s 17 T/M 26 FEB I BINNENHUIS '84; COMPLEET BEELD VAN HET WONEN NU uuuuuu^uuubti VENLOODS Top-ontwerpers presenteren hèt Neêrlands meubel c 0K Op Binnenhuis te zien: Zó woont Japan 00 AHOY'/ROTTERDAM Beursshow werpt nieuw licht op verlichting Geef dieven geen kans TIEN DAGEN Record aantal exposanten ■fff* GEB geeft opheldering Snel en simpel Van Meer mooier met messing SPEELSER HUIZEN MET POP-ART EN PUNK SPEELSER HUIZEN MET POP-ART Entreehal zeer sfeervol Een „paal" midden in de kamer kan een prima sfeertje scheppen Op het gebied van verlichting zijn to taal nieuwe denkbeelden doorgebro ken. Bezoekers van voonmanifestatie Binnenhuis ontdekken dat op de meest plezierige manier direct nadat zij de toegangsdeuren van Ahoy' zijn gepasseerd. De entreehal van het ten toonstellingspaleis is één grote, boeiende Verlichtingsshow. „Wat verlichting betreft zjjn we in een stroomversnelling beland", aldus de beursorganisatoren over het waar om van de Verlichtingsshow, Zij na men fabrikant-importeur Hagoort Lampen in de arm om dat op de show toe te „lichten": „Aan nieuwe stijlen in armatuur was nooit gebrek maar het type gloeilamp bleef tot nogtoe altijd gelijk. Nieuwe ontwik kelingen hebben dat veranderd: ont werpers hebben lichtbronnen tot hun beschikking waardoor ook op het gebied van verlichtingsarmaturen een nieuwe stroming kon doorbre ken. Deze „nouvelle vogue" bren gen wij op Binnenhuis". Temidden van de vele tientallen staande, hangende, losse, vaste, stil staande en bewegende lampen zien de beursbezoekers dan ook de meest opmerkelijke modellen zoals twee meter hoge verlichtingszuilen, flexibele buislampen, stoelen en ta fels die zelf licht geven, lichtkubus- sen en zelfs lichtuitstralende gordij- Het nieuwe recreatieseizoen staat voor Je deur. Behalve recreanten maken zich nu echter ook leden van het gil de der langvingerigen op: Ook deze zomer zullen weer talloos velen be- Binnenhuis '84, de jaarlijks natio nale woonmanifestatie, opent vrij dagmorgen 17 februari om 11 uur in Ahoy' en sluit tien dagen later: zondagmiddag 26 februari om 5 uur. Dagelijks is de woonbeurs van 11 uur 's morgens tot 5 uur 's mid dags open, 's avonds (behalve op zondag) van 7 uur tot half elf. Volwassenen betalen een toe gangsprijs van f 7,50, kinderen (tot en met 12 jaar) kunnen voor f4,- naar binnen. Voor houders van een 65-plus pas is de entree prijs f 6,-. Deze speciale Havenloods/Zuiden uitgave over Binnenhuis '84 is een journalistieke productie van ART CENTER ROTTERDAM onder eind-redactionele verantwoorde lijkheid van WILLEM SCHOT HORST. roofd en berooid van de camping of het strand komen. Wie dieven geen kans wil geven, moet op de beurs Binnenhuis beslist de in zending van de afdeling Voorkoming Misdrijven van de Gemeentepolitie Rotterdam niet overslaan. Deze stand staat in het teken van „Preventie tij dens recreatie". Centraal in de politie-stand (319) staat een personenauto die met aller lei veiligheidssnufjes is uitgerust. Op de imperiaal is een langwerpige af sluitbare koffer, de zogenaamde Jet- bag, gemonteerd. De trekhaakkogel van de auto is tegelijk een afsluitbaai fietsenrek. Er zijn diverse afsluitbare imperiaals te zien, ook één die speci aal voor surfplanken is ontworpen. Anti-diefstal Autovelgen blijken een steeds aan trekkelijker object voor dieven te zijn De politie laat die velgen nu zien met anti-diefstal moeren. Op de stand zijn voorts buitenboordmotoren met veilige vleugelmoersloten, diverse aan bevolen fietssloten en een keur aan hang- en sluitwerk om dieven uit de caravan te houden. Nieuw op de beveilingsmarkt is de door de politie gedemonstreerde „Alarm Box", een slagvast, brand vertragend geldkistje met instelbaar alarm, om tijdens de vakantie geld en waardepapieren veilig op te bergen. DONDERDAG 16 FEBRUARI 1984 Binnenhuis '84, de nationale woonmanifestatie die vrijdag morgen om 11 uur haar deuren opent in het tentoonstellings complex Ahoy', heeft bij voor baat al records gebroken: met meer dan tweehonderd presen taties is de woonbeurs groter en gevarieerder dan ooit. Organisator J. van Straten dénkt er niet over „zijn" Binnenhuis een andere naam te geven, maar als het moest zou hij het wel weten: Wonen Totaal. „Nooit eerder is er aan de con sument een completer woon beeld voorgeschoteld", zegt hij. In tien dagen Binnenhuis krijgen woonnieuwsgierigen inderdaad een totaal overzicht van wat er in en om huis actueel is. Van de zojuist afge sloten vakbeurzen voor de internatio nale meubelhandel in Keulen en Pa rijs komen gloednieuwe meubelpri meurs naar Ahoy'. De nieuwste ont wikkelingen in verlichting, verwar ming en sanitair worden zó gedemon streerd dat de consument niet alleen kan kijken maar ook en vooral vergelijken. Inspirerend zijn de vele inzendingen met interieurstextiel. Van keukens en badkamers laten importeurs, fabri kanten en de detailhandel verrassend nieuwe concepten zien. Wonen wordt steeds decoratiever: daarvan getuigen op vele stands de plezierige woonac cessoires. Het groen in en om huis wordt gepresenteerd door bloemsier- Computer rukt op Het wonen van nu - en straks - is op Binnenhuis niet alleen herkenbaar door veranderende opvattingen van vormgeving, kleurtoepassing en com fort. De huiscomputer, bijvoorbeeld, is nu ook doorgedrongen tot de Ne derlandse huiskamers; en Binnenhuis '84 geeft een volledig beeld van wat er aan homecomputers - letterlijk „te koop" is. Óp woonbeurs Binnenhuis zijn, op het moment dat de beurs opengaat, twee complete huizen verrezen. Eén ervan is van Zweedse origine en geeft - onder meer - mogelijkheden tot isolatie aan die tot nu toe in Neder land nog niet zijn gerealiseerd. Het tweede is een traditioneel Japans huis; daarmee kondigt zich de mani festatie Japan Totaal aan - een reeks culturele, sportieve en economische evenementen in 1984 die op beurs Binnenhuis wordt geopend met een diepgaande kennismaking met de eeuwenoude Oosterse wooncultuur. Informatieve shows De grootste Nederlandse meubelont werpers van dit moment tonen hun kunnen (en kunst) op een gezamen lijke Binnenhuis-presentatie. En dat is maar één van de vele beursevene- menten die de Binnenhuis-direktie tijdens de internationale woonmani festatie op touw zet. Beutsorganisa- tor Van Straten brengt onder meer: *een Verlichtingsshow, waarin alle nieuwe denkbeelden op het gebied van binnenhuisverlichting aan bod komen; *de Badkamershow die - over enke le honderden vierkante meters - Alles wat nieuw is in de badkamer presen teert; ♦een Gordijnenshow, grandioos kleu renspel met interieurstoffen; ♦„Thuis welzijn voor ouderen", een presentatie - in samenwerking met een specialist op dit terrein-- van meubilair dat speciaal is ontwikkeld om bejaarden plezieriger en veiliger te laten wonen *de Huiskamer van de Toekomst: electronica bestuurt straks ons dage lijkse doen en laten. Binnenhuis '84: wie beter wonen wil moet er naar toe. Of, in de wervende woorden van beursdirecteur Van Straten: „Wie van wonen houdt blijft niet thuis". Nederland en Japan vieren" dit jaar het feit dat ze op de kop af 375 jaar geleden handelsbe trekkingen hebben aangeknoopt. Zowel in Japan als in Nederland wordt dat feit met een reeks economische, sportieve en culturele evenementen herdacht. Rotterdam staat daarbij centraal, omdat vooral de Maasstad op oude banden met het rijk van de rijzende zon kan bogen. Deze zomer beleeft Rotterdam de manifestatie Japan Totaal". Voorloper ervan is de presentatie van een traditioneel Japans huis in een authentiek oosters tuinlandschap op de woonbeurs Binnenhuis. Hoé de eeuwenoude Japanse wooncultuur de beursbezoekers kan inspireren leest u op pagina 2. Speciale stichting opgericht In Nederland ontwikkelt zich een eigen meubelstijl, 'n Twintigtal ont- werpers-van-naam heeft zich in een stichting verenigd om het meubel van eigen bodem meer bekendheid te ge ven. In de entreehal van Ahoy' pre senteren elf van hen tijdens de woonmanifestatie Binnenhuis door hen ontworpen meubelen: Neder lands van ontwerp, Nederlands van fabrikaat. Hoe verschillend de meubelen ook mogen zijn van vormgeving an van materiaalkeus, zij hebben „typisch- Nederlandse" eigenschappen gemeen: ze zijn praktisch, nuchter èn mooi. Een voorbeeld van het Nederlandse kunnen op het gebied van meubel design en -uitvoering vormen de afge beelde eetkamermeubelen. Ontwer pers zijn Karei Boonzaaijer en Pierre Mazairac. De overige ontwerpers die op Binnen huis „het" Nederlandse meubel pre senteren zijn prominenten als Jan des Douvrie, Gerard van den Berg, Jack Crebolder, Peter Heuvelmans, Arnold Merckx, Harry Wijnholde en de ont werpersteams Paul Noordzij - Theo Kempers en Edze Bijma - Bert Siegers. IE OOK DE BINNENPAGINA Wilt u opheldering over uw laatste afrekening van het GEB? Neem de nota mee naar Binnenhuis. Op de voorlichtingsstand (nr. 304) van het energiebedijf verschaft men graag opheldering. Op die stand leren bezoekers ook - en vooral hoe die nota voort aan omléég kan. Demonstraties zijn er met ondermeer energiezui nige verlichting, energiewijzers, kostentabellen van warm water en isolatie. Wie van een fraaie glazen doorkijk- stelling droomt, maar het aanzienlijke bedrag dat zo'n meubel kost niet één twee-drie op tafel kan leggen, vindt op Binnenhuis een plezierig woonpri- meurtje: de Bokubus. De Bokubus is een bouwdoos waar mee men voor een luttel bedrag in een verloren kwartiertje zelf glazen meubelen - stellingen, vitrines, tafels - bouwt. De clou van het systeem zijn zwarte kogelelementen die de verbin dingen vormen van glazen plaatjes. Er komt aan het monteren zelfs geen schroevedraaier te pas en alles schuift solide ineen. Bokubus (te zien bij Boglas uit Dongen, stand 204) maakt allerlei kombinaties met blinde pane len, spiegels en gekleurd glas mogelijk. In exclusieve interieurverlichting, zo als Van Meer Rotterdam die op Bin nenhuisstand 507 exposeert blijken decoratieve eigenschappen en prak tisch nut harmonieus samen te kun nen gaan. Oogstrelend zijn onder meer de schemerlampen met messing standaard, te leveren met bijpassen de messing tafels en andere accessoi res van hetzelfde metaal, 'n Tikkeltje nostalgie brengt Van Meer in het in terieur met zijn „glas-in-lood-achtige' Tiffany lampen. Uit Duitsland komt - via Bouman Woonmarkt Brienenoord - een speels woonidee overgewaaid naar Binnenhuis '84. Ontwerper. Harry Grieshaber tekende een collectie Jonge meubleen waarin Italiaan se invloeden herkenbaar zijn, maar die vooral op Pop-Art en de Punk mode zijn geïnspireerd. Voorbeelden: verkeersborden blij ken ludieke bijzettafels te zijn, de kapstok is een Charly-figuur, ap pels of schaakstenen vormen de leuningen van eetkamerstoelen, andere meubelen worden gevormd door reuzenhanden, kolossale ijs- co 's, of tekenfilmfiguren. Jong wonen is, volgens Grieshaber, „leven met een glimlach"...

De Havenloods | 1984 | | pagina 15