HAVENLOODS fEUWV ULZEN 1 Ideaal en ontspanning staan bij NIVON voorop ÜJËÉBfi JÊ Vlaardingse dichter publiceert bundel keiler BMNENHUKD4 AHOY Bejaarden in Oost gaan activiteiten uitbreiden VLOEREN 57®° 13. Cultureel week-end in theater Harmonie Nieuwe regels subsidies Thema-avond in vrouwenhuis COSMOS Muziekavond 'Lianna' VROOM DREESM ANN HOOFDKANTOOR: WESTBLAAK 159, ROTTERDAM editie p SCHIEDAM DONDERDAG 16 FEBRUARI I984 33e JAARGANG NO. 7 In dit nummer aandacht voor woonmanifestatie 17 t/m 26 februari ROTTERDAM VLAARDINGEN - "Achteruit kijkspiegel" is de titel van een dichtbundel van de Vlaardingse schilder en schrijver F. de Goede. Samen met boekhandelaar Aart Pontier presenteerde de Goede dinsdagmiddag in café de Peper het bundeltje, dat hjj in eigen be- heei heeft uitgegeven. De Goede (75) schrijft zowel over belangrij ke wereldgebeurtenissen als over persoonlijke alledaagse ervaringen. „Het is mijn bedoeling mijn erva ringen in zo weinig mogelijk woor den te vangen". Boekhandelaar Pontier, die de eerste bundel van de Goede "Sporen in de tijd", enkele jaren geleden heeft uitgege ven, wil- onder zijn klanten een enquête gaan houden om zo de be belangstelling te peilen voor een Vlaardingse schrijversavond. „Vroeger organiseerde ik regelma tig van dat soort avonden, maar de belangstelling is eigenlijk gering. „Vlaardingen is nu eenmaal een werkstad". "Achteruitkijkspiegel" telt 27 bladzijden, bevat 28 gedich ten en kost f.750,-. De bundel is verkrijgbaar bij de Vlaardingse boekhandelaren. SCHIEDAM De stichting raad voor het bejaardenwerk heeft besloten de activiteiten voor ouderen in Schie- dam-Oost uit te breiden. Op de ouderensooa, die elke maan dagmiddag in de wijkpost aan de Lo- rentzlaan 32, plaats vindt, is nu voort aan ook gelegenheid om te handwer ken. Verder zal ei éénmaal in de maand gelegenheid zijn om te leren bloemschikken. Op dinsdag 21 fe bruari zal er om 10.00 uur in club huis Oost, Galileistraat 86, voor 50- plussers een bijeenkomst zijn. Het is de bedoeling dat op deze bij eenkomst plannen worden gemaakt om voortaan elke zondagmiddag ge zamenlijk iets te ondernemen. Meer informatie is te verkrijgen bij Anneke Van Gurp (6Ï3733) of Maija Aarts (735435). VLAARDINGEN De prenten van de socialistische tekenaar Albert Hahn, aan de wand van een ruimte in De Hoogkamer, maken duidelijk dat het Neder lands Instituut voor Volksont wikkeling en Natuurvrienden- werk (NIVON) de rode af komst nog steeds niet verloo chent. Dit jaar viert de vereni ging het 60-jarig jubileum, ter wijl de Stichting Natuurvrien denhuizen en -kampeerterrei nen 50 jaar bestaat. Het NIVON telt in Nederland onge veer 40.000 leden. „De meesten daar van, ongeveer 29.000, wonen in de Randstad", zegt Cok Sparreboom. Sparreboom is voorzitter van de geza- melijke afdelingen in Zuid-Holland en van de Vlaardingse NIVON-afde- Ung. Samen met zijn vrouw beheert hij sinds 1963 De Hoogkamer, het centrum van de NIVON-activiteiten in Vlaardingen. Het aangrenzende terrein fungeert bovendien als stads- camping. Wie deelneemt aan de acti viteiten van het instituut hoeft er niet op te rekenen dat hij geïnstal leerd wordt in een luie stoel om het t.v.-programma zo comfortabel mo gelijk te kunnen volgen. In artikel 2 van de statuten staat immers te lezen dat gestreefd wordt naar „het ideaal van de democratisch-socialistische maatschappij, gebaseerd op vrijheid, gerechtigheid en gemeenschapszin". Links „Hoewel de banden met de PVDA en FNV toen nog NVV sinds het einde van de jaren '50 niet meer zo stevig zijn", vertelt Sparreboom, „komen hier over het algemeen wel links ge richte mensen, zij het van verschil lende politieke partijen". Het NIVON is ook geen direct politieke organisatie, die bijvoorbeeld de op richting van een Groene Partij zou voorstaan. „Maar we volgen die ont wikkelingen wel zijdelings", zegt kost elke deelnemer f.50, secretaris Annie Meijer. Het nivon stelt zich tot doei acti- Ledenbestand viteiten te organiseren die enerzijds gericht zijn op ontspanning en an derzijds op verwezenlijking van de nog altijd hooggestemde idealen. Kamperen en samen de natuur in gaan staan daarbij voorop, maar ook reizen, cursussen over onderwerpen als fotografie en vreemde talen, bij eenkomsten naar aanleiding van po litieke gebeurtenissen, nenien in het programma een belangrijke plaats in. „Het gaat erom dat u er iets van op steekt, dat u op een prettige manier meer leert van dê wereld om u heen", zo staat in de gids voor dit jaar te le- Vanuit De Hoogkamer worden ovef enige tijd tochten naar Limburg en België georganiseerd. De contributies, het vrijwilligerswerk en gemeentelijke subsidies maken het mogelijk voor oorlogse prijzen te berekenen. Vier dagen Limburg, volledig verzorgd, Ondanks dat er in De Hoogkamer genoeg te doén valt (er zijn muziek avonden, cursussen vegetarisch koken en Esperanto, themadagen over „de Strijd om de vrede") is er toch sprake van een minder gunstige ontwikke ling. Het ledenbestand in Vlaardingen is de laatste jaren duidelijk aan het teruglopen. „Dat komt vooral door de economische omstandigheden", denkt Annie Meijer. „Dat kost vooral zogenaamde papieren leden, leden die dus niet actief zijn in de vereni ging". De Vlaardingse afdeling telt op dit moment nog 500 leden terwijl dat er in 1967 nog 650 waren. Daarbij komt dat het NIVON weinig aantrek kingskracht blijkt uit te oefenen op de jeugd. „Enkelejaren geleden was er een jongerengroep, aldus Sparre boom, maar die heeft maar twee sei zoenen gedraaid". Beheerdersechtpaar Sparreboom. Toch- vindt Sparreboom die situatie niet ontmoedigend: „We zijn zeker niet aan het uitsterven, het gebeurt heel vaak dat de mensen weer terug komen naar het NIVON als ze wat ouder zijn geworden en een gezin hebben. vergrijst maai we krijgen toch elk jaar voldoende nieuwe leden". Om het jubileum te vieren wordt er in het weekend van 28 en 29 april in alle NIVON-huizen en kampeer terreinen in Nederland „open huis" gehouden. „Iedereen roept wel dat het NIVON In Vlaardingen wordt ei een tentoon stelling gehouden over het onderwerp „Het NIVON door de jaren heen" Cok Sparreboom zoekt voor deze tentoonstelling nog materiaal. Wie in het bezit is van foto's of andere za ken uit het NIVON verleden wordt verzocht contact op te nemen met De Hoogkamer, Van Baerlestraat 65 (346811). Specialist in parket en kurkvloeren LAMEL PARKET eiken, kambala merpau, p.m2 vanaf KURK PARKET in 40 verschillende kleuren p. m2 vanaf VLAARDINGEN: Schiedamseweg 55, tel.: 010-354146 ROTTERDAM: Stadhoudersweg 130, tel.: 010-667879 Verhuur van schuurmachines. VLAARDINGEN - In de Harmonie is het komende weekeinde nogal wat te doen. Het piograinma vermeldt theater, muziek en film. Vanavond, donderdag 16 februari, zijn Yvonne Petit, Huib Broos en Barbare Gozens te zien in de toneelproductie „Me ters Macht" dat handelt over de in vloed van moeders op het gedrag van zonen. De regie van het stuk is in han den van Agaath Witteman. t oneelgroep Baal speelt op vrijdag 17 februari „Het belang van Ernst" van Oscar Wilde. In het komische conver satiestuk zijn o.a. Helmert Wouden berg, Elsje de Wjjn, Han Römer en Jack Vecht te bewonderen. Op zaterdag 18 februari brengt De Omweg het stuk „Dodendans", een bewerking van Friedrich Dürrenmatt van het gelijknamige stuk van August Strindberg. De titelrol vermeldt de namen van Die van Duin, Malies Heuer en Denis Malherbe. Na afloop van „Dodendans" treedt altsaxotoniste Vera Vingerhoeds op in de Harmonie. Zij brengt een aantal nieuwe composities die met veel flair worden uitgevoerd. Haar band bestaat uit Ab Baars (saxofoon), Willem van Manen op trombone, altviolist Mau rice Horsthuis, Joan Boeke (trom pet), bassist Arnold Dooyeweerd en drummer Michal Vatcher. Filmhuis Harmonie staat de komen de, dagen in het teken van de Spaan se filmer Bunuel. Vanavond, vrijdag en zaterdag worden telkens twee films vertoond nl. „Un Chien Adealou" en „L'Age d'Or". De eerste film bevat de inmiddels wereldberoemde scène in close-up van een mes dat door het oog van een meisje snijdt. De film dateert uit 1928. „L'Age d'Or" was bedoeld als vervolg op de eerste film. Bunuel wilde het publiek met deze film provoceren en daarin Huib Broos, Barbara Gozens en Yvonne Petit (v.l.n.r.) in .flleters Macht". slaagde hij want toen tijdens verto ningen gewelddadige acties uitbraken, werd de film verboden. Liefhebbers van shag-met-filter af komen nu pas goed aan hun trekken. j Er zijn Mascotte filterhulzen. Topkwaliteit van het betere vloeimerk. Vertrouwde naam voor het andere shagroken: Mascotte Filterhulzeu /HASeOTTl MAASLAND- Het gemeente bestuur heeft subsidieregels opgesteld voor emancipatorische activiteiten. Deze regels zullen deel gaan uit maken van de algemene subsidiever ordening. Een en ander zal binnen kort worden vastgesteld door de gemeenteraad. Voor die tijd krijgen verenigingen cn instellingen de gelegenheid op- en aanmerkingen te maken. Het concept is verkrijgbaar bij de afdeling dienstverlening op het gemeentehuis. MAASSLUIS Vrouwenontmoe tingscentrum Sien houdt maandag 20 februari een thema-avond in het vrouwenhuis. Onderwerp is Hoe voel ik me binnen de vrouwenbeweging'. De bijeenkomst begint om 20.30 uur, het vrouwenhuis (Noordvliet 145) is vanaf 20.00 uur open. Nieuw iit nodig?J_ TIJDENS DE BINNENHUIS 5% extrakorting "Altijd 20-40% echt voordeel "Tapijt va. f59. tot '389.-^^l "Gratis plaatsen *5 jaar garantie "Vraag vrijblijvend prijsopgave "Leverancier van alle merken *Prijs-info010-12 61 80 TAPUTGORDIJNEN COOLSINGEL 60a c tfo Bijenkort betrokken zijn bij het vrouwenwerk, maar met name ook vrouwen die individueel bezig zijn met nadenken over de positie van dé vrouw in het gezin en daar buiten, op welk terrein dan ook. Bij voorbeeld in de politiek, de kerk, in besturen en andere orga nisaties en niet in de laatste plaats op het werk. Dat eigen idealistisch ideeën boven dien niet altijd in overeenstemming zijn met de praktijk van het leven er varen veel vrouwen als een dermate groot probleem, dai zy beginnen te veronderstellen dat zij de enigen zyn die daarmee worstelen. Juist over die onzekerheid ten aan zien van die verschillende gedach- tengangen ten opzichte van de vrouw in de maatschappij wordt op deze thema-byeenkomst uitvoerig met el kaar gesproken. Vrouwen die graag mee willen denken en praten en erva ringen uit willen wisselen, zyn van harte welkom. Voor meer informatie kan men tele fonisch contact opgenomen worden met de nummers: 10919 en 20271. VLAARDINGEN - In de Fonotheek wordt op donderdag 23 februari een muziekavond georganiseerd die in het teken zal staan van de compact-disc. De fonotheek stelt sinds 1 juli com pact-discs ter beschikking van het pu bliek. De fonotheek was de eerste in stelling in Nederland die deze stap waagde te zetten. Tijdens de muziekavond kan men heel wat muzieksoorten beluisteren. Aanvang 20.00 uur, entree f.2,50. Voor meer informatie, tel. 356459. keukencentrum Goudsesingel 81-83, Rotterdam tel. 010-33 33 18 Open van di. t/m vr. van 9-17.30 uur, zaterdag van 9-16 uur. Vrijdag koopavond van 19-21 uur VLAARDINGEN - In het Vrouwen huis aan de P.K. Drossaartstraat 65- 67 draait op dinsdag 21 februari de film „Lianna" van John Sayles. Lianna is een vrouw bij wie alles draait om haar gezin. Daarin komt verandering na o.a. een liefdesrelatie en het volgen van een studie. Lianna was het eerst te zien op Film Interna tional 1983. Aanvang van de voorstelling -20.00 uur, toegangsprijs f.3,50. Kamerbreed bouclè-tapijt Hadim Luxueus en ijzer sterk tapijt met foam Vendomatic Gasfornuis Met 2 pandragers, 4 branders, oven met ther mostaat en verlichting plus grill en draaispit, opberglade en afdekblad H89,5xB54xD58,5 cm 899".- 799.- Excl. grillen spit J&3. rug. Div. uni kleuren. Breedte 400 cm. Pe str. nieter, advies prijs 164.- Nü, incl. leggen Vendor Maat-Pantynyloiis Cortina, 30 denier, of San Remo, 20 denier, met ingezet tussenstuk/ kruisje. In diverse mode-tinten Mt. 6t/m 9.j&?5. Mt. 3 t/m 5.5*50 BI Vochtvreter Bestrijdt vocht, kon dens, schimmel en muffe geur op elke plek Werkt 2 3 maanden Navulbaar. Adviesprijs 19.90 Nü Uitstekend quartz horloge Dames- óf herenmodel Met datum-aanduiding In modieuze bicolorkast met stalen band.-791 Molton deken Van 70% katoen. Ideaal ook als matrasbescher mer 150x200 cm V&rs 12.50 120x200 cm Heren sportslip Prima pasvorm. Keuze uit 6 kleuren. Mt. S-M-L Per stuk 3«6<r Jonge Goudse kaas Lékker... vérs van 't mes Héle kiiojWjCT Ook geldig op de plaatselijke koopavond.

De Havenloods | 1984 | | pagina 1