HAVENLOODS Vrouwen begaan met lof van zwerfkatten 139.- 299.- Energietrofee in stadskantoor Bijdrage van gemeente voor Landelijke vredesactie Vogelbeurs Kunstuurtje in Stedelijk Hulp aan verwaarloosde poezen x ssHxTSle'si Molen in de steigers Snelle hs voor ambtenaren CPN: zelfde verhuisbedrag voor iedereen Elly en Rikkert zingen gospels ^VRIJDAG ZATERDAG VfifiRI" Bouwplan Singel SKI» IDAG ZATERDAG VOORDEEL VRIJDAG 7ATFRnflfj VOORDEEL 95 ***095 HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM I editie P SCHIEDAM DONDERDAG 27 OKTOBER 1983 32e JAARGANG NO. 86 SCHIEDAM - Op een opvallende plaats prijkt in het stadskantoor de errergiebesparingstrofee die afgelopen maandag aan de gemeente is uitgereikt. De trofee, een soort zilverkleurige ronde kaars die de wereld moet voorstellen, werd in Den Haag uitgereikt door minister Van Aardenne. De uitreiking ging vergezeld van «en toespraak van de minister waarin hij de gemeente zijn complimenten gaf voor de energiebesparende maatregelen die in Schiedam genomen zijn. De maatregelen zijn onder andere een bouwproject van energiezuinige woningen, een isolatie programma voor oudere woningen en de aanwending van alternatieve energiebronnen. SCHIEDaKi Het „komitee Schie dam tegen kernbewapening" krijgt van de gemeente 1000 gulden. Dit is een bijdrage in de kosten die voort vloeien uit de landelijke actie tegen kernwapens van 29 oktober. De 1000 gulden kwam op tafel mede door het pleidooi van de heer Verlin de (PvdA) die samen met zjjn partij genoten T. de Bijs-de Loos en Van Kleef een brie'f aan de burgemeester hadden opgesteld met het verzoek de actie van het kernwapenkomitee in Schiedam te steunen. Enig protest te gen deze gift kwam maandagavond tijdens de raadsvergadering van de VVD-er Verhulsdonk die vond dat maatschappelijke groeperingen in Schiedam het bedrag maar uit eigen zak moesten betalen. Ook vond hij dat de gemeente geen besluit zou moeten nemen dat in strijd is met wat landelijk geregeld wordt. „Wanneer er hier gestemd zou wor den, zou het een blamage voor de ini tiatiefnemers zijn, wanneer bijvoor beeld de helft plus één voor zou stemmen", aldus de heer Verhulst. Het geld wordt door het komitee b- steed aan onder andere affiches en voorlichtingsbijeenkomsten. Meer dan 500 minliSAiliiiMen a eethoeken wandmeubelen bankstellen, enz. Enorme collectie klassiek, eiken en modern. ,aP^le MAASLAND/VLAARDINGEN - In café De Oude Markt te Vlaardingen wordt zaterdag 29 oktober een grote vogelbeurs gehouden. De beurs is ge organiseerd door de afdelingen Maas land en Vlaardingen van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers. De openingstijden zijn 11.00 tot 16.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 1,— (kinderen f 0,50). Ook niet-le- den van genoemde vereniging kunnen op deze beurs vogels verkopen. SCHIEDAM - Het Stedelijk Mu- Hoogstraat 112, houdt de ko mende maanden op de eerste dinsdag van de maand "kunstuurtjes" die be trekking hebben op het wonen en werken in Schiedam. Het eerste kunstuurtje is dinsdag 1 november van 10.00 uur tot 11.00 uur. Het thema is dan "Van dam in de Schie, tot stad en industrie". Vooraanmelding is noodzakelijk via tel. 269066. SCHIEDAM - Een aantal Schiedamse vrouwen heeft het initiatief genomen het welzijn van de Schiedamse zwerf katten te behartigen. Eerste zorg is om de katten die zonder verzorger rondlopen te vangen en vervolgens te steriliseren of te castreren. De ge meente Schiedam en de Schiedamse dierenbescherming hebben de woord voerster van het groepje vrouwen, Riet Konings, echter laten weten niet voldoende geld en ruimte beschik baar te hebben voor de opvang van de katten. De dierenbescherming liet weten wel bereid te zijn een plaatsje in te rui men waar de katten geopereerd kun nen worden. Na de operatie moeten de dieren echter twee dagen herstel len en daar heeft de dierenbescher ming weer géén ruimte voor. maatregelen !?ÏSfrë ÏÏf PtS.T'1* 2«» de Schiedamse dieren- besteed aan het betalen van de cas traties en sterilisaties, waarvan de kosten ongeveer f. 20,-, respectie velijk f. 50,- bedragen. Buttons Woordvoerster Riet Konings: ,,We hebben vooral een ruimte nodig waar we de dieren kunnen verzorgen. Dat a-, is voorlopig alles wat we, vooral van Ook moet er op deze wijze geld inge- de gemeente Schiedam, vragen Al is zameld worden om een tegemoetko- het maar een oude schuur" mmg te kunnen verstrekken aan par ticulieren die bereid zijn om een zwerfkat op te nemen. Voor dit doel Riet Konings doet namens de groep hebben de vrouwen ook een aantal een dringende oproep aan alle Schie- buttons laten maken, met daarop een dammers die begaan zijn met het leed aandoenlijke kattekop, die a f.1,50 te van de zwerfkatten om met geld of koop zijn. met ruimte de actie te steunen. *Molen de Drie Koornbloemen. Schiedam - Onlangs is begonnen met de restauratie van de molen De Drie Koornbloemen. Het gaat om het met selwerk van het bovenste gedeelte, gelegen aan de „regen en wind-zijde". De restauratie is noodzakelijk omdat er de laatste tweehonderd jaar vrijwel niets was gedaan aan het metselwerk. Van binnen ziet de molen er slecht onderhouden uit. De laatste grote restauratie van de molen die in 1770 als brandersmolen werd gebouwd, was in 1938. In '57 werden nog enige herstelwerkzaamheden uitgevoerd. De molen heeft tot 1970 gemalen. Om de scharnieren soepel te houden draait de molen nu één of twee maal per week onder toezicht van mole naars Frans Kroon en Gerard van den Bosch. Het onderste gedeelte van de molen wordt op het moment ge bruikt door een veevoer be drijf die de molen huur. Verwacht wordt, dat de restauratie die in verschillende fasen uitgevoerd wordt, nog wel enige maanden kan duren. *De restauratie zal enkele maanden in beslag nemen. SCHIEDAM De ambtenaren op het stadskantoor kunnen binnen kort een snelle hap nemen in de recreatiezaal waar een zelfservice- buffet geplaatst zal worden. Een van de redenen voor de plaatsing van het nieuwe buffet is, dat de keuringsdienst van waren moeite heeft met de manier waarop de lunches nu voortgezet plegen te worden. Niet alle raadsleden staan te sprin gen om een dergelijk buffet dat door wethouder Van Tilburg aan geduid wordt als een eenvoudige aanpassing die een belangrijke ef- ficiëntieverbetering betekent. Het gevolg van de plaatsing van het nieuwe buffet is namelijk, dat er "en deeltijd baan van vier uur ver lopen gaat. Het buffet kost 159.000 gulden en is alleen ren dabel wanneer de vier uur werk. gedaan door een uitzendkracht, ingeleverd wordt. De heer Bruse- ker (CPN) en de heer De Leeuwe (PPR) wezen er maandag tijdens de raadsvergadering op dat het snelbuffet een arbeidsplaats kost en dat het bovendien te duur" Zij vreesden ook dat de nu nog ta melijk sobere kantine omgetoverd zal worden tot een soort Mac Do nald's. „Beter een slappe kroket die hier lange tijd op het buffet heeft gelegen dan een stevige op afroep", riep de heer Bruseker teneinde zijn motivering kracht bij te zetten. De raad gaf echter goedkeuring aan het voorstel om subsidie te verlenen voor het nieuwe buffet omdat toch wel geschrokken was van het oordeel van de keurings dienst van waren die de manier van serveren op het stadskantoor .ouderwets" vond. de Emma- en Nieuwlandflat lopen tientallen zwerf- MAASLUIS- Elly en Rikkert geven vrijdag 28 oktober een gospelconcert in wijkgebouw De Ark. Het Amsterdamse echtpaar begon hun muzikale loop baan aan het eind van de jaren zestig, de hippietijd. Ze brachten veelal eigen luisterliedjes waarbij ze zichzelf op gitaar begeleiden. In het midden van de jaren zeventig bekeerden ze zich tot het geloof van Jezus Christus. Sedert dien heeft hun optreden vooral een getuigend karakter gekregen en spelen ze veel in kerken en koffiebars. Het optreden van Elly en Rikkert begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegang is vrij. Wat gebeurt er allemaal op de Oude Binnenweg 40 in Rotterdam? Kijk maar eens verderop in deze krant. SCHIEDAM— De heer Collee (CPN) wil, dat de gemeenteraad terugkomt op het besluit slechts 2000 gulden verhuiskosten te betalen aan de men sen die éénmalig verhuizen in ver band met het samenvoegingsplan van 78 vooroorlogse woningwetwoningen. Deze woningen maken deel uit van een complex van 305 woningen van de vereniging Volkshuisvesting in Schiedam-oost. In augustus was be sloten dat de mensen die eerst naar een wisselwoning zouden verhuizen en daarna naar hun definitieve wo ning, in aanmerking zouden komen voor een bedrag van 4000 gulden. De mensen die éénmalig zouden verhui zen krijgen 2000 gulden. „Misschien kwam het door de warm te dat de gemeente een dergelijk lichtvaardig besluit heeft genomen", veronderstelt de heer Collee die graag ziet dat alle bewoners de 4000 gul den zouden krijgen. Hij wijst op de teleurstelling van de bewoners die slechts de helft van dit bedrag ont vangen. Eén en ander zal in november nog eens doorgepraat worden in de zom in issie stadsvernieuwing. SCHIEDAM Het projectteam stads vernieuwing Schiedam-Oost gaat een plan voorbereiden voor het noorde lijk gedeelte Van de Singel, tussen het stadskantoor en het Stationsplein. Het grootste deel van de huizen aan de Singel is voor 1910 gebouwd. Het gedeelte bij de Overschiesedwarsstraat en op de hoek bij het Stationsplein stamt uit de twintiger jaren. Tegen over de Villastraat en de Wattstraat staan panden die na 1935 gebouwd zijn. Het projectteam omschrijft de kwali teit van de panden als „wisselend, va riërend van goed tot zeer slecht". Omdat er in het gebied veel winkels en bedrijven gevestigd zijn wil pro jectleider Jos Verbakei in nauw over leg met de ondernemers bekijken wat er met de verschillende panden moet gaan gebeuren. Bewoners en ondernemers worden daarom uitgenodigd voor een infor matie-avond op maandag 31 oktober op het stadskantoor, Emmastraat 1. De bijeenkomst, die plaats vindt in de recreatiezaal, begint om 20.00 Aktuele bonthoedjes Diverse modellen van jmitatie-lynx in elegante modekleuren. Perstuk Tafeltennistafel Wedstrijdtafel Roll '82. Ook als zelf trainer te gebruiken. Bladdikte 16 mm. Geheel inklapbaar-298^ Trap-kruk FRZ-Liliput Absoluut veilig door autom. vergrendeling en brede anti-slip treden. Bovendien TUV-gekeurd. Klein inklapbaar. Frotté bad/douche gordijn In diverse unie4 kleuren. Machinaal was' baar Badgordijn, 180x200 cm-69^ 59.- Douchegordijn, 120x200 cm Rustieke 6-vaks eiken boekenkast H200x D27.5 cm. Keus uit 2 breedtes: 90 cm 489r- 17Q 60 cm l#^.- 489r-m ancoroc® Glazen schalen-set 3-Delige set met schalen van 23,17 en 12 cm. Glad of bewerkt. Kompleet Lekkere chocolade-letters Royale smulletters 150 gram. Melk en puur, mét en zónder hele hazelnoten. Per stuk olivetki Elektronische reken machine met telstrook Professionele uitvoering. 10-Cijferige display, pro cent- en datumtoets enz. Adviesprijs 422.50 Luxueus foto-album Met 100 witte blz. Extra groot formaat: 30x36 cm 28:50 f— VROOM DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1983 | | pagina 1