Morgen ziet u bij Interieur veel exclusieve gezichten. THE STING 39.- 5.- 99.- 10.- 49.- 10.- ,129.- Zien en gezien worden. 'Kees Wapenaar opent architectenwinkel' Shirley Bassey, John Denver en Danny Kaye present op Unicef-gala TOTALE OPHEFFINGS UITVERKOOP DE WINTER DE LANGE ter meulen 'Ik ben een echte doe-man' HEREN AFDELING JACKS PULLOVERS COSTUUMS 0VERHEMDEN C0LBERTS PANTAL0NS LEER/SUÈDE Interieur opent morgen een totaal nieuwe etage. Prima nieuws voor mensen met een exclusieve smaak. Wenodigenuuit. DE HAVENLOODS DONDERDAG 17 NOVEMBER 1983 U.„i kuPERV^^piSp Beperkt aantal kaartjes voor lezers Nu voordelig kopen! Diverse 1 -persoonsdekbed- hoezen in diverse kleuren nu voor een ongelooflijk lage prijs! Met instopstrook en kus sensloop. In bloemetjes- of streepdessin. Van 100% ka toen. van £9^ Shirley Bassey VLAARDINGEN- Een architecten- winkel is een nog niet algemeen be kend begrip maar als het aan Kees Wapenaar ligt, komt daar spoedig verandering in. Wapenaar (34) die bouwkunde studeerde aan de Tech nische Hogeschool in Delft begon onlangs met deze activiteit in Vlaar- dingen. „Ik wil met het misverstand afreke nen dat architecten er alleen maar zijn voor rijke mensen. Wat mij voor ogen staat, is een winkel waar men sen desgevraagd bouwkundige advie zen kunnen krijgen. Vragen over het verbouwen van de woning; over de aanleg van een dakkapel; over de bouw van een schuurtje of over be nodigde vergunningen enz. Daarbij ga ik er vanuit dat een kort en be knopt advies gratis kan zijn. Uitge breidere advisering en verdere hulp bij de uitvoering e.d. wordt uiter aard in rekening gebracht maar het gaat om schappelijke tarieven." Praktijkmens Wapenaar, volgens eigen zeggen een echte „doe-man" en geen „tekenta felarchitect" is een echt praktijk mens. „Ik kan een huis vanaf de grond op bouwen. Ik kan metselen, timmeren, electriciteit aanleggen, rioleringen aansluiten, noem maar op", laat hij niet zonder trots weten. Het is overigens niet de bedoeling dat Wapenaar daarvoor wordt inge huurd. Advisering en begeleiding staan voorop." Wapenaar heeft zo z'n eigen ideeën over 't bouwen van deze tijd. „Er wordt vaak onzorgvuldig gewerkt. Een duidelijk voorbeeld daarvan is het flatgebouw aan het eind van de Parkweg. Het gaat daarbij om zoge naamde rug-aan rug-woningen, het- Kees Wapenaar van de Architectenwinkel. geen met zich meebrengt dat er slechts van één kant natuurlijk licht invalt. Bovendien hebben de wonin gen aan de zuidzijde een onaantrek kelijk uitzicht. Al met al staat het merendeel van de appartementen leeg en dat is natuur lijk doodzonde". Wonen Wapenaar onderkent dat veel Neder landers tegenwoordig zelf van alles aan de woning doen. „Het woonge- beuren is veranderd. De mensen zijn veel bewuster bezig met de eigen wo ning. In zo'n geval kan een architect soms uitkomst brengen omdat hij een huis bouwtechnisch kan uitte kenen. Daardoor ziet hij mogelijk heden die een leek niet ziet. Ander zijds letten bewoners vaak op nutti ge details die doorgaans niet aan d de tekentafel worden bedacht. Be langrijk is in ieder geval dat de archi tect praktijkgericht kan denken. An ders zou een architectenwinkel trou wens niet functioneren." Wie meer informatie wenst over de Architectenwinkel of Buro Wapenaar zoals het officieel heet kan dat doen via tel. 357982. Buro Wapenaar is te vinden op de Schiedamseweg 149. ROTTERDAM- Shirley Bassey Kaye zijn de grote attracties tijdens het grote Unicef-gala dat vrijdag 2 december plaatsvindt in het Haagse Congresgebouw. Horst „Derrick" Tappert, de caba retgroep Purper, Danny Christian, de Poolse Nachtegalen, Marty Webb en het Metropole Orkest on der leiding van Rogier van Otter- loo zullen eveneens hun opwach ting maken voor een feest, waar van naar schatting tweeduizend mensen getuigen zullen z(jn. De TROS die tv-opnamen van het gala maakt voert nog onderhan delingen met diverse artiesten, ver anderingen in het programma zijn dus nog mogelijk. De opbrengst van het gala komt ten bate van het Unicef kinder fonds. De kinderorganisatie van de Verenigde Naties geeft aan cir ca 110 landen in de wereld hulp altijd in de vorm van goederen of kennis. Een regering van een land die een programma wil opzetten ter verbetering van het welzijn van de kinderen kan op de mede werking van Unicef rekenen, on geacht ras, geloof, nationaliteit of politieke kleur. Unicef stelt zich hierbij op het standpunt dat de kinderen die nu geboren worden of leven, als volwassenen morgen hun land moeten kunnen helpen hun land moeten kunnen helpen bij de verdere ontwikkeling. Gedurende het bestaan van Uni cef is de kindersterfte in derde wereldlanden gehalveerd, het in komen verdubbeld, het analfabe tisme verminderd, de voedsel productie gestegen en de levens kansen gestegen. De grote en toe nemende absolute armoede, men sen waaraan alle ontwikkelingen voorbij z«n gegaan, baart Unicef zorgen. Ondanks het feit dat er nu nog dagelijks 40.000 kinderen wegens gebrek aan ontwikkeling en zorg sterven gaat de kinderor ganisatie ervan uit dat in het jaar 2000 de ergste gevolgen van de absolute armoede uit het leven van kinderen moet zijn verbannen. Vooral in een periode dat de rijke landen kampen met de gevolgen van economische recessie, neemt de bereidheid om ontwikkelings hulp prioriteit te geven, af. Het werk van Unicef is nu dus extra belangrijkDe toegangskaarten voor het Unicefgala dat om 20.00 uur begint, kosten twintig gulden. De Havenloods en Het Zuiden zijn er in geslaagd voor hun lezers beslag te leggen op een onbeperkt aantal kaarten, voor dit unieke gala. Deze zijn vrijdag 18 novem ber vanaf 14.00 uur Verkrijgbaar bij de kantoren van De Haven loods, Westblaak 155-159 en Het Zuiden, Dordtselaan 139. Goede autoverlichting is een noodzaak voor veilig rijden. Let bij vervanging dan ook op kwaliteit Als er Lucas, Ducellier of Carello op staat weet u zeker dat u beste kwaliteit koopt. Lucas, Ducellier en Carello bieden een kompleet autoverlichtingsprogramma voor elke auto in Nederland. Van komplete koplamp units tot lampjes voor kofferbakverlichting. En bovendien nog een zeer ruime keuze in speciale verlichting. CHnnzim) Lucas, Ducellier en Carello verlichting is verkrijgbaar bij: icier van onderdelen en gereedschappen DIRTRIPARTR met gespecialiseerde werkplaatsen voor 1 1,1 1 V to-elektriciteit, dieselservice, remmen en OQ -ai Iriktie en interieur-en motor-verwarming ^ustoweg 29-31 3029 AR Rotterdam tel. 739777 HOOGSTRAAT 192 ROTTERDAM Wij gaan eruit met onze Daarom moet alles tegen belachelijk LAGE PRIJZEN WEG! De eerste etage van Interieur van De Winter de Lange, aan de Parallelweg in Vlaardingen, is totaal veranderd en omgetoverd in een fantastische ruimte, waarin het neusje van de zalm, op het gebied van exclusief wonen is samengevat. Morgen, vrijdag 18 november gaan we open. Het is de moeite waard om een van de komende dagen, en uiteraard óók daarna, te komen kijken. Interieur: Parallelweg 8 Vlaardingen Telefoon 010-343655 Meubeldorp: James Wattweg 74-78 Vlaardingen Telefoon 010-344503 Mensen met een fijne smaak kunnen hun hart ophalen aan de originele vormen van vooruitstrevende meubelfabrikanten. Naast de creaties van Banz Bord, Hülsta, Gelderland, Leolux, Artifort, Pastoe en vele andere ontwerpers bepalen de meubelen en woonaccessoires van Bergers ons nieuwe gezicht.

De Havenloods | 1983 | | pagina 7