day scrub cream. Deze crème bevat ronde korreltjes, die door een zach te werking de verstopte dode huid cellen verwijdert en het celvernieu- wingsproces versnelt. Het verjon gingsprogramma gaat vooraf aan het dagelijks gebruik van het 3- stappen huidverzorgingssysteem van Clinique. Ze zijn ruim, groot en lang, zwierig, stijlvol en heerlijk warm, ze zijn allesomvattend en zorgeloos onthullend. Kortom: de wollen win termantel is weer helemaal terug. Met forse opstaande kragen, ruime mouwinzet en een vernieuwd, zacht glanzend uiterlijk. En met daaronder volop plaats voor: het mantelpak. Van heel elegant en chic tot zeer sportief. Sa men vormen ze het paar van dit jaar: mantel en mantelpak. Op het eerste gezicht lijkt de nieu we mode '83/'84 misschien een tik keltje saai. Een eenvoudige belijning die vanuit brede, ronde schouders taps toeloopt; een enigszins sombere kleurstelling met veel prachtige die pe, maar donkere tinten: zwart, grijs en bruin. Maar de materialen zijn zo verschillend en de variatiemogelijk heden met accessoires en kleurscha keringen zo eindeloos, dat er voor iedere vrouw progressief, modebe wust of enigszins terughoudend ele gant/klassiek meer dan voldoende keus is. Deze winter zal tal van opvallende contrasten laten zien. Van slank tot zeer wijd, van droge stoffen die zijn gecombineerd met zachte, harige kwaliteiten, van uitgesproken sexy stijlvormen tegenover zeer sportieve tendensen, van lang naar kort en van felle kleuren op een veelal donkere basis. Vooral in de japonnen is er met de terugkeer van het klassieke zwarte jurkje („La petite Parisienne"!) veel aanbod in een supervrouwelijke look, rechtstreeks geïmporteerd uit de ja ren vijftig. Nauw omsluitende model- len in een recht silhouet met decolle tés en hoge splitten. Maar net zo goed ook het wijde silhouet, klokkend tot op de kuit of kort en gerimpeld. STOFFEN Sterk de aandacht trekt dit seizoen het ruime aanbod van opvallend ver nieuwde zuiver scheerwollen stoffen. Ultramoderne nieuwe technieken in de textielindustrie resulteerden in een keur van nieuwe garen- en wee- feffecten en kleuren die de grote ont werpers de inspiratie gaven voor nieuwe ideeën en modellen. Heel be langrijk in het door stoffen bepaalde modebeeld de komende winter is het aanbod in ruige, stoere tweeds naast de groep „zachte wollen": velours, double-face, dekenachtigen en niet te vergeten de harigen. Een superwollenwarme winter mantel in een unistof zal voor menig een een ideaal basisstuk van de gar derobe vormen, waaraan door het spelen met contrasterende accessoires steeds weer een ander gezicht kan worden gegeven. Daarnaast is er een uitbundige keuze in de comfortabele „weer en wind"-jassen. En wat het mantelpak betreft: ook daar is het aanbod enorm gevarieerd. Rokken strak en recht tot soepel plooiend wijd, jasjes kort en getailleerd tot bloesend. En de accessoires zorgen voor de broodnodige variatie. Een ge klede blouse in ton sur ton, een lekke re trui of een fel gekleurde sjaal. Maar juist omdat de nieuwe man tels en mantelpakken op zoveel ver schillende manieren gedragen zullen worden, moet de stof mooi, en lang mooi zijn. Vandaar dat in de mode '83/'84 opvallend veel wol is verwerkt. Zuiver scheerwol van een constante kwaliteit die comfortabel, soepel val lend, natuurlijk, ademend en prachtig van kleur blijft. Christelijke Scholengemeenschap „Schieland" Ter gelegenheid van ons 25-jarig bestaan nodigen wij oud-leerlingen en oud-personeel uit voor een Herdenkingsbijeenkomst op zaterdag 17 september 1983 qm 11.00 uur in ons schoolgebouw Aansluitend een reünie tot 16.00 uur Chr. s.g. „Schieland" Nieuwe Damlaan 762, 3118 AC Schiedam Tel. 010-738121 Roaster voor frituur Nieuw van Bay-Keramik is het römertopf roaster, dat ge schikt is voor alle diepvriesge rechten die van te voren gefri tuurd of voor bakken in de oven voorbewerkt zijn. Diepvries- produkten, zoals frites, kroket ten, hamburgers, gehakt, visfi lets en toasti's kunnen zo op het roaster onderin de voorver warmde oven worden gescho ven. Het roaster kan in de vaat- wasmachine, het glazuur is krasbestendig en loodvrij. HET ETE VAN DE KOK Dagelijks Uw warme maaltijd bij U thuis bezorgd Complete maaltijd (dagmenu) incl. be- "1 U. zorgen iedere dag vers bereid Mathenesserweg 71c Rotterdam Tel. 010- 150497 '-et op: alleen ons filiaal Oude Binnenweg gaat weg. In de 9 andere Ster-zaken gaan wij gewoon door! %negen.le rokken,] onze hele zomer-en er snel bij. Op is op Ook uw auto verdient een vakman OFF ROAD SERVICE CENTER Zweedsestraat 108-110, Rotterdam Een klein bedrijf met grote prestaties Vakkundig - snel - én goedkoop Bel even 010-37 21 52 Alles moet edit weg! Absolute bodemprijzen!

De Havenloods | 1983 | | pagina 7