DE it HAl/ENLOODS Bezuinigingsdruk beperkt subsidies boeten wK don de straat openbreken' 9 4.2 *"395.- termeulen ^slaapbanken^ Haal'meruit die krant. Bewaren^ betekent geld besparen! Gemeente krijgt trofee Pook wil plaatselijk welzijnsbeleid bombeke NIVON verhuisd CDU-jongeren bekijken Schiedam Bijeenkomst in Martinuskerk SSSN start met Herfstfestival Concert Optreden Djamilla 'Opbouwwerk moet blijven' Rommelmarkt bij Lentefeest Switch Bitch in Q.T. Hackensack Open podium bij Kunststichting Herfstsonote Programma De Teerstoof VRIJDAG ZATERDAG VOORDEEL VRIJDA£LZMË8DAG VOORDEEL VRIJDAG ZATERDAG VOORDEEL HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM DONDERDAG 13 OKTOBER 1983 32e JAARGANG NO. 41 geldig Lm. 22 okt. SCHIEDAM - De gemeente Schie dam krijgt één van de energiebe sparingstrofeeën die het ministerie van Economische zaken toekent. De trofee wordt op maandag 24 oktober door minister Van Aar- denne in het Haagse hotel Baby- Ion uitgereikt. De trofeeën die in 1981 voor de eerste maal werden toegekend, hebben tot doel energiebesparing in bedrijven en instellingen te sti muleren. Op het programma van maandag stiat onder andere de presentatie van een diaserie over de energiebe sparende maatregelen die bij de winnaars zijn genomen. Overige winnaars zijn o.a. de Mas samarkt in Alemere en Dow Che mical B.V. WATERWEG-NOORD - De Provin ciale Ondersteunings Organisatie voor sociaal Kultureel werk (POOK) in Zuid-Holland wil het ministerie en de gemeentebesturen bewegen er alles aan te doen om het kap- en snoei- werk inzake het buurtgerichte sociaal cultureel werk in Zuidhollandse ge meentes te staken. Zij vindt, dat het beter zou zijn wanneer er eerst tijd uitgetrokken zou worden om een goed beleid op te stellen dat het plaat selijk welzijnswerk overeind houdt. In een open brief zet Pook uiteen dat zij het zorgwekkend vindt dat de gemeenten zelf de verantwoordelijk heid dragen voor de subsidiëring en dat het welzijnswerk nagenoeg geheel afhankelijk is van politieke besluiten van afzonderlijke gemeentebesturen. Dit heeft volgens Pook tot gevolg dat arbeidsplaatsen op volstrekt willekeu rige wijze worden afgebroken en veel voorzieningen verdwijnen. Bezuiniging Pook bestrijdt het uitgangspunt van minister Brinkman, dat de welzijns- instellingen samen met de gemeente besturen wel in staat zijn om tot een samenhangend welzijnsbeleid te ko men. „Er zijn te weinig ervaringen bij gemeenteambtenaren en welzijnswet houders waarop op een deskundige, rustige en open wijze kon worden sa menwerkt met de instellingen, als ge volg van de bezuinigingsdruk", luidt de brief. Gesproken wordt over een strijd die niet gewonnen had worden omdat de bezuiniger niet geïnteresseerd is in het belang van het werk. Er zouden, volgens Pook, garanties moeten wor den opgesteld voor het werk van de vrijwilligers die in buurten wijken en dorpen werken. Dit zou vooral het geval moeten zijn bij bijvoorbeeld kinderopvang, vrouwenwerk, belan- genbehartigingswerk, hulp aan werk lozen en migrantenwerk. Het basiswerk dicht bij huis is volgens Pook belangrijker dan de prioriteits- groepen waarop de aandacht van de gemeente zich vooral richt. Discussie Pook wil het niet bij deze ene reactie laten.Binnenkort wil zij vertegen woordigers van het ministerie, Pro vinciale Staten en gemeenten van Zuid-Holland uitnodigen voor een ronde-tafel-diScussie of conferentie. Onder andere zal ook de rol van de Provincie aan de orde komen als „hoedster" van het doen en laten van de gemeentebesturen. Ook denkt Pook aan een aparte bij eenkomst van gemeentebesturen die dan over gezamenlijke beleidsontwik kelingen moeten praten. Wasserij Linnenverhuur Ook voor uw gezinswas Schinkelsebaan 8 Telefoon 010-58.21.33 Capelle a/d IJssel SCHIEDAM Het Nederlands Insti tuut voor Volksontwikkeling en Na- tuurvriendenwerk heeft vanaf 1 okto ber de beschikking over een ruimte in de prinses Marijkeschool aan de Dr. de Visserlaan in Schiedam-Nieuwland. Tot aan het einde van die jaar wor den alle bijeenkomsten van het NIVON in de school gehouden. De eerste bijeenkomst vindt plaats op zondag 16 oktober om half elf in de ochtend. In januari 1984 hoopt het NIVON de activiteiten in de muziek school aan de Lange Nieuwstraat voort te kunnen zetten. Kloverjasconcours SCHIEDAM - In de grote zaal van het dienstencentrum „de 4 molens" wordt op dinsdag 18 oktober een kla- verjasconcours georganiseerd. Vanaf 13.30 uur worden er drie partijen gespeeld van elk 1500 punten. Kaar ten voor het evenement aan de Nieu we Dam laan 766, kosten f.3,25 per stuk. SCHIEDAM- Een groep CDU-jonge ren uit Duitsland brengt vandaag een bezoek aan Schiedam en Rotterdam. Op het programma staat onder ande re een busrit langs de historische en andere bezienswaardigheden in Schie dam. De organisatie is in handen van de Karl Arnold Stiftung, het vormings instituut van de Christen-Democra tische partij CDU. SCHIEDAM Voor mensen die aan huis gebonden zjjn en niet zonder hulp naar de kerk kunnen komen, or ganiseert de commissie Bijzondere Viering op zondag 16 oktober om 11.30 uur in de Martinuskerk aan de W. Andriessenlaan in Groenoord, een speciale bijeenkomst. Muzikale medewerking verleent het jubilerende koor St. Jan Baptist, on der leiding van H.M. Rancuret. Na af loop is er een gezellig samenzijn met de gasten, waarbij koffie wordt geser veerd en er gelegenheid is om met el kaar te praten. Belangstellenden kunnen zich opge ven bij J. van Dongen (738305) en M: Oomen-Broeren (706406). Ook mensen die voor vervoer kunnen zor gen kunnen zich bjj deze mensen aan melden. Commissie twijfelt aan wethouder SCHIEDAM - „Wat moeten wij zeg gen: Commissie krijgt doodsteek van de wethouder? Of commissie wordt monddood gemaakt? Ook nu weer blijkt dat het college van B. en W. en met name wethouder Zijdeveld niet wenst dat haar kiezers democratisch handelen en dat ze geen vrije menings uiting mogen hebben". Dit schrijft een woedende heer A.G.J. Onnekink, lid van de commissie Ver ontruste Bewoners van de Rotterdam- sedijk, in een brief aan de pers. Hij is zeer verontwaardigd omdat de wet houder besloten heeft dat hij het ge sprek dat hij woensdag met de com missie had, bij nader inzien „onder vier ogen" wilde houden. „Kent die man de wet nou wel of niet", vraagt de heer Onnekink zich af. Dit is duidelijk géén voorbeeld Bezwaar tegen versmalling Rotterdamsedijk leidde tot conflict tussen bewo ners en wethouder Zijdeveld. van een democratische handelswijze" De commissie heeft volgens hem aan gaande het onderwerp „democratisch handelen" al het één en ander wegge slikt. De moeilijkheden begonnen toen in augustus 215 mensen bezwaar aante kenden tegen de versmalling van de Rotterdamsedijk die inmiddels toch een stukje smaller is geworden. „Wij voelden ons genomen", aldus de heer Onnekink. „Terwijl we 's avonds uit genodigd waren voor een hoorzitting, werd 's middags begonnen met de af sluiting van de Rotterdamsedijk. Dat is toch allesbehalve eerlijk!". De hoorzitting, waarop bewoners en afgevaardigden van de winkeliersver eniging kwamen, liep ook niet hele maal naar wens van de commissie. De heer Onnekink: „Er kwamen 25 mensen naar de hoorzitting die alle maal tegen de afsluiting waren. Een mevrouw was maar vóór. Zij vond de heg die bij de dijk geplaatst zou wor den zo leuk staan. En dat was dan de positieve presentatie van het plan!". Tijdens de hoorzitting werd beloofd dat de commissie een excuurbrief van de gemeente zou krijgen. „Nooit een brief gezien", aldus de heer Onne kink. Daarna besloot de commissie zèlï in de pen te klimmen en schreef Zijdeveld. „Geen pers in een boze brief aan de gemeente: „Kennelijk is er iets mis met de ge meente, want wij vinden het onver geeflijk dat de gemeente nauwelijks interesse toont voor wat de bewoners nu eigenlijk willen". Daarvoor had de commissie in een brief aan B. en W. nog eens alle be zwaren tegen de reconstructie van de Rotterdamsedijk geuit. Volgens de vroede vaderen van Schiedam was deze fout geadresseerd: „Het zou be ter geweest zijn wanneer u de brief aan de directeur van gemeentewerken had gericht. Dit is regel op grond van de inspraakprocedure", schreven zij terug. In een daaropvolende brief zeiden zij „pijnlijk getroffen" te zijn door de uitlating van de commissie, dat de gemeente geen boodschap zou hebben aan de wensen van burgers terwijl dit juist wel het geval was om dat er immers een hoorzitting is ge weest. „En de commissie is dodelijk getrof fen", vindt de heer Onnekink. „Moe ten wij dan maar met veel vertoon de straat openbreken om toch onze zin te krijgen?". slaapkamers. slaapwandmeubelen enz. 80 Hl Industriegebouw, Goudseslngel 66. R dam. Tel. 010-13.38.34 |H SCHIEDAM - De Stichting Samenle vingsopbouw Schiedam-Noord (SSSN) hoopt in de maand december een nieuwe start te maken met de activi teiten die, als resultaat van het ont slag van opbouwwerker Jos van der Lugt, ongeveer een jaar hebben stilge legen. Een aanloopje voor de nieuwe start is het Herfstfestival dat in sa menwerking met de coördinator van het wijkcentrum De Blauwe Brug ge organiseerd wordt. In de herfstvakantie vindt dit festival van de SSSN plaats. De activiteiten zijn allemaal gratis en beginnen op 20 oktober, 's Middags om 14.00 uur wordt dan een klaverjastoernooi ge houden voor mensen boven de 55 jaar. De volgende dag is er 's avonds om 19.00 uur kinderdisco en vanaf 20.00 uur disco voor jongelui vanaf 16 jaar. De laatste dag van het festival, 22 ok tober, wordt gevuld door een kinder ruilbeurs die om 10.00 uur begintj kinderfilms vanaf 14.00 uur en een „knal-muziekavond" die opgeluisterd wordt door de Big Band van de Streekmuziekschool, de Playmates en de Funny House Jazzband. De disco-avonden worden gehouden in het Jeugdhonk aan de Churchil- laan. Overige activiteiten worden in De Blauwe Brug gehouden. SCHIEDAM- De maandelijkse orgel bespeling in de aula van het Stedeüjk Museum, Hoogstraat 112 te Schie dam, zal op zaterdag 15 oktober wor den verzorgd door Auke Pol. Mede werking verleent de fluitiste Marieke van der Horst. Op het programma staan werken van Handel, Telemann, Pool, Ruppe en Distier. Het concert begint om 15.00 uur en duurt ongeveer drie kwartier. De toe gang is gratis. Djamilla SCHIEDAM - In het muziekcafé De De dag erna, op vrijdag 14 oktober is Goudsbloem in de St, Anna Zuster- de Nijmeegse groep „Obed" in De straat speelt donderdagavond om Goudsbloem; Ook dit optreden be- 21.00 uur de Schiedamse groep Dja- gint om 21.00 uur. De toegang is mila. gratis. Overleggroep vraagt gemeentelijke hulp SCHIEDAM - De Overleggroep Op bouwwerk Schiedam-west vraagt in een brief aan de gemeenteraad hulp bij het instandhouden van het op bouwwerk wat per 31 december wordt beëindigd. Een ontwikkeling die ontstaan is door de ziekte van de huidige opbouw werker en het er niet naar uitziet dat hij vóór het einde van het jaar beter is. De gemeente heeft besloten dat de ziekevervanging nu beëindigd gaat worden vanwege de bezuinigingsmaat regelen. De overleggroep betreurt dit uiteraard en heeft nu het gevoel dat het geld en de tjjd die door vrijwilligers en be roepskrachten besteed zijn aan op bouwwerk in de Westwijk, helemaal voor niets is geweest. Wel is bewezen dat het opbouwwerk zeer nuttig was in dit deel van de stad maar dat het werk alleen mogelijk is onder begeleiding van een beroeps kracht. SCHIEDAM- Stichting Lentefeest aan de Broersvest 101 houdt donder dagavond 13 oktober weer een gezel lige bingo-avond met fraaie prijzen. De bingo begint om acht uur. De volgende dag, vrijdag 15 oktober, wordt er op hetzelfde adres een klei ne rommelmarkt gehouden, die om tien uur begint en tot drie uur duurt. De opbrengst van beide activiteiten komt ten goede aan het werk dat de Stichting voor gehandicapten doet. SCHIEDAM—De sociëteit Q.T., ge- toegangsprijs voor het optreden, dat vestigd in gebouw De Teerstoof aan om 22.3ü uur start, bedraagt f.5.-. de Lange Nieuwstraat, verzorgt zater- dag 15 oktober een optreden van de Leden van Q-T- hebben gratis toe- Rotterdamse groep Switch Bitch. De gang- SCHIEDAM - Hackensack, een mu ziekgroep bestaande uit Peter Van Bergen, Rob Zeelenberg en Martin van Duinhoven, speelt zondag 16 ok tober in café de Quibus muziek van Thelonious Monk. Het optreden aan de Lange Haven 28 begint om 21.30 uur en de toegang tot de Quibus is gratis. SCHIEDAM Schiedammers die menen dat de tijd rijp is om hun verborgen artistieke talenten ein delijk voor het voetlicht te bren gen kunnen op 15 oktober om half tien in de avond in café de Quibus terecht. De Schiedamse Kunststichting houdt dan „open podium". Voor geluidsapparatuur en belichting wordt gezorgd. Kandidaten kunnen zich aanmel den bij Karin (731771) of Johan (260003). Ook ruime publieke be langstelling wordt door de organi satoren op prijs gesteld. Café de Quibus is gevestigd aan de Lange Haven 28. SCHIEDAM - De filmclub Schiedam draait op vrijdag 14 oktober de film Herfstsonate van de Zweedse regis seur Ingmar Bergman. De film, met in de hoofdrollen Ingrid Bergman en Liv Uhlman, begint half tien. Toegang aan de Nieuwstraat 12 is f. 3,50 voor donateurs. Donateur worden van de Stichting Filmclub Schiedam kost, inclusief de toegang tot de eerste film, f.5,- per seizoen. *Cabaret Van Santen. SCHIEDAM—Theater De Teerstoof heeft voor het komend weekeinde een aantal voorstellingen op het pro gramma staan. Op vrijdag 14 oktober en zaterdag 15 oktober brengt Cabaret Van Santen ,De pianist'. Toegangsprijs f.12,50, CJP f.10.-. Verder treedt op zaterdag 15 oktober het Marionettentheater ,de Toverspiegel' met .Bosvrouwtje' op. Prijs f.3,50. Het poppentheater begint om half drie in de middag en het cabaret om negen uur in de avond. Kaarten voor de voorstellingen kunnen gereser veerd worden van maandag tot en met vrijdag bij de VVV (733000) en vrijdagavond en zaterdagmiddag bij het theater, Nieuwstraat 12, (269455). Casio elektronische muziekcomputer PT-20 Beschikt o m. over 7 sounds, 17 ritmes, auto matisch akkoord, geheugen voor 508 noten, eigen versterker/speaker en aansluiting voor Hifi-installatie. Kompl. met etui en batt.22&1 Acryl beenwarmers Voor hem en haar. Kies uit 1x1 rib en badstof in 7 sportieve mode-kleuren. Lengte 45 cm. Per paar^L75'_ - - ZO Modern tv/video-meubel Op 4 handige zwenk- wielen. Hoogte 45 cm. In wit of zwart. Opvouwbare dames paraplu In vele uni kleuren en fraaie dessins Royaal keukenbuffet Front in beige linnen- struktuur, blad en zijden in bruin eikenstruktuur. H180xB 100xD35/50 cm Herenpantalon Van 55%trev/ 45% wol. Kompleet met riem. Div. kleuren en maten Jong belegen Goudse kaas Lekker!Vers van het mes. Per kilo Autolampen reserveset Doosje met 5 universele 12V lampjes en 2 zeke ringen.^-- ook geldig op de plaatselijke koopavond VROOM DREESM ANN

De Havenloods | 1983 | | pagina 1