Schiedamse politie fel tegen bezuinigingen wsm DE Q HAVENLOODS termeulen Thema-avond in Barrika Voorstel om Beneluxtunnel af te sluiten ter meulen Praatgroep voor ouders Ere-medaille SOS verzamelt kleding Nieuwland aan de slag Jeugd Harmonie in De 4 Molens Adele's keus in Passage Theater Rommelmarkt en bingo bij Lentefeest Tijdschrift van CDA- jongeren ter meulen Damsimultaan Knotgroep op zoek naar vrijwilligers Fietsboeken te koop Blues in QT Extra modevoordeel... Sportieve jongens en meisjes zijn dol op deze fijne voorge wassen jeans met steekzakken en achterzakken. Erg voorde lig voor zo'n prima kwaiteit jeans l35/4 oz. Van 100% ka toen. Maten 146, 158, 164 170, i76j£an35r- SCHIEDAM In het Vrouwen pand Barrika, Lange Kerkstraat 62 wordt dinsdagavond 8 november een thema-avond gehouden over „Hoe ga ik om met mijn arts". Er wordt dan gepraat over hoe vrou we zich mondiger op kunnen stellen tegenover artsen, over recht op priva cy, recht op onformatie en recht op uitleg. Tevens wordt in Barrika een cursus Geschiedenis voor en over vrouwen gegeven bestaande uit drie lessen die gegeven worden op 9, 16 en 23 no vember. Voor de cursus kunnen vrou wen zich opgeven op 4 en 5 novem ber in het vrouwenpand. DE HAVENLOODS Uitgaye van Wegener Huis-aan-Huisbladen b.v. verschijnt tweemaai per week (woensdag en donderdag) Huis-aan-Huis in Rotterdam en omgeving met een wekelijkse oplage van ruim 1.1 miljoen exemplaren verdeeld over 26 edities. HOOFDKANTOOR: Westblaak 159,3012 KJ Rotterdam TELEFOON 010-13.50.85 Postadres: De Havenloods, postbus 1980,3000 BZ Rotterdam ADMINISTRATIE EN PERSONEELSADVERTENTIES: Prins Hendrikkade 14, 3071 KB Rotterdam, tel. 010 -13.21.70 BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BPVIaardingen TELEFOON 010 -34.67.11 ADVERTENTIEVERKOOP: Th. J. Bravenboer (rayonleider), privé tel. 010-35.38.83. A. Halleman, J.D.M. Ivo, J. Sparla. Correspondent Maassluis: M. Doddema, privé tel. 01899-11858 Sportcorrespondent: G. Verver, privé tel. 01899 -17787 SLUITINGSTERMIJN: Advertenties: dinsdag 17.00 uur. Kleine advertenties: dinsdag 17.00 uur. Redaktie: dinsdag 16.00 uur. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Mocht u klachten hebben over de bezorging, gelieve u deze door te geven aan: tel. 010-13.24.89. i-4-'8: ken, bij verkeerscontroles extra nauwkeurig te werk te gaan en bezet tingen en demonstraties van andere groepen die door de maatregelen van Rietkerk getroffen worden te onder steunen. Veel opwinding was er over het uit blijven van een reactie van een aan tal politieke partijen op een verzoek van het actiecomité solidariteit te betuigen. Een dergelijke oproep was aan alle fracties in de Schiedamse gemeenteraad gestuurd, maar CDA, VVD en D'66 hadden hierop, tot ver ontwaardiging van de actievoerders, niet gereageerd. SCHIEDAM „Dit is de eerste moet blijven:„We kunnen de bur- keer in de geschiedenis van de gers n*et laten stikken Schiedamse politie dat het werk Opwinding neergelegd wordt", zo opende Van Duin en Poppe stelden het per- Rob van Putten, van de Schie- soneel voor de komende weken geen joverwerk te doen, assistentie van po- damse afdeling van de Neder- ütiewagens zoveel mogelijk te beper- landse Politie Bond (N.P.B.), dinsdagmiddag een demonstra tieve bijeenkomst van het poli tiepersoneel in het hoofdbureau aan de Lange Nieuwst raat. Meer dan 100 politiemannen en -vrouwen luisterden naar toespraken van Rob van der Putten, Hans van Duin (lid van het hoofdbestuur van de N.P.B.) en Sjaak Poppe (van het Schiedamse actiecomité). Van Duin hekelde het beleid van minister Riet kerk en vond het geen stijl dat de minister zonder voorafgaand overleg een korting van 3,5 pet. op de sala rissen van overheidspersoneel had aangekondigd. Hij stelde vast dat op deze manier geen enkele korting geaccepteerd zou worden. acties Sjaak Poppe constateerde dat de be reidheid onder het politiepersoneel om actie te voeren tegen de voorge nomen kortingen bijzonder groot is. Dat bleek ondermeer toen Poppe de aanwezigen om suggesties vroeg over de wijze waarop de politie de acties zou kunnen ondernemen. On middellijk reageerde de aanwezigen met een groot aantal voorstellen, Variërend van het afsluiten van de Beneluxtunnel tot het niet verle nen van begeleiding aan de jaarlijk se St. Nicolaas-manifestatie van de Schiedamse winkeliers. Poppe wees er wel op dat tijdens de werkonder brekingen in de komende weken in ieder geval een minimale bezet- ,L ting op het hoofdbureau aanwezig *Meer dan honderd politiemensen luisterden naar toespraken van Rob van Putten, Hans van Duin en Sjaak Poppe. vinyl kanten kleden... Praktische tafelkleden voor thuis, camping of in de tuin. In de kleuren bruin, champagne, wit of écru. Afm. 110 x 140 cm van 12iBXf i voor Alleen dit weekend SCHIEDAM Twee leden van de Stichting Maatschappelijk Werk me nen dat „opgroeien in deze tijd geen eenvoudige opgave is". Wilma Terwindt en Bas Overbeeke vinden dat de problemen soms zo groot worden dat gezinnen er door ontwricht raken. Daarom willen zij een aantal ouders bij elkaar brengen om over deze zaken van gedachten te wisselen. Ieder ouderpaar (en iedere ouder) met kinderen in de leeftijd van 12 tot 18 jaar kan deelnemen aan de bijeen komsten. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de Stichting door 731033 te bellen, of door langs te komen op het adres Broersveld 142. Tot 11 november kan men zich aanmelden. SCHIEDAM De heer A.W. Kloos, die zich vijftig jaar voor de Verken nersbeweging heeft ingezet krijgt donderdag 3 november de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding wordt om 20.00 uur uitgereikt door wethouder van Tilborg, in zaal Wilgenburg Singel 104. SCHIEDAM De Stichting Samen werking Ontwikkeling Sahellanden (SOS) deelt mee dat er op donderdag 17 november gebruikte kleding huis- aan-huis ingezameld wordt. Er wordt beddegoed, huishoudtextiel gebruikte boven- en onderkleding van volwassenen en kinderen, bont leer en suède ingezameld. Ook schoeisel is welkom. Dit alles, verpakt in een plastic zak, kan 's morgens op de stoeprand gezet worden. SCHIEDAM In Nieuwland gaat d de werkgroep buitenlanders binnen kort weer een aantal huisbezoeken afleggen om zo meer inzicht te krijgen in de problemen die er in de wgk spelen. Deze zomer werden aan ongeveer vijftig Turkse gezinnen gevraagd wat naar hun mening in Nieuwland moest gebeuren om de woonomstandighe den te verbeteren. De enquête werd besloten met een druk bezpehte in ternationale avond in het buurthuis. In de komende weken worden de Nederlandse buren van de Turkse ge zinnen benaderd om hun zienswijze naar voren te breneen. De werkgroep buitenlanders Nieuw land hoopt in januari 1984 een rap; port gereed te hebben met de resul taten van het onderzoek. De werk groep hoopt dat de gemeente Schie dam en de politieke partijen door dit rapport beter geinformeerd zullen worden over de situatie in Nieuw land. SCHIEDAM Het Jeugd Harmonie orkest van Wilton Feijnoord is zon dagmiddag 6 november te gast in het dienstencentrum De 4 Molens, Nieu we Damlaan 766. Er is „vrq entree". In de bibliotheek van het dienstencentrum is dan een ruilbeurs van munten en postze gels en tevens kan men kijken naar een demonstratie glas schilderen. De beurs wordt gehouden van 13.30 uur tot en met 16.00 uur. SCHIEDAM Adèle Bloemendaal komt op vrijdag 4 november in het Passage Theater met haar program ma Adèle's keus. Het programma bevat door haar zelf geschreven monologen en lied jes van o.a. Hans Dorrestijn en Wil lem Wilmink. Het is een programma van lachen en huilen, paniek en el lende. Adèle zal, in tegenstelling tot haar andere producties, geen typetjes verbeelden. Het programma begint om 20.15 uur. De toegang kost twin tig gulden. SCHIEDAM Bij de invalidensocië- teit Lentefeest op de Broersvest wordt donderdagavond 3 november weer bingo gespeeld. De dag daarop is er de traditionele mini-rommelmarkt die van 10.00 uur tot en met 15.00 uur gehouden wordt. De bingo-avond begint om 20.00 uur. SCHIEDAM „Binnen zonder kloppen", luidt de naam van het tijdschrift dat de CDA-jongeren van Schiedam hebben uitgebracht. Het ligt in de bedoeling van de re dactie, óm de twee maanden een nieuw nummer uit te brengen. Het eerste nummer van het tijd schrift bevat een interview met de Schiedamse gemeentesecreta ris M.J. Blok en een verhaal over regionale en lokale omroepenOver dit laatste onderwerp wordt op 17 november in gebouw Irene, Nieu we Haven 155, een discussie ge houden. Naast vertegenwoordigers van Schiedamse piraten zullen N. Haasbroek (van radio Rijnmond) en T. Rij man (gemeentevoorlich- ter van Schiedam) het woord voe ren. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Vervolg voorpagina wat langer gaan duren omdat er totaal geen bouwkundige gegevens over bewaard gebleven zijn. Een gro te brand verwoestte het archief met de bouwtechnische gegevens van hui zen die voor 1900 gebouwd z(jn. Sinds februari '82 is het gebied Sin gel-oost stadsvernieuwingsgebied. Omdat er hier veel winkels en bedrij ven zijn gevestigd, is het maken van een stadsvernieuwingsplan veel moei lijker dan voor een gebied waar alleen woningen staan. Het is de bedoeling dat de Singel aangewezen blijft tot winkelstraat en de bedrijven gecon centreerd blijven in- de Óverschiese- straat. Gevreesd wordt dat de winkeliers hun klanten verliezen tijdens de periode waarin stadsvernieuwing wordt toegepast. Aan een aantal win kels en bedrijven is beloofd dat zij gebruik mogen maken van de veror dening steun aan bedrijven, Zij krij gen dan financiële steun of kunnen mee-gerenoveerd worden. De stads vernieuwingsplannen moeten 1 janu ari '85 klaar zijn. IJzersterk... en toch een heerlijk zachte kwaliteit velours tapijt, van 100% polyamide. Met ruim 50 gulden voordeel per meter. In vier mooie kleuren; zand, bei ge, blauw/grijs of mais. Nu ex tra voordelig door piepkleine schoonheidsfoutjes. 400 cm breed. UI ccu. van 134^5 Dj_ voor KJéCmm Alleen ditweekend SCHIEDAM In dienstencentrum De Woudhoek, Heyermansplein 36, vindt zondag 6 november een dam simultaan plaats. Ron Heusdens, die de titel nationaal meester bezit, neemt het tegen iedereen op die op 13.30 uur achter het bord zit. Deel nemers moeten zich wel aanmelden op het nummer 70 95 55. Aan de wedstrijd zijn geen kosten verbon den. Muziek in café De Goudsbloem SCHIEDAM - A.A. and the Doctors een Nederlandse roek-groep treedt vrijdagavond 4 november op in café De Goudsbloem aan de St. Anna- zusterstraat 30. De groep heeft in middels drie singels volgezongen en een elpee getigeld Wash Mah Braine. SCHIEDAM De carnavalsvere» ging De Rietzeilers houdt op 8 no vember een bingo-avond in Zaal Irene Nieuwe Haven 155. De opbrengst is bestemd voor alle Schiedamse gehan dicapten. De avond begint om 20.00 SCHIEDAM - De knotgroep Schie dam zoekt vrijwilligers die op zater dag mee willen helpen met het knot ten en snoeien van bomen bij boerde rijen en langs polderwegen in Schie dam. „De stemming bij ons is opper best", meldt de knotgroep. „Er is geen gemopper en geen naijver, want bij ons zijn er geen bazen en men hoeft niet zonodig te presteren". De laatste winterperiode heeft de knotgroep langs de Kerkweg zo'n 100 jonge wilgen geplant. Inmiddels zijn er al dertig bomen door de ge vreesde „watermerkziekte' geveld. Deze moeten nog gerooid en vervan gen worden. Ook de kinderboerderij aan de Kerkweg heeft de knotgroep voorzien van nieuwe aanplant. Voorts worden ook kale plekken in de pol der beplant en oude bomen onder houden. Knotten doet men overigens opdat de voedingssappen, die via twijgen en takken in de wortels worden opgesla gen, beter kunnen inwerken. Het is de bedoeling dat dit seizoen de vruchtbomen een snoeibeurt krijgen. Vanwege tijdnood is dit er vorig jaar niet van gekomen. De knotgroep werkt één keer in de veertien dagen op zaterdag van 9.30 uur tot en met 15.00 uur. Vrijwilli gers vanaf 16 jaar kunnen zich opge ven door één van de volgende tele foonnummers te bellen: 701502, 714897,262917. Iedereen die kennis wil maken met de knotgroep kan ook terecht op de landschapverzorgende dag die op 12 november wordt gehouden bij de boerderij van Van der Lugt aan de Joppelaan. Aanvang 10.00 uur. SCHIEDAM De afdeling Water- weg-noerd van de Echte Neder landse Fietsersbond beveelt het boek „Het nieuwe reizen" aan. Dit boek, speciaal bedoeld voor automobilisten die het eens op de fiets willen proberen, is te koop in de Wereldwinkel, Hoogstraat 76h. Ook hetvakantieboek „Fietsen in Europa", een standaardwerk voor fietsende vakantiegangers, is daar te koop. De Wereldwinkel is ge opend op donderdagavond van 19.00 uur tot 21.00 uur en vrij dag en zaterdagmiddag van 13.00 uur tot 16.00 Uur. SCHIEDAM De blues-groep Wee nie and the Jugs uit Boskoop treedt zaterdagavond op in sociëteit Q.T., Nieuwstraat 12. De muziek die deze groep, die zich heeft laten inspireren door The Blues Brothers, maakt doet denken aan soul en rhythm en blues. De groep zal om 22.30 uur op het podium verschijnen. STADSKRONIEK-SCHIEDAM Toen mijn moeder zei, dat ze ook mee ging, wist ik dat het groter zou worden dan Amsterdam 1981Zij volgt het nieuws met grote nauwkeu righeid, ze vormt daar duidelijke opvattingen over, maar net als de meeste Schiedammers gaat ze niet gauw met spandoeken de straat op. Dat past niet bij onze stedelijke cultuur. Wij protesteren liever binnens huis en laten in het stemhok merken, hoe we over de dingen denken. En er waren zaterdag 40 bussen F] Q I OOH met Schiedammers in Den Haag. L/vl I I I CtCty Onze afkeer van kernwapens zit dus zo diep, dat we er onze tradi- de.n b«na een ha^f uur onder de tie voor overboord gooien. Als de Videocamera op dat gebouw, die socialisten voor de tweede wereld- van de h®le °Ptoc.ht °Pnames oorlog niet van die grote meimar- maakten Toen sneden we een sen hadden gehouden, was Den s^kf Haag 29 oktober misschien ook de grootste demonstratie uit de Schie damse geschiedenis geweest. Hoe wel, misschien heb ik nu ongelijk. bij de Gevangenpoort stond Joop Glimmerveen met zijn voetbal relmakers van de Volksunie en daar was ik graag net als honderd- Die'mdmarsen "met fakkels* door duizenden hoofdschuddend en de hele stad in de lenteavond - u u, j i trokken maximaal tweeduizend gewandeld. Want dat verdienen mensen en het kan best zijn, dat deze. "fieldende figuren eerder er vijf dagen terug veel méér stad- ~n genoten naar de residentie zijn ge- N" daf n n? het &bcurtn - gaan. Op het station stond het zltten allemaal weer thuis vol vol mooie hermnermgen, vol prachti- Het was een ongelooflijke beleve- verhalen. En de machine om nis. Mijn moeder en ik zjjn niet ?ns ook no8een kater te bezor8en - - - J is on eane eek met i medelijdende blik langs met de Schiedammers mee opge stapt, maar met een groep mensen uit de hele wereld die in Neder- o land een speciale opleiding volgen bleven. Nederland heeft en met wie ik door mijn werk veel vijftien miljoen inwoners. Ande- is op gang gekomen. Kamerleden zeggen, dat de meer derheid in ieder geval is thuisge- te maken heb. We liepen in fiks ren beweren, dat zo'n massale be toging toch niets uithaalt: h gaat in deze wereld om wapens tempo van de Badhuisweg halver wege Scheveningen naar het Malie- _r veld. Daar zijn we onze groep niet om mensen. Weer anderen- kwijtgeraakt, zo snel, zo kolkend bijvoorbeeld de New York Times - stroomde die enorme grasvlakte maken het publiek wijs, dat deze vol. En wegkomen viel ook niet manifestatie tegen de Amerikaan- mee. We deden bijna twee i e bewapening was gericht en niet Vijftigduizend protesteerden net zo hard tegen de SS-20's als tegen de Pershings. Maar de mensheid is kort van me morie. Al te gauw worden histo rische gebeurtenissen - en dit was een historische gebeurtenis - ver draaid. Daarom is de demonstratie nog niet voorbij. Ze gaat door. Ze moet zelfs intensiever worden. Al leen nu op een andere manier. Afgelopen zaterdag kende Den Haag vijfhonderdvijftigduizend ge tuigen van een machtige gebeurte nis. Onder wie duizenden Schie dammers. Zij mogen de herinne ring daaraan niet in hun geheugen wegstoppen. Zij moeten blijven vertellen over wat daar werkelijk gebeurde. En zo kunnen die hon derdduizenden stemmen de ver draaiing van de feiten een halt toe roepen. Na ons getuigen met de voeten komt het getuigen met de argumenten. En dat mag niet stop pen. Zo'n demonstratie ns natuurlijk maar een momentopname van de gevoelens die bij miljoenen Neder landers leven. We moeten die naar buiten blijven brengen. Misschien dat de Haagse manifestatie op zich niet zo'n groot effect op de macht hebbers blijven. Maar de basis is geïnspireerd. Toen ik in Den Haag zoveel medestanders zag, was het net of ik met een soort geestelijke accu werd opgeladen. Daar zit nu kracht in voor een massa actie. HAN VAN DER HORST

De Havenloods | 1983 | | pagina 3