Zomerkostuum en luchtig Kies de beste deal(er)vooruw auto! FASTF/T In spijkerbroek zit je nog altijd goed Ook aanstaande moeders kunnen er in de zomer van 1984 modieus uitzien Voetbalvolley wijkt naar paasvakantie middendek transforme- iet voor^ lichaaft Voor o.a. Kadett, Escort, Horizon Mazda 323, Colt, Pony, Lada, Sunny, Corolla, Lancer 1200, Volvo 340, Cherry, Golf D, Staalradiaal 155 SR13 f 57,- DunlopSP4 van f 155 voor f 87,- Dunlop Elite van f 175 voor f 97,- Michelin MX van f 170 voor «115,- R4,850, Datsun 100 tot 79 f 99,- Mini, Renault 5, Rfista f 125,- Polo L, Golf 1100 tot 79 f 150,- Peugeot 504, Datsun 120Y f 225,- AsconaB, Civic 1200 tot 79 f 225,- Renault 14, Mazda 323180 f195,- Alfa Sud, BMW 316,318 f 270,- Bluebird na 79, Taunus 6c f 330,- f 150,- f175,- 1200,- f230,- MONROE WOODHEAD KONI •ACIFIT onderhoudsvrij U bent welkom zonder afspraak. Schiekade 644, tel. 678494 Aelbrechtskade 127, tel. 767483 Zaterdags tot 1 uur geopend. Alle prijzen incl. montage en btw. Mauritsweg 27, tel. 133832 (in dit center geen remservice) Wij leveren op consumentenvoorwaarden. Links een colbert van ka toen seersucker en pantalon van katoen, rechts een col bert van polyes ter/zijde bouclé en pantalon van polyester- Hinnen van Van Gils). De aanstaande moeder, vele eeuwen het onderge schoven kind op modege bied, heeft tenslotte de aandacht gekregen die ze verdient. Voorbij zijn de moeizame strooptochten langs de rekken op zoek naar een draagbaar maat je 46 of nóg hoger. Mode makers en confectie-fa- brikanten hebben begre pen dat ook vrouwen in verwachting er leuk en modieus uit willen zien en wedijveren inmiddels een zo aantrekkelijk mogelij ke positie-collectie te pre senteren, gericht op de heersende trends. Er is voor haar niet alleen „alledaagse" kleding, maar ook voor sportieve en feestelijke momenten worden er allerlei leuke en vlotte modelletjes ontworpen. Jurken, rokken, pantalons, jakjes, blouses en op zomerse dagen gerichte kle ren, in plezierig draagbare be lijning en in kleur, dessinering en details inspelend op wat geldt voor dit moment. Zo speelt bij Prénatal, spe ciaalzaak op het gebied van Bij Fastfit bespaart u honderden guldens op de vervanging van versleten onderdelen, let wel: zonder te beknibbelen op kwaliteit Door volledige specialisatie en gebruik van de beste merkprodukten bieden wij u méér waarde voor uw geld, dus duidelijk de béste deal I U ontvangt daarbij Fastfit garantie Een pak van Van Gils: col bert van zijde- Zwol, pantalon polyester/vis cose/lycra. toenen materialen komende zomer een geduchte concurrentie zullen worden, lijkt de blue jeans-rage nog steeds niet uitgewoed. Nog nooit zat een mode zó stevig in het zadel als de uit Amerika overgewaaide jeans- trend. In spijkerbroek zit je 'nog altijd goed. Jeans, deze zomer wat ruimer van belijning en inspelend op de safari- en tro- pical-look, zijn veelal versierd met jungle-achtige motieven. Vooral voor jong is deze oor spronkelijke cowboy-dracht nog veelvuldig in de rekken te vinden, al of niet met bijbeho rende jack. Bij de jeans worden kleuri ge T-shirts, vesten of streep- blousons gedragen. Ook sweatshirts, bedrukt met oer woud-taferelen, horen bij de jeansdracht. De spijkerbroeken hebben zich nu al ruim dertig jaar in het modebeeld weten te hand haven. Iets, wat de straat jeugd van New York waar schijnlijk niet heeft vermoed, toen ze uit pure ballorigheid aan het eind van de jaren vijf tig deze cowboy-dracht als al ternatief-protest koos tegen gevestigd en autoritair. Een nieuw straatbeeld, dat weldra door de „tricheurs" van Parijs werd overgenomen en daarna in stormachtig tempo zijn weg over de gehele wereld vond. Niet alleen de jeugd vond in de jeans een nieuw uniform van saamhorigheid, ook oude ren kozen meer en meer voor het comfort van de spijker broek. Voor de wat meer beza- digden kwam er zelfs het net te spijker-kostuum. LEVÏ De eerste confectiefabri- kant, die de invloed van de spijkerbroek op de mode be greep, was de Amerikaanse fabrikant Levi. Op een niet over het hoofd te ziene manier liet hij op al zijn jeans en spij kerjacks zijn naam aanbren gen. Een voorbeeld, dat wel dra gevolgd werd door de jeansfabrikanten Wrangier, Lois en Lee. En tot op de dag van vandaag is er nauwelijks een spijkerbroek te ontdek ken, waarop niet op een leren appliqué in forse letters de naam van de fabrikant te le zen valt. Levi, Wrangler, Lois en Lee zijn inmiddels in de wereld van de jeans een be grip geworden. Geen conti nent, of men kan hun namen tegenkomen. ALTERNATIEF Toen ook het „gedegen" pu bliek voor het spijkerpak koos, zocht de jeugd naarstig naar de uitweg de jeans alter natief te laten blijven. De oplossing werd gevonden in „second hand". Er verschenen in de winkels spiksplinter nieuwe spijkerbroeken en - jacks, die er uit zagen alsof ze al jaren dagelijks gedragen waren. Blauw-verbleekt raak te „in", evenals rafelpijpen en opzettelijk aangebrachte slij- tage-plekken. Nu de jeugd ook weer meer streeft naar geordendheid en regelmaat, lijkt het gerafelde uiterlijk van de jeans zijn grootste bloeiperiode te heb ben gehad. Dat de spijker broek zichzelf uit de markt geprijsd zou hebben, zoals nogal eens beweerd wordt, daarin gelooft jong beslist niet. In ieder geval kunnen spijkerbroekfans in zomer 1984 nog volop hun hart opha len. Geen modewinkel, of naast keurig-en-net hangt het blue denim van de onver woestbare spijkerbroek. Foto uit collectie Prénatal. positie-mode, de safari- en mi litary-look bij de nieuwe zo mercollectie 1984 vanzelfspre kend een grote rol. Een spor tieve mode-stijl met modellen die volledig berekend zijn op de „groei" van de draagster. De gekozen materialen zijn alle „ademend", veel katoen en ka toenachtige weefsels, zonder synthetische garenverwerking. Er zijn veel modellen in kaki, variërend van écru, via beige en legergroen tot chocolade. De saaiheid van deze kleur krijgt een opleving door fel- kleurige versiersels, grove rits sluitingen, grote drukknopen en metalen ringen. Ook de nieuwe marine-look ontbreekt in de collectie niet. Daarnaast zijn er romantische japonnen in mille-fleurs en jurken met vrolijke streep-dessins. Geklost of gehaakt netwerk vormt een belangrijk detail, evenals epauletten en opgerol de mouwen. Bijzonder royaal is de keus in pantalons, gemaakt van al lerlei materialen: soepel struc tuur-katoen, denim, corduroy en linnen-stretch. Het elasti sche voorpand is vervangen door een verhoogd en elastiek rondom in de Hierdoor is het mogelijk, broek na afloop van de gerschapsperiode i tot „normaal" te ren. Ook de salopet, vanaf de derde maand tot met de negende maand, is in nieuwe collectie aanwezig. Voor vrouwen die ook dens hun zwangerschap zwemplezier niet willen sen, zijn er speciale van soepel rekbaar mate Badpakken, die al of niet zien van een rokje, het lichaaffi goed omsluiten, zonder daarbij- ooit hinderlijk te zijn. In de collectie ook veel bloii- ses in sportieve styling, maar ook blouses met verfijnd en feestelijk karakter. Heel ple zierig zijn de wijd vallenqe kieltjes met grote opgestikte zakken, voorzien van grappige mode-details, zoals kleurigje ritsen en opvallende knoop<- sluitingen. In ieder geval eep mode, die ook de vrouw-in-poi- sitie volop kansen biedt er koj- 'mend voorjaar en zomer mq» dieus en aantrekkelijk uit te zien. En dót voor zéér betaaï- bare prijzen! VLAARDINGEN Een misverstand aan gemeentelijke kant, waardoor op donderdag 8 en vrijdag 9 maart de sporthalcantine gesloten zou blijven, is er de oorzaak van, dat De Hollan- diaan het toernooi om het voetbal- volleykampioenschap naar een vol gende schoolvakantie moet verhui zen. Nieuwe speeldata zijn nu maandag 16 en dinsdag 17 april (paasvakantie). Dit uitstel schept nu de mogelijkheid om het aantal deelnemende teams uit te breiden. Jeugdteams, die alsnog mee willen doen met het voetbahrolleykam- pioenschap kunnen zich melden bij Herman Berkhout, Johan de Witt- straat 123a (tel. 715730); clubge bouw De Hollandiaan, park 't Nieu- welant; sporthuis Mart van Dam, Kethelweg 79 en Hoogstraat 65 of bij Barbershop London Line, Rijkestraat op combinatiemogelijkheden Een pak is niet alleen een pak meer, maar sportwear met over hemden en schoenen, en zal vooi een deel zelfs de plaats van de sportieve kleding innemen. Conventioneel is een woord dat zeker niet meer van toepassing is op de he renkostuums vandaag de dag. We constateren een doorzettende trend naar functioneel en comfortabel ruim. Zowel in het nieuwe, lichte, nauwelijks for mele zomerkostuum als in het combinatiepak, dat nog altijd populair is. De zware, warme winterkle- ding maakt in de kledingzaken al weer plaats voor licht en luchtig. Zomerse kostuums met optimale bewegingsvrijheid: soepele colberts en ruime panta lons met bandplooien. Pakken, die nog net wat sportiever en nonchalanter zijn dan in het jongste verleden. Het accent valt op lichte stof fen. Linnen en linnenachtigen spelen zomer '84 een hoofdrol. Daarnaast katoen en zijde. On der die „natuurlijken" neemt ook wolHdoör het aaiibod van k^dine in Cool Wool, een col- létrtie Koèïe wol voor voorjaar en zomer, voor mannen èn vrou wen, een geheel eigen plaats in. Vederlichte confectie, die alle goede eigenschappen van zuiver scheerwol in zich meedraagt. Door de mode-ontwerpers zijn veel stoffen met gladde opper vlakken, zoals fijne gabardines, maar ook wollen crêpes, mous- selines en fresco's in de voor- jaars- en zomercollecties ver werkt. Wat kleur betreft voeren rus tige, veelal neutrale tinten de boventoon, zoals zand, ecru, beige, kaki, met de nadruk op koel en grijs. Behalve uni-kleuren zijn dessins van fijne streepjes of kleine ruitjes in zwart, wit en grijs-mengingen favoriet. Ook combinaties van lichte tinten met iéts donkere kleuren, zoals blauw of een aardetint als camel komen voor. Comfort staat dus hoog in het vaandel dit zomerseizoen, even als bewegingsvrijheid, licht en luchtig. Kleding moet niet al leen een goede snit hebben, Sportief en soepel is dit ge streepte zomerjasje in Cool Wool (foto: Internatio naal Wol Secreta riaat). maar moet ook prettig zitten Ook combineren is van belang Er wordt steeds meer ingespeeld

De Havenloods | 1984 | | pagina 15