HAVENLOODS Streng woonruimtereqlement veroorzaakt leegloop stad 26^29 Prijs voor beste Schiedamse raadslid Expositie Stedelijk Jonge gezinnen veriaten Schiedam Uitzendingen van TV 5 zijn van korte duur Lentefeest speelt bingo Programma Passage en de Teerstoof Lekker slapen bij de SMW termeulen "239.- HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM DONDERDAG 26 JANUARI 1984 33e JAARGANG No. 8 SCHIEDAM - De raadsleden zul len zich het komende jaar tot het uiterste moeten inspannen om in aanmerking te komen voor de „persprijs" voor de drie beste raadsleden. Aan het einde van dit jaar wordt deze prijs voorde eerste maal uitgereikt door de Schiedam se kranten. De instelling van deze 'prijs is een idee van het raadslid Reijnhout (D'66) die zijn collega's het ko- Niet Creatief mende jaar nauwlettend in het oog zal houden. Hij zal zelf in een nog te vormen comité zitting kritisch vrmogen, hun lef en ijver. Reijnhout lanceerde dit idee maan dagavond tijdens de algemene be schouwingen die de raadsleden hielden in verband met de begro tingsbehandeling van '84. Zijn plan werd door de Wethouders licht gniffelend ontvangen terwijl de raadsleden verbijsterd hun adem inhielden en een zo onop vallend mogelijke houding aanna men. Reijnhout (D'66): Persprijs... „De leden van de raad laten het er nogal eens bij zitten", vindt Reijn hout. Hij is van mening dat het de raadsleden ontbreekt aan creatief vermogen en verwijt hen het zon der slag of stoot „meegaan" met het college van burgemeester en wethouders. Ook vindt hij, dat er verdacht veel „bij vorige sprekers aangesloten wordt". Ook de PSP en de CPN vinden dat het tijd wordt dat er eens aandacht besteed wordt aan het functione ren van raadsleden en B. en W. De ze partijen denken echter meer aan het loon van de raadsleden dat opnieuw verhoogd gaat worden. Ook de vele dure recepties met al le hapjes en drankjes van dien wordt uit den boze gevonden. De Leede (PSP/PPR) en Collé (CPN) zeiden het beschamend te vinden dat zij zoveel verdienden. slaapka leveren. Fabrlekstoonzalen dustriegebouw, Goudseslngel 66. R'dam. Tel. 010-13.38.34 SCHIEDAM - De kunstenares Mari- en Adrianus van der Schouw te zien anne Smits is zaterdag 3 en zondag 4 Wie meer van muziek houdt kan februari aan het werk in het Stede- zaterdag 28 januari in het museum lijk Museum aan de Hoogstraat 112. terecht. Om 20.15 uur treedt dan het Daar probeert ze van dia's, aanteke- Quartetto Amarilli op. Leden van ningen en geluidsbandjes over Schie- de vereniging „Vrienden van het dam een kunstwerk te maken, museum" betalen f3,-. Niet-leden betalen f 5,-. Haar activiteiten zijn op zaterdag te bekijken van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 15.00 uur. Zondag werkt ze van 12.30 tot 17.00 uur. Tot nadere aankondiging is er in het museum ook werk van Dolf Henkes Het dwarsfluitensemble van het Rot terdams conservatorium geeft woens dagmiddag 1 februari een koffiecon cert in de aula van het museum. De toegang is gratis. Het concert begint om 12.30 en duurt tot 13.00 uur. Brouwer:Niet wachten SCHIEDAM In ruim één de cennium is Schiedam vijftien procent van haar bevolking kwijtgeraakt. Er zijn nu ruim 70.000 inwoners: ongeveer het zelfde aantal als in 1955. Dit gegeven vindt de WD'er Verhulsdonk zorgwekkend en hij zou graag zien dat iemand een enquête houdt om na te gaan waarom men deze stad ver laat. Tijdens zijn algemene beschouwingen die hij maandagavond hield in verband met de vaststelling vnan de gemeente begroting voor 1984, pleitte hü voor een versoepeling van het woonruimte reglement. „Jonge gezinnen zijn naar elders ver trokken omdat het zich huisvesten in een andere gemeente minder tijd vergde", aldus de bezorgde VVD'er. Hij wijst op de scheefgegroeide leef tijdsopbouw van Schiedam waar nu naar zijn smaak te veel oudere men sen wonen. Oplossing Het strenge woonruimtereglement van Schiedam is volgens hem de oor zaak van de leegstand van honderden particuliere woningen. De oplossing die hy voor dit probleem aandraagt is het „vrijlaten" van deze categorie woningen. Ook het CDA is niet tevreden over het woonruimtebeleid van Schiedam en wil een onderzoek naar de verlan gens van de bevolking op het gebied van woonruimte De raadsleden van het CDA wijzen erop, dat veel mensen vaak noodgedwongen te duur wonen. Schiedam zou volgens hen ook een nadelige positie ten opzichte „De gemeente moet niet wachten met stadsvernieuwing totdat de straten verpauperd zijn ringende gemeenten innemen omdat de erfpachttermijn niet even lang als die in Vlaardingen en Rotterdam is. Ook zouden initiatieven op het ge bied van zelfbouwprojecten gestimu- De fractievoorzitter vindt dat stads- leerd moeten worden. vernieuwing niet ophoudt by de vier stadsvernieuwingsgebieden die Schie dam heeft. De gebieden erbuiten en vooral Schiedam-Nieuwland zullen volgens hem ook binnenkort aan een vernieuwing toe zijn. „De gemeente raad moet daar nu al over beslissen", vindt Brouwer. Een behoorlijke kwaliteit van wonin gen is volgens de PvdA belangrijk. De heer Brouwer van de PvdA: „De ge meentelijke overheid moet niet wach- SCHIEDAM— Dankzij de culturele zendingsdrang van de Franse natie (die Schiedam bovendien niets kost) en de schotelantenne van de Openba re Nutsbedrijven (die f65.000.- kost) ontvangen duizenden Schiedamse ge zinnen sinds enige weken het pro gramma T.V. 5. Het ziet er echter naar uit dat de zender deze week voor het laatst te zien zal zijn Het Bureau Muziek Auteursrechten (Buma) eist namelijk van de gemeen te Schiedam een vergoeding voor de uitzendingen van T.V. 5. door middel van het kabelnet. Vorige week won Buma een kort geding over deze kwestie van de exploitant van het Amsterdamse kabelnet. Wanneer de gemeente Schiedam niet bereid is om Buma te betalen zal er waarschijnlijk opnieuw een kort geding volgen. Over de afloop daarvan bestaat, ge zien de uitspraak van de Amsterdam se rechter, weinig twijfel. Een onge stoorde voortzetting van de uitzen ding, een compilatie van reeds door de Franse t.v. uitgezonden kunst- en cultuurprogramma's, lijkt dus onmo- De schotelantenne van de O.N.S. De gemeente Schiedam heeft zich in de hele affaire uiterst voortvarend ge dragen. De Franse consul Ribordy werd (in zijn functie van cultuur-mis sionaris) nog onlangs, door de toen malige loco-burgemeester Scheeres, op een feestelijke wijze bedankt voor het ter beschikking stellen van het programma. De Nutsbedrijven schaf ten snel een moderne schotelantenne aan waarmee sateliet-signalen moeite loos konden worden opgevangen. Alleen aan de Buma is blijkbaar niet gedacht, tot schade van het cultureel niveau van de Schiedamse bevolking en de dure schotelantenne. Moet die nu maar wegroesten? O.N.S. voorlichter Dingenouts: „Roesten? Welnee. We hopen dat hjj nog jaren meegaat, daar zijn we eigenlijk wel van overtuigd". SCHIEDAM Bij de Stichting Lentefeest, Broersvest 101, wordt iedere dinsdagmiddag bingo ge speeld voor niet-rokers, ten bate van de zwerfkatten. De zaal is open vanaf 10.00 uur en de bingo begint om 13.00 uur. Voor rokers wordt er iedere don derdagavond gespeeld, de zaal is open vanaf 19.00 uur en de bin go begint dan om 20.00 uur. De opbrengst gaat naar een goed doel. en gitarist Miel Cools. SCHIEDAM In het theatercafé van het Passage-theater is donderdag 26 januari (vandaag) de Big Band van de Schiedamse muziekschool te zien en te horen. Daarna volgt een optreden van Strucker en Caracciolo met het programma „Judt's floating head". De „donderdagavondclub", zoals de directie van het theater dit evene ment gedoopt heeft, begint om 20.30 uur. De toegang is gratis. Het toneelstuk „Lief zijn voor elkaar", met de Mounties en Joop Doderer, is vrijdag 27 januari in het Passage thea ter te zien. Deze komedie begint om 20.15 uur. Toegangsprijzen zijn f.12,50, f.16,- en f.20,-. De kassa van het theater is geopend op zaterdag, zondag en woensdag van 13.00 tot 15.00 uur. Telefonisch reserveren is mogelijk op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur (269563). In theater De Teerstoof treedt vrijdag 27 en zaterdag 28 januari Miel Cools op. Zijn programma begint om 21.00 uur. De kaartjes kosten f.10,-, CJP- houders betalen f.7,50. Het marionettentheater „Tommie Tod" maakt programma's voor kin deren van 5 tot 10 jaar en is zaterdag middag in De Teerstoof te zien. De voorstelling begint om 14.30 uur, de toegangsprijs bedraagt f.3,50. Kaarten voor voorstellingen in De Teerstoof kunnen gereserveerd wor den bij de VW (733000) of op vrij dag- en zaterdagavond bjj het theater (269455). SCHIEDAM - De Stichting Maat schappelijk Werk start binnenkort mét twee cursussen: één voor WAO- ers en één voor mensen met slaap problemen. Het doel van de „slaapcursus" is mensen te leren slapen zonder be hulp van slaapmiddelen. De cursus bestaat uit 19 bijeenkomsten, kost f.17,50 en start in april. Tijdens de bijeenkomsten voor WAO ers wordt ingegaan op de moeilijkhe den die deze mensen ondervinden door het feit dat ze niet meer kunnen werken. Deze cursus begint in februa ri en duurt 15 weken. Meer informatie is te verkrijgen bij de Stichting Maatschappelijk Werk, Boersveld 142 (731033). Enorme partij moderne bijoux... van een mooi blijvende kwali teit. Prachtige strass bro ches in allerlei kleuren en mo dellen, leuke oorclips in goud- of zilverkleur of colliers met hangers in verschillende soor ten en kleuren, met of zonder stenen. Üit de prijsklasse van. -9t95" t/m Nu door el kaar per stuk slechts Exposities SCHIEDAM In galerie Schieland aan de Stadhouderslaan 98 expo seren tot 26 februari Trix Gille en Frans Van Loon wandkleden en keramiek. In galerie 't Koetshuis zjjn tot na dere aankondiging schilderijen van de Schiedamse kunstenares Inge Van Haastert te zien. De galerie is geves tigd aan de Lange Haven 78. Leidse scheerwollen deken In double-face metve- loursband. Div. effen kleu ren. 1-Pers. ook in streep 220x240246^ 189.50 190x240176^ 159.50 150x220 wr- Dekbedovertrek Van 100% katoer In vele kleuren en dessins 200x200 cm met 2 sloper 5&9S 53.50 135x200 cm met 1 sloop 50 PHILIPS MW-FM radio/cassette recorder D7017 Meto.m. ingebouwde mikrofoon, autom. opna mesterkte-kontrole er volop aansluitmogelijk heden. Speelt oplichtnet en batt. 23-Ringsbanden Met 25 mm breed mecha niek en kunststof omslag in div. kleuren. Per 2 Ve&S uaLIaJ w VENDOMATIC Centrifuge, type 7993 Goed voor 3 kg wasgoed. O.m. 350W motor voor 2800t.p.m., roestvrijstalen trommel, dekselvergren deling. H56.036 cm Originele hoogslaper In modern wit. Met 190x80 cm ledikant, 1-deurs/ 5-vaks opbecgkast en uitdraaibaar buro kastje op zwenk- wieltjes. Incl latten bodem A69T- Carnaval stoffen Felle kleurtjes en grappi ge dessins, voor de dolste kreaties en kombinaties 100% katoen, 90 cm breed Per str. mtr. 5*50 Partij huishoudjassen Merkkwaliteit in pol./ka toen. Diverse modellen en kleuren. Mt.S t/m XL. Perstuk Nü I Fietsverlichting-set I Veilig het winterse verkeer I door! Met aluminium 6V/ 13Wdynamoenverchroom- |de koplamp. Kompleet 1450-1/595 VROOM® DREESM ANN ook geldig op de plaatselijke koopavond

De Havenloods | 1984 | | pagina 1