Waarom Sean Connery nu echt „nooit meer" zegt tegen James Bond Roem en poen Jean Stapleton gaat stug door Carroll Baker steelt t-shirt voor filmrol Cher wil vijf miljoen voor een spookverhaal Zoa,s ELIAS i Sear Connery zegt nu echt „nooit meer" als hem wordt gevraagd of hij in de toe komst le rol van James Bond nogmaals voor zijn rekening wil nemen. De opnamen van „Neve: say never again" zijn een crime geweest voor de acteur die destijds als gehei- magen 007 debuteerde in „Dr. No". „Nevir say never again", die wereldwijd vele miljoenen guldens dat hij inmidels wat ouder (53) heeft opgebracht, werd gemaakt dank zij een slimme true van Jack is geworden. Als hij dan met Swartzaan. Via een achterdeurtje ontfutselde hij Alfred Broccoli Barbarra Carrera naar bed de rechen van „Thunderball". Broccoli was daar niet zo van ge- moest, zouden we laten zien hoe charmerd en vocht als een leeuw om het project te dwarsbomen, hij zich daar op voorbereidde. Ook dcterugkeer van Connery heeft hij getracht te verhinderen. De Hij zou zich even terug trekken, in Marietta woonachtige Britse acteur werd drie jaar geleden bij de een hartversterkertje nemen en hele popenkast betrokken. Aanvankelijk als scenarioschrijver, la- wat oefeningen doen om in vorm ter als aede-financier en hoofdrolspeler. te zijn voor de ontmoeting. Maar „Neir say never again" is een wilde een cast met een eekete S, moSefwe™.."!^ Si Flemmt-achtige titel die mijn diepgang en het was noodzake- weer herhalen als Bond een an- vrouw verzonnen heeft. Ik raak- lijk een regisseur te nemen die der personage zou ontmoeten te in erste instantie bij de film daar gebruik van kon maken. Uiteindelijk zouden we dan een betrok:en, omdat Kevin McGlo- Bovendien moest hij de techni- Woody Allen-film hebben afge- ry me vroeg mee te schrijven, sche problemen aan kunnen. Werd" terwijlhij wist dat ik de rol niet Brandauer, Von Sydow en Car- zcu splen. Dat ging goed en rera waren mijn eerste keuzes toen voeg mijn vrouw waarom en ik had het geluk dat ze alle- ik niel ook de rol wilde doen. maal op voorhand mee wilden R>e neer ik er over nadacht, doen. Dit is zeker de best gecas- h«e neer me dat intrigeerde, te Bondfilm waar ik in heb ge- Mar toen we de produktie aan- staan. Inmiddels was alle „hard- koidigden werden we overval- ware" zo'n beetje in de Bonds- la door advocaten. Ik deed een erie vertoond en al dat techni- stpje terug en zei niet meer sche gedoe beviel mij niet zo BETROKKENHEID „Ik ben van begin af trokken geweest bij alle fasen van de produktie. Ik denk dat ik ook nooit meer door alle toe standen heen wil met bijvoor beeld een incompetente produ cent. Je komt helaas pas achter „-.„„„ij r v" de mankementen van een pro- gcegeld was. Later heeft Jack ve-verhaal met spionage maken, duktie als het te laat is. We be- Srartzman mij helemaal inge- dat goed in elkaar zat en dat gonnen in Zuid-Frankrijk en IW°r- kregen meteen moeilijkheden is ge- met de art-director en de produ cent. Helaas konden we alleen de art-director ontslaan. Dus gingen we verder om vervolgens ,De voorkeursleeftijd van Ja- een hoop tijd te verliezen in de DETECTIVE-VERHAAL botsingen goed in beeld gebracht z den. Ik denk dat het o lukt." ,Toen ik besloot de film te den, was aan mij de keuze van d regisseur, de cameraman en dacteurs. Ik kende Irvin Kers- r al een lange tijd en wilde LEEFTIJD mes Bond is zo'n 35 tot 40 jaar. Bahama's. Toen we uiteindelijk Iemand die een bepaalde levens- in Engeland klaar waren reali- ervaring heeft om de dingen te seerden we ons dat we een hoop rpsseur nemen, die ook anders doen, die hij doet. Eerst wilden materiaal hadden, maar niet de t<en de Bondfilms aankeek. Ik we in de film duidelijk maken film waarin ik had toegestemd te zullen spelen. Dus braken we 1 de produktie af en ging ik naar Amerika om besprekingen te voeren. We besloten toen naar de Bahama's terug te gaan om het materiaal te schieten dat de eerste keer niet voltooid was. Dat voegde tijd en geld aan ons project toe. Maar het was abso luut noodzakelijk en ik zou op geen enkele wijze hebben toege stemd in de afwerking van de film zonder dat materiaal. Diep in ons hart zouden we allemaal dolgraag wereldberoemde terren willen zijn. Is het niet om de roem dan is het wel om de oen. Neem nu Michael Jackson. De zanger verdiende alleen al an zijn elpee Thriller zo'n 90 miljoen gulden. Diana Ross zette ongeleden haar handtekening onder een contract dat tachtig mil ten piek garandeert. Lady D. zal daar voor een serie optredens en opnames moeten doen. Country-ster Kenny Rogers heeft een taandinkomen van 6 miljoen gulden. Sylvester Stallone van 36 mil- per film, Dustin Hoffman incasseert een minimum van achttien üfjoen. Burt Reynolds zit op vijftien en Jane Fonda pakt twaalf uljoen per rolprent. Maar de aller-allerrijkste is Paul McCartney ijn persoonlijk vermogen wordt geschat op anderhalf miljard gul- Jean Stapleton, roemd werd als Edith, de goedige vrouw van Archie Bunker, blijkt in het dagelijks le ven een moedige tante te zijn. Kortgeleden kwam haar man, regisseur William Putch, onver wacht aan een hartaanval te overlijden. Hij werd zestig jaar. Het echtpaar was 25 jaar getrouwd. Ten tijde van zijn verscheiden regisseerde Putch zijn vrouw in het blijspel The Show-off. Het stuk was net een paar dagen tevo ren in première gegaan. De avond van Putch' over lijden stond Jean daarom toch maar op de plan ken. „Doorgaan met toneelspelen is de beste manier om mijn man te eren", vertelde Jean aan haar ontdane mede spelers. Actrice Carroll Baker speelt in de (nog niet verschenen) speelfilm Star 80, de moeder van Dorothy Stratton, een Playboy-model dat door haar jaloerse man van het leven be roofd werd. Carroll verklapte, dat ze om haar rol goed te kunnen spelen, haar toevlucht heeft moeten zoeken in diefstal: „De regisseur was niet tevreden over de kleren die ik droeg. Hij zei telkens dat ik er te opgedirkt uitzag. Dus toen ik in een wasserette een eenvoudig zwart t-shirt zag liggen, besloot ik voor het eerst in mijn leven iets te stelen. De regisseur was zeer tevreden over het t-shirt, dus ik heb ;t zo'n beetje de hele film door aangehouden!Nu maar hopen dat de rechtmatige eigenaar van het katoenen kleinood zijn bezit niet herkent van het witte doek Zangeres Cher, vroeger van Sonny en..., heeft het sensatieblad de National En quirer voor het gerecht ge sleept. Cher wil vijf miljoen keiharde Amerikaanse pe gels van het krantje ontvan gen, omdat de Enquirer een verhaal uit de duim gezogen heeft over haar huis in Be verly Hills. Het gewraakte artikel verhaalde meesle pend over de vloek die op het huis zou rusten en over allerlei spoken die nach telijks rond zouden waren. „Mijn zevenjarige zoontje durft nu niet meer te sla- pen", klaagde Cher. Met die citeitskosten van de nach- niljoen zal ze dan in telijke verlichting kunnen geval de extra elektri- dekken. ROGER MOORE „Ik heb niet alle films met Ro ger Moore als Bond gezien, dus het is niet eerlijk om daar een oordeel over te geven. Bij „You only live twice" gingen de films te veel de kant uit van het verto nen van, zoveel mogelijk techni sche snufjes. Te veel van het goede naar mijn smaak. „Dia monds are forever" ging zeker nog verder die kant uit. Toen ik 13 jaar geleden weg ging erfde Roger daar een deel van en moest dat zien op te vangen. Dus speelde hij in een soort komi sche parodie, die in elkaar ge timmerd werd met stunts. Ze bouwden een zeer succesvolle filmserie op, maar naar mijn smaak was er geen geloofwaar digheid of realisme meer te be kennen. Voor mij was dat de aantrekkelijke kant van Fle mings verhalen. Ondanks alle flauwekul en de humor was het nog steeds realistisch." OORLOG „De oorlog die ontketend is door Broccoli moet je zien om te kunnen geloven. De kosten daarvan bedroegen tot nu toe zo'n twee miljoen dollar. Op het moment dat er ergens kans op geld bestaat, komen de advoca ten achter het behang vandaan. Ze hebben op alle manieren pro beren te bewijzen dat wij niet de rechten hadden om de film te kunnen maken. Ze intimideer den alle decorafdelingen en ook de exploitatie-mensen van War ner Brothers werd opgelegd wat ze wel of niet konden doen. Er woedde een echte oorlog. Mij kon het niets schelen omdat ik er verre van gehouden werd 4- door Jack Swartzman. Het kwam pas echt mijn neus uit toen ze in Frankrijk een retros pectief gaven, als een hommage aan mijn werk als filmacteur. Ze weigerden hen toen de Bond films te geven en dat was een ge mene en nogal kleinzielige streek. Ze deden hetzelfde in London waar het Britisch Film Institute een „Guardian Lectu re" gaf. Ze vertonen dan twee weken lang een selectie uit je werk en op de laatste avond doe je een interview op toneel dat voor TV wordt opgenomen. Dat is een hele eer, maar ook toen weigerden ze films af te staan. Omdat ik persoonlijk aangeval len werd, heb ik ze juridisch op hun nek gezeten in Los Angeles. Ik snap niet wat Broccoli wil. Hij zal wel aan zijn laatste 100 miljoen toe zijn." PICADILLY Ik heb Roger Moore, voordat begonnen, voorspeld dat dit i gebeuren. Het stond in de kaarten geschreven, dat er een soort rivaliteit opgeblazen zou worden. Maar dat verandert niets tussen Roger en mij. Inte gendeel: één van de mensen bij Warner had een idee voor het einde van de film. Ik zou dan met Kim Bassinger over Picadil- ly Circus lopen. We zouden plot seling opkijken en Roger zién Barbarra Carre ra en Sean Connery in een scène uit „Never say never again Sean Connery te fiets staan, waarop Roger zegt: „Ne ver say never again." Dat leek mij wel leuk. Maar ik denk dat het nooit langs de advocaten ge komen is." MIKE VAN DIEM pyama s Diverse modellen kleuren en dessins. Schitterende kwaliteiten van f 34.95 voor Nachthemden Diverse modellen kleuren en dessins Schitterende kwaliteiten, van f 34.95 voor Nachthemden van f29.95 Grote partijen nachthemden Nu vanaf Tafellakens in alle kleu en maten. Zoals rond 160 cm., rechthoek 130 x 220 Rond tafelkleed ge bloemd 0 160 Herenslips diverse modellen en kleuren van f 3.95 p.st. 3 voor Hoeslakens In moderne kleuren Eén of twee persoons In badstof of katoen. Voor uw persoonlijke nachtrust Rechthoekig tafelkleed 130 x 170 cm. Nu Rechthoekig tafelkleed Van 29,95 voor Vingerdoekjes 4 voor Lakenset Wit geborduurd. Eén persoons. Vari 49,95 voor Flanellen lakens Met een geurend zomers bloemmotief. Eén persoons Schitterende moderne pyama's in diverse streep- dessins. Zwanendons Alle maten Schitterende collectie badlakens en baddoek en van bekende merken Twee persoons Lakenset Wit geborduurd. Twee persoons. Van 69,95 voor van f 34.95 JORZOLINO In alle denkbare forma kleuren. Elias kwaliteitsdoek Badstof hoeslakens. Eén persoons. Lakenset Van 100 Kkatoen Twee persoons. Van 59.95 Twee persoons Herensportsokken per paar f 3.95 3 paar voor Washandjes In tientallen kleuren en dessins, zodat ze overal bijpassend zijn Herensokken div. kleuren, per paar f 2.95 4 paar voor Dames doeken. Schitterende kwaliteit, zacht voor de neus Van 1.25 Dekbedsets Eén persoons. Van 59.95 voor Keuken- en theedoek. Een fijne kombinatie. Samen paar f 5.95 5 voor 2 paar voor Dameszakdoekjes. 3 voor Pannenlappen Overal bijpassend In moderne kleuren en van bekende merken Niet één voor 1,95 maar twee voor Gastendoekjes. Van bekende merken. 2 voor Dekbedsets Twee persoons. Diverse motieven en kleuren- dessins. Voor êen heerlijke dubbele nacht rust. Van 89,95 voor Werkdoekjes Van dé bekende merken. In streepdes- sin. Van 2,95. Nu 5 stuks voor Jorzekno keukendoek mét theedoek. Nu samen ongelooflijk lage prijs Beha s Van diverse merken modellen. D-cup. Panty-broekje Panty corselette 'J Hll III II li van Playtex. p Va» 129,- voor D. Nu voor Pantalonkousje Grote partij in diverse kleuren nylons, panty maten en modellen. En voor Pantybroekje van Playtex. Van 69,95 voor Damesslips van elastisch katoen. In alle maten en kleuren. 3.95 p.st Nu 3 voor damesslips. Voor een geheel eigen tijds gezicht. 2,95 p.st Nu 2 voor rotterdam cape/Ie a/d ijssel den haag leiderdorp schiedam spiikenisse vlaardingen

De Havenloods | 1984 | | pagina 7