Je kunt dit vak nfet zonder liefde uitoefenen DE Q HAVENLOODS Corrie van Gorp Crisis Wereldwinkel voorbij Andere markt over werkloosheid Quast installeert brigade Zuivere koffie in wereldwinkel Kinderkoren ondersteunen voedselactie voor Brazilië Imperfection Djazzex in Hnrmnnïo Bijeenkomst SP Receptie Bot en Wijnstok trok veel belangstelling CKC Maassluis belooft beterschac »r.iji.ii:i»Tjcfciiiaaa „Ik zat op balletles en trad wel eens op voor mijn vader en moeder. Bij bruiloften en fami liebijeenkomsten móést ik altijd opdraven en daar had ik een verschrikkelijke hekel aan. Ik verstopte dan mijn jurk en mijn schoenen, maar mijn moeder vond die altijd weer en dan moest ik tóch". De kleine Corrie van Gorp wilde zich niet laten dwingen, ze wilde alleen optreden als het verlangen daartoe van binnenuit kwam en uit het feit dat ze nu al bijna 26 jaar in het „vak" zit, zou men dus mogen opma ken dat die behoefte nu constant aanwezig is. Tijdens ons gesprek met de vriende lijke artieste, die wars lijkt van alle ster-allures blijkt dat Corrie inder daad met hart en ziel aan het theater vak verslingerd is. Ze begon als danseres bij het Natio naal Ballet, nadat ze met moeite af scheid had genomen van de gedachte om kapster te worden, maar na een aantal jaren stopte ze daar resoluut mee. ..Ik had er geen zin meer in om klassiek te dansen. Eigenlijk was ik al komisch bezig, ik haalde de gek- - ste dingen uit. Daarna werkte ik ondermeer bjj Wim Sonneveld en de laatste acht jaar samen met André van Duin". Corrie is door deze shows en vooral ook door haar teeveeoptre dens een begrip in heel Nederland geworden. In de nieuwste show „Tele-Theater", zijn André, Corrie, Frans van Dusschoten en Hans Leen- dertse nog tot en met 10 maart te zien in het Luxor Theater. Corrie zegt vergenoegd over deze laatste revue: „Het loopt lekker, de zaal is bijna elke avond volkomen uitverkocht. Bijna overal is het misè re in de Nederlandse theaterwe reld, maar bij ons staan ze in rijen voor de kassa. Leuk Wij bieden de mensen onbekommerd plezier en ik vind het zalig om te doen. En bovendien is het met Dré zo ontzettend leuk werken. Elke avond gebeurt er wel wat geks: ik moet altijd zo verschrikkelijk om hem lachen. Als hij weer wat idioots verzint kan ik me nooit goedhouden Hard Werken en de mensen weten dat van mij, ze zitten er gewoon op te wachten dat hij me weer wat flikt. je geen afstand schept tot je pubüek, ik geloof dat daar een grote kracht in schuilt. Met het ballet heb ik ook een fijn contact. Die mensen werken ont- door Corrie van Haasteren zettend hard, ik kan het weten want ik heb het vroeger zelf ook gedaan. Als het op een avond eens niet zo lekker gaat voel ik de kracht van die meiden en jongens: ze proberen me er overheen te tillen. Nou zo'n rela tie krijg je niet als je jezelf op een af stand houdt". Cotrie heeft overduidelijk plezier in haar werk, het straalt er vanaf maar het blijkt ook uit het feit dat ze steeds weer met een bepaalde rol aan het experimenteren is. Ze schaaft en kneedt en sleutelt er net zolang aan tot het als het ware volkomen een deel van haar zelf geworden is. Corrie: „Ik houd me in grote lijnen wel aan de tekst natuurlijk, maar ik gebruik mijn eigen woorden. Ik houd van natuur. Dat vind ik ook de ellen de van de Nederlandse speelfilm, daar loopt de tekst meestal zo ontzettend stroef. Nou, kijk eens naar die Engel sen daar kunnen we een hoop van leren, die doen dat juist zo fantas tisch. Misschien zul je het niet geloven, maar in zijn privé leven is hij de rust zelve, André is een doodgewoon mens gebleven, hij heeft een lief karakter, ja ik vind dat hij goed in el kaar zit". Corrie heeft, getuige het feit dat ze door een enorme massa fans op handen gedragen wordt, een heel sterke band met „het pubhek' „Oh ja, de mensen zijn altijd vrese lijk lief voor me. Soms moeten ze effe aan me zitten; een schouder klopje of even wrijven, maar dat is altijd vriendeüjk bedoeld. Het is ook ontzettend belangrijk dat Corrie van Gorp die dus al meer dan 25 jaar het enerverende arteisten be staan leidt, springt en danst en be weegt zich nog steeds op de planken als een twintig-jarige. Wat doet ze om haar conditie zo op peil te houden: „Niks bijzonders, hard werken dat is het enige. Elke avond dans ik, zou ik dan in mijn vrije tijd nog moeten joggen of zoiets? Overigens moet ik toch wel oppassen met mijn figuur. Niemand heeft me ooit dik gezien maar ik heb er wel aanleg voor en het gaat alle maal op mijn buik zitten. Dus moet ik soms lijnen; om snoep geef ik niet veel, maar ik ben nogal hartig aange legd. Ooit heb ik twee jaar achter elkaar geljjnd, ik rookte toen ook niet en ik dronk niet, Dré deed met me mee, we hebben het volgehouden, maar we liepen alle twee met zo'n gezicht". Voor Corrie betekent het optreden in Rotterdam een terugzien van haar vaderstad die ze 26 jaar geleden ver liet. „Ik heb een hele tijd in Amster dam gewoond, daarna in Diemen en nu in Abcoude. In Rotterdam kom ik niet zo vaak meer, alles is hier ver anderd. Als ik hier kom is het om mijn ou ders op te zoeken. Dan ga ik wel eens met mijn vader de markt op (daar wonen ze vlakbij) maar verder zie ik niks van de stad: ik kom om met ze te praten, ach ja, ik ben zo zelden thuis". Het artiestenleven naast de vrolijke kant ook de keerzijde, namelijk die van de roddel en de afgunst. Corrie, wiens naam slechts zelden in bladen als Story en Privé voorkomt moest onlangs toch ook ervaren dat er over haar en haar man een bij zonder naar verhaal verscheen. Corrie: ,Ja, dat is de ellende van dit vak. Ik vind het vooral heel verve lend voor mijn man en mijn familie. Als je bepaalde moeilijkheden hebt wil je die toch niet aan de grote klok hangen? Maar als je niet meewerkt met die bladen en je geeft geen com mentaar dan gaan ze er een nog vre selijker verhaal van maken. Ik denk dat ze niet eens snappen dat ze me er erg veel verdriet mee aandoen. Gevoelens Gelukkig heb ik mijn werk, ik kan er erg veel van mijn gevoelens in kwijt en dat lucht ontzettend op. Je kunt dit vak ook niet uitoefenen zonder liefde voor je werk, dan wordt het iets technisch. Ik zou er radicaal mee stoppen wanneer ik merkte dat zo iets zou gebeuren. Het geld is voor mij ook niet belangrijk. Wanneer dat wel zo zou zijn, zou ik de hele carnavalsperiode schabbelen. Dat verdient lekker, maar artiestiek gezien vind ik het niks. Ik heb het wel eens gedaan; dan sta je een half „Het is ontzettend belangrijk dat je geen afstand schept tot je publiek". uur te lallen en te zingen. Het pu bhek lachtte, maar ik werd er onge lukkig van. Weet je trouwens wat het moeilijkste van dit vak is? Dat je de clown moet spelen terwijl je van binnen huilt". SCHIEDAM - Zes actieve Schie dammers hebben zich naar aanlei ding van advertenties in de plaat selijke pers gemeld bij de Wereld winkel die dringend vrijwilligers nodig had. De kleine inzinking die de Wereld winkel gehad heeft in verband met het afscheid van een aantal mede werkers is nu dankzij de komst van de nieuwe vrijwilligers verle den tijd. „Zoveel enthousiasmee haddenj wij nooit verwacht", aldus Franck, den Duik van de Wereldwinkel. Tot voor kort had hij niet veel ver trouwen meer in de belangstelling die Schiedam voor de Wereldwin kel had. Ook de ontmoetings avond van vorig jaar april in het dienstencentrum De 4 Molens lag hem nog vers in het geheugen. Op deze avond, die slecht was aange kondigd, was slechts één belang stellende. De Wereldwinkel gaat nu met vol le kracht verder met de actie voor Mozambique en met de voorberei ding van een actie voor Zuid-Afri- ka. Met het oog op het gegroeide aantal vrijwilligers is bovendien de kans groot dat de Wereldwinkel wat vaker geopend zal zijn. De winkel is op dit moment alleen op donderdagavond van 19.00 uur tot en met 21.00 uur en op vrij dag- en zaterdagmiddag van 13.00 uur tot en met 16.00 uur ge opend. ROTTERDAM - In de Energiehal aan de Energieweg 5 wordt op zater-j dag 25 februari een rollerdiscoavoncji georganiseerd die in het teken staatj van .(H)all in one'. Dat wil zeggen dat op één avond in één hal er een reeks activiteiten georganiseerd woh den. Er zijn ter plaatse rolschaatsen te huur en er is een frisbeeveld en een aantal skate-boardbanen. De aanvang van deze rolschaatsavond is 19.00 uur. De toegangsprijs is f.7,50 tot 15 jaar f.5,-. Wethouder Quast installeerde de Moederbrigade. VLAARDINGEN - In zijn hoeda- gersoversteekplaatsen op de Van der nigheid als wethouder van verkeer in- Driftstraat en de Burgemeester Pruis- stalleerde wethouder Quast afgelopen singel ter hoogte van de Bavinck- maandag de moeder-toezichtbrigade. school. De moederbrigade is duidelijk her- Deze instelling bestaat uit 14 vrijwil- kenbaar aan felgekleurde oranje ligers die kinderen gaan begeleiden „klaar-over" jassen beschikbaar ge- ïbij het veilig oversteken van voetgan- steld door de gemeente. 7LAARDINGEN - In de Wereldwin kel op de Hoogstraat 39, is tot 4 hiaart een koffietentoonstelling te :ien. De weg van koffiestruik naar iet kopje is een hele lange en aan de land van foto's, collages, folders enz. wordt deze weg gevolgd. jjkan de orde komen o.a. de koffie als product uit de derde wereld en de be tekenis ervan voor plukkers en kleine poerenkoffie als handelswaar enz. Er wordt in de wereldwinkel „zuivere jcoffie" geschonken. Openingstijden van de wereldwinkel: woensdag van J4.00 tot 17.00 uur; donderdag en yrijdag van 14.00 tot 16.00 uur; vrij dag van 14.00 tot 16.00 en 19.00 tot VLAARDINGEN Werkloosheid is het thema van de „Andere Markt" die op zaterdag 25 februari voor de derde keer wordt gehouden. Zoals gebruikelijk zullen verschillende orga nisaties invulling aan dit thema geven. Dat doen ze op geheel eigen wijze. De wereldwinkel bijvoorbeeld verwijst naar een tentoonstelling over koffie. Onderwerp is een eerlijker werkver deling bfj kleine koffieboeren in Nicaragua, Guatemala en Tanzania. De werkgroep kerk en samenleving heeft materiaal over conversie (het KRIMPEN Onder het motto „Pompen voor Eten" wordt op dins dag 28 februari een landelijke hulp actie gestart voor het in nood verke rende noordoostelijke deel van Brazilië. VLAARDINGEN - In Sociëteit In The Mood wordt op zaterdag 25 fe bruari een optreden gegeven door Imperfection. Aanvang 21.30 uur en entree 6 gulden voor niet-leden en 4 gulden voor leden. Clubkampioenschap MAASLAND - De schaatstrainings groep Maasland hield op de Haagse kunstijsbaan De Uithof het jaarlijkse clubkampioenschap. De titels gingen naar Ronald van der Meys (pupillen), John van der Meys (junioren 500 en 1000 meter), Martha Christoffers (dames) en Ruud Veerman (heren). Na atloop was er in samenwerking met de schaatsverenigingen Pijnacker en Zeeland een marathon. Uit het deelnemersveld finishte Marta Chris toffers als snelste dame en werd Maasland's Ype Kramer achtste. Loting zaalvoetbal SCHIEDAM - In het clubgebouw van WK in sportpark Blijdorp wordt op vrijdag 24 februari vanaf 20 uur geloot voor de zevende editie van het zaalvoetbalkampioen schap van Schiedam. De loting wordt verricht door de heer De Beer van het gelijknamige reisbu reau, dat één van de sponsors is. Ook Asci Computer Input BV en Amro- bank steunen het toernooi. Alle Schiedamse voetbalclubs, alsme de de specifieke zaalvoetbalvereni gingen, hebben zich weer gemeld. Excelsior'20 is titelverdediger. De eerste speelavond is woensdag 9 mei. Verder zijn er voorronden op dins dag 15 en donderdag 17 mei. De halve finale is op vrijdag 25 en de finale op maandag 28 mei. Schaatsbreuk speelt Christoffers parten MAASLAND - Een schaatsbreuk heeft Ruud Christoffers tijdens de alternatieve elfstedentocht in Canada danig parten gespeeld. Het lid van de trainingsgroep Maasland moest daar door op de ijzers van zijn trainer Herman van der Lugt verder en ein digde op de 45e plaats. Het schaatslegioen had te kampen met slecht ijs en neerslag in de vorm van ijzel. Door deze bare omstandig heden finishten slechts 150 van de vijfhonderd deelnemers. Daags na de marathon nam de Vlaar- dingse wielrenner/schaatser deel aan een langlaufwedstrijd over 30 km. Hij werd tweede en won daardoor het combinatieklassement De Evangelische Omroep ondersteunt deze actie met een avondvullende televisie-uitzending vanuit sporthal De Fakkel in Ridderkerk. Ten behoeve van deze actie is een gram mofoonplaat gemaakt, waarop de Ridderkerkse kinderkoren onder leiding van Jennifer van den Hoek en de Credo Singers onder leiding van Arie Pronk zijn te beluisteren. Belangstellenden kunnen zich voor informatie over deze actie wenden tot „Pompen voor Eten", Postbus 9000, 2980 EX te Ridderkerk. van oorlogsindustrie in burgerindustrie); Amnesty Internati onal vertaalt het thema werkloosheid arbeid en richt zich op vakbondsle den die op veel plaatsen in de wereld worden opgepakt of beknot in hun vrijheid. ter laten maken van een tekening van Len Munnik waarop die kernbom is afgebeeld als een monster dat de sa menleving leegzuigt. De poster is voor drie kwartjes te koop. De markt op het Liesveld staat er van 12.00 tot 16.00 uur. Voorafgaande aan de markt wordt op vrijdagavond 24 februari een stiltekring voor de vrede gevormd. Wie mee wil doen aan deze vorm van protest tegen de voort gaande kernbewapening kan op vrij dagavond van 19.45 tot 20.00 uur te recht op het Liesveld. VLAARDINGEN De Socialistiese Partij (SP) houdt op dinsdag 28 fe bruari een openbare bijeenkomst in het Weeshuis, Weeshuisplein 18. Aan vang 19.30 uur. VLAARDINGEN -Harmonie ont vangt op zaterdag 25 februari de mo dern jazz dansgroep Djazzex bes- staande uit 13 professioneel opgelei de dansers. Djazzex brengt een avondvullend programma bestaande uit verschil lende choreografieën van o.a. Alvin Mc Duffy, Glenn van der Hoff, Noes Fiolet en Wolly Meriën, voor dans liefhebbers geen onbekende namen. Aanvang 20.30 uur. Na afloop van Djazzex begint in het kader van Jazz in de Harmonie een optreden van het Floor van Zutphen kwintet. Ze speelt o.a. nummers van haar laatste elpee „Play-on". Het filmprogramma in Harmonie voor de komende dagen wordt van avond, donderdag 23 februari ge opend met „Take the money and run" van Woody Allen. Op vrijdag 24 en zaterdag 25 december draait een film van Robert Altman getiteld „Come back to the five and dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean". Aan- Floor van Zutphen. vang van alle filmvoorstellingen» 20.30 uur. Tijdens de meer dan anderhalf uur lange afscheidsreceptie trok een eindeloze stroom mensen langs de ex-wethouders Jelle Wijnstok (rechts) en Cees Bot. MAASSLUIS - CKC Maassluis, dat zijn plaats in de afdelings-eersteklas na een tegenvallend zaalseizoen wel haast zeker moet prijsgeven, heeft van de selectie de verzekering gekre gen, dat de groep zich helemaal wil inzetten om het verloren terrein te heroveren. Het bestuur technische zaken con sulteerde de spelers, nadat trainer Ronald Pieck - na goed overleg met de verenigingsleiding - te kennen had gegeven, dat hij de korfbalclub aan het eind van het seizoen wil ver laten. Centrale vraag in het overleg met de selectie was of er weer van buitel een trainer moest worden aangetrol ken. Tevens wilde het technische be stuur weten of men bereid was twe< maal in de week te trainen. „Het niet zo, dat we in paniek raken, om; dat we persé een trainer van buiten de vereniging willen zoeken. We' hebben er nog geen beslissing over'» genomen. Veel zal afhangen van de; mogelijkheden", aldus BTZ-voorzit-" ter Gerard van Wees, „het Was in' ieder geval verheugend om uit de spelersgroep te horen, dat ze zich- positief opstellen en bereid zijnj een extra inspanning te lev.eren"* VLAARDINGEN - Als één van de laatsten sloot wethouder Bas Goudriaan vrijdagmiddag in de oude hal van het stadhuis aan bij de rij gasten, die afscheid namen van de voormalige wethouders Jelle Wijnstok en Cees Bot. Goudriaan lachte. De andere twee, buitenspel gezet na een van zijn solo-acties ook, zij het zuur. Het college struikelde immers over een tot-hier-en-niet-verder van de CDA-fractie, die vond dat aan het solistische optreden van de PvdA- wethouder maar eens een eind moest worden gemaakt. Het colle ge stapte solidair op en de PvdA ging een vrijage aan met de aan vankelijk langzaam, maar uiteinde lijk toch wel gretig toehappende VVD. Verder mocht zelfs - ook van de liberalen - „steen des aanstoots" Goudriaan. Menig receptie-bezoe ker sprak daar vrijdagmiddag zijn verwondering over uit. „Goudri aan is de lachende derde", vond men. „Hij zorgt voor de brokken en tegelijk voor deze afscheidsre ceptie voor Bot en Wijnstok". Meer dan driehonderd mensen drukten de beide ex-wethouders de hand. Daarbij waren namens de buurgemeenten wethouder Izaak van der Knaap (Maassluis) en de Schiedamse burgemeester Reinier Scheeres samen met zijn wethou ders Luub Hafkamp en Herman Posthoorn. Sterk damdebuut Gert van Willigen SCHIEDAM - Met een gedeelde tweede plaats maakt Gert van Willi gen een verrassend goede entree in de hoogste klas van het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap. Net als de vroegere kampioen Wim Vrij land heeft hij vier punten uit drie partijen. Ron Heusdens, die vrijdag opnieuw niet speelde, heeft ook vier punten, maar had voor dat totaal een partij minder nodig en leidt het klasse-1 ment dus. De uitslagen uit de derde ronde; Groenveld-A. Prins 2-0; Meinster- L. Mous 1-1; Vrijland-T. Mous en Van Willigen-S. Prins 2-0. de- ter- 1-11 Halve finales rolstoelbasketball SCHIEDAM Twee teams van Anti lope, Aalsmeer en Arrows'81 spelen zaterdag 25 februari in de Margriet hal de halve finale om de nationale rolstoelbasketball-beker uitgeschakeld door Hengelo. Wel wees de Nederlandse Basketballbond aan de Schiedamse club de organisa- tie van de semi-finale toe. Bij loting ontstonden de volgende) wedstrijden: 12.15 uur Antilope 1-'» Aalsmeer en 14.15 uur Arrows'81-ié Antilope 2.

De Havenloods | 1984 | | pagina 5