Praktische kookboekjes video DE 0 HAVENLOODS hèt film- en videotijdschrift Nieuw op Boeken Maxine Hong Kingston schrijft achtergrond van zich af „Auww": derde boekje over Maartje De dood van een kind ter meulen Het genezen van de vader-dochterrelatie zelf, verweven met andere per sonages. „De Krijgsheldin" is voor een gedeelte dan ook auto biografisch te noemen. Het boek gaat over de dochter van uit China geëmigreerde ouders, die in Amerika opgroeit. Ze raakt Maxine Hong Kingston pro- beklemd tussen de twee cultu- China staat centraal in de boeken van de Amerikaans- Chinese schrijfster Maxine Hong Kingston. Zo ook in „De Krijgsheldin", verschenen bij uitgeverij Elsevier. beert haar achtergrond leven ren en voelt zich bij geen tussen een Chinese minderheid in Californië door boeken, in middels twee „Mannen uit Chi na" en „De Krijgsheldin", van zich af te schrijven. Haar boe ken staan in de ik-persoon en die „ik" is voor een déél haar- beide thuis. Daar komt bij, dat haar tongriem toen ze nog een baby was is doorgesneden door de moeder, zogenaamd om haar beter- leren te praten. De „ik persoon" moet haar hele leven haar uiterste best doen om zich verstaanbaar te maken. Dj moeder speelt een belang rijke rol in haar werk. Ook in dit boek, waarin de confrontatie tussen de twee culturen wordt versterkt door de confrontatie tussen moeder en dochter, die gestalte krijgt in verschillende, bloemrijk geschreven verhalen. Aangrijpende verhalen door de herinneringen'aan de afschuwe lijke veFhalen die haar moeder vertelde, de geesten en de Chi- nese lessen des levens. De Krijgsheldin; uitgave El sevier, prijs 9,90. „Anders bakken", „Van haver tot gort" en „Koken voor elkaar" zijn de titels van drie bij uitgeverij Zomer- Keuning verschenen praktische kookboekjes. Een groenplan voor elke plek De liefde van Elisabeth de Les- trieux voor alles wat groen is en bloeit, blijkt ook weer uit „Groen voor elke. plek", verschenen bij uitgeverij Zomer Keuning. Het is een praktisch boek vol tips en ideeën voor klei ne, binnen-, straat-, balkon-, dak- en vlonder tuintjes. De schrijfster is bij dit boek niet worden uitgegaan van al- Er staan onder an- leen gunstig in 'de dere ideeën in voor gelegen stuk- de luie gieter, tips jes grond, maar van de zogenaamd moeilijke plekken, die er veelal kaal en saai bij liggen. Ook daar kan, zoals Elisabeth-de Lestrieux laat doen weelderig en bloeit ei van zelfs sc over wat t< met potten muren. Het boek bevat een aantal fraaie kleurenfo to's, die een aantal in praktijk uitge voerde bedenksels leuke laten zien. Een van boekje, dat uïtno- naakt, digt zelf eens met groen dat plekje waar je groeit denkt niets mee te waar- kunnen aan de slag te gaan. Groen voor elke plek; uitgave Zo mer Keuning; prijs 19,90. s kan i- mmmmmm w ICDAMW 'A HAZELHOFr jOfPBHORAMS „Auww" is het derde boekje van Veronica Hazelhoff over de eigenzinnige Maartje, een meisje dat, zo bleek al uit „Nou moe" en „Hierzo" nogal ondernemend is. De schrijfster weet ook in dit boek op treffende wijze het le ven, vol kleine avontuurtjes, te beschrijven van Maartje, die in „Auww" in het ziekenhuis be landt. En wat tiaar al niet ge beurt: ruzie vanuit het zieken huisbed, eën nieuwe vriend schap; leuke, maar ook verdrie tige gebeurtenissen. Joep Bertrams illustreerde het boek je. Zijn tekeningen vormen een karakteristieke aanvulling op de tekst en leveren een wezenlijke bijdrage aan het leesplezier. „Auww" door Veronica Hazel hoff; prijs 16,90; uitgave Sjaloom. Nieuw in Groenboekerij: Meer dan 200 bloeiende ka merplanten staan afgebeeld in „Bloeiende kamerplanten" van Jack Kramer. Een nieuw boek in de Groenboekerijreeks van Zomer Keuning. De nadruk in dit boek ligt vooral op het geïllustreerde overzicht van de kamerplanten. De meeste planten zijn vrij groot en in kleur afgebeeld, compleet met beschrijving en praktische verzorgingsadviezen. Dit boek heeft echter meer te bieden dan alleen kijkplezier. Het bevat ook informatie over het kiezen van planten, de standplaats, het zelf kweken en vermeerderen en het herkennen en bestrijden van ziekten en plagen. Bovendien is een over zicht opgenomen van de diverse plantengroepen, zodat men kan zien welke planten familie van ^elkaar zijn. Bloeiende kamerplanten; prijs 29,90; uitgave Zomer Keuning. „Anders bakken" van Lidy Nooy-Blokzijl is bedoeld voor iedereen die wil bakken met na tuurzuivere ingrediënten. Wie af wil van het fraaie glanzende gebak, berejd van witte bloem, witte suiker en toevoegingen die er voor moeten zorgen dat het goed oogt en langer houdbaar is. Het boekje bevat 135 bakreeëp- ten van zoet en hartig gebak, zoals brood, cake, taarten, piz za's zonder salami en ansjovis „Koken voor elkaar" van Jan- ny de Moór geeft zo'n 120 com plete menu's voor twee perso nen. Er staan recepten in die ge makkelijk en snel klaar te ma ken zijn zonder dat daarbij een complete of al >e uitgebreide keukenuitrusting nodig is. De recepten zijn ingedeeld naar sei zoenen. Dertig voor elk seizoen, waarvan twintig met vlees en tien- zonder, voor een groot deel afgestemd op seizoen-goedkope ingrediënten. Een handig boekje voor mensen, dié beiden werken, snel een maaltijd willen berei den en toch smakelijk willen eten. „Van haver tot gort" van Mar- got Kampman is een vegetarisch kookboekje met een groot aantal recepten van voor-, hoofd- en nagerechten plus twintig com plete menu's. Vijf voor elk jaar getijde. De recepten zijn be doeld voor vier personen. Voor -,t D in het boekje geeft de schrijfster aangepakt. Jammëfr genoeg is nog wat informatie over vegeta- het taalgebruik (of de vertaling) risch eten in het algemeen. Een nogal slordig; verleden en te- boekje, waaruit blijkt dat ook genwoordige tijd worden onder zonder vlees .een behoorlijke en andere door elkaar gebruikt, smakelijke maaltijd op tafel kan Misschien niet storend Op een morgen keek Birgit scheel en daar moest haar zus je erg om lachen. Haar vader en moeder lachten echter niet. goedkope Vanaf dat moment veranderde haar leven drastisch. Birgit bleek kanker te hebben en moest Worden opgenomen in een kliniek. In het boekje „Birgit" van Gu- drun Mebs vertelt het kleine zusje hoe ze de dagen tot aan [de dood van haar zus beleefde. worden gezet. Anders bakken Van haver tot gort Koken voor elkaar Uitgave Zomer Keuning Prijs per deel 19,90 n jaar, Birgit, uitgave Infodok; prijs en.videofilms. Premiere is kleurrijk en actueel. Premiere koopt bij kiosk, boekhandel, bioscoop of warenhuis voor 3.95. Of bel voor een abonnement met welkomstgeschenk 033-630544 Wie het eerst komt... het eerst maalt. Coupons ber bertapijt van 100% zuiver scheerwol, met jute of schuimrubber mg. Normale prijs tussen30©^en v150j"per meter. Nu per meter extra voordelig! Coupons 1-2 m per meter voor Julie-Andrews en James Garner in „Victor /Victoria Griekse- mythologie. Perseus moet de meest gevaarlijke en afmattende beproevingen doorstaan bij zijn pogingen om de beeldschone Andromeda van een gruwelijke dood te redden. De goden zijn hem AVONTUUR/ACTIE Cry of the innocent Een oorspronkelijk verhaal van Freddie Forsyth, de schrijver van onder meer „De dag van de jakhals" en „Het Odessa dossier". Een voorma lig groene baret zweert wraak, wanneer hij ontdekt dat het vliegtuigongeluk waarbij zijn hele gezin omkwam, veroor zaakt werd door sabotage. (Vi deo Screen) CC and Company De in Amerika superpopu- laire football-ster Joe Namath speelt de hoofdrol in deze kei harde film. waarvan vooral het echter welgevallig eind van een bloedstollend ka- hem van een zwaard dat nooit rakter is. Namath sluit zich als bot wordt, een schild dat alle CC aan bij een motörbende. Hij slagen opvangt en een helm die voelt zich daarbij niet echt op bem onzichtbaar kan maken, zijn gemak en redt dan ook een (Esselte CIC) mooie jonge vrouw uit de han- cpppi pn mi ai ocmccki den van zijn bendeleden. Een aPbhLHLM ALGEMEEN en ander loopt op een recht- The hospital syndrome streeks duel uit tussen CC en Een beangstigend verhaal de leider van de „gang een over een ziekenhuis waarin het race op leven en dood. (Video operatiemes aan twee kanten Screen) snijdt. Een in dat ziekenhuis Mean Streets opgenomen journalist komt op De film waarmee regisseur het spoor van ernstige misstan- Martin Scorsese zijn door- den rond corrupte chirurgen, braak forceerde. Hoofdrollen Hiertegen bindt hij in samen- voor Harvey Keitel en Robert werking met een goedwillende DeNiro in een beklemmend, arts de strijd aan. (VidFilms) verhaal over de kleine misdaad The two worlds of Jenny Lo in de wijk Little Italy in New gan York. (Thorn EMI) Een van de sterkste films die Airport 77 de videobranche in dit nog jon- Een indrukwekkende rolbe- ge jaar hebft uitgebracht. Een zetting met onder anderen waar meesterwerkje waarin George Kennedy, Jack Lem- Jenny Logan (Lindsav Wagner) mon, James Stewart, Olivia de en haar man Michael besluiten Havilland, Christopher Lee en om op het platteland te gaan Lee Grant. Een gekaapte wonen om daar bij te komen Boeing 747' stort iri zee. het van de huwelijksspanningen vliegtuig zinkt naar de bodem, die zijn opgetreden na een slip maar dank zij de drukcabine pertje van Michael. Hij stelt bijven de passagiers in leven, zich uiterst liefdevol op. maar Een grootscheepse, uiterst Jénny trekt zich steeds verder spectaculaire en spannende in zichzelf terug. Via een oude reddingsoperatie volgt. (Essel- jurk die zij op zolder vindt te CIC)) blijkt Jenny honderd jaar terug Clash of the titans in de tijd te kunnen gaan. In Een aardige film om kinde- die tijd wordt ze verliefd op ren vertrouwd te maken met de een kunstschilder en daardoor wil ze ook graag in die tijd blij ven. Twee werelden bestaan er dan voor Jenny; voor'haarzelf keiharde 'realiteit, Voor haar omgeving een téken van „gek te". Een bijzonder vergassend einde draagt nog eens extra bij aan de geweldige, indruk die deze film met ook nog Linda Gray op de kijker maakt. (VidFilms) Cocaïne Dennis Weaver (McCloud) schittert in deze al diverse ma len bekroonde film. Hij speelt de huizenmakelaar Eddie Grant, die op het toppunt van zijn carrière voorbijgestreefd 'wordt door een jonge generatie verkopers. De problemen die hij. daarmee heeft denkt hij te kunnen verwerken door zijn energie en zelfvertrouwen weer op te laden door het ge bruik van cocaïne. Geestelijke en lichamelijke ontreddering is echter de tol die hij later tnoet betalen. En dan begint de strijd om weer van de versla ving af te komen. (VidFilms). Passione d'amore Een indrukwekkende film van Ettore Scola die zich af speelt aan het eind van de vori ge eeuw. Een knappe jonge ka pitein heeft in zijn garnizoens plaats een relatie met een ge trouwde vrouw, wier oerlelijke nichtje alles op alles zet om hem in te palmen. Uiteindelijk wordt de kapitein ook verliefd op- haar. maar zijn passie wordt zijn ondergang! (Polv- Gram Video) Victor/Victoria Een verrukkelijke komedie, gesitueerd in het Parijs van de -Clint'Eastwoord jaren dertig. Een arme zange res raakt bevriend met een ou dere cabaretier, wiens voor keur naar mannen uitgaat. De zangeres. Victoria. blijkt enormsuccesvol aan het werk te kunnen wanneer ze zich' als man verkleedt. Ze wordt een sensatie als man die vrouwen imiteert. Problemen ontstaan natuurlijk, wanneer een be wonderaar haar ware geslacht ontdekt. Onder regie van Blake Edwards schitteren diens vrouw Julie Andrews. James Garner. Robert Preston. David Gant en Leslev Ann Warren. (Esselte CIC) The stepford wives 'Een verfilming van het'be-, roemde boek van Ira Levin met een hoofdrol voor Katharine Ross. De leden van een man- nenvereniging gedragen zich curieus, maar desondanks blij ven hun vrouwen zich als per fecte echtgenoten opstellen. Een bloedstollende film. (ITT) Tarantulas Een transportvliegtuig ver voert niet alleen een lading koffiebonen en drie illegale buitenlanders naar de VS, maar ook honderden tussen de koffiebonen verborgen wolfs- pinnen. Wanneer door turbu lentie in de lucht de zakken scheuren, is het leed niet te overzien. Het vliegtuig stort neer in de omgeving van een si naasappelplantage. De spinnen komen terecht tussen de oogst en al snel wemelt het in de stad van de dodelijke insecten. (VIA Tapes)' Phantom of the opera Een klassieke griezelfilm met in de hoofdrollen Maximi lian Schell, Jane Seymour en Michael York. Schell is de ge frustreerde dirigent wiens vrouw na een mislukt debuut als zangeres zelfmoord pleegt. Tijdens zijn wraaktocht krijgt hij een portie zoutzuur over zich heen. waardoor zijn ge zicht afschuwelijk verminkt raakt. Hij trekt zich terug in de gewelven van de Budapestse Opera en wacht daar rond warend als spook zijn kans af or te wreken. (VidFilms) WESTERN The white buffalo Een sombere film met Char les Bronson als Wild Bill Hie- GEKWETSTE VROUW Hoewel veel vrouwen aan de oppervlakte vaak heei succesvolle, zelfverzekerde vrouwen lijken, ligt onder dat laklaagje tevredenheid vaak verborgen wanhoop, het ge voel alleen en geïsoleerd te zijn. Linda Leonard ziet hiervoor nig onder lijdt, dat dat een ne- als één van de voornaamste fac- gatieve invloed heeft op haar toren een beschadigde vaderre- verdere leven. Dat kan,zich bij- latie. Haar ervaringen met haar voorbeeld uiten in wantrouwen eigen vader deden haar beseffen jegens mannen of juist weer een dat als een vader niet in staat is sterke vermannelijking van de zijn opgroeiende dochter vol- vrouw. doende 'te begeleiden, de emo- Hoewel ook de moeder een tionele en psychische ontwikke- niet geringe rol speelt in de ont- ling van die dochter daar zoda- wikkeling van een dochter, laat Linda Leonard deze rol in haar boek „Gekwetste vrouw", ver schenen bij .uitgeverij Lemnis- caat, buiten beschouwing; stipt hier en daar die rol wel aan. Het boek beperkt zich dus tot de va- der-dochterrelatie. De schrijf ster gaat vrij diep op haar on derwerp in, haalt praktijkvoor beelden aan, komt met voor beelden uit de literatuur, film en toneel en geeft uitleg over dromen, die met een beschadig de vader-dochterrelatie te ma ken hebben. Die voorbeelden komen de duidelijkheid ten goe de. Hoewel het boek toch vrij pittig is, psychologie is nu een maal geen gemakkelijke mate rie, zal het voor ieder dié er be langstelling voor heeft goed te volgen zijn. Linda Leonard gaat in „Gekwetste vrouw" eerst in op de beschadigde vader-doch terrelatie aan de hand van ver schillende gedragspatronen en beschrijft daarna het proces van pijn en woede en tenslotte de ge nezing: de verzoening en het uiteindelijk vinden van de eigen identiteit. Een noodzakelijke stap in de vrouwenemancipatie; het erkennen en accepteren van de vrouwelijke waarden. „Gekwetste vrouw" Uitgave Lemniscaat, prijs ƒ24,50. Kort beschreven „Mijnenveld" (uitgave Manteau) bevat een selectie van de essays van Heinrich Böll, geschreven in de periode 1977-1981Zijn werk reflec teert de stemming en de thematiek van de laatste jaren. Hij verbindt de actualiteit met het verleden en leidt ons door een mijnenveld van proble men, dat ook voor de toekomst een belangrijke rol zal spelen (prijs 29,50). John Sanford bespreekt in „Om gaan met elkaar" (uitgave Lemnis caat) de communicatie tussen twéé mensen die contact met elkaar heb ben of willen hebben. Hij vergelijkt de communicatie met het elkaar toe spelen van een bal. Het is een uitda ging de bal goed in het spel te bren gen en daar te houden. In herkenba re situaties laat Sanford zien hoe we, soms onbewust, het contact met de ander uit de weg gaan en wat de oor zaak kan zijn van deze verborgen onwil (prijs 12,50). Beatrice Faust over vrouwen, seksualiteit en pornografie „Vrouwen praten niet over porno. Zij kunnen verschil in mening aanvaarden over abor tus of over lesbische liefde en deze verschillen in het open baar bespreken, maar porno grafie komt zelfs niet aan bod als controversieel onderwerp". „En", stelt Beatrice Faust in haar boek „Vrouwen, Seksuali teit én Pornografie", verschenen bij uitgeverij Veen, „een vrouw die op haar recht staat de liefde te bedrijven en geen kindertjes te maken, kan zeker zijn van de steun van vele andere vrouwen, maar de vrouw die opgewonden raakt van tijdschriften voor mannen of seksfilms kan niet automatisch op de sympathie van andere vrouwen rekenen Zeker niet op die van feminis tische groeperingen, die zich geen raad weten met de ontwik kelingen op pornografisch ter rein. Toch zou in het kader van het recht om te kiezen porno grafie een erotische mogelijk heid als elke andere moeten zijn. Maar dat is dus niet zo, aldus Beatrice Faust. Waarom niet? En wat is eigenlijk het verschil tussen erotische kunst en porno grafie? Vragen, die volgens de schrijfster alleen te beantwoor den zijn als men onderkent dèt er verschillen bestaan in sek sualiteit tussen mannen en vrouwen en dat deze afkomstig zijn van een interactie tussen cultuur en biologie. We moeten ook het naïeve idee laten varen dat seksuele verschillen worden veroorzaakt door kapitalistische onderdrukking of door manne lijke overmacht. Seksuele span ningen speciaal zoals die tot uiting komen in geweld en por nografie zijn inherent aan de westerse cultuur. Beatrice Faust, trouwens een van de meest actieve vrouwen in de Australische vrouwenbewe ging, betoogt in dit, boek dat porno pro noch anti vrouw is. Porno geeft wel een misleidend beeld van de vrouwelijke sek sualiteit. De oplossing ligt vol gens Beatrice Faust niet in cen suur, maar in een goede seksue le opvóeding, waarbij erotica hulpmiddelen zijn en (nadruk kelijk) met de erkenning dat er verschillen zijn in de vrouwelij ke en mannelijke seksualiteit. Vrouwen, Seksualiteit en Pornografie. Uitgave Veen, prijs 24,90. 89,50 2-3 m. p/m voor 3-5 m. p/m voor Vanaf 5 m. p/m voor koek, scherpschutter, avontu rier en goudzoeker. Hij trekt naar het gebied van de Sioux- Indianen, op jacht naar goud en de laatste levende witte bi son. Dat de Indianen het hem daarbij lastig maken zal duide lijk zijn. (CNR Video) Wild rovers Een van de toppers in het western-genre dank zij een beeldschone cameravoering en fabuleus spel van Ryan O'Neal en William Holden. Twee cow boys besluiten het saaie koeiendrijversbestaan op te geven en in een opwelling be roven ze een bank. Resultaat: een teleurstellende buit en een meedogenloze jacht die op hun gemaakt wordt. (Esselte CIC) MISDAAD/THRILLER Clash of the Thunderbolt and Lightfoot Clint Eastwood als voort vluchtige bankrover. Niet al leen de politie maakt jacht op hem, ook zijn collega's in het kwaad hebben een appeltje met hem te schillen, aangezien ze hem ervan verdenken 'hun gezamenlijke buit in zijn zak gestoken te hebben. (Warner Home Video) The godfather 2 Door veel critici gezien als een nog betere film dan deel 1 en dan ook bekroond met maar liefst zeven Oscars! Francis Ford Coppola deed wederom de regie van dit deel waarin de strikt zakelijke en koele me thoden van de hedendaagse maffia worden afgezet tegen de traditioneel bepaalde en emo tionele werkwijze van weleer. Met onder anderen Al Pacino, Robert Duvall, Diana Keaton, Robert DeNiro en James Caan. (Esselte CIC) Portrait of a hitman Jack Palance als een profes sionele huurmoordenaar die van zijn opdrachtgevers zijn beste vriend als volgende slachtoffer voorgeschoteld krijgt. Hij rekt de zaak en komt erachter dat hijzelf uiteinde lijk het slachtoffer moet wor den. (Gold Video) Amsterdam kill Chung Wei wil zich terug trekken uit de narcotica-han del en doet een beroep op de in de opera ongenade gevallen drugsagent zijn vrouw Quinland om hem vanuit Am sterdam naar de Verenigde Staten te laten vluchten. Deze (gespeeld door Robert Mit- chum) raakt daardoor aardig in de problemen. (PolyGram Video)

De Havenloods | 1984 | | pagina 7